Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wachlarz140 napisał:

Czy jest jakiś problem, jeśli pierw poprosiłem o możliwość odblokowania(i dostałem pozwolenie) a dopiero później zrobiłem "100% wypełnienia konta" na stronie Xiaomi? Jeszcze nie odblokowywałem bootloadera. 

A to można poprosić o odblokowanie bootloadera przed wypełnieniem konta na 100 % ? Nawet bym na to nie wpadł :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy MI4.

Powyższy poradnik po odblokowaniu telefonu (już wiem, że MI4 jest odblokowane fabrycznie) odsyła do poradnika instalacji MIUI 2016 - https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ jednakże opisuje on instalację jedynie dla modeli: 

  • Xiaomi MiMAX (Pro) (MiMAX/Pro)
  • Xiaomi Mi4S (Mi4S)
  • Xiaomi MiPad 2 (MiPAD2)
  • Xiaomi Redmi Note 3 (HMNote3)
  • Xiaomi Redmi Note 3 Pro (HMNote3Pro)
  • Xiaomi Redmi 3/Pro (HM3)
  • Xiaomi Redmi 3S/X (HM3SHM3X)

Znalazłem w archiwum poradnik dla Mi4: https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Czy przedstawione w nim metody są dalej aktualne i bez obaw mogę się na nich opierać instalując najnowsze MIUI dla MI4 ściągnięte stąd: https://miuipolska.pl/download/

 

Jestem totalnie zielony w temacie i nie chciałbym przez głupotę "zniszczyć" telefonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym wrócić do tematu odblokowania bootloadera. Kupiłem Redmi 3 Pro z polskiej dystrybucji (niestety po zakupie sprawdziłem, że xiaomi.com.pl to nie jest dobry wybór). Mam w tej chwili wersję MIUI 6.5.12 rozwojowa (po polsku). Chciałem zainstalować nowszą wersję, więc przestudiowałem forum i tak:

1. BL zablokowany, napisałem maila i dostałem smsa ze zgodą.

2. Podczas próby odblokowania, proces zatrzymuje się na 50% - can't find device (oczywiście robię to w fastboot) - próba odblokowania na windows 10 64 bit

3. Próbowałem zainstalować chiński rom - zgodnie z poradnikiem https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

4. Podczas instalacji (próbowałem zainstalować oba dostępne romy) - cały czas odpala mi moją wersję oprogramowania (6.5.12)

5. Brak recovery - przy próbie uruchomienia ekran z kabelkiem

6. Podczas próby sprawdzania przez updater - nie znajduje żadnej nowej wersji

Możecie pomóc mi z tym tematem? Chciałbym zmienić ten rom i zainstalować porządną wersję.

Dzięki za pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Skoro mialej wersje polska rozwojowa to bylo uaktualnic przez updater i tyle.

Xiaomi.com.pl odblokowuja btl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Nadal mam zainstalowaną i aktywną wersję polską 6.5.12 rozwojowa.

Problem jest taki, że kiedy wchodzę w updater (w polskim menu to aktualizacja) i mam główny ekran MIUI7 Polska - wciskam "szukaj aktualizacji" i niczego nowego nie znajduje - wygląda jakby wersja 6.5.12 była najbardziej aktualna - a przecież są już wersje powyżej 7

Może istnieje jakiś prosty sposób na upgrade tylko ja nie bardzo wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

 

 

 

 

Ale co nie umiesz czytac czy co?

 

 

Samo odpalenie miflasha mialo cos poprawic?

 

 

Miflash nie odblokowuje btl. Umozliwia wgranie romu jakbys mial z fabryki.

 

Bo zwykle jest wgrany przerobiony miui, nie oryginalny co powoduje bledy w odbloku

Pierwsza najwazniejsza rzecz rejestrujesz sie na en.miui.com i wysylasz formularz w dziale unlock z prosba o odblokowanie, podajesz tam maila i telefon.

 

Po jakis czasie przyjdzie zgoda smsem.

 

Najlepiej zrobic to przed zakupem jeszcze telefonu, to jak przyjdzie nam juz tel to i zgode bedziemy mieli i przemieli ja system i nie bedzir problemu w unlockerze.

