Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym ja to wiedział , że takie cyrki z tym to bym odpuścił sobie RN5. Kupiony początkiem stycznia, doszedł pod koniec stycznia, miał przyjść z globalem , przyszedł bez - banggood umył ręce - jedyną opcją była wysyłka telefonu do Chin i pełen zwrot... W środku lutego wysłałem do MiCenter i Acid napisał, że termin odblokowania jest po 770 godzinach , przypadał na 26 marca. 24 marca napisał, że Siajomi przesunęło termin o kolejne dwa tygodnie na 8 kwietnia... Także ten tego, szczerze odradzam kupno RN5 z BG, bo to loteria i sprawdzian cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 17:14, mariusz.ur napisał:

Po pierwsze na miflashunlock 1.X.X nie odblokujesz żadnego xiaomi bo od razu jest info o  potrzebnej aktualizacji. To samo z wszelkimi modyfikacjami tego programu. Musisz powiązać konto w opcjach programistycznych. Karta SIM musi być w telefonie i dane mobilne włączone. Inaczej możesz zrezygnować z odblokowania najnowszych telefonów Xiaomi.

Na unknown error -1 spróbuj tej wersji

https://androidfilehost.com/?fid=889764386195916630

Czy karta sim w telefonie to jest mus do odblokowania? 2 tygodnie temu przyszedł do mnie telefon i próbowałem go odblokować i dostałem info w miflashu, że trzeba odczekać 360h. Nie miałem wtedy włożonej karty sim, tylko włączone  wifi. Jutro mija ten 15 dzień i dzisiaj z tej okazji odpaliłem telefon i skoro 2 tygodnie temu udało się i wyskoczyło info o 360h to chyba nie potrzeba karty? Liczę, że uda mi się jutro odblokować telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Motorolka napisał:

Mogłeś poczekać do jutra już byś wiedział co i jak. 

Skoro pisze że ma być wlozona to ma być wlozona. 

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie wlozysz sim do telefonu i tak musiałeś podać nr. telefonu do zakładania konta xiaomi. 

Bo boję się, że przez to, że 2 tygodnie temu nie miałem włożonej, a teraz włożę to może jakoś czas się przez to wyzeruje. Swoją drogą w tym poradniku nie ma nic napisane o karcie sim, dopiero w komentarzach się doczytałem o tym i stąd moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kredzion ja w Redmi 6 pro nie mogłem w opcjach programistycznych przypisać konta bez karty SIM. Miałem informacje aby włożyć kartę SIM i wyłączyć wi-fi. Nie wiem jak u Ciebie, ale skoro powiązało konto z telefonem w opcjach programistycznych to ok. 

Edytowane przez mariusz.ur
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kredzion napisał:

Bo boję się, że przez to, że 2 tygodnie temu nie miałem włożonej, a teraz włożę to może jakoś czas się przez to wyzeruje. Swoją drogą w tym poradniku nie ma nic napisane o karcie sim, dopiero w komentarzach się doczytałem o tym i stąd moje pytanie. 

Nic się nie wyzeruje , Po zakupie zalogowałem się z kartą ,przypiąłem konto itd. Czas 360h .Karta wyjęta była używana w innym telefonie . W międzyczasie podłączałem kilka razy aby sprawdzić faktyczny upływ. Odblokowany po tym czasie bez wkładania karty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż po klepnięciu zakupu Poco F1, wyczytałem na XDA niepokojące wieści, jakoby był problem z odblokowaniem bootloadera, w jakimkolwiek Xiaomi, na komputerach z procesorem AMD Ryzen. Aplikacja Mi Unlock i\lub instalowane z nią sterowniki mają jakiegoś focha na te CPU i koniec :-|

Ktoś tu ma w kompie Ryzena i może potwierdzić? Nie wiem czy to reguła, czy kwestia szczęścia

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ryzena 5 1600 i odblokowałem bratu bez problemu na redmi 4a.

Więc może tylko na poco jest problem.

Z drugiej strony to chyba jakiś ewenement, że programy nie chcą współpracować z jakimś procesorem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marrik napisał:

Mam ryzena 5 1600 i odblokowałem bratu bez problemu na redmi 4a.

A kiedy to było? :) Znalazłem posty trzech osób zgłaszających problem - dwóch z Poco i jednego bodaj chyba z Mi Max 2. Wszystkie powstały w okresie od września do listopada 2018. Nigdzie nie piszą, że próba unlocka skończyła się brickiem (w jednym przypadku ponoć wywalało błąd przy 50% w Mi Unlock, a w drugim telefon crashował po wejściu w fastboot i poleceniu fastboot devices), także trochę kusi mnie spróbowanie szczęścia - jak się uda to fajnie, a jak nie to pojadę na globalu, ewentualnie będę kombinował wypożyczenie jakiegoś starego lapka z Intelem.

