Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

@dextoja ja mam odblokowane 3 telefony (RN 4 MTK; Mi5; Mi Note 2) w odstępie dłuższego czasu. Wczoraj dotarł do mnie Mi Mix 2s global, dodałem swoje konto i 720h czekania, zobaczyć takie coś - bezcenne. Zapakowałem nową słuchawkę do bajeranckiego pudełka i tyle zabawy :/

Z tego co czytałem nie działają: starsze wersje mi unlock; lokalizowanie urządzenia przez chmurę czy podmiana konta i próby na nowo utworzonym...

Edited by abc00

Jednak zabrałem się za odblokowanie bootloadera ale nie obyło się bez problemów (znaczy są w trakcie bo nadal próbuje odblokować bootloadera).

Mam taki komunikat przy klikaniu "unlock" w programie "Mi unlock"

Co z tym zrobić? co dalej aby to przejść i go odblokować?

Ten pierwszy komunikat to w luźnym tłumaczeniu "odblokowanie spowoduje wymazanie danych użytkownika" (unlock will eraser user data). Tak powinno być?

mi8 se - 2.png

mi8 se.png

Edited by adonim85

Dnia 7.11.2018 o 09:51, dzidexx napisał:

Nie każdy model musi zresetować dane. Starsze modele odblokowuje się bez resetu.

Obecnie wszystkie nowe modele są szyfrowane, więc wgranie twrp i tak będzie potrzebowało resetu(w 99% przypadków).

@adonim85

ok, ogarnięte, no ale trzeba i tak poczekać 360 godzin (15 dni - do 27.11.2018). No trudno, lepsze te 360 niż 720 godzin czekania...

miunlock-1abc.png

Edited by adonim85

Dnia 10.11.2018 o 19:54, abc00 napisał:

@dextoja ja mam odblokowane 3 telefony (RN 4 MTK; Mi5; Mi Note 2) w odstępie dłuższego czasu. Wczoraj dotarł do mnie Mi Mix 2s global, dodałem swoje konto i 720h czekania, zobaczyć takie coś - bezcenne. Zapakowałem nową słuchawkę do bajeranckiego pudełka i tyle zabawy :/

Z tego co czytałem nie działają: starsze wersje mi unlock; lokalizowanie urządzenia przez chmurę czy podmiana konta i próby na nowo utworzonym...

Za 30 dni odblokujesz go :D nie łam się :D 

Nie łamię i nie za 30 dni (chociaż 720h przywaliło na starcie) to telefon już jest normalnie odblokowany - minęło 7 dni.

Jedyna różnica jaką dziś zrobiłem to w mi unlock najpierw się zalogowałem, a dopiero po tym podłączyłem telefon i poszło elegancko.

7 a 30 dni robi mimo wszystko ogromną różnicę. Tak więc czas na twrp i najnowsze xiaomi.eu, panna się śmiała, ze mam "mikołaja" dużo wcześniej :D

Dnia 16.11.2018 o 23:12, dextoja napisał:

też udało mi się odblokowac szybciej niż po 30 dniach także próbujcie co kilka dni.

Ja dziś testowałem próbę odblokowania i mi w programie wybiło, że mam jeszcze 211 godzin (8.7 dnia) czekać (z 320 ogólnie). No nic. To czekamy dalej.

Edited by adonim85

Dnia 16.11.2018 o 20:30, abc00 napisał:

Jedyna różnica jaką dziś zrobiłem to w mi unlock najpierw się zalogowałem, a dopiero po tym podłączyłem telefon i poszło elegancko.

U mnie niestety tym sposobem się nie udało. Dziś to sprawdziłem i klops (nadal 200 h do odczekania).

Edited by adonim85

Podjąłem próbę odblokowania Mi Mix 2S. I niby wszystko poszło bez problemu. Telefon się odblokował po czym uruchomił ponownie.

I tutaj jest kłopot.

Po restarcie wyskoczyło okienko z napisem "This device is locked". This devices is associated with an existing Mi Account. For security reasons, you need to enter password to verify the device".

