Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Mam Xiaomi Redmi 4x z wersją:
Miui Global 8.2 | Stabilna
8.2.9.0 (MAMMIEA)

Chciałbym zainstalować MIUI Polska, bo każdy pisze, że jest lepsze...

 

Wszedłem w informacje o telefonie,
kliknąłem 5x na Wersję MIUI
odblokowałem "Jesteś teraz programistą"
Wróciłem się do ustawiń i wybrałem Dodatkowe Ustawienia
Opcje programistyczne
Stan odblokowania Mi > Odblokowane

 

Tzn, że mam odblokowanego bootloadera i mogę bez problemu przejść do instalacji MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem xiaomi note 4 (wersja Global stabilna 8.150) (MCFMIDI).

Chciałem standardowo wgrać MIUI Polska - idąc poradnikiem z forum m.in "majster pirzu" + opis.

Telefon wykrywa w ADB, ale nie wchodzi do EDL po komendzie "ADB reboot edl" - telefon się tylko restartuje. Nadmieniam, że telefon jest widoczny w programie miflash.

Zgodę na odblokowanie bootloadera otrzymałem.

Proszę o info co dalej robić?

Nadmienie, że jestem niedzielnym "zmieniaczem" na MIUI POLSKA, ale to jest już mój trzeci telefon w którym chce to wykonać i cieszyć się prostotą działania i szybkością telefonu.

 

Czy lecieć standardowo dalej i odblokować bootloader?

Czy wejść np do fasboot przez kombinacje przycisków na telefonie i wgrać wersję Romu chińską (tzw. tymczasową)? Z podanego linka w poradniku wychodzi, że tych Rom-ów jest 4 którą wybrać?

 

Wysłane z mojego Redmi 2

 

d0697cde3be2bbfa018d5b44c30c4bfe.jpg

 

8776d039ee8022441eb9045e435bb9b0.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ErgE napisał:

Witam, zakupiłem xiaomi note 4 (wersja Global stabilna 8.150) (MCFMIDI).

Chciałem standardowo wgrać MIUI Polska - idąc poradnikiem z forum m.in "majster pirzu" + opis.

Telefon wykrywa w ADB, ale nie wchodzi do EDL po komendzie "ADB reboot edl" - telefon się tylko restartuje. Nadmieniam, że telefon jest widoczny w programie miflash.

Zgodę na odblokowanie bootloadera otrzymałem.

Proszę o info co dalej robić?

Nadmienie, że jestem niedzielnym "zmieniaczem" na MIUI POLSKA, ale to jest już mój trzeci telefon w którym chce to wykonać i cieszyć się prostotą działania i szybkością telefonu.

Czy lecieć standardowo dalej i odblokować bootloader?

Czy wejść np do fasboot przez kombinacje przycisków na telefonie i wgrać wersję Romu chińską (tzw. tymczasową)? Z podanego linka w poradniku wychodzi, że tych Rom-ów jest 4 którą wybrać?

Wysłane z mojego Redmi 2

Czekając na odpowiedź odblokowałem normalnie bootloader bez wgrywania " Redmi Note 4G Latest Global Developer Version Fastboot File Download "

czy teraz mogę normalnie wgrywać już TWRP - twrp-3.1.0-0-mido(chyba takie?), a potem rom MIUI Polska?

Gdzie mogę namierzyć takowy? nie mogę odszukać odpowiedniego w tym miejscu: https://miuipolska.pl/download/

Czy to oznacza, że rom jest niedostępny do XIAOMI REDMI NOTE 4? Dwa tygodnie wybierania modelu telefonu i dwa dni próby wgrania MIUI POLSKA pójdą na marne? POMOCY proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, angry napisał:

Hej! Jak powinienem zainstalować MIUI Polska? Redmi 4X.

Najlepiej korzystając w poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Przeczytaj go kilkukrotnie przed rozpoczęciem ta, aby mieć pewność, że nie pominiesz żadnego elementu, a na pewno z sukcesem odblokujesz bootloader i zainstalujesz MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, angry napisał:

@mrosi bootloader jest odblokowany i jest Global

czytałem poradnik i nie wiem czy powinienem robić recovery TWRP i tam dopiero xiaomi.eu czy mogę przez aktualizator zrobić xiaomi.eu?

Czyli przeczytałeś tylko raz, albo po łebkach 8-). Celowo napisałem, że masz go przeczytać kilkukrotnie.

Kolejność (bezwzględna) jest taka: odblokowanie bootloadera (to już masz) -> wgranie TWRP -> wgranie MIUI Polska/EU. Bez TWRP nie wgrasz MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angry napisał:

Tak, wszystko jest OK. Czy powinienem coś dodatkowo skonfigurować kiedy mam już MIUI PL żeby lepiej/szybciej działało?

Nie. Nie musisz nic czyścić ani kombinować. Możesz ewentualnie zainstalować dodatki MIUI Polska/EU, zawierające Samouczek, appkę Serwisu MiCenter, klawiaturę MIUI (dawniej Xperia) oraz bloker reklam. Link do nich jest w pierwszym poście każdego wątku o aktualizacjach cotygodniowych. Instaluje się je w identyczny sposób jak system MIUI - wgrywasz do pamięci telefonu i instalujesz w TWRP.

I tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 21:27, mrosi napisał:

Możesz ewentualnie zainstalować dodatki MIUI Polska/EU, zawierające Samouczek, appkę Serwisu MiCenter, klawiaturę MIUI (dawniej Xperia) oraz bloker reklam. Link do nich jest w pierwszym poście każdego wątku o aktualizacjach cotygodniowych.

Czym jest ta klawiatura? (dlaczego nazwa Xperia?) Lepsza od SwiftKey?

 

Mogę zainstalować sam bloker reklam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angry napisał:

Czym jest ta klawiatura? (dlaczego nazwa Xperia?) Lepsza od SwiftKey?

Mogę zainstalować sam bloker reklam?

Jest bardzo podobna do SwiftKey i bardzo upodobniona do interfejsu MIUI.

Co do instalacji samego blokera, to z tego co kojarzę, można go zainstalować samego. O ile się nie mylę, z  paczki .zip wystarczy wyciąć pozostałe elementy, po czym zainstalować plik .zip w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cheater napisał:

Czy jest możliwe, że telefon kupiony na iBG miał odblokowany bootloader?

Nie. Chyba, że kupiłeś telefon, w którym bootloader nie był zablokowany. Nie wszystkie modele miały zablokowany (mówimy o starszych modelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...