Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mrosi napisał:

Nie. Chyba, że kupiłeś telefon, w którym bootloader nie był zablokowany. Nie wszystkie modele miały zablokowany (mówimy o starszych modelach).

Na początku włączania telefonu mam takie czerwone *Unlocked bootloader" na dole i kłódkę otworzoną. Wgrane było MIUI Global 8.2 (z androidem 7). Co w takiej sytuacji z tym zrobić, żeby móc bez problemu zainstalować ROM Xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cheater napisał:

Na początku włączania telefonu mam takie czerwone *Unlocked bootloader" na dole i kłódkę otworzoną. Wgrane było MIUI Global 8.2 (z androidem 7). Co w takiej sytuacji z tym zrobić, żeby móc bez problemu zainstalować ROM Xiaomi.eu?

Coś jest nie "halo", bo jeśli masz system globalny, to telefon nie powinien uruchamiać się w trybie systemu z takim komunikatem.

Przeczytaj pierwszy post tego wątku. Najlepiej kilka razy. I spróbuj odblokować, a potem wgrać MIUI Polska/EU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mrosi napisał:

Coś jest nie "halo", bo jeśli masz system globalny, to telefon nie powinien uruchamiać się w trybie systemu z takim komunikatem.

Przeczytaj pierwszy post tego wątku. Najlepiej kilka razy. I spróbuj odblokować, a potem wgrać MIUI Polska/EU.

Ok. Mam wczesniej flashowac ten China Dev, czy wystarczy ze zaloguje sie na konto xiaomi na tym Globalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cheater napisał:

Ok. Mam wczesniej flashowac ten China Dev, czy wystarczy ze zaloguje sie na konto xiaomi na tym Globalu?

Zalogować się musisz. Bez wzgledu na system. Bez tego nie odblokujesz bootloadera.

Spróbuj na globalu, ja tak odblokowalem kilka telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Zalogować się musisz. Bez wzgledu na system. Bez tego nie odblokujesz bootloadera.

Spróbuj na globalu, ja tak odblokowalem kilka telefonów.


Pytanko, jeśli nie miałbym odblokowanego bootloadera to nie chyba nie mógłbym zainstalować TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrosi napisał:

Prawdopodobnie przy zanlokowanym, nie wgrasz TWRP.


Bo właśnie jak próbowałem odblokować raz jeszcze, to wywalało mi, że jest już odblokowany, więc zainstalowałem TWRP i na razie wszystko śmiga. Tylko komputer nie widzi telefonu jak jestem w TWRP, jak mogę wrzucić ten pliczek xiaomi.eu?

/ok juz widzi

Edytowane przez cheater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W moim przypadku po instalacji romu xiaomi.eu_multi_MI4c_7.5.19_v8-7.0 został znów zablokowany bootloader. Nie mam pojęcia dlaczego i nie mogę sobie z tym poradzić. Złożyłem kolejną prośbę o pozwolenie na odblokowanie ale czy to znaczy, że teraz przy każdej aktualizacji będzie taki cyrk?

oto co pokazuje mi adb i co wyskakuje po podłączeniu tel. w trybie fastboot i próbie odblokowania przez mi flash

 

 

mmi.jpg

 

Dostałem pozwolenie i odblokowałem ponownie bootloader ale twrp nadal się nie uruchamia. Próbowałem zainstalować twrp 3.1.1. Po komendzie fastboot flash wszystko jest ok ale po fastboot boot twrp.img jest informacja failed dtb not found. Próbowałem zainstalować jeszcze dwie wersje z xda i dalej to samo. 

Próbowałem również użyć flashify i niby pokazuje, że wszystko ok. ale twrp nadal się nie uruchamia.

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Edytowane przez poke KzG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poke KzG tu masz te twrp pod bootloader z N od @AndropaX TWRP-3.1.1-0-libra-N.img

Na twrp.me czas im się w miejscu zatrzymał ciągle robią pod bootloader z L

Tu masz jak to wygląda to z twrp.me nie bootuje a to od @AndropaX wchodzi bez problemu 

F:\android\adb>fastboot boot twrp-3.1.1-0-libra.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  1.622s]
booting...
FAILED (remote: dtb not found)
finished. total time: 1.685s

F:\android\adb>fastboot boot TWRP-3.1.1-0-libra-N.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.702s]
booting...
OKAY [  0.702s]
finished. total time: 1.404s

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slimdick napisał:

@poke KzG tu masz te twrp pod bootloader z N od @AndropaX TWRP-3.1.1-0-libra-N.img

Na twrp.me czas im się w miejscu zatrzymał ciągle robią pod bootloader z L

Tu masz jak to wygląda to z twrp.me nie bootuje a to od @AndropaX wchodzi bez problemu 


F:\android\adb>fastboot boot twrp-3.1.1-0-libra.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  1.622s]
booting...
FAILED (remote: dtb not found)
finished. total time: 1.685s

F:\android\adb>fastboot boot TWRP-3.1.1-0-libra-N.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.702s]
booting...
OKAY [  0.702s]
finished. total time: 1.404s

 

no i teraz wszystko gra

jednak będę musiał zrobić downgrade bo viperfx na tym systemie nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Udało się zainstalować. I teraz już wiem,  że żadne słuchawki ani ulepszacze nie pomogą mi4c. Ten telefon to po prostu dno i trzy metry mułu jeśli chodzi o jakość dźwięku. Czas pomyśleć na zmianą lub dodatkowym grajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Pozwolenie na odblokowanie bootloadera po niecałej godzinie od złożenia wniosku.

