Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem możliwe, że jest to wersja chińska, bo ściągany był przez sklep z chin. Niestety nie wiem dokładnie z jakiego źródła... Po zmianie języka na Polski, większość menu jest przetłumaczona prawidłowo i tylko nieliczne elementy mam po angielsku (bardzo bardzo mało). 

Co do wgrania "normalnego romu" - czarna magia. Kompletnie nie wiem o co chodzi. Czy do wgrania jakiegokolwiek romu właśnie nie jest wymagany odblokowany bootloader? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pigulas.mg zmienił(a) tytuł na XIAOMI ODBLOKOWANIE BOOTLOADERA Pomocy problem
58 minut temu, TomoS napisał:

Przeciez trzeba użyć narzędzia do odblokowania bootloadera. Sam z siebie się nie odblokuje. 

zPbzyQpxTEadxobi-BhXow.png

Wejdz na strone i spróbuj ściagnać Miunlock jak będziesz mogl pobrać to znaczy że dostałes zgode.Tak wyzej pisali czesto nie przychodzi sms z potwierdzeniem,więc próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dodarłem do momentu gdzie mogę odblokować ale gdy wejdę w tryb fastboot to nic się nie dzieje. Po chwili telefon się wyłącza a przycisk "Unlock" jest niedostępny.

//Za 72h mogę spróbować ponownie odblokować. Widocznie trzeba odczekać po powiązaniu telefonu z kontem.

Edytowane przez TomoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że SMS nie dotarł nie znaczy, że nie możesz odblokować. Wejdź na tą samą stronę, gdzie wysyłałeś zgłoszenie i sam sprawdź status, nie wszystko trzeba mieć podane od razu na tacy .

 

Edit: mogłeś przypisać telefon zanim dostałeś zgodę, ja tak zrobiłem. Teraz to faktycznie musisz poczekać. Choć nie wiem czemu telefon ci się restartuje, u mnie tak nie reagował nawet jak jeszcze nie minęły 72h.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że jestem juz na ostatniej prostej :) Te 3 dni to nie tak dużo. Odblokowuje bootloadera głównie po to aby wywalić preinstalowane apki. W romy nie chce się bawić bo na stocku działa bardzo dobrze.

Takie pytanie, nie wiem czy dobrze myśle ale jak odblokuje bootloadera to musze jeszcze robić roota? Dajcie znac jak najłatwiej to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, TomoS napisał:

Odblokowuje bootloadera głównie po to aby wywalić preinstalowane apki. W romy nie chce się bawić bo na stocku działa bardzo dobrze.

To można zrobić na zablokowanym bl i bez roota https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/  Ale odblokować tak czy inaczej warto, a jak zainstalujesz rom eu to śmieci googla będzie mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie 

zablokowałem sobie telefon i nie mogę odblokować ekranu chodź wprowadzam prawidłowy klucz.

Pisałem o odblokowanie bootloadera i dostałem zgodę w niecałe 20 min.

Niestety proces odblokowania nie może być zakończony z powodu braku ustawień w telefonie. 

próbowałem przywrócić oryginalny soft i wyskakuje kolejny błąd próbuję już od kilku dni wgrać global rom do redim 4x i moja nadzieja gaśnie.

Posiadam win10 x64 bit 

Potrzebuję pomocy bo nie wiem co dalej robić a jedynie co mi przychodzi do głowy to instalacja win 7

current.thumb.png.8746cc9fa7de77c4eddc4f563aef2745.png

flash.png

Edytowane przez pigulas.mg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pigulas.mg przecież masz zablokowany bootloader to miflash nic Ci nie da. Żeby zlikwidować blokadę ekranu wystarczy przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, najszybciej przy pomocy chińskiej wersji mi pc suite.

Spoiler

 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slimdick napisał:

@pigulas.mg przecież masz zablokowany bootloader to miflash nic Ci nie da. Żeby zlikwidować blokadę ekranu wystarczy przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, najszybciej przy pomocy chińskiej wersji mi pc suite.

 

Dzięki wielkie za pomoc

problem rozwiązany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy cała procedura jest aktualna przy andku 7.0 na mi5?
Tak, u mnie poszło bez problemu.
unlock.thumb.jpg.2dc408509bdcd9951f49f8f837327307.jpgPanowie takie kwiatki Mi 5S z goldway czyli mogę wgrac MIUI polska czy nie?.
Jak jest odblokowany to możesz wgrać. Skoro tak domyślnie był to prawdopodobnie refurba trafiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem świeżym, zielonym użytkownikiem forum. Mam mi5s plus i problem z odblokowaniem bootloadera. Chce wgrać miui polska. Odblokowywałem wg poradnika z kanału majster pirzu na yt, ale dość szybko zauważyłem dwa problemy. Pierwszy jest taki, że fastboot nie działa tak jak powinien (chyba). Zainstalowałem program minimal ADB and Fastboot. Kiedy wpisuję w nim komendę fastboot devices, komp nic nie widzi. Tel rzecz jasna w fastboocie jest, debugowanie usb włączone. Po kilkunastu sekudach telefon samoczynnie wychodzi z fastboota. A drugi problem wygląda w ten sposób, że gdy w minimal adb fastboot wpisuję komendę adb reboot edl, to tel po prostu się uruchamia ponownie. Ale to chyba jest dość powszechne, że ta komenda tak działa, przynajmniej wg tego co tu wyczytałem na forum. Będę wam bardzo wdzięczny za pomoc :).

Edytowane przez Janer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...