Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

3 godziny temu, Cw_gg napisał:

Po próbie odblokowania wyskakuje "After 438h of trying to unlock the device" Da się coś z tym zrobić?

Nie.

Witam,

planuję kupić RN5 z proline lub x-com (ogólnie z oficjalnego polskiego sklepu, żadne allegro). Nie będę wgrywał miui.eu, zostanę na globalu (zaktualizuję do miui10).

Mimo wszystko zastanawiam się nad odblokowaniem BL, bo podobno tylko z SU można używać adaway czy niektórych programów do czyszczenia telefonu z niepotrzebnych plików (jakaś maid czy coś).

Jednak zastanawia mnie komunikat ze strony miui "How to Unlock
After the device is unlocked, it becomes less secure and more vulnerable to malware attacks, which may lead to the disclosure and loss of your private data. 
Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available."

Czy naprawdę Find device nie działa po odblokowaniu BL? Ktoś mógłby mi wypisać korzyści i minusy odblokowania BL?

Dziękuję

Z tego co pamietam to find device powinno działać bez problemu. Zadnego wplywu nie ma na to odblokowanie bt. A korzysci ? Wgrasz zawsze custom roma albo inna paczke (root itp.)

• Thanks 1

W kwestii odblokowania.

4. Powinna pojawić się strona z możliwością pobrania MiUnlock, klikamy "Download Mi Unlock"

U mnie tak nie ma, gdy klikam opcję "unlock now", to zaś mam taki komunikat (jak poniżej).

Jak to obejść? Smartfon do odblokowania do Xiaomi Mi8 SE 6/64 GB (MIUI 10, ale nie global). To mój debiut ze smartfonami Xiaomi.

xiaomi.png

Edited by adonim85

10 minut temu, adonim85 napisał:

Jak to obejść? Smartfon do odblokowania do Xiaomi Mi8 SE 6/64 GB (MIUI 10, ale nie global).

Jest napisane po chińsku żebyś kliknął ten link, jeżeli twoja przeglądarka nie reaguje. Klikałeś? Jak nie masz oficjalnego romu to tak czy inaczej nie odblokujesz.

Sprawdzę to jutro popołudniu w innej przeglądarce. Ale ten mój soft MIUI 10 to chyba właśnie jest oficjalny rom ale na chiński rynek. Wstanę po nocce za dnia, to wyślę screeny z oznaczeniem tego softu.

Edited by adonim85

Lipa nadal. Wywala mi komunikat (na nasze):

Niestety, Twoje zapytanie jest nieprawidłowe lub ciąg weryfikacji formularza nie pasuje i nie można go przesłać. [Kliknij tutaj, aby powrócić do poprzedniej strony] (SCREEN NR. 2).

Sprawdzane w Operze i Maxthonie.

Co mam zrobić w tej sytuacji?

x1a.png

x1b.png

Mój soft dokładnie to:

44529166_1784619384998335_3652625915789180928_n.png

Edited by adonim85

W tym screenie chodzi o to,że musisz sobie wpisać nick, tak mi się wydaję jak dobrze pamiętam.A soft masz chiński, wgraj sobie globala jak nie poradzisz sobie z odblokowaniem bt.

Nie pisz post za postem jest od tego edytuj.

wpisuje nick ale to nic nie daje. Wywala mi od razu ten drugi screen.

dobra, przeszło :) Co dalej?

x1c.png

Dobra, mogę teraz pobrać 'Mi unlocker' i działać (mam nadzieję, że bez problemów od punktu 5 do następnych). Dziękować!

