Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, hej napisał:
12 godzin temu, ywis napisał:
Nie powiązałem bo nie wiem jak.

Wejdź w tą opcję co podkreśliłem i na dole w następnym oknie będziesz miał " przyciśk" klikasz w niego i już powiązane, zobacz tylko jaki komunikat wyskoczy, czy faktycznie z sukcesem czy jakiś błąd.

Przepraszam, nie zrozumiałem Cię, myślałem, że chodzi o drugie konto.Tak, powiązałem. Komunikat - sukces. Jednak miflash-unlock ciągle pokazuje "couldn`t unlock". Próbuję codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 16:01, ywis napisał:

Mam chyba lepsze zrzuty. Oto dwa

Na moje to musisz czekać. Nawet mnie, któremu dotychczas odblokowanie BL szło "od ręki", wywaliło teraz komunikat o obowiązkowym odczekaniu 309 godzin.

Jeśli odblokowanie w MiUnlock zatrzymuje się na 95%, to jest tak jak mówię.

Załącz normalne zrzuty, bo zdjęcia nie za bardzo Ci wychodzą: ucina połowę komunikatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Jeśli odblokowanie w MiUnlock zatrzymuje się na 95%, to jest tak jak mówię.

Załącz normalne zrzuty, bo zdjęcia nie za bardzo Ci wychodzą: ucina połowę komunikatu...

Mnie się zatrzymuje na 99% i komunikat

Zrzut ekranu (4).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karls, poprzedni telefon, Mi MIX 2s, w czerwcu odblokowałem w ciągu 20 minut od uruchomienia. I tak było z wszystkimi dotychczas telefonami. Dodam, że telefony u mnie raczej funkcjonują nie dłużej niż pół roku... ;) Konto Xiaomi mam od połowy 2013 roku, od początku ze statusem zabezpieczeń 100%. Ten, Redmi Note 6 Pro, wywaliło mnie przy 95% z informacją, że pozostało 309 godzin do odblokowania. Więc przyznam szczerze, że nie wiem o co chodzi... :(

@ywis, tak jak radzili poprzednicy, sprawdź w tłumaczu co oni tam napisali (skopiuj komunikat i sprawdź w przeglądarce). Niestety nie znam się na "krzaczkach"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jak posiadam telefon Redmi 4 PRIME to który MiuiPolska mam wgrać ponieważ nie widzę na stronie https://miuipolska.pl/download/ takiego modemu. Teoretycznie jest to wersja Redmi 4 Pro przynajmniej taką kupowałem, ale ostatnio Orjon mnie uświadomił, że rom potrzebowałem do PRIME stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hej napisał:

 

12 minut temu, myszap napisał:
Takie pytanie jak posiadam telefon Redmi 4 PRIME to który MiuiPolska mam wgrać ponieważ nie widzę na stronie https://miuipolska.pl/download/ takiego modemu. Teoretycznie jest to wersja Redmi 4 Pro przynajmniej taką kupowałem, ale ostatnio Orjon mnie uświadomił, że rom potrzebowałem do PRIME stąd moje pytanie.

 

Pod HM4Pro - czyli Redmi 4 Pro a nazwa kodowa markw

HM4 to Redmi 4 a nazwa kodowa prada.

 

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ywis, znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie. Musisz zrobić to, co poniżej:

  1. wejdź na angielskie forum MIUI: en.miui.com/forum.php i zaloguj się tam na swoje konto Xiaomi.
  2. Potem z poziomu zalogowanego konta najeżdżasz na awatar na górze strony i pojawi ci się to, klikasz na Settings:
     image.png
  3. W zakładce "Device" wybierasz swoje nowe urządzenie
  4. Zapisujesz zmiany
  5. Próbujesz odblokować raz jeszcze i tym razem powinno przejść.

źródło: 4pda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę chciał wysłać telefon do MiCenter żeby mi odblokowali bootloader i zainstalowali MIUI Polska. Sam nigdy tego nie robiłem. Dobrze rozumiem, że teraz wystarczy, że odpalę aplikację, przejdę do momentu aż pojawi mi się pozostały czas oczekiwania i po tym czasie wyślę telefon do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable dodałbym info odnośnie zablokowania bootloadera na ROMie Global, ale wersji chińskiej telefonu - można oczywiście bootloader na takiej wersji zablokować, ale wtedy telefon się odpali tylko do recovery - i dopóki nie wgrasz China, nie jesteś w stanie użytkować telefonu (dotyczy to wszystkich nowych modeli od jeśli się nie mylę redmi 5 plus, na xda była cała lista modeli w którymś artykule podawana, jak przypomnę sobie linka to podeślę).

rzeczona lista: https://www.xda-developers.com/flash-miui-global-locked-bootloader-xiaomi-brick/ (mix 3 chyba też powinien się do niej zaliczać)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Redmi Note 5 Global kupiony zaraz po premierze w Polsce, konto założyłem od razu. zachciało mi się odblokować bootloader, więc korzystam z instrukcji. wszystkie sterowniki zainstalowane, telefon wykrywa, zaczyna sprawdzać telefon w miflash. wszystko fajnie, aż nagle wyskakuje informacja, że konto na telefonie jest inne, niż to, z którego próbuję odblokować telefon. znalazł ktoś na to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mihau90 napisał:

mam Redmi Note 5 Global kupiony zaraz po premierze w Polsce, konto założyłem od razu. zachciało mi się odblokować bootloader, więc korzystam z instrukcji. wszystkie sterowniki zainstalowane, telefon wykrywa, zaczyna sprawdzać telefon w miflash. wszystko fajnie, aż nagle wyskakuje informacja, że konto na telefonie jest inne, niż to, z którego próbuję odblokować telefon. znalazł ktoś na to rozwiązanie?

