Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

https://dl.twrp.me/natrium/ pierwszy plik ściągasz. Uruchamiasz TWRP > Install > na dole Install Image > szukasz pliku img > w wyborze partycji zaznaczasz recovery > instalujesz > uruchamiasz ponownie do recovery > instalujesz MIUI

wysłane z RN5 via Tapatalk

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Pobierz MIUI... Jest na samej górze... ;/

Przed chwilą przyszedł do mnie mi mix2s. Zaczynam próbę odblokowania wg poradnika. I już natrafiłem na pierwsze problemy. Po odpaleniu miunlock po zalogowaniu się  wyskakuje "account aplication area query failed" a gdy uruchamiam telefon w trybie Fastboot to po ok 10-15 sekundach sam się wyłącza.

9 minut temu, dzidexx napisał:

Podpiąć do komputera i coś robić.

@bartekffw

Właśnie jak podłączam przez te 15 s to menadżer urządzeń widzi go jako "android " z . Mało czasu żeby tak na aktualizację sterownika i wskazać właściwy. 

Podłącz włączony, debugowanie włącz, uruchom cmd, "adb devices" - ustaw sterowniki.

@bartekffw

Czy przy automatycznej aktualizacji oprogramowania dostępnej z poziomu ustawień (tam gdzie informacje o systemie) telefon się wyczyści z wszelkich zainstalowanych aplikacji, oraz posiadanych na dysku danych, czy po owej aktualizacji będzie to tak jak przed?

Pytam, bo mogę zainstalować ową aktualizację ale się zastanawiam właśnie z tych powodów.

Edited by adonim85

3 minuty temu, frrancuz napisał:

Nic nie wyczyści tylko wgra/zaktualizuje.

RN5p - whyred

Ok, dzięki. W takim układzie pewnie zaktualizuje system.

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Podłącz włączony, debugowanie włącz, uruchom cmd, "adb devices" - ustaw sterowniki.

@bartekffw

OK. Poszło. Wg zalecenia @Orjon starsza wersja i muszę czekać 67 godzin

Mam problem z aktualizacji MIUI ściągnięta wersja xiaomi.eu_multi_MI5S_V10.1.2.0.OAGCNFI_v10-8.0  TWRP wersja TWRP 3.2.3-0 

Botuje do TWPR wybieram instaluj -> wybieram plik z obrazem-> podczas instalacji wyskakuje błąd :

"sprawdzenie pliku Digest....

Pomijanie sprawdzenia Digest: brak pliku Digest

This package is for "rolex" devices; ihis is a "caplicorn"

Proces updater zakończony błędem 7"

Co jest nie tak wersja ściągnięta z miui Polska 

• Like 1

Paczka jest dla rolex ,sprawdź nazwę kodowa swojego urządzenia w dziale download

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tak dla potomnych, właśnie ogarnąłem MiUnlock i muszę czekać "tylko" 61 godzin.
Lepsze to niż 360 :P

Hej, jedno krótkie pytanie w temacie: 

Mam Redmi Note 5 MIUI w wersji 9.6 | Stable (9.6.4.0. (OEICNFD)), jutro powinien odblokować mi się bootloader, czy powinienem aktualizować MIUI do wersji 10 zanim podejmę się wgrania polskiej wersji?

Edited by EiderSeek

Raczej nie jest to konieczne.

Mam od jakiegoś czasu problem z TWRP. 

Smartfon w ogóle nie chce mi wejść w ten tryb.

Teraz niedawno miałem zamiar zaktualizować oprogramowanie. Pobrałem je sobie z poziomu ustawień na pamięć smartfona. 

Następnie chciałem je wgrać. Smartfon się normalnie wyłączył (reset) , aby wejść do tegoż trybu TWRP.

No ale lipa. Nie wszedł właśnie. Dziwne to dla mnie, bo jakiś czas temu, po odblokowaniu bootladera, polskie MIUI 10.2 jakoś udało mi się wgrać. 

https://miuipolska.pl/download/

Oprócz tego ręczne wchodzenie (Power+Vol-) do TWRP też jest niemożliwe.

Dlaczego tak? TWRP mi się zepsuło czy jak?

Teraz nic nie mogę wgrywać poprzez TWRP (żadnych paczek/plików zip., itp)

TWRP mam te:

https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854

Dnia 8.01.2019 o 21:27, tomasznet napisał:

Mam problem z aktualizacji MIUI ściągnięta wersja xiaomi.eu_multi_MI5S_V10.1.2.0.OAGCNFI_v10-8.0  TWRP wersja TWRP 3.2.3-0 

Botuje do TWPR wybieram instaluj -> wybieram plik z obrazem-> podczas instalacji wyskakuje błąd :

Mi to nawet smartfon nie botuje do TWRP i nie wiem czemu.

