Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Zegar cyka, wielkie dzięki za tutoriala, zamówienie na odblokowanie RN5 poszło. A początki z Xiaomi i MIUI idą jakbym wdepnął w nowy system  Od przeszło 8 lat na Androidzie (od pierwszego HTC Hero), głównie czysty albo mody... a tu MIUI i nauka od początku  Ale nie jest źle, idzie ku dobremu  

 

 

Edytowane przez pedros_ole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekałem swoje 360 godzin i przystąpiłem do odblokowania telefonu (Mi Mix 2S) procedura chyba poszła ok, telefon się zrestartował i wyskoczył poniższy ekran. Klikam aby otworzyć sieci WiFi, wybieram swoją, ale za żadnego groma nie chce wyskoczyć mi klawiatura abym mógł wpisać hasło. Utknąłem w tym miejscu i koniec . Macie jakieś rady na to?

529914647871.jpg

909574e86383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poradziłem sobie udostępniając net z drugiego telefonu bez hasła (Hotspot). Tak czy inaczej trochę chory klimat z tym brakiem klawiatury aby wpisać hasło do sieci.

Na dzisiaj przerywam dalsze modyfikacje bo telefon jest mi potrzebny. Może jutro na spokojnie wrzucę Miui Polska :-D

Edytowane przez borejek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd "Current account is not bound to this device"

U mnie nie mam opcji  "Stan odblokowania Mi" (Mi Unlock Status)  moja wersja MIUI7(77.1.2.0) telefon Redmi3

ustawiłem: Zdjęcie blokady OEM

ustawiłem: Debugowanie USB

co mam zrobić aby odblokować?

Edytowane przez Misiek77
uzupelnienie danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko wg. poradnika. Odczekałem 360h udało mi się bez problemu odblokować telefon softem od miu. Jak wchodzę w ustawienia programistyczne widzę zaznaczone Odblokowywanie OEM oraz Stan odblokowania Mi na odblokowany. Natomiast jak odpalam apke TWRP albo Flashify to dostaje info o braku root. Czy ktoś miał może podobny problem? Wersja android 7.1.2 N2G47H, telefon redmi 5a, wersja MIUI Global 9.5 | 9.5.10.0 (NCKMIFA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec przed odblokowaniem botloadera. Na początku miałem czas odblokowania konta 360h po paru dniach zostało mi mniej niż 200h. Spróbowałem przełączyć na inne konto i sprawdzić jaki czas jest na drugim. Teraz na obydwu kontach czas odblokowania powiększył się do 720h. Jestem wkurzony na to xaiomi strasznie takie coś irytuje

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest mega śmieszne. Ponad rok temu odblokowałem w parę minut Note 4X.

Teraz zadowolony, że mam na koncie zgodę zrobię to równie szybko - chce odblokować Bootloader.

Niestety wielkie rozczarowanie... Trzeba czekać 720h, długi miesiąc, bo tak.

 

Jakoś wcześniej nie było durnych limitów czasowych. Robiło się to w 5 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2018 o 14:16, Dybek1337 napisał:

Jest ktoś, kto miał coś podobnego i udało mu się to rozwiązać? Przy próbie włączenia instalki wyskakuje taki błąd.

Mam windows 64 bit i nie mam tego problemu - odpalam fasboot normalnie z ikony na pulpicie bez opcji administratora. Windows faktycznie jest szalony:) 

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 14:35, Kubs napisał:

Siema, od około 3 miesięcy próbuje odblokować bootloader w swoim Mi5. Na początku przy próbie dodania pojawiał się błąd: "Couldn't verify, try again after 1 or 2 minutes or later", po aktualizacji do miui 10 treść błędu zmieniła się na "Nie udało się dodać, Błąd 20050, a po aktualizacji do 8.7.19 kod błędu zmienił się na 20091. Ma ktoś pomysł o co może chodzić?

Mam dokładnie to samo. Odblokowywałem bootloadera już na 3 telefonach - MI4C i dwóch Redmi3.

Teraz mam do czynienia z Mi5 i za nic nie mogę tego przeskoczyć.

Czy udało się już Tobie lub komuś innemu rozwiązać dokładnie ten sam problem?

Edytowane przez Piciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może trochę głupie pytanie... To moj drugi tel xiaomi, i tym razem chciałem sobie wgrać miui Polska. Wszytsko poszło sprawnie, aż do MiUnlock. Mam czekać 718h...

Poważnie? Mam przez miesiąc używać telefonu normalnie, a potem zrobić unlock i reinstall softu i wszystko stracić co mialem na tel? Moim zdaniem trochę bez sensu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blokady czasowe działają chyba losowo bo ja odblokowałem odrazu (na tym samym koncie RN3P,Mi5s plus i teraźniejszy)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Te blokady czasowe działają chyba losowo bo ja odblokowałem odrazu (na tym samym koncie RN3P,Mi5s plus i teraźniejszy)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...