Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Haitoke napisał:

Może tutaj chodzi o sterowniki jakieś? 

Dokładnie, masz problem ze sterownikami fastboot i nawet jak uda ci się zainstalować rom w edl to i tak nie odblokujesz bez poprawnego zainstalowania sterowników w fasboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, eureka... włączyłem telefon, wklepałem w cmd"adb reboot edl" narazie czekam na czerwoną diodę ..., zaczęły się instalować jakieś sterowniki, ale za szybko przeleciało, zauważyłem tylko coś z Quallcomm i 9008 (mogę się mylić) 

No i wszystko, sam sobie chyba poradziałem, Miflash już widzi telefon, zacząłem instalować ROM. Zobaczymy co z tego będzie :-(

Edytowane przez Haitoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Haitoke

Sprawdź ''Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.''

Jeśli nie zadziała to sposób nieoficjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Haitoke napisał:

Nie widzę opcji  "Mi Unlock Status". Zostaje nieoficjalny sposób? Szkoda ;/

A te opcje programistyczne uruchomiłeś? Jaki sterownik tam masz przy tym fastboocie, urządzenie Android niewiele mówi, wejdź w szczegółowe informacje o sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że fastboot działa kilkanaście sekund i się wyłącza, po czym telefon się normalnie ładuje? Drugie pytanie to to, czy muszę pobierać obraz systemu Mi4c z tamtego poradnika? Nie widzi mi się troche pobieranie kolejnego 1gb danych :P

Po samoczynnym wyjściu telefonu z fastboota i ładowaniu mam coś takiego ... 

Odinstalowanie sterownika nic nie dało, zainstalowało się to samo :/ 

metee2.png

Edytowane przez Haitoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@Haitoke

Odinstaluj ten sterownik i odłącz telefon > podłącz telefon.

On nie ma żadnego sterownika zainstalowanego.

 

2 minuty temu, Haitoke napisał:

To normalne że fastboot działa kilkanaście sekund i się wyłącza, po czym telefon się normalnie ładuje?

Jakbyś miał zainstalowany sterownik to by został w trybie fastboot po podłączeniu do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...