Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

1 minutę temu, frrancuz napisał:

Zmień Nazwę na krótszą bo nawet nie widać całej emoji39.png

RN5p - whyred

nawet jak skrócę nazwę, to nadal mam "nie mogę odnaleźć określonego pliku".

wpisujesz nazwę pliku w takich nawiasach: < >, których tam w ogóle nie powinno być. usuń te nawiasy.

12 minut temu, lockerek napisał:

Spróbuj wejść w TWRP to bedziesz wiedział... ale powinno być ok

Coś tam się zmieniło bo mam takie menu (v+ i power), ale czy to o to TWRP chodzi dokładnie?

Mam dokładnie to TWRP https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854

zastanawia mnie teraz jedno - wrzucę soft na dysk (poprzez komputer i USB) to ok. To wtedy tu pojawią się nowe opcje (oprócz reboot i wipe data) czy jak?

Bo jak inaczej wgram "nowy" soft z poziomu TWRP, jeśli nie mam na razie takiej opcji w nim (coś w stylu szukaj, znajdź plik zip.).

Wrócę z halówki po 22.00 to będę dalej rozkminiał ten temat. NarQ.

46804296_2191160304543918_1771230962248581120_n.jpg

Edited by adonim85

20 minut temu, adonim85 napisał:

czy to o to TWRP

Na fotce masz stock recovery. System je przywraca. Nie doczytałeś poradnika:

fastboot flash...

fastboot boot...

Itd.

• Like 1

Tak, zgadza się, nie zrobiłem do końca.

1. W folderze Minimal ADB and Fastboot znajdziemy plik cmd-here.exe - przeniesie on nas prosto do wiersza polecenia. Uruchom ten program.
  2. W wierszu polecenia wpisujemy komendy:
    fastboot devices

Pojawi się lista urządzeń uruchomionych w tym trybie, powinno być tam - jeśli nie podpinamy innych telefonów - tylko nasze urządzenie.

fastboot flash recovery <nazwa_naszego_pliku>.img

TWRP zostanie wgrane na nasz telefon.

TEGO NIE ZROBIŁEM PO PROSTU:

1. Teraz, w zależności od tego, jak chcemy uruchomić recovery, możemy wpisać albo trzecie polecenie:

fastboot boot <nazwa_pliku>.img

I teraz jest gitara. Mam wgrane TWRP :)

Tyle, że po każdym wejściu w recovery przywraca mi domyślne Mi 3.0. Dlaczego? 

Muszę wtedy od nowa wgrywać TWRP. Co źle robię?

46804339_2270293769910638_198126527831867392_n.jpg

Edited by adonim85

Po jego screenie widać wyraźnie że nie wgrywał w fastboot - widać port COM, a nie nr seryjny urządzenia. COM wyświetla się tylko w EDL :)

wysłane z RN5 via Tapatalk

Ponawiam moją prośbę o pomoc. Zablokowałem BL, który był już odblokowany, gdyż flashowałem z opcją clean & lock. Teraz mam global dev. a jaki powinien być rom żeby znowu ubiegać się o odblokowanie, czy china stable czy china dev. ? Obecny global dev. chyba nie może być ? Poradźcie proszę. Aha i teraz gdy próbuję odblokować to widzę to image.png.4e571d4eb0aaee991b971c771ab0902a.pngimage.png.4e571d4eb0aaee991b971c771ab0902a.png Nie wiem, co znaczy. Możecie podpowiedzieć?

3 minuty temu, ywis napisał:

żeby znowu ubiegać się o odblokowanie

Nie musisz się ubiegać - podpinasz do PC i uruchamiasz MiUnlock.

Przed chwilą, dzidexx napisał:

Nie musisz się ubiegać - podpinasz do PC i uruchamiasz MiUnlock.

Tak zrobiłem ale dostałem komunikat jak załączyłem w poście wyżej.

Możesz załączyć jeszcze raz? U mnie te screeny są wielkości znaczka pocztowego, ciężko zgadnąć co tam jest.

• Like 1

Telefon był używany zbyt krótko, poużywaj go jeszcze trochę czasu i spróbuj odblokować (lub przeloguj się na inne konto Xiaomi może?).

Dzięki Orjon. Czyli czekać 30 dni, tak jak na tym forum gdzieś było już napisane ?. Bo odblokowali mi około połowy listopada a to ja zablokowałem podczas flashowania global dev. z opcją clean and lock. Teraz mam wgrany global developer.

Możliwe że będziesz musiał poczekać 30 dni. Jeśli nie będzie dalej działać to spróbuj może na innym koncie odblokować...

wysłane z RN5 via Tapatalk

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Jeśli nie będzie dalej działać to spróbuj może na innym koncie odblokować.

Od tygodnia próbuję po kilka razy dziennie i zawsze ten sam komunikat. Telefonu używam na co dzień więc nie był "nieużywany". A to, że mam global developer to chyba nie problem, co ? Oczywiście jestem zalogowany i zawsze klikam "odblokowywanie OEM". Natomiast odnośnie drugiego konta to nie wiem jak to zrobić. Telefon nie może mieć chyba dwóch kont ? A gdyby włożyć sim  z innym nr.telef. i próbować założyć drugie konto ? Co Wy na to ?

