Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, misiu610 napisał:

Mi unlock staje na 50%. Pojawia się błąd weryfikacji urządzenia. 
Telefon RM3 Kate. Room Global Stable.

Witam wszystkich.Porada dla tych co odblokowanie  bootloadera dochodzi tylko do 50%.

1 Przywróc do ustawień fabrycznych.

2 Po uruchomieniu ponownym nic nie konfiguruj.

3 Zrob poziom programisty przejdż do zakładki opcje programistyczne  włącz zdjecie blokady OEM i debugowanie.

4Zrestartuj telefon

5Po ponownym uruchomieniu skonfiguruj WI-FI  i przejdz do zakładki konfiguracja konta xiaomi akceptujac wszystkie prosby o dostep.

6 Wejdz do opcje programisty i w zakładke MI Unlock status.Kliknij na dole w add account and device.

7 Wyłącz telefon włacz ponownie w trybie fastboot podłącz do kompa i postępuj już zgodnie z procedura  na" mi flash unlock".Dodam jeszcze ze Xiaomi już chyba nie wysyła SMS po prośbie o odblokowanie.Nie ma znaczenia czy masz. system china developer czy global.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowałem przed chwilą BL wgrywając 8.2.1 stable dla MI4C i odblokowałem od strzału, tak że te wasze teorie o 30 daniach możecie sobie między bajki wsadzić :) 

Jedynie byłem zalogowany na konto xiaomi i nie wchodziłem w opcje mi unlock status. Tak że twórzcie dalej te swoje teorie.

Zrzut ekranu (8).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slimdick napisał:

Zablokowałem przed chwilą BL wgrywając 8.2.1 stable dla MI4C i odblokowałem od strzału, tak że te wasze teorie o 30 daniach możecie sobie między bajki wsadzić

A jakie to ma znaczenie,  ten sam telefon raz odblokowany  możesz sobie co 5 minut odblokowywać. 30 dni dotyczyło każdego następnego na tym samym koncie. Mogli to zmienić,  albo już tego nie przestrzegają. Nie zrozumiałeś bajki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam XRN3, odblokowałem bootloadera poprzez konto Xiaomi. Zainstalowałem nowy soft xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.9.29_v8-5.0. za pomocą TWRP. Działało dobrze przez 4 miesiące. Teraz cały czas konto Google się synchronizuje, większość gier się wiesza po załadowaniu. Nie działa również sklep play oraz poczta gmail. Można normalnie dzwonić ale smsy przychodzą z dużym opóźnieniem (nawet kilku godzin). Chciałem wgrać ponownie system, ale komputer nie widzi telefonu, przez TWPR nie idzie bo zgłasza brak roota, nie mogę wgrać programu do roota bo nie działa sklep play.

Proszę o poradę. Link do sterowników, a może do instalki programu rootującego.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dwa problemy ponieważ po wejściu w formularz strona zamienia się w chińską wersje pełną znaczków, ale z tym jeszcze można sobie poradzić. Ten drugi polega na tym, że jak wpisuje imię i nazwisko (czytałem gdzieś na innej stronie, że powinno się podać nick z tego ich forum, ale to również mi nie działa) w pierwsze okienko, to wyskakuje mi komunikat po chińsku, który po przetłumaczeniu pokazuje "Podać poprawną nazwe". Co w takim wypadku zrobić?

Edit: Przepraszam bardzo, ale wystarczyło przejrzeć kilka postów przed zanim napisałem swój. Problem rozwiązany i z niecierpliwością czekam na sms'a od nich.

Edytowane przez makiel213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamillm napisał:

@MaciejL. Do wgrania softa nie jest potrzebny root. Czy na pewno robisz poprawnie caly proces wgrywania softa? 

Tak btw. Root mozna wgrac z poziomu twrp nie ze sklepu play. 

Chciałem wgrać nowy soft przez twrp ale gdy odpalam aplikację nie chce nic zrobić bo mówi że potrzebny jest root. sklep play nie uruchamia się więc nie mogę wgrać programu do roota. Pomyślałem że gdybym miał jakąś instalkę programu rutującego to  wrzuciłby na telefon zainstalował i dalej poszłoby przez twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku jak przeszedłem weryfikację, dostałem sms już jakiś czas temu a mi unlock wywala że moje urządzenie nie przeszło weryfikacji i nie można go odblokować?

