Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Próbowałem dokonać próby odblokowania bootloadera, ale zamiast zainstalować system z xiaomi.eu to zainstalowałem ze strony miui polska, co spowodowało zablokowanie bootloadera. W tym momencie ani do twrp nie mogę przejść a próba odblokowania kończy się na 50%. Czy da się z tej sytuacji jakoś wyjść? Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jerrystef napisał:

Witam. Mam pytanie. Próbowałem dokonać próby odblokowania bootloadera, ale zamiast zainstalować system z xiaomi.eu to zainstalowałem ze strony miui polska, co spowodowało zablokowanie bootloadera. W tym momencie ani do twrp nie mogę przejść a próba odblokowania kończy się na 50%. Czy da się z tej sytuacji jakoś wyjść? Co zrobić?

Zostaw te wersję co masz i w końcu na niej Ci się odblokuje bootloader, nic nie kombinuj tylko cierpliwie poczekaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slimdick napisał:

Zostaw te wersję co masz i w końcu na niej Ci się odblokuje bootloader, nic nie kombinuj tylko cierpliwie poczekaj ;) 

mam wersję 7.2.9 a jak próbuję wejść do recovery to uruchamia się system. Zatem żadnej aktualizacji nie mogę wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jerrystef napisał:

mam wersję 7.2.9 a jak próbuję wejść do recovery to uruchamia się system. Zatem żadnej aktualizacji nie mogę wgrać.

Przecież to normalne wgrywając te wersję wykasowałeś TWRP, wszystko jest opisane punkt po punkcie w temacie aktualizacji na pierwszej stronie. Jedyne co teraz możesz zrobić jak nie możesz odblokować oficjalnie to zrobić to starą metodą wgrywając china dev w wersji np. 6.1.7, wgrać TWRP i w nim najnowszy ROM który ponownie zablokuje bootloader ;) Co właściwie chcesz osiągnąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slimdick napisał:

Przecież to normalne wgrywając te wersję wykasowałeś TWRP, wszystko jest opisane punkt po punkcie w temacie aktualizacji na pierwszej stronie. Jedyne co teraz możesz zrobić jak nie możesz odblokować oficjalnie to zrobić to starą metodą wgrywając china dev w wersji np. 6.1.7, wgrać TWRP i w nim najnowszy ROM który ponownie zablokuje bootloader ;) Co właściwie chcesz osiągnąć ? 

już się chyba pogubiłem. Głupie pewnie pytanie. Jak w tej sytuacji jeśli nie mam recovery mode Twrp jak zainstalować starszą wersję systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jerrystef napisał:

już się chyba pogubiłem. Głupie pewnie pytanie. Jak w tej sytuacji jeśli nie mam recovery mode Twrp jak zainstalować starszą wersję systemu?

W trybie EDL wgrywasz rom fastboot china dev 6.1.7, robisz downgrade do wersji 5.1.1 z odblokowanym bootloaderem. Masz w tedy oficjalny rom china na który wgrywasz dopiero TWRP i xiaomi.eu.

Tylko to jest metoda żeby pozbyć się tej wersji 7.2.9 z błędami, bo jak znów wgrasz najnowszy ROm powiedzmy 7.2.23 to znów będziesz miał zablokowany bootoloader i tylko oficjalnie go odblokujesz w miunlock.

Lepiej po prostu próbuj co kilka dni odblokować oficjalnie przez miunlock bo w końcu musisz to zrobić, nie kombinuj :P 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slimdick napisał:

W trybie EDL wgrywasz rom fastboot china dev 6.1.7, robisz downgrade do wersji 5.1.1 z odblokowanym bootloaderem. Masz w tedy oficjalny rom china na który wgrywasz dopiero TWRP i xiaomi.eu.

Tylko to jest metoda żeby pozbyć się tej wersji 7.2.9 z błędami, bo jak znów wgrasz najnowszy ROm powiedzmy 7.2.23 to znów będziesz miał zablokowany bootoloader i tylko oficjalnie go odblokujesz w miunlock.

