Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie bo czekam na przesyłkę z mi mix 2s. Obecnie mam mi 5 i odblokowany BL. Z ciekawości sprawdziłem czy będę musiał czekać na zgodę ale o dziwo wyskoczyło mi by pobrać MiUnlock. I teraz pytanie czy to gwarantuje że nie będę miała czasu oczekiwania na odblokowanie czy może jednak może mnie czekać niemiła niespodzianka??
A i drugie pytanie skąd pobrać ROM Dev China lub Global Beta. Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, frrancuz napisał:

Na MiUnlock nie potrzeba już żadnej zgody. Każdy dostaje.

Znaczy każdy ma zgodę bez proszenia? Można po prostu pobrać MiUnlock, zalogować się i odblokować? To jakieś nowe podejście, masz jakieś potwierdzone źródło tej informacji? Nie neguję tylko pytam, Xiaomi bywa nieprzewidywalne i wszystko jest możliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już werygikacji od jakiegoś czasu.
Nawet w tym temacie jest o tym. Chyba nie było jakiejś oficjalnej noty od Xiaomi.

Z tym że samo dostanie MiUnlocka jeszcze nic nie daje. Później odblokowanie - czas, uzyskanie - przebiega "normalnie". Samo posiadanie narzędzia jeszcze nic nie gwarantuję. Łatwiej je uzyskać po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, frrancuz napisał:

Łatwiej je uzyskać po prostu.

Z tego co piszesz wynika że wystarczy pobrać MiUnlock, użyć, a potem tylko odczekać wyznaczony czas i odblokować. Znaczy odpada pisanie i idiotyczne uzasadnianie prośby o możliwość odblokowania. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czekam na mi mis 2s - 8/256 GB i nie wiem co będzie wgrane na telefonie itp. ale chce się już przygotować do odblokowanie BL. mam pytania odnośnie uwagi z końca opisu, że należy mieć zainstalowane najnowszy ROM China DEV lub Global Beta.

1. Czy wystarczy pobrać ROM ze strony (http://en.miui.com/download.html ) i zainstalować go przez aplikację Aktualizację z pliku zip? A może trzeba zrobić to przez MiFlasha i zainstalować ROM pobrany z (http://en.miui.com/a-234.html) z rozszerzeniem tar.gz lub tgz? Ostatni raz odblokowywałem BL dwa lata temu w mi 5 i mi4s i właśnie brak ROM-u China DEV na telefonie był problemem do odblokowanie BL. Dopiero wgranie go pomogło tylko, że robiłem to przez MiFlasha bo przez aktualizację nie chciało iść.

2. Zauważyłem że na stronie (http://en.miui.com/download.html) są do pobrania tylko ROM-y Global (DEV, Stable) i w niektórych modelach jest też jeszcze ROM Russia. Wszystkie pliki zip po za modelem telefonu mają też w nazwie Global. Podobnie jak  ROM-y pod Mi Flasha - Latest Global Stable Version Fastboot,  Lastest Global Developer Version Fastboot. Czy to znaczy, że nie ma już ROM-ów China gdzie był tylko język chiński i angielski i są ROM-y Global z wersji DEV i Stable? Przez dwa lata po odblokowaniu BL robiłem tylko w telefonie co jakiś czas aktualizację Xiaomi.eu pytam bo chyba coś się zmieniło.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy aktualizacja z pliku zip. Generalnie spróbuj dodać konto wpierw na Global Stable jeśli taki dostaniesz, jak nie - to Global Beta. China to ostateczność.
2. Na angielskiej stronie MIUI jest tylko Global/Russia, na chińskiej - tylko China (http://miui.com/download.html)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, przyszedł telefon, wszystko śmigało, pokazało mi że mam zaktualizować androida, dałam ok, pobrało się coś (normalna aktualizacja jak np. na tablecie z samsunga w androidzie), telefon się wyłączył w trakcie aktualizacji wyskoczyło MI-Recovery 3.0 z informacją, że nie można zaktualizować. Nic więcej się nie włącza. Poczytałam, założyłam konto, chciałam odblokować. Natomiast problem polega na tym, że każe mi wejść do androida i zmienić ustawienia, ale android mi się nie włącza. Mogę tylko wejść do mi-recovery (co samo się automatycznie włącza) lub uruchomić tryb fastboot (próbowałam twrp i miflash, wyskakuje error). Co mogę zrobić, aby odblokować telefon? /Redmi 6 pro

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2018 o 23:48, brando napisał:

Poważnie? Mam przez miesiąc używać telefonu normalnie, a potem zrobić unlock i reinstall softu i wszystko stracić co mialem na tel? Moim zdaniem trochę bez sensu.

Nic nie tracisz, MIUI ma wbudowany backup offline, na kartę SD, jest on kompatybilny między wersjami, nawet z china/xiaomi.eu na global da się przeważnie bez problemu przywracać. Choć fakt, bywa, że jakiejś aplikacji nie uda się zrzucić, no ale 90% przeniesiesz, włącznie z ustawieniami, logiem połączeń, sms-ami, itp.

@Kasia034 - wygląda jak by aktualizacja uwaliła soft. Może spróbuj najpierw przez MiFlash przywrócić telefon do takiego stanu by się uruchomił? Nagraj nowy soft na czysto. Może się okazać, że będzie potrzebny wipe, więc mam nadzieję, że nie miałaś na telefonie nic ważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kasia034 napisał:

Co mogę zrobić, aby odblokować telefon? /Redmi 6 pro

A gdzie ten telefon kupiłaś? To nowy model i chyba na razie oficjalnie są tyko romy china. Niestety bardzo prawdopodobne że sprzedawca wgrał Ci jakiś modyfikowany rom i stąd problemy. Niestety nie ma szans na odblokowanie BL na takim romie, a nawet na oficjalnym, bez dodania konta Mi w opcjach programistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kasia034 napisał:

Bez odblokowania ani rusz.

