Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

No i pojawił się kolejny problem. Próbuje wgrać soft z podanej przez Ciebie strony. Flashuje zgodnie z instrukcją podaną na forum (tą operację przeprowadzałem już na kilku starszych telefonach ze stajni Xiaomi Mi2S, Redmi2, Mi4C i nigdy nie było problemów) a tym razem widzę coś takiego:

1.JPG

Jakieś pomysły??

18 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

 

Oficjalny miui ale stable( nie wiadomi czemu ale niektorym nie idzie na stable), wgraj miflashem 20160411( windows system 64 bit najlepiej)

 

 

Last china dev fastboot rom pobrany stad http://en.miui.com/a-234.html w trybie edl jak masz mozliwosc( bo potrafi byc edl zablokowany)

 

 

Procedura miflash taka sama jak w faq jedyna roznica ze tel nie w trybie fastboot a edl(vol- i vol+ i power na wylaczonym tek trzymasz i jak zawibruje puszczasz, bedzie czarny ekran, miflash wykryje jako COM telefon) a druga roznica ze jak zakonczy odlaczasz tel od kabla i trzymasz power az sie uruchmi.

 

 

A potem przy konfiguracji logujesz sie do wifi, wpisujesz haslo do konta xiaomi i wylaczasz tel i dalej juz procedure z unlock znasz.

 

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

 

Edytowane przez chodzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety utkwiłem... Mam Redmi 3 z MIUI Global 7.3.1.0.0 - takiego kupiłem. Chciałbym wgrać czystego CM. Wszystkie pliki pokompletowane, sterowniki itp. Zgoda od Xiaomi także jest. Na jednym z poradników napisane że na Redmi 3 z MIUIPolska nie trzeba wracać do dev żeby odblokować BL - ale MiFlash zatrzymuje się na 50% i standardowo "can't veryfi...". Pościągałem różne devy chińskie w tym Global i próbuję aktualizować przez trzy kropki w telefonie. Telefon się restartuje i włącza jakby nigdy nic... co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jachu76 napisał:

Witam, dziś otrzymałem telefon mi5 od xon24, chcę odblokować bootloadera zezwolenie dostałem parę dni temu, przy próbie odblokowania dochodzi do 50% i błąd wersja miu to 7.5.9.0  , co mogę jeszcze zrobić aby go odblokować ?

musisz pobrać rom china dev http://en.miui.com/download-299.html#435

i wtedy odblokować bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wojtrac napisał:

Sorry, nie uściśliłem, chodziło mi o ten link: http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Nie szukam romu tylko próbuję odblokować bootloader póki co bo trochę zawaliłem i jestem z chińskim romem i zablokowanym bootloaderem.

Edytowane przez Kyubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się wypowiem bo dzięki koledze swiety93 udało mi się odblokować BL na Redmi 3 za co jestem mu bardzo wdzięczny. To co zrobiłem i tego efekt trochę przeczy ze wszystkim co czytałem do tej pory ale do rzeczy : telefon miałem z wgranym już MIUI Polska 7.3 i zablokowanym BL (sprawdzałem fastbootem). Odblokowanie softem od Xiaomi standardowo dochodziło do 50% i koniec. Żaden rom nie chciał się wgrać przez aktualizację w telefonie (trzy kropki -> wybierz plik zip). Szukałem jakiegoś romu dev aż natknąłem się na stronkę  http://en.miui.com/a-234.html skąd pobrałem  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Wgrałem za pomocą MiFlash wchodząc w telefonie w MiRecovery -> download. Rom się zainstalował pomyślnie a moim oczom ukazał się MIUI8 " 8.6.9.1 | Tygodniowa " (normalne że wgrało się na zablokowanym BL?) Na nim już bez problemu narzędziem od Xiaomi odblokowałem BL i zainstalowałem TWPR. Zrobiłem backup danych i wgrałem Cyanogenmoda v12 na czym mi zależało od początku.

Po kilku godzinach zabawy stwierdzam że pomimo petardy jeżeli chodzi o prędkość to MIUI jednak jest lepsze - po prostu ładniejsze. W związku z tym zastanawiam się czy :

1. wgranie MIUI 7.5 z tej strony to dobry pomysł? czytałem że ósemka jeszcze troszkę kuleje i na Redmi 3 może trochę zamulać

2. czy po wgraniu MIUI 7.5 wróci Mirecovery ? jeżeli nie, to jak można go z powrotem wrzucić zamiast TWPR? (w razie gwarancji itp)

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten poradnik.

Wniosek rozpatrzony pozytywnie zaledwie po 2-óch dniach od złożeniaTeraz tylko czekam na dostawę mojego nowego Redmi Note 3 Pro i zaczynam moją zabawę XiaoMi. Oczywiście jak już będzie dostępna najnowsza aktualizacja do tego modelu.

Edytowane przez ZeusXPl
Nie chcę zaśmiecać tematu postami pod postami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się wypowiem bo dzięki koledze swiety93 udało mi się odblokować BL na Redmi 3 za co jestem mu bardzo wdzięczny. To co zrobiłem i tego efekt trochę przeczy ze wszystkim co czytałem do tej pory ale do rzeczy : telefon miałem z wgranym już MIUI Polska 7.3 i zablokowanym BL (sprawdzałem fastbootem). Odblokowanie softem od Xiaomi standardowo dochodziło do 50% i koniec. Żaden rom nie chciał się wgrać przez aktualizację w telefonie (trzy kropki -> wybierz plik zip). Szukałem jakiegoś romu dev aż natknąłem się na stronkę  http://en.miui.com/a-234.html skąd pobrałem  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Wgrałem za pomocą MiFlash wchodząc w telefonie w MiRecovery -> download. Rom się zainstalował pomyślnie a moim oczom ukazał się MIUI8 " 8.6.9.1 | Tygodniowa " (normalne że wgrało się na zablokowanym BL?) Na nim już bez problemu narzędziem od Xiaomi odblokowałem BL i zainstalowałem TWPR. Zrobiłem backup danych i wgrałem Cyanogenmoda v12 na czym mi zależało od początku.