 

 

1. Instalujesz miflashem(miphone) rom last china dev w formacie tgz, komórka w trybie edl(download)

 

 

2.Po odpaleniu po miflashu na komorce miui w konfiguratorze wpisujesz haslo do wifi a potem haslo do konta xiaomi.

 

 

3. Jestes zalogowany na telefonie na xiaomi

 

 

4. Odpalasz program unlovker i to on zdejmuje blokade btl.

 

 

Logujesz sie za pomoca id xiaomi.

 

 

Komorka w tryb fastboot i podpinasz. Apka unlock wykrywa tel i klikasz unlock. Czekasz az skonczy i dajesz zeby zrestartowalo tel.

 

 

5. Wgrywasz twrp w trybie fastboot.

 

 

6. Instalujesz xiaomi.eu w twrp z paczki zip

 

 

7. Opcjonalnie po restarcie i skonfigurowaniu miui znowi mozna wejsc w twtp i zainstalowac supersu u dodatki miuipolska z paczek zip.

 

 

TYLE!

 

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Po pierwsze to chyba nie ja nie umiem czytać skoro kilka postów wyżej opisałem, że właśnie ta PROSTA metoda nie działa. 

Tryb edl w ogóle się nie włącza (po wielokrotnej próbie odblokowania Miunlock oraz po OTRZYMANYM pozwoleniu) więc próbowałem wrzucić rom przez instrukcje na niezablokowany BL. I tak wiem, że flasher jest tylko do wrzucenia niesyfiastego miui ale po tym jakoś unlocker też nie działa. 

Jeśli chcesz pomóc a od tego chyba jest forum to nie powielaj całej instrukcji którą przerobiłem nie raz. Gdybym nie miał problemów z tą metodą to bym raczej nie prosił o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiast edl mam na ekranie animacje telefonu z podłączonym/odłączonym kablem a poza tym z tego co wiem z instrukcji na odblokowany BL powinienem przejść do twrp a tak się nie dzieje.

Nie mówiąc o tym, że pewnie nie musiałbym kombinować gdybym mógł to odblokować unlockerem.

Edytowane przez kondyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale skoro rozwiązał problem to wypadałoby chociaż 1 zdanie napisać, nie każdy kto ma Xiaomi jest taki łebski że potrafi rozwiązać problemy m.in. z bootloaderem samodzielnie (przynajmniej jak czytam niektóre posty to aż włos się jeży co poniektórzy wyprawiają). Myślę że większości użytkowników forum chodziłoby raczej o pełne odblokowanie BL i normalną instalację MiuiPolska przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maciek05 napisał:

Nadal mam zainstalowaną i aktywną wersję polską 6.5.12 rozwojowa.

Problem jest taki, że kiedy wchodzę w updater (w polskim menu to aktualizacja) i mam główny ekran MIUI7 Polska - wciskam "szukaj aktualizacji" i niczego nowego nie znajduje - wygląda jakby wersja 6.5.12 była najbardziej aktualna - a przecież są już wersje powyżej 7

Może istnieje jakiś prosty sposób na upgrade tylko ja nie bardzo wiem jak.

Napisz na PW, miałem też problem z 50 %.. Jak masz jeszcze problemy to pomoge.

Edytowane przez trek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje urządzenie to Redmi Note 3 pro na MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.5.0(LHOMIDD). Przy próbie odblokowania BL wyskakuje mi ten komunikat. Wiadomość o zgodzie oczywiście już dostałem. TunnelBear też nie pomaga.
1.jpg

Tu pojawia się moje pytanie czy muszę wgrać china dev rom ? Bo z tutoriala https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ wynika że mogę to zrobić na swoim romie, znowu tutaj informacja jest że potrzeba china dev rom. Jeżeli jednak go potrzebuję to tutaj moje drugie pytanie, wiadomo że jeżeli go zainstaluję stracę swoje oprogramowanie czy jeżeli nie uda mi sie odblokować BL i wgrać MIUI Polska będę jakoś mógł wrócić do swojej poprzedniej wersji ?