Lepiej po prostu próbuj co kilka dni odblokować oficjalnie przez miunlock bo w końcu musisz to zrobić, nie kombinuj :P 

będę próbował go odblokować ale puki co na 50% się zatrzymuje i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jerrystef napisał:

będę próbował go odblokować ale puki co na 50% się zatrzymuje i lipa.

Nie Ty pierwszy i nie ostatni miałeś ten problem, wystarczy poczekać. Sprawdź na forum ilu jest szczęśliwców co po tygodniu prób w końcu odblokowali :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

Nie Ty pierwszy i nie ostatni miałeś ten problem, wystarczy poczekać. Sprawdź na forum ilu jest szczęśliwców co po tygodniu prób w końcu odblokowali :D 

a co jest powodem takiego stanu rzeczy, bo widzę że nie ma żadnego skutecznego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Po 3 tygodniach w końcu mi pozwolili odblokować Mi5 Pro. 

Panowie, bootloader odblokowałem. TWRP też wrzuciłem. Ściągnąłem stąd https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156151 MIUI Polska i pobrałem ROM o nazwie: 

xiaomi.eu_multi_MI5_7.2.23_v8-7.0.zip

Wrzuciłem na kartę. Reset do TWRP. Wipe wszystkiego i zainstalowałem powyższy ROM. Poszło ekstra, ale nie ma tam ROOT'a :( Instalowałem na Global od razu w wersji Stable. 
Ktoś coś? 

Edytowane przez martin3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, martin3z napisał:

Dobra... Po 3 tygodniach w końcu mi pozwolili odblokować Mi5 Pro. 

Panowie, bootloader odblokowałem. TWRP też wrzuciłem. Ściągnąłem stąd https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156151 MIUI Polska i pobrałem ROM o nazwie: 

xiaomi.eu_multi_MI5_7.2.23_v8-7.0.zip

Wrzuciłem na kartę. Reset do TWRP. Wipe wszystkiego i zainstalowałem powyższy ROM. Poszło ekstra, ale nie ma tam ROOT'a :( Instalowałem na Global od razu w wersji Stable. 
Ktoś coś? 

SuperSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, R11 napisał:

A jeśli sprawdzam i jest odblokowany boatlader to odrazu przechodzę do wgrywania miui.pl? Czy coś muszę jeszcze zrobić.

Tel z gearbest

 

Instalujesz TWRP,wykonujesz odszyfrowywanie partycji data,instalujesz Xiaomi.eu,po zainstalowaniu Xiaomi.eu w TWRP > Advanced Wipe > Zaznaczasz wszystko oprócz partycji system,karta pamięci i wykonujesz Wipe > Po Advanced Wipe włączasz system Xiaomi.eu > Włącz TWRP > Zainstaluj dodatki MIUI Polska > Włącz Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy.

Właśnie odblokowałem bootloader i chciałem podzielić się spostrzeżeniami.

Xiaomi Redmi Note 3i zaktualizowany do Android 6.0.1 z MIUI global 8.1 zaktualizował się sam - to stan początkowy.

Podanie o Unlock złożone 22.02 - sms odblokowujący przyszedł 25.02. Zrobiłem Unlock na tym co miałem - nie przeinstalowywałem systemu na China DEV - bez problemu miflash_unlockiem odblokowałem od pierwszego razu.

Kilka uwag. Czytałem wcześniej instrukcje TU i MIUI China forum ale pewne szczegóły zauważyłem dopiero po złożeniu wniosku tzn :

1. zrobiłem 100% aktywacji na https://account.xiaomi.com i dopiero wtedy  Authenticator (o którym wcześniej nie wiedziałem) - swoją drogą apki MI nie mogłem znaleźć i zainstalowałem pierwszą z brzegu ze sklepu googla - wypadło na GOOGLE Authenticator - DZIAŁA

2.nabiłem range do GOLD według instrukcji z tutejszego forum z tym że do połowy seniora odszedłem "uczciwie" a od seniora do golda - trochę mniej - założyłem wątek w off-topicu z głosowaniem i tak długo nabijałem pod nim posty samodzielnie że dobiłem do Golda.