I dwie opcje do wyboru: Pierwsza "Activate this device", druga "Open Wi-Wi settings"

Gdy wybieram opcję pierwszą pojawia się opcja aby zweryfikować mnie. Wyświetla się numer mojego konta Mi oraz opcja wpisania hasła. Ale gdy wpisuję odpowiednie hasło to pojawia się komunikat, aby zalogować się do sieci.

A gdy wchodzę w ustawienia sieci i wybieram odpowiednią sieć to wyskakuje mi okienko do wpisywania hasła do sieci Wi-Fi, ALE NIE WYŚWIETLA SIĘ KLAWIATURA i nie ma jak wpisać tego hasła.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Wpisz hasło do sieci w pierwszym polu (hasło do konta xiaomi), skopiuj je i wklej przy wyborze sieci. Działa.

• Thanks 1

Udało mi się odblokować MI MIX 2s i wgrać TWRP z linku https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-2s/development/recovery-twrp-mix-2s-t3790922 i pojawił się kolejny problem.

W TWRP przed uruchomieniem instalacji próbowałem zrobić wipe i wybrałem dalvik cache, cache oraz data.

Po tym dostałem na czerwono komunikat:

mke2fs -t ext4 -m 0 /dev/block/sda20 i informację, że nie można wykonać polecenia cache.

Po mimo tego przeszedłem do instalacji.

Wybrałem najnowszy plik z romem pod ten model telefonu i instaluje się już ponad trzy godziny.

Wydaje mi się, że nic z tego już nie będzie.

Jakieś sugestie co robić dalej?

Rozwiązanie w linku:

Nie zrobiłem Wipe > Format Data

Edited by zeyer

Dnia 19.11.2018 o 10:49, adonim85 napisał:

U mnie niestety tym sposobem się nie udało. Dziś to sprawdziłem i klops (nadal 200 h do odczekania).

Natknąłem się(chyba)na xda na taki tutek:

1.wyloguj się z konta xiaomi na telefonie

2.zaloguj się na swoje konto w miflash unlock na którym otrzymałeś pozwolenie na odblokowanie

3.przejdź w tryb fastboot

4.odblokuj

Tym sposobem odblokowałem dwa telefony po trzech dniach oczekiwania(na pierwszym miałem 720h a na drugim 360h).

33 minuty temu, krzyk71 napisał:

Natknąłem się (chyba) na XDA na taki tutek:

1.wyloguj się z konta xiaomi na telefonie

2.zaloguj się na swoje konto w miflash unlock na którym otrzymałeś pozwolenie na odblokowanie

3.przejdź w tryb fastboot

4.odblokuj

Tym sposobem odblokowałem dwa telefony po trzech dniach oczekiwania(na pierwszym miałem 720h a na drugim 360h).

Dzięki,  jak dziś wrócę z pracy po 22.00 to spróbuje.

Edited by adonim85

Słuchajcie, przepraszam za moje lamerstwo ale pierwszy raz znalazłem się-a raczej znajdę-w posiadaniu Xiaomi a dokładniej Mi Max 3 6/128Gb. Mam taki problem: załozyłem konto-OK, potem kliknołem w linka:http://www.miui.com/unlock/index_en.html OK,  pojawił sie niebieski ekran z napisem "Unlock your Mi phone"- OK, potem strona z możliwością pobrania MiUnlock, klikamy "Download Mi Unlock" - OK, no więc pobrałem. Ale nie mogę znaleźć gdzie poprosić o odblokowanie urządzenia, nie wiem gdzie są te strony z wpisywaniem danych, telefonu i prosba "i want to instal my custom ROM" . Pomóżcie mi je znaleźć.... Z góry dzieki 

1 minutę temu, KorbaWypych napisał:

Słuchajcie, przepraszam za moje lamerstwo ale pierwszy raz znalazłem się-a raczej znajdę-w posiadaniu Xiaomi a dokładniej Mi Max 3 6/128Gb. Mam taki problem: załozyłem konto-OK, potem kliknołem w linka:http://www.miui.com/unlock/index_en.html OK,  pojawił sie niebieski ekran z napisem "Unlock your Mi phone"- OK, potem strona z możliwością pobrania MiUnlock, klikamy "Download Mi Unlock" - OK, no więc pobrałem. Ale nie mogę znaleźć gdzie poprosić o odblokowanie urządzenia, nie wiem gdzie są te strony z wpisywaniem danych, telefonu i prosba "i want to instal my custom ROM" . Pomóżcie mi je znaleźć.... Z góry dzieki 

Nigdzie. Otwórz apk i odblokuj, ja czekałem miesiąc na odblokowanie.

