Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

ehh global standard nawet pobrałem ze strony i zrobiłem aktualizacje i jest ok. Sterowniki stosowałem różne ale nawet czysty system i wszystko zgodnie z poradnikiem i nadal nic, jeśli chodzi o sms odblokowania dostałem jakieś 2-tyg temu.

mam oficjalny rom, tak staram się wchodzić w edl ale nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aniol napisał:

ehh global standard nawet pobrałem ze strony i zrobiłem aktualizacje i jest ok. Sterowniki stosowałem różne ale nawet czysty system i wszystko zgodnie z poradnikiem i nadal nic, jeśli chodzi o sms odblokowania dostałem jakieś 2-tyg temu.

mam oficjalny rom, tak staram się wchodzić w edl ale nie daje rady

możesz spróbować ściągnąc zip'a z global dev, zainstalować przez aktualizację/updater i na nim oblokowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak z wersją global po pierwszych nieudanych próbach, jak wspomniałem pobrałem i przez update w miui zrobiłem. Wszystko poprawnie przeszło - no i problem został. Wiadome nie zmienię w ten sposób na dev chiński chyba, że się mylę. Dla przykładu mogę dać numer TeamViewer aby potencjalnie ktoś zobaczył moje błędy

 

To wgrałem: miui_MI5SPlusGlobal_V8.0.1.0.MBGMIDG_f0e0f6b0a3_6.0.zip

Edytowane przez Aniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bawiłem się sterownikami. 

Dopiero jak przeczytałem jeszcze raz poradnik to się okazało że nie trzeba instalować sterowników same się zainstalowały( win 10 64bity)

Pozdrowienia dla Redmi2:-)

Cytat

Uruchamiamy telefon w trybie fastboot i podłączamy pod PC, wchodzimy w menadżer urządzeń i usuwamy wykryte urządzenie (z zaznaczeniem opcji „Usuń oprogramowanie urządzenia” i odłączamy niezwłocznie telefon od PC.

Aplikacji MiPhone nie znajdziemy na liścia programów do odinstalowania, więc musimy fizycznie usunąć foldery z katalogów „Pliki programów (Program Files)” i „Pliki Programów x86 (Program Files x86)”. Następnie odinstalowujemy Minimal ADB and fastboot oraz Mi PC Suite (jeśli wcześniej go instalowaliśmy). Restartujemy komputer, po czym instalujemy aplikacje wg. Podpunktu 2 a1.

Cytat

Pierwszy zabieg: uruchamiamy MiPhone20151028, telefon uruchamiamy w trybie fastboot i podłączamy do komputera PC. Powinniśmy zobaczyć telefon wykryty tak, jak na poniższym screenie:

1.

20775821.jpg

 

Drugi zabieg: uruchamiamy MiPhone20151028, telefon uruchamiamy w trybie download (EDL) Powinniśmy zobaczyć telefon wykryty tak, jak na poniższym screenie. Różnica? W zakładce „Device” będzie napis COM, a nie cyfry/literki.

2.

39351752.jpg

 

Obydwa zabiegi mają na celu sprawdzenie prawidłowości zainstalowania sterowników - to bardzo istotne. Dzięki temu ja osobiście nie miałem nigdy problemu z miflashem ani odblokowaniem bootloadera nawet na wersji stable. Zawsze za pierwszym razem wynik pozytywny. Oczywiście ten zabieg robimy tylko raz po instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami nie mam raczej problemów. Jeśli chodzi o test fastboot to poprawnie widzi devices. Jeśli chodzi o COM w EDL nie mogłem włączyć owego trybu. Jednak zdecydowałem się i przerobiłem stary HUB USB i teraz nawet bez komputera aby nie ryzykować z uszkodzeniem portu podłączam HUB do ładowarki USB 5v i do niego na 5-10s wyłączony telefon i już jest w trybie EDL. Soft zmieniłem na chiński, krok za mną. Unlock jeszcze nie, problemy z przeciążeniem stron MIUI wyskakuje błąd 501. Dam znać czy się uda.

Edytowane przez Aniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam owy poradnik i postępowałem zgodnie. Usunięte sterowniki z wykasowaniem, instalacja według opisanej kolejności. No i problem był nadal. Owy test najpierw na win 10x64. Zrobiłem również czysty Win7x64 i dokładnie taka sama procedura. Nadal nie dawało rady. W programie MiPhone20151028 widoczny telefon w trybie fastboot tylko wiadome inny numer niż na screenie. Po wejściu w EDL również widoczny jako COM10 i ostatecznie zmieniony w nim flash na "natrium_images_V8.0.13.0.MBGCNDI_20161122.0000.00_6.0_cn". Więc mogę się mylić jednak wszelkie znaki poradnikowe pokazywały mi, iż sterownik jest poprawny. Jeśli jestem w błędzie proszę o wytłumaczenie.