Jakieś 2h po goldzie otrzymałem w nocy sms odblokowujący a po kolejnych 5h info od admina z Forum China że wątek kasuje bo "non-english" i ranga spadła do senior ale kod już miałem. 

Rano odblokowywałem. Wszystko działa ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto u producenta na stronie https://account.xiaomi.com musi być całkowicie aktywowane. Nie starczy tylko 100 pkt ale trzeba aby na stronie wyskoczyło 

bf004986fed62.png

co do google auth - to powienien być jakiś program na androida ale nie mogłem go znaleźć (nie chciałem instalować programów na komórce spoza sklepu oficjalnego googla) to zwykły generator kodów oparty chyba na czasie i urządzeniu na którym jest odpalony - wiec nie ma znaczenia jaki program. Co więcej. Przy odblokowaniu MiFlash_Unlock oprócz loginu/id/poczty i hasła prosił również o taki aktualny kod. Taki kod zmienia się co kilkanascie sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#aktualizacja tematu

- Dodano punkt 6.5 oraz obrazek do punktu 9.

- Nowy link do MiUnlock.

#koniec monitu

Co do tego Authenticator.

Ja przed chwilą odblokowywałem w Redmi 4 bootloader moim kontem (zezwolenie o odblokowanie dostałem od razu) i nie musiałem nic takiego zrobić. Po prostu się zalogowałem i odblokowałem - na podróbce globala, bez instalowania oryginalnego china dev. Nie stawało na żadnym 50%, wszystko bez problemu już któryś raz z kolei - nigdy nie miałem problemów z odblokowaniem na żadnym telefonie, więc niestety nie wiem jak pomóc, wypisałem chyba co się da w tym poradniku, o tym Authenicator zaraz też dopiszę.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w nocy zgodę na odblokowanie,problem jest w tym, że mój Mi 5s Plus, pewnie dolatuje lub jest we Francji.Czy przez te kilka dni /liczę  że tak będzie/nim telefon dotrze do mnie, nie zabiorą zgody?Czy mam w tym czasie coś zrobić np:pobrać program do odblokowania?Pytam bo czytając o tych cyrkach z cofaniem zgody,wolę się poradzić.Podpowie ktoś początkującemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo adb nie zobaczy telefonu w trybie fastboot. Musisz go mieć normalnie włączonego.

 

@22kuba
@drummer1839

dodawaliście urządzenie w sekcji "stan odblokowania mi" w opcjach programistycznych?

Edytowane przez Soren
bo tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soren napisał:

bo adb nie zobaczy telefonu w trybie fastboot. Musisz go mieć normalnie włączonego.

 

@22kuba
@drummer1839

dodawaliście urządzenie w sekcji "stan odblokowania mi" w opcjach programistycznych?

Warto zaznaczyć, ze trzeba miec wlaczony telefon normalnie ale z włączonym debugowaniem usb ;)

@Soren. Ostatnio coraz częściej zdarza sie ze miunlock stoi na 50% a pewnego razu leci dalej. Wczoraj ktos pisal ze czekal tydzień, probowal dzien w dzien az w koncu po tygodniu sobie laskawie miunlock odblokowal bootlader, magia xiaomi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w xiaomi.eu też nie wiem. W globalu jest.
Czyli co ciągle miałeś błąd na weryfikacji przy 50% i bez żadnej ingerencji w końcu ruszyło?

Dokładnie ruszylo samo z siebie. Nic nie robilem, wychodzi na to że pozwolenie musi nabrać mocy urzędowej. :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NoxeS napisał:
Cześć! Co mam zrobić jak dałem flash w programie miflash odłączyłem go i teraz mi nie działa telefon ? Proszę o pomoc

Jak można przerywać flashowanie, powiedz mi, czemu to zrobiles? Ucegliles sobie telefon nie wiem w jakim stopniu, uruchamia sie w jakikolwiek sposob np. chociaz w tryb fastboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...