Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam prośbę o radę.Odblokowałem bootloader,wgrałem TWRP,potem xiaomi.eu na Mi 9t pro.Po instalacji system się uruchamia,ale do momentu logowania do google.Wtedy ekran robi się czarny i nic się nie dzieje,po chwili wyskakuje komunikat,że usługi google przestały działać i dalej czarny ekran.Na dodatek nie mogę wejść w TWRP,przez kombinację przycisków.Co dalej robić,bo za bardzo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro się uruchamia w fastboot a bootloader jest odblokowany to jaki problem zainstalować twrp. Sprawdź czy na pewno instalujesz  pliki dla swojej wersji telefonu. Jeśli Miflash nie widzi telefonu to zrestartuje PC i telefon również. Nie ma nic gorszego jak zakup chińskiej wersji Xiaomi z odblokowanym bootloaderem lub modyfikowanym przez sprzedawcę. Najlepiej jest odblokować bootloader osobiście, na swoim koncie . W razie zablokowania bootloadera zawsze łatwo można go odblokować. W twoim przypadku w razie zablokowania bootloadera po prostu odblokuj go ponownie.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twrp wgrywałem ponownie,ale po wgraniu nie mogę potem wejść do recovery.W fastboot telefon wchodzi bez problemu i w adb go wykrywa,ale mi flash już go nie widzi. Po instalacji xiaomi.eu system się normalnie uruchomił, zaczęła się konfiguracja i przy logowaniu do Google pojawił się czarny ekran tylko ze strzałka wstecz, która niestety nie przenosiła do wcześniejszego menu konfiguracji. Wtedy chciałem wejsc do twrp tak jak mi radzisz, żeby zrobić format data,ale już się nie dało. Póki co jestem w pracy, jak wrócę, będę próbował dalej. Dzięki za wszelkie podpowiedzi 

Edytowane przez piter69pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, wpisałem komendę fastboot reboot ,przytrzymałem vol+ i power,uruchomiło się recovery,wtedy wgrałem do pamięci rom i zainstalowałem.System odpalił,ale,potem już wejść w twrp nie mogłem. Po kolejnej instalacji twrp i wpisaniu fastboot rebot już do recovery się nie restartuje,a przy próbie uruchomienia systemu jest bootloop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2019 o 21:26, Orjon napisał:

No w tym folderze który napisałeś... I nie o takiej nazwie, tylko samo [email protected]. ten plik umieszczasz w katalogu który już napisałeś

Dzięki za pomoc,dopiero dzisiaj zajarzyłem,że ten plik muszę umieścić w folderze log,który musiałem najpierw utworzyć.Udało mi się przywrócić global i w efekcie mam dalej odblokowany bootloader na globalu.Próbowałem jeszcze raz flashować recovery,niby w ADB pisze,że ok,a dalej mam mi recovery.Najgorsze,że google pay nie działa.Nie wiesz może,czy w tej sytuacji da się to jakoś naprawić,bo tutorial wymaga roota i magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Mi9. Nowe konto xiaomi. Security 100%,
Próba pierwsza: "Poczekaj 168 godzin". Ok,  po 169 godzinach później kolejna próba - "musisz poczekać trochę dłużej... 3 dni".  Czekam 4 dni i dzisiaj podejmuję się kolejnej próby.... i znowu "zaczekaj 3 dni"... nosz ...wa mać!

Czy ktoś jeszcze ma taką farsę z odblokowaniem bootloader'a?

 

Edit. Wczoraj kolejne 3 dni...

Edytowane przez mike2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zmienić region na Polskę?

Na koncie Mi w zakładce Personal info Locale jest ustawione China.

Klikam Settings dostaje sms weryfikacyjny i nie widzę na stronię opcji zmiany Local. Jest tylko Internet products i Third party products, przy każdym przyciski delete i download.

Rozumiem, że jest to niezbędne zanim zacznę odblokowywać bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak odblokowywałem to o żadnym fiksie nie słyszałem.
Normalnie wgrałem miflash i miunlock, zgoda, czekanie i poszło.
Może kiedyś nie był to problem, może te łatki aktualizujące luki bezpieczeństwa coś namieszały?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów z odblokowaniem bootloadera, a co za tym idzie, zrootowaniem. Próbowałem odblokować bootloader, ale poległem na etapie z miflash unlock. Otóż po dokładnym przejściu wszystkich etapów w miflashu nie podświetla mi się opcja "unlock". Ktoś coś umie pomóc? Telefon: Redmi 6A 2/16 z MIUI Global 10.3.6.

Dodam, że na etapie gdzie muszę "poprosić Xiaomi o odblokowanie" nic nie muszę wypełniać, tylko od razu mi się ściąga miflash unlock. 

Edytowane przez Milirthar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blejdzik napisał:

Mam pytanie , jak to jest z RN7 , muszę czekać jeszcze 150 h , ale później jak wgram twrp to co to jest za myk z tym hasłem ?? Trzeba zrobić full WIPE ??

Jaki myk z hasłem?

10 minut temu, Milirthar napisał:

Mam kilka problemów z odblokowaniem bootloadera, a co za tym idzie, zrootowaniem. Próbowałem odblokować bootloader, ale poległem na etapie z miflash unlock. Otóż po dokładnym przejściu wszystkich etapów w miflashu nie podświetla mi się opcja "unlock". Ktoś coś umie pomóc? Telefon: Redmi 6A 2/16 z MIUI Global 10.3.6.

Dodam, że na etapie gdzie muszę "poprosić Xiaomi o odblokowanie" nic nie muszę wypełniać, tylko od razu mi się ściąga miflash unlock. 

Jaki masz procesor? Na Ryzenach są problemy z fastbootem, może przez to go nie widzi. Ewentualnie sterowniki są problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...