Po próbie odblokowania  wciśnięciu unlock pojawia się fiszka przy pierwszej opcji a przy drugiej czerwony x i monit

current account in not bound to this device
 in the  " developer options >  mi unlock states " binding accont and eqipoment

W ustawieniach konta xiaomi mam poland

W Mi Unlock ten sam numer konta co w telefonie

" developer options >  mi unlock states "   - opcje programistyczne gdzie wpisać kraj odblokowania

Co jest grane?

Wiem że o tym już było wiele w tym temacie jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

ersja miui to Global 8.2.2.0 (NAAMIEB) - czy w tym jest problem

                                                                                                                                                                                                                                           

Edycja

Jak zwykle  problem tkwił w szczegółach

Opcje programisty->stan odblokowania Mi   - należy tu dodać telefon do konta Xiaomi                                                

 

Edytowane przez Lehos
Przyczyna znaleziona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jak sobie poradzić z odblokowaniem bootloadera w momencie kiedy na telefonie włączona jest blokada ekranu wzorem, a ja nie znam wzoru? Nie mogę wtedy zalogować się na konto Xiaomi, a bez tego nie idzie, już sprawdzałem. Co ciekawe (lub nieprawdziwe) użytkownik telefonu przekazał mi, że blokada włączyła się sama, on nic nie ustawiał (słyszał ktoś o czymś takim? może jest jakiś standardowy wzór?). 

Telefon (Redmi 3S) nie ma wgranego Recovery więc nie idzie zrobić wipe.

 

Pozdrawiam, Konrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kondziks napisał:

Co ciekawe (lub nieprawdziwe) użytkownik telefonu przekazał mi, że blokada włączyła się sama, on nic nie ustawiał (słyszał ktoś o czymś takim? może jest jakiś standardowy wzór?). 

No to daleś się zrobić, tak sama się ustawiła, krasnoludki to zrobiły, ktoś Cię po prostu oszukał, ja bym próbował zwrócić ten produkt.

Było pare tematów na forum o tym jak usunąć blokade np. przez TWRP i tylko takie coś pozostaje Ci zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz proszę o pomoc. Zgodę otrzymałem z 3 miesiące temu, już kilka razy podchodziłem do tematu i za każdym razem staję na "Couldn't verify device, Can't get info, connect again."

 

Telefon Mi4. Sprawdzałem na Global stable i dev i stable China. Obecnie Global 7.5.25 Beta. Próbowałem wszystkie czary które znalazłem na tym forum i w Googlach.. Ciągle stoi na 50%..

Ktoś pomoże?

 

 

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gumka23 napisał:

Telefon Mi4. Sprawdzałem na Global stable i dev i stable China. Obecnie Global 7.5.25 Beta. Próbowałem wszystkie czary które znalazłem na tym forum i w Googlach.. Ciągle stoi na 50%..

Ktoś pomoże?

TIPS: MI4 nie ma i nigdy nie miał zablokowanego bootloader-a ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek napisał:

TIPS: MI4 nie ma i nigdy nie miał zablokowanego bootloader-a ;-)

Jak to?

Przecież adb pokazuje
 

(bootloader)    Device tampered: true
(bootloader)    Device unlocked: false

Olać to i wrzucać MiuiPolska?

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 22:26, fredek napisał:

Tak :-)

Jestem mistrzem... tyle czasu poświęciłem na odblokowywanie niezablokowanego bootloadera. :-D

 

Inna sprawa, dlaczego adb pokazuje, że zablokowany, a MiFlashUnlock, jakieś bzdurne błędy, zamiast wywalić komunikat "Your device already unlocked.."?

 

Dziękuję bardzo za pomoc!

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy tak że proszę o wyrozumiałość mam problem z wysłaniem prośby o odblokowanie bootloadera dziś przyszedł do mnie z chin Xiaomi redmi 4 pro założyłem konto 100% itd. ale po zalogowaniu się na stronie MiFlashUnlock i kliknięciu na Unlock now nie wyskakuje mi strona z rejestracją prośby o odblokowanie tylko otwiera  strona http://en.miui.com/unlock/download_en.html ( jak odblokować i pobierz mi unlock.

Co mam zrobić żebym mógł wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera ???

Screenshot_2017-06-08-19-28-02-401_com.android.settings.png

 

//Nezu: Prośbę, nie "prozbe", wiesz, że przeglądarka takie rzeczy podkreśla, a regulamin tego forum wymaga jasnej i poprawnej pisowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...