Po kilku godzinach zabawy stwierdzam że pomimo petardy jeżeli chodzi o prędkość to MIUI jednak jest lepsze - po prostu ładniejsze. W związku z tym zastanawiam się czy :

1. wgranie MIUI 7.5 z tej strony to dobry pomysł? czytałem że ósemka jeszcze troszkę kuleje i na Redmi 3 może trochę zamulać

2. czy po wgraniu MIUI 7.5 wróci Mirecovery ? jeżeli nie, to jak można go z powrotem wrzucić zamiast TWPR? (w razie gwarancji itp)

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Ja mam ósemkę i nie narzekam. Wcześniej był chiński modyfikowany i może dlatego. Jedyny problem jaki pozostał to czasami potrafi się zablokować zaraz po odblokowaniu odciskiem palca. Co do reszty to nie mam zastrzeżeń ani do zużycia baterii ani do prędkości działania. Fakt faktem że mam redmi 3 pro.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Odblokowywałem dziś BL w Redmi Note 4, za pierwszym razem pierwszy pasek postępu doszedł do 50%, wyskoczył błąd, telefon wyszedł z fastboota i włączył się normalnie. Niezrażony sytuacją przepiąłem telefon do innego portu USB i dałem Try again, tym razem wszystko poszło elegancko, telefon się zrestartował i w menu serwisowym pokazuje status fastboot unlock. Domyślam się, że w Redmi Note 4 nie trzeba przed unlockiem instalować chińskiego romu dev? Czy jak telefon normalnie działa i pokazuje status unlock, to wszystko jest ok, pomimo niepowodzenia przy pierwszej próbie?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2016 o 11:23, ZeusXPl napisał:

Dzięki za ten poradnik.

Wniosek rozpatrzony pozytywnie zaledwie po 2-óch dniach od złożeniaTeraz tylko czekam na dostawę mojego nowego Redmi Note 3 Pro i zaczynam moją zabawę XiaoMi. Oczywiście jak już będzie dostępna najnowsza aktualizacja do tego modelu.

Jaki oryginalny rom polecacie wgrać do NOTE 3 PRO przez rozpoczęciem odblokowywania bootloadera? Global stable czy China stable? A może dev? Na którym nie będę miał problemów z 55% itp? Pytam kogoś komu udało się odblokować ten model.

Telefon kupiony na "banggood", na 99,9% przyjdzie ze śmieciowym pirackim global-em.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez ZeusXPl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

To po co te okna i polecenia adb?

Skoro unlocker dal ekran z zielonym ptaszkiem ze odblokowowal? Jak dal to masz odblokowany. A ty dalej cos kombinujesz tylko po co. Teraz wgraj rom jaki chcesz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Po to, żeby sprawdzić czy wszystko poszło sprawnie przy użyciu tego:  https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Czyli mimo błędnego komunikatu w fastboot, TRWP powinno zainstalować się bez problemu? Nie chcę ud***ć telefonu. 

Czy do prawidłowej instalacji TWRP potrzebne sa aktualne sterowniki telefonu w PC? Po podłączeniu telefonu nie jest on widoczny w eksploratorze Windows

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, TWRP wgrane, ROM w pamięci telefonu, Wipe zrobiony - i teraz nie potrafie w eksploratorze Recovery znaleźć folderu Download z pobranym ROMem. Jaka może być do niego ścieżka?

edit: Po kłopocie, dzięki za pomoc! Xiaomi.eu siedzi

Edytowane przez lesic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Mi5, więc próbuję przejść procedurę zgody na odblokowanie bootloadera. Mam problem który przewijał się już w tym temacie, ale nie widziałem rozwiązania.

Konto mam uzupełnione na 100pkt, wchodzę w link: http://www.miui.com/unlock/index_en.html klikam Unlock now i pojawia się:

Zrzut ekranu 2016-09-10 o 14.02.19.png

A po wpisaniu jakiegoś nicka do używania na forum pojawia się:

Zrzut ekranu 2016-09-10 o 14.02.55.png

Przy próbie wejścia przez Sign in na stronie http://en.miui.com jest identycznie. Jak wpisze jakiś popularny nick to pojawia się informacja, że jest już używany. O co właściwie chodzi?

@EDIT:

Nie wiem jak się to stało, ale przy kolejnym kliknięciu Unlock now przeszedłem na stronę pokazaną w pierwszym screenie u góry ale z chińskimi krzaczkami, wpisałem nick który zadziałał, po czym przeniosło mnie na forum po chińsku :)

Zrzut ekranu 2016-09-10 o 14.14.08.png

Edytowane przez pawson000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jakiś ograniczony.


Wywala mi standardowy błąd przy odblokowywaniu na 50% (Redmi Note 3 SD). Lokalizacja urządzenia zrobiona, VPN z HongKongu również - nie pomogło.

No i teraz coś, czego nie ogarniam.

"Latest Global Developer Rom" - nie mogę zainstalować, ani przez aktualizator (nie można zweryfikować pliku aktualizacji), ani przez MiFlash (device is locked) :|

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...