Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, KorbaWypych napisał:

Słuchajcie, przepraszam za moje lamerstwo ale pierwszy raz znalazłem się-a raczej znajdę-w posiadaniu Xiaomi a dokładniej Mi Max 3 6/128Gb. Mam taki problem: załozyłem konto-OK, potem kliknołem w linka:http://www.miui.com/unlock/index_en.html OK,  pojawił sie niebieski ekran z napisem "Unlock your Mi phone"- OK, potem strona z możliwością pobrania MiUnlock, klikamy "Download Mi Unlock" - OK, no więc pobrałem. Ale nie mogę znaleźć gdzie poprosić o odblokowanie urządzenia, nie wiem gdzie są te strony z wpisywaniem danych, telefonu i prosba "i want to instal my custom ROM" . Pomóżcie mi je znaleźć.... Z góry dzieki 

Nigdzie. Otwórz apk i odblokuj, ja czekałem miesiąc na odblokowanie.

Tylko rób to według instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, KorbaWypych napisał:

To znaczy, że mogę już teraz odblokować? Nie muszę czekać? Cos nie dowierzam szczęściu...

 

Możesz, tylko że i tak będziesz czekać. Jak spróbujesz odblokować to zobaczyć info na końcu o oczekiwaniu godzinnym na możliwość odblokowania. Czasami jest to dwa tygodnie, czasami miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, KorbaWypych napisał:

No czytałem to tylko taka rzecz: to wszystko od momentu uruchomienia aoki miflashunlock robimy juz PO upływie tego czasu oczekiwania?

Spróbuj zdjąć bootloader, zacznie się czas odliczania. Jeśli tego nie zrobisz teraz, to zegar ci nie ruszy. Dostaniesz termin godzinowy po jakim czasie możesz odblokować bootloader, do tego czasu możesz robic cokolwiek z fonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hej napisał:
2 godziny temu, krzyk71 napisał:
Użytkownicy Diamond,czyli Ci co mają więcej niż 500 kredytów nie czekają.

 

Bzdura. Na forum en.miui.com nawet osoby z Platinum member oraz w beta teamach pisali, ze tez czekaja. A między kolejnym odblokowaniem, kolejnego urzadzenia od poprzedniego dalej obowiązuje 30 dni.

Potwierdzam. Ja mam 3005 kredytów i tez czekałem, ale nie 720 godz. tylko 72

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubuvrc napisał:

Można skasować licznik w miflash unlock. Po otwarciu  klik na ikonę ustawienia {trybik} . Otwiera się menu i klikamy na LOG PATH  i tam usuwamy 2 pliki

1-cef.log

2-miflash_unlock.log

Ja u siebie po dwóch dniach odblokowałem słuchawkę 8-).

Powodzenia!!!

U mnie to nie działa. Nadal liczy mi godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalogowany do mojego konta w Xiaomi i na Forum en.miui.com  Według instrukcji (Xiaomi - Poradnik 2018) przechodzę do pkt 4 i pobieram spakowany plik zip. Nie pojawia się jednak następna strona z formularzem (krok 1 ukryty) do wpisania danych i powodu odblokowania bootloadera. Co robić w tej sytuacji? Kupiłem MI MAX 3. Oprogramowanie po wejściu w ustawienia zaktualizowało się do wersji MIUI 10.0.6.0 | Stable. Proszę o pomoc.

Znalazłem podobny post gwaldberga - czy to oznacza, że mam rozpakowane pliki wgrać do telefonu i uruchomić miflash_unlock.exe z poziomu telefonu?

Edytowane przez wznam
Znalazłem podobny post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących poeksperymentować z przyśpieszeniem odblokowania bootloadera:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5/how-to/how-to-how-to-unlock-redmi-5-plus-t3750250

Mi udało się tym sposobem:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5/development/rom-lineageos-15-1-t3780298/post76304194#post76304194

 

Edytowane przez krzyk71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2018 o 20:46, hej napisał:
Dnia 20.11.2018 o 20:27, krzyk71 napisał:
Użytkownicy Diamond,czyli Ci co mają więcej niż 500 kredytów nie czekają.

 

Bzdura. Na forum en.miui.com nawet osoby z Platinum member oraz w beta teamach pisali, ze tez czekaja. A między kolejnym odblokowaniem, kolejnego urzadzenia od poprzedniego dalej obowiązuje 30 dni.

Zasugerowałem się tym wpisem:

http://en.miui.com/thread-1900361-2-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Orjon napisał:

Przy próbie odblokowania telefonu w Mi Unlock będziesz miał informację.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Czyli mam uruchomić miflash_unlock.exe i zalogować się do konta xiaomi, aby sprawdzić czy licznik ruszył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 12:23, Orjon napisał:

Tak, po prostu spróbować odblokować (telefon w trybie fastboot i pod komputer)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Po zainstalowaniu sterowników w telefonie uzyskałem dostęp do konta i informację o czasie oczekiwania - w tej chwili 345 godzin. Dziękuję za pomoc i przepraszam za może zbyt podstawowe pytania, ale robiłem te operacje pierwszy raz w życiu (z lekkim strachem, że uszkodzę telefon). Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opcji w telefonie "Stan odblokowania MI" oczywiście w opcji "Opcje programisty" pisałem o tym wyżej. Dostałem informacje od kolegi  powyżej, że mam stary MIUI (wer. 9 syfMIUI) lub nieoficjalny ROM i o się zgadza. Wiec chciałem zainstalować nowy ROM w wersji GLOBAL oficjalny (ponieważ mam zablokowany bootloader wiec odpada MIUI polska) po to aby na nowym oficjalnym ROMie posiadać możliwość odblokowania (chodzi o opcje "Stan odblokowania MI"). Jak już będę posiadał opcje "Stan odblokowania MI" będę się starał uzyskać pozwolenie od MI po to aby zainstalować MIUI Polska. Niestety na etapie instalacji oficjalnego ROMu za pomocą Miflash wyskakują mi komunikaty o "Can not read from port COM" lub innego rodzaju error. Czasami flashing trwa dłużej powiedzmy 30 sek i za chwile wyskakuje inny error. Program widzi mi telefon. Sterowniki również są zainstalowane, opcja download również działa poprawnie w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Androida 7.0 i tak jak pisałeś hej nie ma informacji przy uruchamianiu systemu locked czy unlocked. hej mógłbyś przybliżyć jak to zrobić.

"A co to za różnica, to jak ma syfmiui to bootloader scrackowany, to wystarczy zrobic flash za pomocą miflasha z opcją clean all z telefonem w fastboot na oficjalną lub wgrać Twrp i zainstalować Xiaomi.eu tyle. Nie potrzeba tu edl, odblokowania itp."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...