Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź na stronie z wnioskiem czy możesz pobrać miunlock. Jak możesz - to w telefonie:

  1. wejdź w Ustawienia -> Informacje o telefonie
  2. kliknij kilka razy na Wersja MIUI aż będzie komunikat "Jesteś już programistą!"
  3. Wejdź w Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne
  4. zaznacz Debugowanie USB, Zezwalaj na odblokowanie OEM i dodaj konto do Stanu Odblokowania Mi
  5. jak dodasz konto - czekaj 72h
  6. w paczce z miunlock jest plik miflash_unlock.exe, uruchom go
  7. zaloguj się na konto XIaomi
  8. telefon uruchom w trybie fastboot (vol- i power) i podepnij pod komputer
  9. kliknij Unlock
  10. telefon odblokowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przypisane do konta, ale musisz włączyć opcje programistyczne, wejść tam, zaznaczyc Zezwalaj na odblokowanie OEM, Debugowanie USB, dodać konto w Stanie odblokowania Mi i dopiero po tym momencie odczekać 72h. I odblokować.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Orjon napisał:

Jest przypisane do konta, ale musisz włączyć opcje programistyczne, wejść tam, zaznaczyc Zezwalaj na odblokowanie OEM, Debugowanie USB, dodać konto w Stanie odblokowania Mi i dopiero po tym momencie odczekać 72h. I odblokować.

tapnięte z Redmi 4a
 

Dzięki za wycerpującą odpowiedż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w trakcie oczekiwania tych 72 godz. na możliwość odblokowania Bootloadera (po przypisaniu konta w ustawieniach). Przeglądam forum w międzyczasie i mam pytanie, jeśli ktoś uprzejmy mógłby mi napisać czy to b. ważne aby mieć najnowsze wersje developer lub china. Mam w Mi5 wersję 8.2.2.0 Stable, więc chyba nie najnowsza, i czy ją muszę uaktualnić przed odblokowaniem BL i flashowaniem, czy coś się stanie jak tego nie zrobię?

Edytowane przez JareQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie odblokowywania bootloadera w swoim telefonie. I tu mam pytanie czy po odblokowaniu bootloadera mogę od razu instalować ze strony:http://en.miui.com/download-323.html  wersję: Version: 7.10.19 (MIUI9) dev ? Czy wcześniej muszę zainstalować TWRP? Czy obejdzie się bez instalacji TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voltron napisał:

Masz dokładną instrukcję w dziale tutoriale. Łączysz konto xiaomi z telefonem, po 72h unlock. Twrp. Następnie na globala instalowałem miuipolska.

 

Bez twrp nic nie zainstalujesz.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ok, dzięki. Jedna uwaga, mam GLOBAL STABLE ROM 8.5.1.0 Android 7.1, z tego co wyczytałem twrp jest na android 6.0....Czy musze na nowo zainstalować global stable 8.5.2.0 android 6.0 , żeby zainstalować twrp?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2017 o 08:11, Voltron napisał:

Bez twrp nic nie zainstalujesz.

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. @piotrino chce zainstalować ROM dev z en.miui do tego nie używa się TWRP a Miflash lub ewentualnie przeprowadza się aktualizację z poziomu telefonu za pomocą aplikacji aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. [mention=38097]piotrino[/mention] chce zainstalować ROM dev z en.miui do tego nie używa się TWRP a Miflash lub ewentualnie przeprowadza się aktualizację z poziomu telefonu za pomocą aplikacji aktualizacje.
Dzięki za sprostowanie To w tym wypadku nie muszę odblokować samego bootloadera?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino jeśli chcesz wgrać soft z en.miui musisz odblokować bootlader, następnie podłączyć telefon w trybie fastboot do komputera, użyć miflash i wgrać soft. Ewentualnie jeśli zmieniasz soft na nowszą wersję możesz zrobić to za pomocą aplikacji aktualizacje. Osobiście jednak polecam miflash.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38097]piotrino[/mention] jeśli chcesz wgrać soft z en.miui musisz odblokować bootlader, następnie podłączyć telefon w trybie fastboot do komputera, użyć miflash i wgrać soft. Ewentualnie jeśli zmieniasz soft na nowszą wersję możesz zrobić to za pomocą aplikacji aktualizacje. Osobiście jednak polecam miflash.
Dzięki za info

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Zrobiłem dziś update tygodniowy (poprzez updater) i nie wiem co się stało, ale po restarcie finał jest taki, że telefon w ogóle mi się nie uruchamia. Wyskakuje standardowa ikonka z Mi (Mi.com) i telefon się wyłącza. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale być może nie pobrał całej aktualizacji, bardzo szybko poszło pobieranie. Bootloader mam zablokowany, próbuję go odblokować, ale wchodząc na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html i dalej przechodząc w opcję Unlock now przenosi mnie na stronę z chińskimi znaczkami. Czy mogę coś w takiej sytuacji zrobić?