5b389c38a8d9a_Beztytuu.png.8488b32defb02806a57f4c9f9400643b.png

4 godziny temu, adonim85 napisał:

Edited by adonim85

Witam mam Xiaomi redmi 4x problem w tym że telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych i po konfiguracji wyświetla komunikat gotowy do działania i nic więcej można tylko cofnąć kroki nic więcej nie działa. Podczas próby odblokowania bootloadera wyświetla komunikat " Curent account is not bond to this device, add your accont and device in MIUI's settings/ developer options/mi unlock status. Chodzi zapewne o ustawienia w telefonie i powiązanie z kontem, ale ja nie mogę wejść w ustawienia jedynie w tryb recovery gdzie są chińskie krzaki lub fastboot. Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ??

Bez uruchomienia systemu nie odblokujesz BL, przynajmniej nie oficjalną metodą. Próbowałeś zostawić telefon na dłużej na komunikacie "gotowy do działania"? Mam na myśli na prawdę długo, pół godziny lub więcej. Możliwe, że potrzebuje trochę by zrobić wszystko w tle, i wtedy to powiadomienie może zniknie.

Spróbuj odblokować mimo tego błędu, ostatnio tak miałem i przeszło jednak. Albo wylogować i ponownie zalogować się na konto.

Mam takie pytanie nawiązuje znowu do mojego Mi8 SE. Da się (w moim przypadku) zaktualizować moją angielską wersję MIUI 10 do wersji "10 Global" poprzez aktualizacyjny kanał OTA? Czy nie ma takiej możliwości?

Edited by adonim85

Nie ma Globala dla Mi 8 SE, ponadto - nawet jeśli by był - to jego wgranie na chińskiej wersji + zablokowanym bootloaderze spowoduje bricka telefonu.

Nie ma globala dla Mi8 SE, ale pewnie za jakiś czas wyjdzie. Jednakże za wczasu i tak trzeba odblokować bootloader, na to wychodzi.

@@@

To jak już pytam to mam kolejne pytanie. Która opcja w systemie (aparacie?) umożliwia wyłączenie, w angielskiej wersji, podpisu na każdym robionym zdjęciu?

Edited by adonim85

Dnia 26.10.2018 o 16:47, adonim85 napisał:

• Czy ja się załapię na moim romie 'M10 non global' na tę aktualizację? czy nadal i tak muszę odblokować bootloadera?

Jak masz możliwość, to odblokuj sobie bootloader. Dla aktualizacji nie będzie to miało znaczenia, ale w przypadku, gdyby coś poszło nie tak. Masz wtedy większe pole do popisu, przy próbie ratowania telefonu.

Jakby ktoś chciał odblokować tel w Mi Center zamiast czekać 720h  to podobno nie mają już takiej opcji i niestety z tego powodu jestem w czarnej d.... :(

• Sad 1

Dnia 14.10.2018 o 19:40, cehaha napisał:

Witam,

planuję kupić RN5 z proline lub x-com (ogólnie z oficjalnego polskiego sklepu, żadne allegro). Nie będę wgrywał miui.eu, zostanę na globalu (zaktualizuję do miui10).

Mimo wszystko zastanawiam się nad odblokowaniem BL, bo podobno tylko z SU można używać adaway czy niektórych programów do czyszczenia telefonu z niepotrzebnych plików (jakaś maid czy coś).

Jednak zastanawia mnie komunikat ze strony miui "How to Unlock
After the device is unlocked, it becomes less secure and more vulnerable to malware attacks, which may lead to the disclosure and loss of your private data. 
Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available."

Czy naprawdę Find device nie działa po odblokowaniu BL? Ktoś mógłby mi wypisać korzyści i minusy odblokowania BL?

Dziękuję

ProLine to nie jest oficjalna dystrybucja

Find device działa nawet po odblokowaniu bl ,ale nie wiem czy jest sens używać adaway ,to nie lepsze ?

https://github.com/blokadaorg/blokada

Wczoraj odebrałem redmi note 4x.

(Goldway)

Po zalogowaniu się, i włączeniu co trzeba w opcjach programistycznych odblokowalem natychmiast.

Nic nie czekałem.

