Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Masz syfny global.
Nie wiem czy pojdzie, ponadto jest trochę dziwne to że w ogóle komenda device-info nie działa, sprawdź jeszcze jaki masz konkretnie model (w sensie nazwę kodowa) tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/29961-problem-z-identyfikacj%C4%85-modelu-telefonu/?tab=comments#comment-400973

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chcę odblokować bootloader w Redmi 4X. Zgodę dostałem, jestem zalogowany na koncie xiaomi na telefonie, w ustawieniach programistycznych dodane odblokowanie OEM i dodane konto Xiaomi. Podczas próby odblokowania bootloadera wyskakuje komunikat: "Current account is not bound to this device." Odczekałem również ponad 72h, ale komunikat dalej wyskakuje. Na stronie i.miui.com jest przypisane urządzenie, ale nie działa wyszukiwanie go, a jak wyśle się, żeby telefon zadzwonił to robi to po paru minutach albo wcale. Po wciskaniu pare razy przycisków "Locate" i "Noise" na telefonie wyskakuje, że aplikacja Znajdź urządzenie przestała działać. Próbowałem na Global Stable MIUI 8, potem wgrałem deva najnowszego MIUI 9 i na żadnym się telefon nie odblokowuje i na obydwu wyskakiwała informacja, że aplikacja Znajdź urządzenie przestała działać.
Przypuszczam, że nie chce odblokować bootloadera dlatego, bo nie znajduje go na stronie xioami.
Uprzedzam pytania - nie jest to syf miui.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez hobbicior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Orjon napisał:

Masz syfny global.
Nie wiem czy pojdzie, ponadto jest trochę dziwne to że w ogóle komenda device-info nie działa, sprawdź jeszcze jaki masz konkretnie model (w sensie nazwę kodowa) tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/29961-problem-z-identyfikacj%C4%85-modelu-telefonu/?tab=comments#comment-400973

tapnięte z Redmi 4a
 

patrz załącznik, nikel chyba,, 

device-info nie tylko mi nie działa, wygooglowałem żeby właśnie użyć zastępczej komendy

 

42 minuty temu, dd4422 napisał:

Telefon na MediaTeku?

tak, jest to MediaTek. 
patrz załącznik.

Screenshot_2017-10-31-10-12-14-040_com.adamhibbert.android.devicedetails.pngScreenshot_2017-10-31-10-19-23-819_com.cpuid.cpu_z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te procesory, ehh, wgrywałem twrp mido, a mam nikel.
Brakuje w poradnikach informacji by na to zwrócić uwagę, sam dopisek w tytule poradników nikel, mido, snapdragon, mediatek, mtk to za mało

Teraz dałem nikel

C:\Users\Dominik\Downloads\miui>fastboot flash recovery ZCX-TWRP-3.0.2-X-REDMI_NOTE4-MTK_Nikel-16.10.25.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (16360 KB)...
OKAY [  0.702s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.214s]
finished. total time: 0.919s

ale nadal nic nie odblokowałem przez mi unlock, ale teraz recorvery mode działa, nie ma pc suite :-D

i xiaomi.eu_multi_HMNote4_7.10.19_v9-6.0.zip wgrany.

Działa (czy wszystko, to się okaże w praniu). Szkoda że na nikel nie ma androida 7, może się doczekamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon

Nie wywaliło żadnego błędu, było napisane, że dodano pomyślnie urządzenie do konta. Loguje się na to samo konto w miunlock i na telefonie. Próbowałem na najnowszym globalu stable  i na najnowszym devie. Co do wersji miunlock to próbowałem na najnowszej (2.3) i bodajże 1.1, ale na wersji 1.1 pisało coś w stylu, że nie może zweryfikować urządzenia - pewnie dlatego, bo wersja 1.1 była wydana o wiele wcześniej niż premiera Redmi 4X. Spróbuję jeszcze poźniej na miunlock wersji 2.2. Ta wersja też została wydana przed premierą telefonu (chyba w kwietniu), ale zobaczymy jaki będzie efekt.

Nie mam pojęcia co jest nie tak. Odblokowywałem pare razy bootloader sobie i znajomym i pierwszy raz taki cyrk ;d

Edytowane przez hobbicior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać chińskiego roma bazując na instrukcji: http://myandroidous.blogspot.my/2015/12/flash-stock-rom-with-sp-flash-tool-on_22.html ale wywala mi błąd, który w tym tutorialu jest opisany jako wciśnięcie złej kombinacji klawiszy. Próbowałem wszystkich kombinacji i dalej nic. Czy jest jakiś inny sposób? Przez MiPcSuite próbowałem przez Recovery, ale wyskakuje mi błąd. Ma ktoś jakiś pomysł? Ogólnie próbuję przerobić system, bo telefon gubi zasięg i często całkowicie mu go brak a gdzieś wyczytałem, że chiński rom może być problemem.

Telefon: Xiaomi Redmi Note 3 z MediaTekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na miunlock wersji 2.2 i nie przeszło. Zalogowałem się na swoje konto i na moim koncie normalnie lokalizuje urządzenie na stronie i.mi.com, dodałem w opcjach programistycznych urządzenie do konta, ale odblokowanie dalej zatrzymuje się na 99% i "Current account is not bound to this device". Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, spróbuj jeszcze może kompletnie odpiąć urządzenie na chmurze Xiaomi, przypisać konto ponownie i ponownie spróbować, ale wątpię żeby przeszło.

 

Ewentualnie spróbuj wylogować się z konta na telefonie i dodaj konto tylko do opcji programistycznych.

 

Jak nie pójdzie - pisz do Xiaomi.

 

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze próbowałem. Z tym wylogowaniem na telefonie spróbuję. Czytałem coś na forach w internecie, żeby nic nie robić przez kilka / kilkanaście dni (najlepiej 2 tygodnie) i wtedy spróbować i podobno przejdzie. Jak się uda odblokować to napiszę jakim sposobem, a jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odblokowaniem bootloadera w mi mix 2. Dodam, że odblokowałem już kilka telefonów z rodziny xiaomi.

Standardowo założyłem konto mi, które posiada 100 ptk, wysłałem prośbę o odblokowanie. Nie otrzymałem, żadnego smsa ale dodam, że w dwóch ostatnich redmi 4x też żadnego smsa nie dostałem a po tygodniu było możliwe odblokowanie. 

Obecnie po podłączeniu do mi unlock wyskakuje mi komunikat jak na poniższym zdjęciu:

1.thumb.jpg.f2f3fea658e8953bb88e63cc0a2fea34.jpg

A wiec wszedłem w ustawienia deweloperskie > mi unlock status > następnie add account and device

i wyskakuje komunikat po chińsku jak na poniższym zdjęciu według tłumaczenia na angielski " It is the data wrong, please see API information"

IMG_20171102_202735.thumb.jpg.8a66401f44587751ef1eaf94db79340a.jpg

Czy może mi ktoś pomóc , czy może to oznaczać brak zgody na odblokwoanie bootloadera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, miszka87 napisał:

Zakupiłem telefon Xiaomi A1

Nie musisz używać miunlock ani konta xiaomi. Xiaomi A1 to telefon z czystym androidem. Wystarczy uruchomić telefon w trybie fastboot następnie podłączyć do komputera, sprawdzić czy jest poprawnie wykrywany w fastboot następnie wydać komendę fastboot oem unlock, po tym zabiegu bootlader będzie odblokowany a Ty będziesz miał możliwość instalacji romu innego niż czysty android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...