Telefon Redmi 4X, pierwotnie zainstalowałem xiaomi.eu_multi_HM4X_7.9.14_v9-7.1 zgodnie z poradnikiem z tego forum (https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/), następnie zrobiłem update do któreś z poprzednich wersji (telefon mi się nie uruchamia, więc nie wiem do jakiej konkretnie), a teraz próbowałem do wydaje mi się wersji MIUI 7.10.19 (bo jest najnowszy) .

Z góry dzięki za pomoc.

Edit - Strona z odblokowaniem zaczęła działać, wysłałem prośbę o odblokowanie, ale w instrukcji odblokowania bootloadera w punkcie 6.5 pkt. 2 jest informacja "W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!" - czy jak nie mogę uruchomić telefonu, to po otrzymaniu zgody będę mógł coś zrobić?

Edytowane przez Szerpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szerpa - no tylko hipotetycznie żeby zainstalować to co napisałeś " xiaomi.eu_multi_HM4X_7.9.14_v9-7.1 " - potrzebne było odblokowanie bootloadera, a przed tym zgoda z chin, która dla tego samego konta zostaje (można jej używać wielokrotnie pod pewnymi warunkami) czyli w teorii nie musisz drugi raz przechodzić od nowa przez proces jej uzyskania. Jak minęło trochę czasu od ostatniego odblokowania to od razu użyj Mi Unlock i zobaczysz co się będzie działo. Oby się udało tak i nie trzeba było dalej kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abc00 napisał:

@Szerpa - no tylko hipotetycznie żeby zainstalować to co napisałeś " xiaomi.eu_multi_HM4X_7.9.14_v9-7.1 " - potrzebne było odblokowanie bootloadera, a przed tym zgoda z chin, która dla tego samego konta zostaje (można jej używać wielokrotnie pod pewnymi warunkami) czyli w teorii nie musisz drugi raz przechodzić od nowa przez proces jej uzyskania. Jak minęło trochę czasu od ostatniego odblokowania to od razu użyj Mi Unlock i zobaczysz co się będzie działo. Oby się udało tak i nie trzeba było dalej kombinować.

Jak dostałem telefon to miał odblokowany bootloader, więc nie musiałem przechodzić tego kroku i po prostu zainstalowałem nowy rom. Gdzieś czytałem, że zgoda wydawana jest na 30 dni, nie wiem czy to prawda, ale jak wchodzę w Mi Unlock to dostaję informację, że moje konto nie jest wspierane w odblokowaniu i muszę poprosić o zgodę. Czekam więc na odpowiedź.

Co mnie dodatkowo martwi, to jak podłączę ładowarkę, to nie świeci mi żadna dioda, nie wiem czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, abc00 napisał:

Zgoda jest na stałe przypisana do konta i możesz odblokowywać później kolejne telefony, a te 30 dni z tego co ludzie piszą, to minimalny okres pomiędzy kolejnym odblokowaniem.

Ładowarkę próbowałeś podłączyć i odczekać chwilę?

Nie jestem specjalistą, ale mogę próbować się domyślać, że zanim telefon trafił do mnie, to był powiązany z innym kontem, które miało wyrażoną zgodę. Jak go dostałem, to od razu przeinstalowałem rom. Następnie zalogowałem się na swoim koncie i albo automatycznie, albo poprzez samo logowanie czy może był jakiś komunikat, telefon został powiązany z moim kontem, które nie ma zgody.

Tak, nawet zostawiłem ją na całą noc, rano także nie było oznak ładowania, a nie wiem jak sprawdzić czy fizycznie coś naładowało. Nie wiem czy nie wysypał mi się Android. W fastboota jestem w stanie przejść i komputer widzi telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, wszedłem w Mi Unlock i dostałem monit, że bieżące konto nie jest powiązane z urządzeniem, czyli punkt:

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!

Tylko ponieważ nie mogę uruchomić telefonu, to jak mam to zrobić? Jest jakaś inna możliwość niż ta wyżej?

Edytowane przez Szerpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...