Edited by adonim85

Witam mam pytani właśnie dostałem od Goldway z ali tel redmi 6 pro czerwony który nie występuje z globalem już chciałem brać się za odblokowanie bootloadera a w stanie odblokowania mi pisze odblokowany wersie miui mam global 9.6 stabilna 9.6.3.0(ODMMIFD) normalnie mogę z niego korzystać i włączyć aktualizacje czy muszę jeszcze zmienić miui na inną wersje

MIUI 9.6.3.0 dla Redmi 6 Pro, tym bardziej Global, nie istnieje. Pierwszy wydany Global tylko na rynek indyjski, ale mający praktycznie wszystkie funkcje Globala, ma oznaczenie 9.6.4.0 (ODMMIFD). Najwidoczniej masz syfny ROM. Sprawdź w fastboot oem device-info czy rzeczywiście masz odblokowany. Jak tak to wgrywaj EU. Jeśli chcesz oryginalnego globala, to - zakładając, że masz chińską wersję telefonu - nie możesz w MiFlashu zablokować bootloadera, bo będziesz mieć cegłę.

1 godzinę temu, adonim85 napisał:

Mam od jakiegoś czasu problem z TWRP. 

Smartfon w ogóle nie chce mi wejść w ten tryb.

[...]

Znany problem na Mi 8 SE od jakiegoś czasu, wgraj TWRP 1227 i ponoć powinien zatrybić, ale głowy nie dam..

Sprawdziłem mam odblokowany pobrałem ROM z miuipolska.pl i zainstalowałem za pierwszym razem wyskakiwały błędy zamykało aplikację zrobiłem wszystko jeszcze raz i już śmiga dzięki za pomoc

RN5Pro w fastboot po podłączeniu do komputera widnieje jako "Android Bootloader Interface", jednak po włączeniu MiUnlock urządzenie znika i program go nie wykrywa. Jakieś pomysły? 

Spróbuj starszej wersji MiUnlock może...

44 minuty temu, Orjon napisał:

Spróbuj starszej wersji MiUnlock może...

To samo - Windows wydaje dźwięk przy podłączaniu, ale telefonu nie widać w menedżerze urządzeń, ani po wpisaniu komendy fastboot devices.

witam kupiłem drugiego mixa2s chce go odblokować zgoda juz jest ale jest problem w stan odblokowania mi nie mogę dodać konta ciągle wywala mi nie udało się zweryfikować .zaloguj się swoje konto i spróbuj ponownie o co chodzi 

udało się musiałem się wylogować z konta i zalogować ponownie 

Edited by mario1974

11 godzin temu, piggy_ napisał:

To samo - Windows wydaje dźwięk przy podłączaniu, ale telefonu nie widać w menedżerze urządzeń, ani po wpisaniu komendy fastboot devices.

Nie mam pomysłu czemu tak się dzieje - wiem, że część osób miała taki problem. Spróbuj ewentualnie zainstalować stery z poziomu MiUnlock (zębatka)... Może jakieś najnowsze sterowniki psują coś... nie mam pojęcia. Ja, odpukać, odblokowałem bez problemu na wersji 3.3.827.31.

6 godzin temu, Orjon napisał:

Nie mam pomysłu czemu tak się dzieje - wiem, że część osób miała taki problem. Spróbuj ewentualnie zainstalować stery z poziomu MiUnlock (zębatka)... Może jakieś najnowsze sterowniki psują coś... nie mam pojęcia. Ja, odpukać, odblokowałem bez problemu na wersji 3.3.827.31.

Nic to nie dało. Jak będę miał możliwość to spróbuję na starym komputerze na którym kiedyś odblokowywałem rn3

• Like 1

Dostałem komunikat o 72 godzinach do odblokowania. Telefon jest w trybie fastboot podłączony kablem do komputera. Czy mogę go wyłączyć i z niego normalnie przez ten okres korzystać czy muszę na ten czas znaleźć sobie zastępczy telefon?

3 minuty temu, Orjon napisał:

Możesz normalnie korzystać.

dzięki.

W takim razie w niedzielę koło godziny 12 ponownie podłączyć telefon do kompa przez USB i włączyć fastboota po czym go odblokować w aplikacji?

Mam problem w Globalu z zasięgiem u siebie, mam nadzieję, że ta wersja EU mi coś pomoże i zniweluje problem..

witam postepuje z godnie z instrukcja zeby sprawdzic status miui i mam takie ekran tylko

nie mam pojecia co jest nie tak

Screenshot_2019-01-22-11-52-22-019_com.android.settings.png

Zmień motyw na jasny standardowy i spróbuj ponownie bo skąd mamy wiedzieć.