No jak co robić, przecież wiadomo. Klikać, klikać, codziennie, przy porannej kawie, obiedzie i kolacji. Zmieniać komputery, kable, porty USB i sterowniki, do tego zmieniać wersję unlock toola, logować się i wylogować na przemian, lokalizować telefon, usuwać i dodawać telefon do konta, pożyczać inne konto, włączać opcje w ustawieniach developerskich, i wiele jeszcze innych rzeczy. No i najważniejsze, trzeba się spieszyć, bo zgodę zabiorą.

Wysłane z MI5

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu tych wszystkich operacji to zabiorą na pewno. 

No ale tak zbierając do kupy wszystkie dotychczasowe porady, to tak to wygląda niestety. Jestem nadal fanem Xiaomi, ale nie mogę pojąć jak to jest że firma daje zgodę i narzędzia do odbloku które średnio działają i jeszcze potrafi cofnąć zgodę bez podania powodu.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zielonyBB napisał:

No ale tak zbierając do kupy wszystkie dotychczasowe porady, to tak to wygląda niestety. Jestem nadal fanem Xiaomi, ale nie mogę pojąć niestety jak to jest że firma daje zgodę i narzędzia do odbloku które średnio działają i jeszcze potrafi cofnąć zgodę bez podania powodu.

Wygląda na to że po prostu nad tym nie panują. Jedyną sensowną radą jest odczekanie. Nadmierne nerwowe działania, a w szczególności zakładanie drugiego konta z tym samym numerem telefonu skutkuje zabraniem zgody.

Miałem rację pisząc że nad tym nie panują: http://en.miui.com/thread-510085-1-1.html

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tasakamana napisał:

@kamillm E:\Minimal ADB and Fastboottt>fastboot oem edl
...
FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)
finished. total time: 0.022s

Jeszcze możesz spróbować fastboot reboot edl, ale wątpię żeby zadziałało. To jest właśnie zablokowana możliwość przejścia do edl komendami. W jakim telefonie i na jakim romie z tym walczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tasakamana napisał:

@FromWP Mi 5s, MIUI Global 8.0|Stabilna 8.0.3.0(MAGMIDI)

Znalazłem jeszcze taki pordanik, zadziała? 

Nie bo to dla Mi4c i polega na wgraniu romu na którym bl nie był jescze blokowany. Dla twojego telefonu taki rom nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tasakamana napisał:

@FromWP okay, jest jakieś rozwiązanie mojego problemu?

No jest, cały ten wątek o tym. Jeżeli nie chce się odblokować na tym romie co masz to musisz wgrać najnowszego global dev. Czasami udaje się przez aktualizację z pliku. Możesz spróbować, ściągnij rom recovery global dev, wgraj do tel i to uruchom. Jak nie pójdzie to najpewniejszy sposób z kablem deep flash i to na twoim romie jeszcze zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 18:19, FromWP napisał:

Wygląda na to że po prostu nad tym nie panują. Jedyną sensowną radą jest odczekanie. Nadmierne nerwowe działania, a w szczególności zakładanie drugiego konta z tym samym numerem telefonu skutkuje zabraniem zgody.

Miałem rację pisząc że nad tym nie panują: http://en.miui.com/thread-510085-1-1.html

W poniedziałek dostałem zgodę po 10 min, pobrałem program, ale czekam jeszcze na telefon. Dzisiaj wchodzę okazuje się że zgoda odrzucona. Czekam jeszcze jak przyjdzie sprzęt (powinien być w przyszłym tyg.). Piszcie czy Wam się udało coś wskórać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tasakamana napisał:

To jezt chyba ten który  masz teraz wgrany. Może jeszcze nie ma dev dla twojego,  sprawdzę  za chwilę. 

Wygląda na to że dla Mi5s nie ma ani 7.2.9 ani 7.2.16.

Na twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz odblokować na tym co masz. Ewentualnie wstrzymać się kilka dni, bo teraz coś się Chińczykom porobiło z pozwoleniami na odblokowanie i samym procesem odblokowania. Można wgrać china dev i na nim odblokowanie powinno być łatwiejsze, ale jak się nie uda to zostaniesz na dłużej z chińskim romem. Sprawdź na tym co masz czy masz w opcjach programistycznych coś takiego jak status blokady Mi, jak tak to tam dodaj konto i urządzenie, moze pomóc w odblokowaniu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...