Mi unlock pobrałem też aktualny 

Edited by mikidar

Dnia 31.10.2018 o 13:58, dudek napisał:

Jak masz możliwość, to odblokuj sobie bootloader. Dla aktualizacji nie będzie to miało znaczenia, ale w przypadku, gdyby coś poszło nie tak. Masz wtedy większe pole do popisu, przy próbie ratowania telefonu.

Chciałem odblokować bootloader (miałem do tego zapał) ale po poczytaniu poradników stwierdzam, że za dużo zabawy z tym (choć narzędzia mam do tego, w tym program MiUnlock). Nie mam jakoś samozaparcia na to (jakoś w innych markach robi się to łatwiej). Chętnie natomiast bym to oddał komuś innemu do zrobienia jeśli chodzi o mój telefon, no ale... nie mam komu w moich okolicach kto jest w tym temacie guru. Kit, to chyba zostanę na wersji MIUI 10 stable (China) i języku angielskim w menu i poczekam na debiut zapowiedzianej aktualizacji wersji zgodnej z androidem 9.

Edited by adonim85

14 minut temu, adonim85 napisał:

jakoś w innych markach robi się to łatwiej

Tylko w Samsungach - fabrycznie nie ma zablokowanego.

Nikt cię nie zmusza czy naciska ale tłumaczenie, że zbyt trudne(trudniejsze niż innych) jest nie na miejscu.

Nie tylko w Samsungach. W większości innych bo tam odblokowywałem sobie bootloadery jakoś bez większego problemu a tutaj mam fon Xiaomi jakiś czas i nawet się do tego nie zabieram.

Tu jest "tylko" Czekanie. Teraz ich poniosło z czasem, ale jednak się da w miarę normalnie bez utraty funkcjonalności.
W samsungu który jako podajesz jako przykład tak na prawdę nie ma tego w ogóle bez strat [KNOX].

RN5p - whyred

8 minut temu, mikidar napisał:

Nic nie czekałem!

Odblokowywałeś starszy model a zgodę miałeś już przyznaną na poprzednie modele. Kolejny bez czekania odblokujesz za ½ roku.

Nieprawda 

Następny mój telefon nie będzie z miui.

Mia2 lite

I się go odblokuje natychmiast i łatwiej niż badziewie miui.

18 minut temu, mikidar napisał:

Mia2 lite

Zmiana RN4 na MiA2 lite? Jakaś taka niezbyt wielka korzyść.

Nie zapomnij, że MiA2L ma partycje A i B - uważaj żebyś dobrze trafiał przy wgrywaniu czegoś. Będzie miał w związku z tym trochę mniej pam. wewn. - jakieś 4~6GB.

Dzięki za radę.

Będę pamiętał.

Nie rn4x to nie mój.

Dla szwagra szczerze mówiąc 

Narazie mam mi5.

I jakoś nie mam następcy dla niego 

Jest the best 

Jedyny minus to czas działania na baterii 

Dzisiaj ciężko znaleźć coś równie dobrego i małego za małe pieniądze 

Sorry za ot 

Odblokowanie bootloadera zawsze przywraca telefon do ustawień fabrycznych? Znajomy mi to wczoraj robił (fanatyk Xiaomi :D) i zarzekał się że robił to miliony razy i nigdy telefon nie wracał do defaulta. A tu wczoraj wyskoczyło na czerwono że ustawienia zostaną przywrócone. I tak się nie udało tego zrobić bo "try in 72 hours" ale ciekawa sytuacja.

Telefon to Mi Mix 2.

Nie każdy model musi zresetować dane. Starsze modele odblokowuje się bez resetu.

Obecnie wszystkie nowe modele są szyfrowane, więc wgranie twrp i tak będzie potrzebowało resetu(w 99% przypadków).

• Like 1

na moim koncie xiaomi musze czekać 720h, czy jak użyje innego konta gdzie ktoś już robił unlock BL to będzie szybciej ? nie ma problem z przepisaniem telefonu na inne konto po unlocku ?