Nie jestem za bardzo oblatany w tych sprawach, przesiadłem się z IOS'a i zmiana dosyć duża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie pytanie ale nie rozumiem co znaczy żebym wgrał w edl. Czy jeżeli zrobię tak jak mówi poradnik (poniżej) to będzie ok ?

1. Instalacja china dev rom (opcjonalne)

  1. Na pulpicie znajdujemy aplikację Updater
  2. Naciskamy 3 kropki w prawym górnym rogu i wybieramy "Choose update package"
  3. Znajdujemy plik zip z romem dev
  4. UWAGA: instalacja romu dev usunie dane z pamięci telefonu (factory reset)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DukeN napisał:

Mógłbyś napisać ze 2 zdania jak rozwiazales problem? Być może byłoby to pomocne niektórym przyszłym użytkownikom.

Jako że miałem telefon od goldiego z wgranym przez niego softem wystarczyło wejść w konsolę adb i wpisać komendę fastboot oem unlock, dalej twrp i wgranie miui. Przekombinowałem bo chciałem odblokować BL oficjalną metodą a że nie przechodziło to wystarczyło wrócić do softa od goldiego.

 

Jeśli chodzi o mi4c to bardzo pomógł mi ten temat :

 

Edytowane przez kondyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Antspaoini napisał:

Witam, moje urządzenie to Redmi Note 3 pro na MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.5.0(LHOMIDD). Przy próbie odblokowania BL wyskakuje mi ten komunikat. Wiadomość o zgodzie oczywiście już dostałem. TunnelBear też nie pomaga.
1.jpg

Tu pojawia się moje pytanie czy muszę wgrać china dev rom ? Bo z tutoriala https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ wynika że mogę to zrobić na swoim romie, znowu tutaj informacja jest że potrzeba china dev rom. Jeżeli jednak go potrzebuję to tutaj moje drugie pytanie, wiadomo że jeżeli go zainstaluję stracę swoje oprogramowanie czy jeżeli nie uda mi sie odblokować BL i wgrać MIUI Polska będę jakoś mógł wrócić do swojej poprzedniej wersji ?

Nie jestem za bardzo oblatany w tych sprawach, przesiadłem się z IOS'a i zmiana dosyć duża ;)

Obawiam się że robiąc dokładnie wg poradnika nie pozbędziesz sie blokady.

Miałem dokładnie ten sam soft Global stable 7.3.5 i instalacja wg poradnika Chuna Dev nie przechodziła. Komunikat że nie może zweryfikować pliku.

Więc moim zdaniem masz 2 wyjścia.

1- to jeśli czujesz się na siłach zrób jak pisze @Redmi2 efekt 100% pewny

lub 2gi sposób taki jak u mnie zdał egzamin:

nie instalowałem romu China Dev tylko Global Dev ( ten rom normalnie zainstalował się poprzez 3 kropki) i na tym romie Unlock zatrybił od razu.

Reszta wg poradnika.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Antspaoini napisał:

Właśnie kończę pobierać china dev jeżeli nie pójdzie to spróbuję z tym global dev (jego też instalowałeś z pliku zip? skąd mogę go pobrać?) Sorry za głupie pytania ale mam nadzieję, że kto pyta nie błądzi ;)

Być może China dev u Ciebie przejdzie, u mnie nie dało rady.

Global dev : http://en.miui.com/download-301.html#438,   Version: 6.8.18 (MIUI8) Size: 1.3G, ten przeszedł bez problemu i unlock w kilka sekund.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DukeN napisał:

China dev u mnie też nie przeszedł, pobieram global z linka. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DukeN napisał:

Niestety na global dev też wyskakuje ten sam błąd.....
Edit. Na drugi dzień bez żadnych kombinacji wszystko przeszło bez problemu na Globalu

Edytowane przez Antspaoini
rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie dotyczące tematu oczywiście - wiadomo, żeby odblokować bootloader trzeba mieć 100% security check-up. Ja natomiast użyłem swojego numeru telefonu w innym telefonie xiaomi i mój problem polega na tym, że gdy wprowadzę mój numer w podpunkcie 3 (recovery phone) wywala mi info, że " This phone number is already associated with another account. "

Ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...