Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem dzisiaj sms'a że mogę odblokować telefon ale w trakcie odblokowania przy pierwszym "ptaszku" wywala błąd przy 50%. próbowałem zrobić też przez vpn z zgodnie z poradnikiem ale nadal jest to samo. czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

edit: próbowałem zainstalować china dev ale pokazuje mi że nie może zweryfikować pliku aktualizacji. postępuję zgodnie z https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

mi.jpg

Edytowane przez sarisX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, 

mam to samo co kolega wyżej, próbowałem wielu metod ze zbioru poradników do zainstalowania innego oprogramowania niż posiadane MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.7.0 LHOMIDD.

Sms dostałem w niedzielę o przyznaniu zezwolenia do odblokowania bootloadera, innego konta nie posiadam więc w logowaniu się raczej nie pomyliłem.

Wrzucenie najnowszego global miui (miui_HMNote3Pro_V7.5.2.0.LHOCNDE_0bf2155921_5.1) na telefon i zainstalowanie go przez aktualizator też nie działa gdyż wyskakuje błąd weryfikacji pliku ;?

Windows 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem cały wątek i mam problem który nie został w nim rozwiązany, mianowicie jakiś czas temu (2 miesiące) wnioskowałem o zgodę na odblokowanie bootloadera, dostałem smsa z potwierdzeniem złożenia wniosku lecz do dzisiaj nie przyszedł sms z zezwoleniem na odblokowanie. W międzyczasie pisałem do supportu EU, jednak dostałem zbywającego emaila z automatu jak użytkownicy w innym wątku na tym forum. Olałem temat i zainstalowałem rom na zablokowany bootloader ale nie wszystko działa jak należy więc chciałem złożyć wniosek ponownie. Jednak problemem jest to że po zalogowaniu na konto xiaomi wyskakuje od razu link do pobierania MiUnlock zamiast formularza. Nie pomaga czyszczenie przeglądarki (Chrome, FF, Edge) nie pomaga próba na innym komputerze (Chrome, Edge).

Czy jest taka możliwość że sms nie przyszedł a jednak dostałem zgodę?

Bo jak tłumaczyć brak formularza do wypełnienia na dwóch różnych komputerach i 3 przeglądarkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ahr napisał:

A próbowałeś odblokować? Drugi raz się nie da wypełnić wniosku o odblokowanie bo już się zgodę ma na koncie. Dlatego przenosi do pobierania narzędzia.

Nie próbowałem, telefon używa żona i musi być na chodzie. Będę musiał spróbować w któryś weekend jak telefon nie jest aż tak potrzebny. Tylko zastanawia mnie ta sytuacja z smsem, w poprzednich postach pisano że musi przyjść inaczej nie ma zgody na odblokowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, telefon używa żona i musi być na chodzie. Będę musiał spróbować w któryś weekend jak telefon nie jest aż tak potrzebny. Tylko zastanawia mnie ta sytuacja z smsem, w poprzednich postach pisano że musi przyjść inaczej nie ma zgody na odblokowanie...

Ale przecież w najgorszym wypadku będzie dalej zablokowany, nic nie uszkodzisz...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja też poległem na wgraniu. Wszelkie skróty jak TRWP czy inne takie to wgl kosmos.
1. SMS-a dostałem ze zgodą.
2. Pobrałem MIflasha.
3. I na 3 punkcie zakończymy. Przy weryfikacji telefonu, na 50 % jest czerwono ;( . Telefon włączam w tryb fastboot, podłączam do komputera i za kawałek telefon włącza się jeszcze raz i przechodzi w ładowanie. Pomocy ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Wgrany china dev przez miflash w trybie edl? Czy odrazu unlockera uzyles?

Pewnie syfiasty rom masz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Nic nie wgrywałem, nic nie ingerowałem. Taki już przyszedł do mnie, dlatego szukam kogoś kto by mi poświęcił pare minut i pomógł to ogarnąć ze względu na mieszane języki w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, trek96 napisał:

Nic nie wgrywałem, nic nie ingerowałem. Taki już przyszedł do mnie, dlatego szukam kogoś kto by mi poświęcił pare minut i pomógł to ogarnąć ze względu na mieszane języki w menu.

1. Ściągnij najnowszy china dev i wgraj z poziomu updatera.

2. Zaloguj się do konta Xiaomi na telefonie.

3. Włącz telefon w trybie fastboot i odpal MiFlashUnlock. Odblokuj BL.

Jeśli będzie uparcie stawać na 50% spróbuj odpalić system i jednocześnie zalogować się na i.mi.com na kompie. Zlokalizuj na kompie telefon, żeby był odnaleziony online. Potem wróć do punktu 3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Ta ciekawd bardzo jak wgra china dev na zablokowanym bootloaderze przez updater skoro tam ma jakis przerobiony system anie china dev.

