Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.03.2018 o 09:13, fishu napisał:

Mam global stable 9.2.2.0 i on jest na androidzie 7.1.1. Przy próbie wgrania najnowszego deva mam kolejny błąd. 

Screenshot_2018-03-21-09-12-01-929_com.android.updater.png

hm, a jakbyś spróbował wgrać 7.12.8? może spróbuj ją (albo 7.12.14) przez chińskie mipcsuite wgrać. http://bigota.d.miui.com/7.12.8/miui_MI6Global_7.12.8_35fccb57dc_7.1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi PC suite nie wykrywa telefonu, mimo że podłączam telefon to prosi żeby podpiąć telefon. Ja nie wiem czemu nic nie chce działać. Dodam też że robię to na dwóch różnych komputerach więc ewentualne błędy na jednym powinny nie przeszkadzać na drugim komputerze ale w każdym jest tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z odblokowaniem mojego mi4c, na telefonie w mi unlock status ciągle wywala mi coś takiego (zdjęcie). Próbuję już od jakiś 2ch tygodni, dodam że siedzę na chińskim devie, zgodę dostałem już jakiś czas temu. Jakieś porady, co zrobić żeby w końcu to poszło?

Screenshot_2018-03-24-15-34-59-780_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po 28h mój R4P "wstał". Nie mam pojęcia co i jak ale wstał, choć wg mojej oceny nie znam dnia ani godziny kiedy znowu się wykrzaczy :( Dlatego też zrobiłem sobie już kopię bezpieczeństwa, fotki przegrałem i chcę wrócić do V9.2.3.0 bo V9.5.1.0 jest nieprzewidywalna: http://en.miui.com/thread-2080161-1-1.html

 

Planuję wgrać V9.2.3.0, tylko chcę podpytać czy dobrze myślę. Mianowicie:

1) na telefonie mam podłączone konto Xiaomi, na którym mam pozwolenie na odblokowanie BL (w Stan odblokowania Mi wczoraj "powiązało" mi konto, dzisiaj pomimo ze włączone jest Wi-fi pokazuje "Połącz z siecią i spróbuj ponownie").

2) na telefonie w USTAWIENIA -> ... DODATKOWE USTAWIENIA -> OPCJE PROGRAMISTYCZNE -> mam zaznaczone Odblokowywanie OEM oraz Debugowanie USB

3) ściągam z http://miuirom.xiaomi.com/rom/u265827351/2.3.803.10/miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip i postępuję wg instrukcji: 

Step 1. Download the Mi Unlock app to PC, and sign in with your Mi Account;
Step 2. Shut down your phone manually, and hold Volume down key and Power button to enter Fastboot mode;
Step 3. Connect your phone to PC using USB cable and click "Unlock".

4) domniemam, że powyższe przejdzie bezboleśnie.

5) na laptopie odpalam MiFlash, "podpinam" wersję V9.2.3.0 dla R4Pro, telefon w Fastboot (pojawia się w MiFlash), podaję ścieżkę do oprogramowania, zaznaczam "flash all", wciskam FLASH i ... w tym miejscu modlić się aby wszystko przebiegło prawidłowo. Jak przebiegnie to telefon się zresetuje i powinna być V9.2.3.0 :)

 

Czy coś źle myślę ? Jakie niespodzianki po drodze mogę być ? Będę wdzięczny za info, bo jutro chcę to zrobić...

 

Edytowane przez Duris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pójdzie odblokowanie w Mi Unlock. Jeśli nie pójdzie to będziesz musiał przypisać jeszcze raz (na ten błąd co napisałeś jest rozwiązanie - wyloguj się z konta Xiaomi na telefonie i spróbuj ponownie przypisać w Stan odblokowania Mi), a to oznacza oczekiwanie 72h na możliwość odblokowania.

Poza tym tak, wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fishu

Pobierz po prostu paczkę aktualizacji jeszcze raz. Jest taki bug w aktualizatorze, że jak raz spróbujesz zainstalować zip i klikniesz anuluj gdy pokaże się monit o wyczyszczeniu danych, to paczka .zip się psuje. Dlatego się pokazuje, ze nie można zweryfikować aktualizacji. Nawet jej otworzyć się nie da na komputerze. Pamiętaj jednak, że już z dev, stable bez odblokowania nie zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

@fishu

Pobierz po prostu paczkę aktualizacji jeszcze raz. Jest taki bug w aktualizatorze, że jak raz spróbujesz zainstalować zip i klikniesz anuluj gdy pokaże się monit o wyczyszczeniu danych, to paczka .zip się psuje. Dlatego się pokazuje, ze nie można zweryfikować aktualizacji. Nawet jej otworzyć się nie da na komputerze. Pamiętaj jednak, że już z dev, stable bez odblokowania nie zainstalujesz.

