Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze sterownikami ADB w windowsie 10, System wykrywa mi telefon w windowsie normalnie, natomiast Minimal adb go nie widzi co gorasz po podlaczeniu telefonu w trybie fastboot, natychmiast się wyłacza i wskakuje ładowanie telefonu... ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nie mogę znaleźć takiej opcji  :2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!
Czy należy pobrać i zainstalować miu unlcok na telefonie? Na komputerze mam 
Podczas odblokowania bootloadera wyskakuje mi unlocking z krzyzykiem

Edytowane przez Albert2406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku tygodni próbuję odblokować bootloader. Zgodę dostałem. Niestety miunlock dochodzi do 99% i dostaję error :

"Current account is not bound to this device"
In the "Settings -> Developer options -> Mi unlock status"  binding account and equipment


Dodam że mam jakiś syfiasty ROM ktory się nie aktualizuje wgrany do redmi 4 prime:

8.0 stable 8.0.5.0.0(MBFCNDG)

Da się go odblokować na tym Romie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem z prośbą o odblokowanie bootloadera. Po wpisaniu kodu weryfikacyjnego klikam next i wyskakuje coś po chińsku 您所在的IP申请次数超标

Według translatora google jest jakiś problem z IP.

Proszę o jakąś podpowiedź, bo nie mogę na forum znaleźć odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym świadczy błąd 881? 

Robiłam wszystko po kolei jak w poradniku, powiązałam konto, debugowalam usb i pokazuje mi błąd 881 - w wersji unlocka 2.2.

Z kolei w wersji 1.1. unlock zatrzymał sie w połowie i mowil, ze mam przejsc na wyzsza wersje unlockera.

 

Czy tutaj chodzi o te slynne 72h czy cos innego?

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamillm napisał:

Wygląda na to, że ilość próśb o odblokwanie bootladera z Twojego IP została przekroczona. Odczekaj kilka dni pewnie zniknie ten błąd. Ile razy wysyłałeś prośbę?

Już za pierwszym razem pojawił się ten błąd. Później próbowałem jeszcze z pięć razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

Na razie dostałeś potwierdzenie, że masz zgodę na odblokowanie.

Zgadza się teraz ze trzy dni testów (telefon dzisiaj przyszedł) i będę próbował odblokować :) Mam nadzieję, że nie będzie problemów.

Edytowane przez osa_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dareczek1981 napisał:

Czy to znaczy że mam odblokowaną możliwość? Żadnego smsa nie dostałem.

 

9 godzin temu, kopczas napisał:

Ponad miesiąc temu napisałem prośbę o odblokowanie. Nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Jak sprawdzić czy odp była pozytywna (bądź negatywna)?

Czy posiadacie zabezpieczenia konta Xiaomi ustawione na 100?

@dareczek1981, uruchomiłeś tylko aplikację Mi Unlock. Podłącz telefon w trybie fastboot, a wówczas aplikacja zweryfikuje czy dla Twojego konta została wydana już zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kopczas napisał:

Nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Jak sprawdzić czy odp była pozytywna (bądź negatywna)?

Bo nie dostaniesz żadnej wiadomości. Ja nigdy nie dostawałem. Wejdz na strone unlock jesli przeniesie Cię do pobrania miunlocka to masz zgodę jeśli nie to będziesz miał stosowaną informację na stornie. Prostszego sposobu nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić najnowszy MiFlashUnlock? Pobieram już chyba 10 raz i cały czas uszkodzone archiwum :/ 

Btw, co do punktu 6.5. Czy zrobienie tego jest super ważne? Kiedy wchodzę w dodatkowe ustawienia to aplikacja ustawienia przestaje działać i nie mogę się tam dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2017 o 15:08, kamillm napisał:

Bo nie dostaniesz żadnej wiadomości. Ja nigdy nie dostawałem. Wejdz na strone unlock jesli przeniesie Cię do pobrania miunlocka to masz zgodę jeśli nie to będziesz miał stosowaną informację na stornie. Prostszego sposobu nie ma ;)

OOOKKKK, rzecz w tym, że od początku przenosiło mnie do miunlocka zanim wysłałem zapytanie, a nawet zanim miałem telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hackmaniak napisał:

Po zgodzie jeszcze kwestia dodania telefonu do konta i czekania kolejnych 72 h chyba, że ktoś to zrobił wcześniej.

Próbuję dodać telefon do konta, wyświetla mi info żebym podłączył się do sieci i spróbował jeszcze raz. Net jest więc to dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podczas przechodzenia procesu odblokowania bootloadera napotkałem na pewien problem.
Po otrzymaniu monitu ze zgodną na odblokowanie bootloadera przeszedłem do "opcji programistycznych" gdzie zezwoliłem na "zdjęcie blokady OEM", a następnie chciałem dodać konto i urządzenie - niestety nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ za każdym razem otrzymuję komunikat "Połącz z siecią i spróbuj ponownie".
Pełny zasięg 4G - "Połącz z siecią i spróbuj ponownie"
WiFi pełny zasięg - "Połącz z siecią i spróbuj ponownie"
Tak, sprawdzałem i mam połączenie z siecią, wszystkie inne usługi wymagające połączenia działają. 

Mój sprzęt to Xiaomi Mi5
Android 7.0 NRD90M
MIUI Global 8.2.2.0 Stablina (NAAMIEB)
Pozwolenie na odblokowanie bootloadera dostałem dziś o 9:00.

Widzę że ludzie mieli podobne problemy wcześniej, natomiast zunifikowanego rozwiązania jednak nikt tutaj nie podał - może teraz się uda. :)
 

20597898_1418617031562570_1866733792_o.jpg

edit:

14 godzin temu, Young horny napisał:

Witajcie. Po próbie kliknięcia "Apply Now" wyświetla się taki oto komunikat: 短信发送达到上限 (Osiągnięto limit SMS). Co zrobić w takiej sytuacji?

Odczekać 24h ;) 

edit2:

Problem rozwiązany:
W przypadku komunikatu "Połącz z siecią i spróbuj ponownie" pomogło "zapomnienie" sieci WiFi i ponowne uruchomienie telefonu.

Edytowane przez Panchoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostając zgodę na konto xiaomi na odblokowanie bootloadera dodając do tego konta drugie urządzenie też będę mógł na nim odblokować BL? Czy do każdego urządzenia potrzebna jest osobna zgoda? Bo spotkałem się już z różnymi opiniami...

 

Edit. Post do kasacji.. odpowiedź czekała na mnie dwie strony wcześniej...

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...