Dnia 28.11.2018 o 18:31, hej napisał:

To źle klikasz, musisz tylko powiązać konto w tym miejscu co zaznaczyłem.
Ten co przekreśliłem nas nie interesuje, bo on i tak wraca zawsze po włączeniu jak wyjdziesz z developer na wyłączony, dopiero jak odblokujesz bootloader za pomoca mi unlocka to bedzie włączony i wyszarzony.

Zrobiłem tak teraz. Komunikat ten sam. A tych chińskich znaczków z komunikatu nie można kopiować, więc nie wiem jak to wrzucić do translator goole.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

13 minut temu, ywis napisał:

nie wiem jak to wrzucić do translator google

Zrób zdjęcie albo screenshot. Możesz też pobrać dodatek do Chrome.

2 godziny temu, hej napisał:

4:47 PM 1877393 Nie można odblokować telefonu nieużywanego przez określony czas, nie można odblokować ponownie

A co to jest?  Czyżby tłumaczenie chińskich znaczków?

3 minuty temu, ywis napisał:

tłumaczenie chińskich znaczków

TAK. Tł.Google tłumaczy również ze zdjęć.

4 godziny temu, hej napisał:
12 godzin temu, ywis napisał:
Nie powiązałem bo nie wiem jak.

Wejdź w tą opcję co podkreśliłem i na dole w następnym oknie będziesz miał " przyciśk" klikasz w niego i już powiązane, zobacz tylko jaki komunikat wyskoczy, czy faktycznie z sukcesem czy jakiś błąd.

Przepraszam, nie zrozumiałem Cię, myślałem, że chodzi o drugie konto.Tak, powiązałem. Komunikat - sukces. Jednak miflash-unlock ciągle pokazuje "couldn`t unlock". Próbuję codziennie.

Dnia 28.11.2018 o 16:01, ywis napisał:

Mam chyba lepsze zrzuty. Oto dwa

Na moje to musisz czekać. Nawet mnie, któremu dotychczas odblokowanie BL szło "od ręki", wywaliło teraz komunikat o obowiązkowym odczekaniu 309 godzin.

Jeśli odblokowanie w MiUnlock zatrzymuje się na 95%, to jest tak jak mówię.

Załącz normalne zrzuty, bo zdjęcia nie za bardzo Ci wychodzą: ucina połowę komunikatu...

Ciekawe czym oni się kierują z tym czasem. To zależy jakoś od stażu na forum xiaomi, tak jak niegdyś szybkość rozpatrzenia decyzji o odblokowanie? Ja normalnie 72h dostałem, telefon wczoraj odblokowany, więc żadna pomyłka.

• Like 1

2 godziny temu, mrosi napisał:

Jeśli odblokowanie w MiUnlock zatrzymuje się na 95%, to jest tak jak mówię.

Załącz normalne zrzuty, bo zdjęcia nie za bardzo Ci wychodzą: ucina połowę komunikatu...

Mnie się zatrzymuje na 99% i komunikat

Zrzut ekranu (4).png

@Karls, poprzedni telefon, Mi MIX 2s, w czerwcu odblokowałem w ciągu 20 minut od uruchomienia. I tak było z wszystkimi dotychczas telefonami. Dodam, że telefony u mnie raczej funkcjonują nie dłużej niż pół roku... ;) Konto Xiaomi mam od połowy 2013 roku, od początku ze statusem zabezpieczeń 100%. Ten, Redmi Note 6 Pro, wywaliło mnie przy 95% z informacją, że pozostało 309 godzin do odblokowania. Więc przyznam szczerze, że nie wiem o co chodzi... :(

@ywis, tak jak radzili poprzednicy, sprawdź w tłumaczu co oni tam napisali (skopiuj komunikat i sprawdź w przeglądarce). Niestety nie znam się na "krzaczkach"... ;)

Takie pytanie jak posiadam telefon Redmi 4 PRIME to który MiuiPolska mam wgrać ponieważ nie widzę na stronie https://miuipolska.pl/download/ takiego modemu. Teoretycznie jest to wersja Redmi 4 Pro przynajmniej taką kupowałem, ale ostatnio Orjon mnie uświadomił, że rom potrzebowałem do PRIME stąd moje pytanie.

4 minuty temu, hej napisał:

12 minut temu, myszap napisał:
Takie pytanie jak posiadam telefon Redmi 4 PRIME to który MiuiPolska mam wgrać ponieważ nie widzę na stronie https://miuipolska.pl/download/ takiego modemu. Teoretycznie jest to wersja Redmi 4 Pro przynajmniej taką kupowałem, ale ostatnio Orjon mnie uświadomił, że rom potrzebowałem do PRIME stąd moje pytanie.

Pod HM4Pro - czyli Redmi 4 Pro a nazwa kodowa markw

HM4 to Redmi 4 a nazwa kodowa prada.

Dziękuję :)

@ywis, znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie. Musisz zrobić to, co poniżej:

1. wejdź na angielskie forum MIUI: en.miui.com/forum.php i zaloguj się tam na swoje konto Xiaomi.
  2. Potem z poziomu zalogowanego konta najeżdżasz na awatar na górze strony i pojawi ci się to, klikasz na Settings:
     image.png
  3. W zakładce "Device" wybierasz swoje nowe urządzenie
  4. Zapisujesz zmiany
  5. Próbujesz odblokować raz jeszcze i tym razem powinno przejść.

źródło: 4pda

• Like 1