Gdzie kupowałeś telefon? Może zanabyłeś refuba...

Jest jeszcze opcja, że podajesz złe dane logowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem, ale.. 

Kilka lat temu nabyłem mi4c - oficjalne odblokowanie, itd. OK. Telefon sprzedałem. 

 

Obecnie kupiłem ponownie mi4c i zgrzyt. Za pomocą oficjalnej metody - miUnlock - już nie da się odblokować telefonu. Tak twierdzi cześć internetu. 

Obecnie żeby coś wgrać, muszę MiFlashem wrzucać ktorwśtam wydane dev z odblokowanym →twrp →wgranie miuipolska. Kończy się to brakiem twrp/recovery w ogóle i ponownie zablokowanym BL. 

Czy ja coś robię źle, czy Xiaomi odebrało ten telefon z opcji odblokowania? I teraz już tylko "takie" czary-mary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mihau90 napisał:

mam Redmi Note 5 Global kupiony zaraz po premierze w Polsce, konto założyłem od razu. zachciało mi się odblokować bootloader, więc korzystam z instrukcji. wszystkie sterowniki zainstalowane, telefon wykrywa, zaczyna sprawdzać telefon w miflash. wszystko fajnie, aż nagle wyskakuje informacja, że konto na telefonie jest inne, niż to, z którego próbuję odblokować telefon. znalazł ktoś na to rozwiązanie?

Taki błąd nie jest bez powodu, logujesz się w miflash prawdopodobnie na inne konto niż te, które jest na telefonie zalogowane. Sprawdź.

1 godzinę temu, frrancuz napisał:

Trochę poszukałem, ale.. 

Kilka lat temu nabyłem mi4c - oficjalne odblokowanie, itd. OK. Telefon sprzedałem. 

 

Obecnie kupiłem ponownie mi4c i zgrzyt. Za pomocą oficjalnej metody - miUnlock - już nie da się odblokować telefonu. Tak twierdzi cześć internetu. 

Obecnie żeby coś wgrać, muszę MiFlashem wrzucać ktorwśtam wydane dev z odblokowanym →twrp →wgranie miuipolska. Kończy się to brakiem twrp/recovery w ogóle i ponownie zablokowanym BL. 

Czy ja coś robię źle, czy Xiaomi odebrało ten telefon z opcji odblokowania? I teraz już tylko "takie" czary-mary.

Powinien się raczej dać odblokować. Sprawdzałeś w ogóle?

W dziale Tutoriale jest wątek jak instalować kolejne aktualizacje MIUIPolska na zablokowanym bootloaderze (i innych customów też) na mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj id w Mi Unlock i id w telefonie. Jeśli są różne, to znaczy że na telefonie masz inne konto założone najwidoczniej na tego samego maila. Jeśli jesteś pewien, że zakładałeś tylko jedno, to idź do sklepu i niech sprawdzą... Niemniej nie powinno coś takiego się zdarzyć, żeby pracownik sklepu swoje id przypisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sprawdzałeś w ogóle?


Tak Panie. Wielokrotnie. Dlatego zacząłem szukać i są tematy o tym na forum MIUI. Nie jestem jakiś wyjątkowy. MiUnlock po prostu przestał to robić.

Poradniki [różne] czytałem - oczywiacie nie wszystkie wszędzie. I coś tam osiągnąłem, jednak albo nie ma plików już w nich, albo nie chce mi [głównie TWRP] zadziałać jak powinno. Zaskoczyło jakieś zbugowane, i połowicznie osiągnąłem efekt.
Jednak zostałem na v9.5 bo jakąkolwiek próba wgrania v10 wysypuje na amen.

Instalacja na zablokowanym trochę mnie nie zbawia, bo magiska bym chciał. I chciałbym osiągnąć efekt działania jak na "starym mi4c". Wszak, to identyczny telefon.

RN5p - whyred

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to znalazłem dzisiaj[na angielskim] ale już nie miałem czasu zrobić. Niestety, wczoraj po wielu próbach miałem już tyle informacji na różne metody że nawet nie szukałem za specjalnie na opcję z zablokowanym. Wpadłwm w pętlę i na siłę chciałem używać poradników z odblokowanym..

Niestety. OK, w wolnej chwili sobie ogarnę i dam znać co wyszło.

Co nie zmienia faktu że telefon który można było legalnie odblokować miUnlockiem utracił taką możliwość.

RN5p - whyred

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalogowałem się jeszcze raz na to samo konto, które z którego chcę odblokować telefon. zarówno przez stronkę account.xiaomi.com, jak i na telefonie, w obu przypadkach ten sam numer konta i hasło. i znowu ten sam błąd, czy to na windowsie, czy na linuxie - chce, żebym się zalogował na telefonie na to samo konto

nie mam pewności, czy przypadkiem po uruchomieniu nie założyłem innego konta, by potem przez przypadek się wylogować z niego i zalogować na nie na nowo (ech te uroki poznawania nowego systemu, w tym przypadku miui). wiem za to, że na obecnym koncie zmieniałem maila, ale to chyba nie ma nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...