Tylko rób to według instrukcji.

Przed chwilą, KorbaWypych napisał:

To znaczy, że mogę już teraz odblokować? Nie muszę czekać? Cos nie dowierzam szczęściu...

Możesz, tylko że i tak będziesz czekać. Jak spróbujesz odblokować to zobaczyć info na końcu o oczekiwaniu godzinnym na możliwość odblokowania. Czasami jest to dwa tygodnie, czasami miesiąc.

No czytałem to tylko taka rzecz: to wszystko od momentu uruchomienia aoki miflashunlock robimy juz PO upływie tego czasu oczekiwania?

Spróbuj zdjąć bootloader, zacznie się czas odliczania. Jeśli tego nie zrobisz teraz, to zegar ci nie ruszy. Dostaniesz termin godzinowy po jakim czasie możesz odblokować bootloader, do tego czasu możesz robic cokolwiek z fonem.

No i jasne. Teraz ostatnie pytanie: czy czas oczekiwania zalezy od rangi na forum, np Diamond?

Jestem na forum xiaomi od redmi1 czyli jakieś 4lata. Mam 100pkt i tak musiałem czekac  miesiąc

8 minut temu, KorbaWypych napisał:

No i jasne. Teraz ostatnie pytanie: czy czas oczekiwania zalezy od rangi na forum, np Diamond?

Użytkownicy Diamond,czyli Ci co mają więcej niż 500 kredytów nie czekają.

2 godziny temu, hej napisał:
2 godziny temu, krzyk71 napisał:
Użytkownicy Diamond,czyli Ci co mają więcej niż 500 kredytów nie czekają.

Bzdura. Na forum en.miui.com nawet osoby z Platinum member oraz w beta teamach pisali, ze tez czekaja. A między kolejnym odblokowaniem, kolejnego urzadzenia od poprzedniego dalej obowiązuje 30 dni.

Potwierdzam. Ja mam 3005 kredytów i tez czekałem, ale nie 720 godz. tylko 72

• Like 1

Nie wiem o co chodzi ale ja nie czekałem nic na odblokowanie Mix-a 2. Konto na Xioami mam już kilka lat - może to dlatego...

Można skasować licznik w miflash unlock. Po otwarciu  klik na ikonę ustawienia {trybik} . Otwiera się menu i klikamy na LOG PATH  i tam usuwamy 2 pliki

1-cef.log

2-miflash_unlock.log

Ja u siebie po dwóch dniach odblokowałem słuchawkę 8-).

Powodzenia!!!

4 godziny temu, bubuvrc napisał:

Można skasować licznik w miflash unlock. Po otwarciu  klik na ikonę ustawienia {trybik} . Otwiera się menu i klikamy na LOG PATH  i tam usuwamy 2 pliki

1-cef.log

2-miflash_unlock.log

Ja u siebie po dwóch dniach odblokowałem słuchawkę 8-).

Powodzenia!!!

U mnie to nie działa. Nadal liczy mi godziny.

Jestem zalogowany do mojego konta w Xiaomi i na Forum en.miui.com  Według instrukcji (Xiaomi - Poradnik 2018) przechodzę do pkt 4 i pobieram spakowany plik zip. Nie pojawia się jednak następna strona z formularzem (krok 1 ukryty) do wpisania danych i powodu odblokowania bootloadera. Co robić w tej sytuacji? Kupiłem MI MAX 3. Oprogramowanie po wejściu w ustawienia zaktualizowało się do wersji MIUI 10.0.6.0 | Stable. Proszę o pomoc.

Znalazłem podobny post gwaldberga - czy to oznacza, że mam rozpakowane pliki wgrać do telefonu i uruchomić miflash_unlock.exe z poziomu telefonu?

Edited by wznam
Znalazłem podobny post

Od pewnego czasu nie ma już formularza. Pobierz ZIP, rozpakuj na komputerze i na komputerze uruchom miflash_unlock.exe. Niby jak chcesz odpalić EXE z poziomu telefonu...?