Podstawowy wydruk informacji z win7x64

Android Bootloader Interface
Dostawca sterownika: Google, Inc.
Data sterownika: 2013-08-22
Wersja sterownika: 7.1.0.0
Podpis cyfrowy: Nie podpisane cyfrowo

Edytowane przez Aniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aniol napisał:

Znam owy poradnik i postępowałem zgodnie. Usunięte sterowniki z wykasowaniem, instalacja według opisanej kolejności. No i problem był nadal. Owy test najpierw na win 10x64. Zrobiłem również czysty Win7x64 i dokładnie taka sama procedura. Nadal nie dawało rady. W programie MiPhone20151028 widoczny telefon w trybie fastboot tylko wiadome inny numer niż na screenie. Po wejściu w EDL również widoczny jako COM10 i ostatecznie zmieniony w nim flash na "natrium_images_V8.0.13.0.MBGCNDI_20161122.0000.00_6.0_cn". Więc mogę się mylić jednak wszelkie znaki poradnikowe pokazywały mi, iż sterownik jest poprawny. Jeśli jestem w błędzie proszę o wytłumaczenie.

Podstawowy wydruk informacji z win7x64

Android Bootloader Interface
Dostawca sterownika: Google, Inc.
Data sterownika: 2013-08-22
Wersja sterownika: 7.1.0.0
Podpis cyfrowy: Nie podpisane cyfrowo

Trochę stare te sterowniki, ale do win7 może nie ma lepszych. Na takich w win10 wszystko działa (ewentualnie jak nie działa trzeba przeinstalować i wtedy działa) 

sterownik fastboot.JPGsterownikfastboot.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Czyli musiales miec syfiasty miui, czyli udajacy stable globala np.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Jak pisałem powyżej nie miałem syfiastego, ponieważ jak pisałem wcześniej sam wgrywałem przez plik zip w telefonie aktualizacje GLOBAL " miui_MI5SPlusGlobal_V8.0.1.0.MBGMIDG_f0e0f6b0a3_6.0.zip" pobrany ze strony miui. Po tym zabiegu zrobiłem ustawienia fabryczne, dodanie konta miui lokalizacja na koncie i sprawdzenie lokalizacji w chmurze.

 

5 minut temu, FromWP napisał:

Trochę stare te sterowniki, ale do win7 może nie ma lepszych. Na takich w win10 wszystko działa (ewentualnie jak nie działa trzeba przeinstalować i wtedy działa) 

sterownik fastboot.JPGsterownikfastboot.JPG

Co do win7 i wersji sterownika to zgodnie z poradnikiem z minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe

Za chwile sprawdzę również na Win10 i porównam wersje ze screenem ale również robiłem z pliku minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe i również na wszelki odinstalowałem jeszcze raz z wykasowaniem i ponownie instalacja. Jednak brak sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kamillm napisał:

@Aniol. Tez kiedys zrobilem update za pomoca aplikacji na syfmiui do deva z miui. I co sie stalo? Mialem syfmiui polaczone z devem ;D Tylko miflash z edl to gwarantuje czysty soft

No właśnie dlatego chciałem to zrobić ale za nic nie wchodził EDL do czasu przeróbki huba do wejścia w EDL. Jak wspomniałem soft zmieniony ale czekam na serwis miui bo strasznie chodzi. Unlock się loguje lub nie z informacją po czasie network error a jak wejdzie to po czasie błąd 501 jako przekroczenie oczekiwania na serwer.

 

No i sukces. Odblokowany po zmianie na chiński.

Dziękuje wszystkim za wsparcie.

Edytowane przez Aniol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przejściem weryfikacji przy odblokowywaniu bootloadera i póki co nie znalazłem odpowiedzi na forum jak z tym poradzić, będę szukać dalej ale byłbym wdzięczny o podpowiedź, albo linka gdzie zostało to opisane 
W linku screen z sytuacji przy odblokowywaniu bootloadera 

http://prntscr.com/df9c15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacza napisał:


Próbuje wysłac prośbę o odblokowanie i wywala mi ciągle " Please input correct name "

drugi dzień to samo

Miał ktos ten problem?

Musisz mieć wpierw wpisaną jaką ksywkę (bądź imię) które masz na forum en.miui.com i wpisz tą ksywkę lub imię właśnie, nie wpisuje się imienia i nazwiska.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bishop napisał:

Musisz mieć wpierw wpisaną jaką ksywkę (bądź imię) które masz na forum en.miui.com i wpisz tą ksywkę lub imię właśnie, nie wpisuje się imienia i nazwiska.

Co Ty piszesz ja normalnie wpisywalem imie i nazwisko swoje u siebie i poszlo, nie wprowadzaj ludzi w blad! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kyniolus73 napisał:

kamil ma racje jak wpisywałem Imię i Nazwisko to mnie olewał jak dałem samo imię to przeszedł...

