Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje odblokować bootloader w Redmi Note 3 Pro ale wyskakuje mi błąd na 50%. Zgodę otrzymałem jeszcze przed telefonem. Próbuję już 6 dzień.
Mam taki system:
Screenshot_2016-09-26-14-27-30-502_com.android.settings.png

Jako że jest to stable to próbuję wgrać wersję Dev ale wtedy pojawia mi się taki komunikat.
Screenshot_2016-09-26-14-28-46-543_com.android.updater.png

Jakieś propozycje jak wgrać wersję Dev?

 

Przy próbie wgrania przez Mi PC Suite mam takie coś
error2.jpg]

error.png

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MiD napisał:

proponuje zapoznanie sie z poradnikami w dziale Tutoriale oraz przestudiowanie FAQ

Myślisz że co robię od 5 dni?
Poza tym to drugi telefon jaki chce odblokować. Z pierwszym też miałem problem 50% ale on już miał grany China Dev. I na 3 dzień się odblokował. Ten jest stable, mija tydzień i nadal nie chce zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie z Warszawy ! Poszukuje kogoś kto odblokuje mi bootloadera, wgra TWRP i zainstaluje najnowszą wersję miui polska. Chce kupic najnowsza wersję Kate redmi note 3pro. Czytałem tutoriale ale dla mnie to nadal czarna magia a nie chce uwalić fona. Może jest tu ktos kto sie zna . Zapraszam na pw.


Aha. Mam zgode chinczyka na odblokowanie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupić Xiaomi Redmi Pro, chciałbym mieć z tym wszystkim jak najmniej zabawy, dlatego mam do was pytanie, z którego MIUI będzie łatwiej to wszystko zrobić? 

REDmi pro 3+32  detail 1                          1

W instrukcji jest napisane:

"*dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. "

Wydaje mi się więc, że w obu wypadkach mogę pominąć instalację china dev i po uzyskaniu zgody na odblokowanie bootloadera od razu to zrobić?

PS Jak bym coś spierdzielił na amen to można gdzieś w PL oddać to żeby mi gdzieś to wgrali? Trzeba do tego dużo talentu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym odblokować bootloader, mam 100 secure punktów, niestety po punkcie 2 tutoriala z pierwszej strony nie pojawia mi się strona formularza do wypełnienia pojawia mi się zdjęcie telefonu (w trybie fastboot) i link do ściągnięcia mi unlock. W jaki inny sposób uzyskać zgodę Chińczyka na zdjęcie blokady?

test.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z odblokowaniem Mi5. Niby wszystko robię jak w poradniku, ale wciąż wypisuje mi, że nie może zweryfikować urządzenia.

Prośbę wysłałem, zgodę smsem dostałem dość szybko. Myśląc, że coś nie tak jest z przyznanym uprawnieniem, zapytałem się też na [email protected], ale mi tylko wysłali instrukcję.

Próbowałem już na różnych komputerach i to samo.

Plis help, co robię nie tak?

 

 

Screenshot_2016-09-30-17-54-35-516_com.android.settings.png

Edytowane przez Arturo.sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Próbowałem odblokować tel. wg poradnika z pierwszego postu i mam problem podczas zbierania info w Mi Unlock na 50 % sie wykrzacza i wywala komunikat (w zalaczniku) czy mam rozumiec ze tel nie ma jeszcze praw do odblokowania pomimo ze dostalem sms od Xiaomi? Ustawilem VPN wł. i debbugowanie usb. Wylaczylem tel. i teraz nie moge wejsc w tryb fastboot trzymajac przycisk glosnosci (ciszej) i wł. zasilania

blad.jpg

Edytowane przez paki1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrywalem. po naladowaniu telefonu udalo mi się jednak wejsc w fastboot wczesniej nie moglem bo bateria byla za slaba.  ale niestety MIUnlock dalej wywala na 50 % pomimo ze jestem polaczony z tunnel bear. Co dalej w tej sytuacji. Moj tel. to Redmi Note 2 z drugiej polowy 2015 i blokada jest bo nie moge zadnego romu wgrac. Czy pozostaje tylko tradycyjna metoda z utrata gwarancji z tego linku: 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

 

Edytowane przez paki1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeszukaniu wszystkich tematów, filmików w końcu sobie odpuściłem i po 6 dniach od otrzymania wiadomości udało się odblokować telefon. Zalogowałem się za pomocą numeru, bez proxy na chiny, bez debugowania. Telefon dzień wcześniej przywróciłem do ustawień fabrycznych. Wiec problem z 50% to kwestia odczekania kilku dni aż zaktualizują wasze konto na serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi ma tak nie jasną politykę, że aż tylko siąść i rzygać. @cukru pisze, że co trzy miesiące można odblokować inne urządzenie, a jedno w każdej chwili, a mi się udało odblokować dwa różne urządzenia na jednym koncie w ciągu miesiąca. Jedyne co pewne, to to że pozwolenie jest ważne "dożywotnio"... chociaż może być, że u nich dożywotnio to znacznie krócej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich (to mój pierwszy post)

ostanie co chciałem zrobić to zaśmiecać wątek, ale mam dość, gdzieś robie błąd, albo czegos nie zrozumiałem, prosze o pomoc i wysrozumiałość

Mam Mi4c z zablokowanym bootloaderem miui (86.9.22| weekly)

miflash 2016.04.01.0 64bit

windows 7 64bit 

ściągniety fastboot rom china dev  libra_images_6.9.29_20160805.0000.29_5.1_cn_4a4223da77 (zapisany w folterze o nazwie  "0" czyli bez spacji 

włączyłm miflasha wykrywa mi tel w trybie fastboot, wybieram folder rozpakowany 2razy z romem flash all na dolnej belce i   nieokreślony błąd.(0x8000 .....

ok doczytałem ze mam byś w trybie edl i tu problem jak przytrzymuje vol + vol - i po chwili wciskam power wczodzi w tryb fastboot, jak przytrzymuje vol + i power wyskakuje mi ramka z kablekiem i miflsh nie widzi telefonu. co robie źle?? prosze o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się odblokować w moim mi5 BL, niestety zanim zdążyłem cokolwiek zrobić ponownie ma zablokowany. Aby go odblokować wgrałem GLOBAL DEV. ROM, potem widziałem na własne oczy jak doszło do 100% i pokazało 3 zielone ptaszki. Teraz jednak mam znowu zablokowane. Czy ktoś miał coś podobnego ?

Screenshot_2016-10-03-19-56-46-398_com.miui.cit.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich (to mój pierwszy post)

ostanie co chciałem zrobić to zaśmiecać wątek, ale mam dość, gdzieś robie błąd, albo czegos nie zrozumiałem, prosze o pomoc i wysrozumiałość

Mam Mi4c z zablokowanym bootloaderem miui (86.9.22| weekly)

miflash 2016.04.01.0 64bit

windows 7 64bit 

ściągniety fastboot rom china dev  libra_images_6.9.29_20160805.0000.29_5.1_cn_4a4223da77 (zapisany w folterze o nazwie  "0" czyli bez spacji 

włączyłm miflasha wykrywa mi tel w trybie fastboot, wybieram folder rozpakowany 2razy z romem flash all na dolnej belce i   nieokreślony błąd.(0x8000 .....

ok doczytałem ze mam byś w trybie edl i tu problem jak przytrzymuje vol + vol - i po chwili wciskam power wczodzi w tryb fastboot, jak przytrzymuje vol + i power wyskakuje mi ramka z kablekiem i miflsh nie widzi telefonu. co robie źle?? prosze o pomoc. 

Mam ten sam problem znalazłeś może rozwiązanie?

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...