Już tak próbowałem, pobierałem chyba z 6 razy, nie wciskam anuluj ani nic a to i tak nie idzie. Dałem sobie spokój. Całkiem dobrze działa mi 9.2.3.0 wbrew pozorom wielu błędów. U mnie one nie występują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2018 o 18:29, Edifice napisał:

@225rgnusmas  tak jestem zalogowany na na konto xiaomi na telefonie, jak klikam "add account and device" to mi wyskakuje to couldn't't verify widoczne na zrzucie ekranu.Dodam, że jak próbuje przez mi unlock to zatrzymuje się na 99%.

Mam to samo tylko na chińskim ale stable (V9.5.1.0.NXKCNFA). Próbowałem się wylogować i logować ponownie, resetować telefon i nic nie pomaga. Ale też czytałem że na stable może nie działać, czy ktoś może podlinkować jakiś poradnik jak ze stable przejść na deva? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, po instalacji do xiaomi.eu 8.3.22 przy starcie kłódka jest zamknięta, natomiast pisze unlocked. Po starcie pisze że urządzenie jest zablokowane, a przy logowaniu do wi fi nie jestem wstanie wpisać hasła, bo nie rozwija sie klawiatura, instalowałem i odinstalowałem rom(inne wersje też próbowałem), zablokowałem i odblokowałem bootlader, niestety dalej mam to samo, a mi flash nie widzi telefonu(do twpr mogę się dostać). Cóż mam czynić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2018 o 15:41, Edifice napisał:

mam problem z odblokowaniem mojego mi4c, na telefonie w mi unlock status ciągle wywala mi coś takiego (zdjęcie). Próbuję już od jakiś 2ch tygodni, dodam że siedzę na chińskim devie, zgodę dostałem już jakiś czas temu. Jakieś porady, co zrobić żeby w końcu to poszło?

Screenshot_2018-03-24-15-34-59-780_com.android.settings.png

Mam dokładnie ten sam problem na Mi4c. 

Zgodę mam. Na telefonie jestem zalogowany do konta Xiaomi, OEm Unlockin jest wybrany, ale i tak w "MI Unlock status" wyskakuje mi błąd jak u kolegi na screenie.

Tym samym aplikacja "Mi Unlock" nie chce wykonać odblokowania. 

Jak ktoś ma jakiś pomysł, to proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keiw napisał:

Mam dokładnie ten sam problem na Mi4c. 

Zgodę mam. Na telefonie jestem zalogowany do konta Xiaomi, OEm Unlockin jest wybrany, ale i tak w "MI Unlock status" wyskakuje mi błąd jak u kolegi na screenie.

Tym samym aplikacja "Mi Unlock" nie chce wykonać odblokowania. 

Jak ktoś ma jakiś pomysł, to proszę o informację.

Mam to samo ! Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie wiem skąd tyle osób ma problemy.
Swojego 4x odblokowywałem pół roku temu i zero niespodzianek. Założenie konta, dodanie konta na telefonie, prośba o zgodę, SMS z potwierdzeniem, 72h czekanie i pyk, bl odblokowany.
Czytając teraz ten wątek myślę sobie, że miałem szczęście, że tak się udało.
Dzis, żona stwierdzila, że też chce xiaomi.eu i od razu pomyślałem o problemach.
No nic, założyłem jej konto, poszło bez problemów.
Idę dalej, formularz zgłoszeniowy, wypelniam, nadal żadnych problemów, mam oczekiwać na smsa.
Przede mną najgorsze, powiązanie konta z telefonem.
Wchodzę w ustawienia, w stan odblokowywania, klikam na dodanie konta a tam informacja... pomyślnie powiązano konto z telefonem.
Kurcze drugi raz miałem takie szczęście? Żadnych błędów, niepowodzeń? Nic.
Przed chwilą żona dostała smsem (raptem po pół godzinie) zgodę na odblokowanie więc teraz trzeba odczekać te 72h.
Telefon jest na globalu 9.2.5.0.




Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodę dostałem w przeciągu 3 minut.
Gdyby nie było problemu, to nikt by o tym nie pisał.
Przecież wiadomo, że w większości przypadków ta procedura idzie bez problemu,

Zastanawiam się czy założenie nowego konta Mi coś, by pomogło. Na tym mam podpiętego jeszcze Mi3.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marrik napisał:


Przed chwilą żona dostała smsem (raptem po pół godzinie) zgodę na odblokowanie więc teraz trzeba odczekać te 72h.
Telefon jest na globalu 9.2.5.0.




Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

O co chodzi z tym 72h? Bo jak kupiłem Redmi Note 4 MTK. Sms dostałem po 10 minutach, odblokowalem bootloadera programem i po 30 minutach smigal już .eu

Pytam z ciekawości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Grzegorz Huber napisał:

O co chodzi z tym 72h? Bo jak kupiłem Redmi Note 4 MTK. Sms dostałem po 10 minutach, odblokowalem bootloadera programem i po 30 minutach smigal już .eu

Pytam z ciekawości? 

Czasami po smsie trzeba odczekac 72h ale niektorzy nawet 360h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, czy po aktualizacji Miui Eu stracę roota? Chcę przejść z andka 7 na 8 i wyczyścić cache i dalvik (zalecane), a wcześniej aktualizacja twrp (wymagane).
Root potrzebny mi jest do Google Camera.
Z góry dzięki.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...