Dlatego napisałem, bo sam tak miałem, jakby ktoś miał problem z odblokowaniem bootloadera, potem z instalacją TWRP i na końcu z zainstalowaniem miui polska na Redmi 4 Pro (Prime) z iBuygou to służę pomocą.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dostać telefon z jakimś syfmiui tak jak mój Redmi 4 Pro z geekbuying i wtedy trzeba go jeszcze flashować chińczykiem więc całą procedura trochę się zmienia zależnie od tego gdzie kupiłeś ;)

Jakby ktoś miał kłopoty z unlockiem BL to tutaj mój temacik na miui.com: > KLIK <

TL;DR: Należy użyć chińskiej wersji MiUnlock (MiFlashUnlock_1.1.0118.1)

U mnie poszło od strzała po wieeelu nieudanych próbach na angielskich wersjach tego narzędzia.

Edytowane przez 4mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś emotkę na końcu pierwszego zdania? A tak serio to dla kogoś kto robi to pierwszy raz, nawet ten głupi flash na chiński rom robi sporą różnicę.

Informacji na obydwu forach jest natłok, niestety często marnej treści i formy a bywa że sposobów wykonania niektórych kroków jest kilka i "świeżak" można się w tym pogubić. 

Cieszę się że tobie działa angielska wersja, nie zmienia faktu że tysiącom osób nie działa a wokół ściągania BL zaczynają powstawać już jakieś dziwne mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Co do unlocka to uwierz mi że wiem co robię i na angielskim mi nie szło za chiny ludowe a tylko odpaliłem chiński i za pierwszą próbą przeszło.

I tak jak tam napisałem - telefon czyściutki po podstawowej konfiguracji, bez żadnego cudowania. Jedynie włączone OEM Unlock w Developer options. I nie musiałem czekać dniami czy tygodniami bo unlock zrobiłem po kilkunastu godzinach od otrzymania SMS ze zgodą.

Ja stawiam na to, że wina wielu problemów (pomijając głupie błędy użytkowników) leżeć może po stronie Xiaomi i że im np. nie wyrabia usługa unlocku a chińska wersja MiUnlock korzystać może z innych serwerów i dlatego poszło. W końcu jeśli kilkadziesiąt/set tysięcy europejczyków chcących wgrać jakiś custom ROM klika nerwowo unlock to coś się może "skisić" a chińczyków to może nie dotyczyć w tak dużym stopniu bo oni kupują telefony z softem chińskim i na grzyba im zmiana. 

To tylko takie gdybanie bo niestety nie posiadam na ten temat większej wiedzy.

Edytowane przez 4mk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu wysłałem zapytanie o odblokowanie RN3 Pro. Telefon odblokowałem pod koniec sierpnia.

Teraz zamówiłem Mi5 i chcę wysłać zapytanie o zgodę na odblokowanie. Niestety gdy wchodzę na stronkę, klikam 'unlock' to przenosi mnie do strony pobierania programu (unlockera). Więc czy mogę bez pisania prośby znowu użyć programu czy w jakiś inny sposób obchodzę to pobieranie i wysyłam pytanie o możliwość odblokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surfer30 już tłumaczę ;)

Cytat

Podsumowując: jeden wniosek jest dla jednego urządzenia raz na 30 dni dla jednego konta Xiaomi.

To zdanie wprowadza w błąd, jakoby odblokowywać można jeden telefon co miesiąc, o ile dostaniemy zgodę ;) Gdyby było zaznaczone dokładnie to co mówisz, to każdy kto czyta dokładnie, wiedziałby, że chodzi o co innego :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SphunaR napisał:

W sierpniu wysłałem zapytanie o odblokowanie RN3 Pro. Telefon odblokowałem pod koniec sierpnia.

Teraz zamówiłem Mi5 i chcę wysłać zapytanie o zgodę na odblokowanie. Niestety gdy wchodzę na stronkę, klikam 'unlock' to przenosi mnie do strony pobierania programu (unlockera). Więc czy mogę bez pisania prośby znowu użyć programu czy w jakiś inny sposób obchodzę to pobieranie i wysyłam pytanie o możliwość odblokowania?

1 telefon co 30 dni także możesz odblokowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dostałem bana ,,You have been banned from posting by drakonian for 30days(0 means you can never post again). Reason:Spamming thanks" to mogą mi nie odblokować bootloader'a?

Wczoraj do nich napisałem w celu odblokowania bootloadera a kilka godzin później dostałem bana to może to coś opóźnić odblokowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:


Masz syfiaty rom, ale masz ODBLOKOWANY btl :-) wgraj twrp a potem co tam chcesz np xiaomi.eu lub zrob miflash w trybie fastboot na globalu :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Znów zrobiłem sobie seppuku...

Note 3 Pro. Zainstalowałem TWRP. Włączyłem TWRP. Krzaczki chińskie. Wybrałem pierwszy po lewej krzaczek. Instalacja z zipa MiuiPolska. Na bank zrobiłem jakiś błąd. Telefon w kółko aktualizuje się, zakończy się aktualizacja i tak w kółko... Pomożesz, bo zwariuję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:


Jak dasz rade wejsc do twro to zrob wipe data i system potem i wroc i daj zakladka install i wynierz rom tem vo wrzuciles na tel, jesli go nie ma to zrob miflash z flash all w trybie edl/fastboot.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Jest o wiele gorzej.  W twrp dałem wipe->format data... i leżę i kwiczę. Nie chcę nic za free. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...