Fajne tylko byłoby potwierdzenie, że próba faktycznie nie grozi zbrickowaniem :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marrik napisał:

Możesz dać linki?

1. Post podpięty w głównym tutorialu na XDA -> klik

2. Ziomek zgłaszający crashowanie w fastboocie na POCO -> klik

4. Ten sam problem. Mi Mix 3 i Ryzen. Reddit -> klik

3. Kolejny zgłasza problem z unlockiem POCO na Ryzenie. Marzec tego roku, więc chyba nic się nie zmieniło -> klik

Również tego nie rozumiem, ale widzę, że próba sama w sobie nie jest groźna dla telefonu (sypie się już na etapie komend w ADB), więc jak mój Poco dojedzie to spróbuję i dam znać

 



 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nici z RN5.  8 kwietnia Acid napisał, że "Niestety czas minął i program nie odblokował stwierdzając po chińsku, że urządzenie nie było używane dłuższy czas. Nie ma nowego czasu itp" i że "To już znaliśmy i raz pomogła zmiana mi unlocka ale teraz to nie pomaga."

Kilka miesięcy to stanowczo za dużo, telefon do mnie wróci i m,oże uda się go sprzedać po cenie kupna komuś kto rom i język angielski zaakceptuje - muszę go odpiąć ze swojego konta Xiaomi rozumiem, na wypadek jakby ktoś chciał bl kiedyś odblokować?

Edytowane przez Luk83bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc.

Odblokowałem redmi note 5 chińczyka. Odczekałem 1080 i 360 godzin telefon był używany. Innymi słowy, da się odblokować, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.Zainstalowałem globala i wszystko jest O.K.
 

Edytowane przez Ajavas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc.
Odblokowałem redmi note 5 chińczyka. Odczekałem 1080 i 360 godzin telefon był używany. Innymi słowy, da się odblokować, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.Zainstalowałem globala i wszystko jest O.K.
 
Możesz w prywatnej podać link do globala? Ja jeszcze czekam do przyszłego tygodnia. W sumie ponad 1000 godzin.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam MI8 PRO w wersji MIUI Global, mam problem z odblokowaniem telefonu. Po odczekaniu 360 godzin, program Mi Unlock pokazuje takie oto chińskie znaczki

手机使用未达到指定时间,无法解锁 - a tłumacz googl "Telefon nie był używany przez określony czas i nie można go odblokować". Ktoś pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty miesiąc próbuje odblokować chińskiego RN5. 15 kwietnia mam kolejny termin aż się boje co tym razem mnie zaskoczy. Dzisiaj podłączyłem świeżo zakupionego Mi9 SE. Myślę sobie niech już licznik bije może kiedyś najdzie mnie ochota na odblokowanie. Stanęło dłuższą chwilę na 99 procent i pyk, botlooader odblokowany. Nie zrozumie tego za nic na świecie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już cios poniżej pasa! Wystąpieniem o zgodę na odblokowanie bootloadera 30 marca około 1 w nocy, minęło 360 godzin, dzisiaj przy próbie odblokowania to samo "After 360 hours of trying to unlock the device" kurde o co chodzi? Czy czas podany w tym komunikacie jest stały czy ruchomy, np. poprosiłem o odblokowanie bootloadera dzisiaj o otrzymałem komunikat, że muszę czekać 360 godzin loguje się za 3 dni (72 godziny) to będzie nadal wskazywał o 360 godzinach czy o 288?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już cios poniżej pasa! Wystąpieniem o zgodę na odblokowanie bootloadera 30 marca około 1 w nocy, minęło 360 godzin, dzisiaj przy próbie odblokowania to samo "After 360 hours of trying to unlock the device" kurde o co chodzi? Czy czas podany w tym komunikacie jest stały czy ruchomy, np. poprosiłem o odblokowanie bootloadera dzisiaj o otrzymałem komunikat, że muszę czekać 360 godzin loguje się za 3 dni (72 godziny) to będzie nadal wskazywał o 360 godzinach czy o 288?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
Sprawdź czy w opcjach developerskich masz nadal włączone odblokowanie OEM i czy twoje konto jest poprawnie zalogowane.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon sprawdziłem ten licznik godzinowy wysłałem ponowną prośbę o odblokowanie dzisiaj około 7:40 i prawie 3 godziny później cały czas wskazuje 360 godzin. Kurde no nie pozostaje mi nic innego jak czekać cierpliwie ale czekać kolejne tygodnie, a może i miesięce trochę słabo... No nic poczekam w takim razie jeszcze raz te 360 godzin zobaczymy.

A może ktoś z Was miał podobny problem?

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...