Chyba jedyne wyjście, przynajmniej na razie to zwrot sprzedawcy. W wersji global, na razie są tylko jakieś indyjskie romy, dla indyjskiej wersji tego telefonu. Teoretycznie może da się taki rom zainstalować, ale to nie rozwiązuje problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kasia034 napisał:

Bez odblokowania ani rusz

W MiRecovery nie masz czasami opcji Wipe? Być może po tej opcji ruszy. Nic innego raczej sam nie zrobisz i będzie wymagany serwis w MiCenter lub instalacja z poziomu EDL (potrzebujesz autoryzowanego konta Xiaomi do tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasia034 napisał:

Kupiony na alie, od początku pisałam ze sprzedawcą, ale wysyła linki ciągle do wątków jak zainstalować, ale przez 4 dni już próbowałam wszystkiego. Bez odblokowania ani rusz. Jeśli bez wejścia w telefon nie da się odblokować, to jestem w d*pie...

Ale co się dzieje jak przez MiFlash wgrywasz na czysto rom z opcją clean all? Bo to jest podstawowa rzecz, jaką powinnaś zrobić jak telefon jets uceglony. Wgranie romu na czysto naprawia większość przypadków softbricka i to na zupełnie różnych telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karls napisał:

Ale co się dzieje jak przez MiFlash wgrywasz na czysto rom z opcją clean all?

A jaki rom ma wgrać (indyjski?) i w jakim trybie? Fastboot ma zablokowany, w EDL może można wprowadzić, ale chyba tylko rozbierając telefon (testpoint). Nawet nie bardzo wiadomo jaka to wersja, chińska, indyjska, czy jeszcze coś innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany BL nie oznacza, że nie da się uruchomić żadnego trybu umożliwiającego wgranie softu, a jedynie to, że nie przejdzie nieoficjalny soft. Chociaż oczywiście nie mam tego telefonu, może na nim akurat tak jest. W tej sytuacji jest jeszcze coś takiego jak http://www.xiaomitool.com/. Może zadziała, nigdy tego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karls napisał:

Zablokowany BL nie oznacza, że nie da się uruchomić żadnego trybu umożliwiającego wgranie softu

Fastboot da się uruchomić, tylko przy zablokowanym BL nic nie wgrasz. EDL testpointami prawdopodobnie też i nawet powinno się udać wgrać oficjalny rom fastboot. MiPcSuite (chińskie) i to xiaomitool korzystają chyba z recovery i można tym próbować, ale nie MiFlash.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, w tryb EDL telefon nie wchodzi (próbowałam na różne sposoby podawane na forach).
1) W MiFlash (na różnych wersjach ROMów) pokazuje mi FAILED (Device is locked. Cannot erase).
2) W ADB Twrp daje komunikat:

 flashingá recovery...

target reported max download size of 534773760 bytes
sending 'recovery' (38530 KB)...
OKAY [  0.853s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.869s

3) Próba odblokowania Bootloadera kończy się jak wyżej w poście (komunikat, że mam wejść do ustawień w androidzie). Kiedy on zniknął.
Widzę tylko Mi-Recovery i fastboot.
 

Nie znalazłam rozwiązania (sprzedawca z alie umywa ręce). Napisałam do xiaomi, dostałam lakoniczna wiadomość, nic nie wnoszącą, odpisałam i czekam czy coś zaradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kermirz napisał:

witam, mam problem, gdy mam wlaczone opcje programistyczne, wszystko fajnie, ale jak cofam to odblokowanie OEM sie wylacza, wchodze ponownie w opcje programistyczne i wlaczam opcje z OEM ale znowu sie wylacza jak wyjde z opcji. co zrobic? 

Włacz ta opcje i rób dalej swoje, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2018 o 23:50, Kasia034 napisał:

Nie znalazłam rozwiązania (sprzedawca z alie umywa ręce). Napisałam do xiaomi, dostałam lakoniczna wiadomość, nic nie wnoszącą, odpisałam i czekam czy coś zaradzą.

Przypisałaś urządzenie do konta MIUI/Xiaomi? Bo jak widzę z komunikatu, właśnie tego nie zrobiłaś i to jest powodem odrzucania operacji odblokowania bootloadera...

https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik-2018/?page=154&tab=comments#comment-395244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

@kermirz Zaznaczenie, lub nie odblokowania oem nie ma znaczenia, bo ta funkcja przy blokowaniu bl przez Xiaomi i tak nie działa. Tu działa MiUnlock który tego nie używa.

problem jest taki ze juz to robilem 10 dni temu wszystko, wszystko zrobilo sie fajnie, chcialem zobaczyc ile mi czasu zostalo, choc teraz nie wyszukuje mi mozemy urzadzenia, a jestem w trybie fastboot. mam miui 10, zrobilem aktualizacje wczoraj do najnowszej wersji. 

image.thumb.png.8bb6c5efe13b92329ad5f5a71c4a20fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kermirz napisał:

to jak go podmienić na dobry? 

Podłącz telefon w fastboot i sprawdź czy i jak jest widziany przez system w menedżerze urządzeń. Tam będziesz miał też info o sterowniku. Jak zainstalować prawidłowy, trzeba by poszukać. Np instalacja najnowszego MiFlasha powinna  zainstalować z automatu prawidłowy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...