Jakby mial oryvinalny china dev to unlocker bez problemu by wykryl urzadzenie.

Jakby mial china dev to odrazu tez moglby odlbokowac bootloader, bo nie musi byc najnkwszy china dev, moze byc i china dev na miui7 to bez roznicy

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Na MI4S miałem wgrane badziewie, zassałem co tam było najnowsze china dev (prościej niż szukać w archiwum) i poszło z apki "zainstaluj z pliku zip". Nie chciał ruszyć na początku wgranego pliku i domagał się dostępu do sieci. Po odpaleniu wi-fi niby zaczął coś zaciągać i po chwili restart, instalka i po akcji, po restarcie było 6.8.11 china dev. Potem było już prawie z górki.

A oryginalny china dev często nie wyczaja i staje na 50% z komunikatem, że nie może zweryfikować. Samo logowanie na telefonie do konta nie zawsze jest wystarczające. U mnie poszło dopiero według tego co napisałem. Kiedy na koncie telefon był aktywny.

Cudowałem też z VPN ale to było o kant d..y potłuc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

po kilku godzinach nieudanych poszukiwań postanowiłem założyć konto i poprosić o pomoc.

Przed zakupem Mi5 złożyłem prośbę o odblokowanie bootloadera zgodnie z instrukcją. Do dzisiaj, czyli po 6 tygodniach, nie dostałem zwrotnego sms-a ze zgodą. Natomiast, gdy chcę przejść procedurę zgłoszenia ponownie, to pojawia się problem tak jak u kolegi z 25 strony tego wątku, czyli wyłącznie możliwość pobrania Mi Unlock (na wszystkich przeglądarkach tak samo)

Po sprawdzeniu bootloadera wg instrukcji na forum niestety widnieje komunikat, że jest zablokowany (false).

Jak sobie z tym poradzić? Kilka tygodni temu widziałem prawdopodobnie wpis, że można pisać na jakiegoś maila bezpośrednio do osób zajmujących się tym tematem przy Xiaomi czy forum miui.com

Będę wdzięczny za poradę :)

PS: Przynajmniej, po analizie wątku, wiem już co zrobić dalej po odblokowaniu czy wystąpieniu innych problemów, więc nie wrócę :D

 

unlock.png

status.PNG

Edytowane przez txiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

po kilku godzinach nieudanych poszukiwań postanowiłem założyć konto i poprosić o pomoc.

Przed zakupem Mi5 złożyłem prośbę o odblokowanie bootloadera zgodnie z instrukcją. Do dzisiaj, czyli po 6 tygodniach, nie dostałem zwrotnego sms-a ze zgodą. Natomiast, gdy chcę przejść procedurę zgłoszenia ponownie, to pojawia się problem tak jak u kolegi z 25 strony tego wątku, czyli wyłącznie możliwość pobrania Mi Unlock (na wszystkich przeglądarkach tak samo)

Po sprawdzeniu bootloadera wg instrukcji na forum niestety widnieje komunikat, że jest zablokowany (false).

Jak sobie z tym poradzić? Kilka tygodni temu widziałem prawdopodobnie wpis, że można pisać na jakiegoś maila bezpośrednio do osób zajmujących się tym tematem przy Xiaomi czy forum miui.com

Będę wdzięczny za poradę

PS: Przynajmniej, po analizie wątku, wiem już co zrobić dalej po odblokowaniu czy wystąpieniu innych problemów, więc nie wrócę

 

unlock.png

status.PNG

A może jednak spróbuj odblokować?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Mam telefon Xiaomi Mi Max 3/32. Mi flasha jakiegoś też pobrałem i na 50 % wyskakuje że nie może zidentyfikować urządzenia... Fastboot ( głośność - i power) włącza się na chwile i zaraz wyłacza.

Masz miflashunlock, zainstaluj miflash (bo ma sterownik) i spróbuj odblokować wtedy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Redmi2 napisał:

Nie. Mi4 nie dotyczy ten poradnik.

Nie ma on blokowanego bootloadera

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dziękuję za informację, czyli mam rozumieć, że w tym przypadku po odebraniu telefonu mogę śmiało przejść do pkt  10. Instalacja MIUIPolska/Instalacja Custom ROMu ?

13 godzin temu, m4ci3k_sz napisał:

Swoją drogą zakup mi4 teraz nie był dobrym pomysłem

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Telefon zakupiłem dla mamy, także dla niej to jest nawet za dużo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może wróćmy trochę do tematu.
Mam Mi4c od goldiego z rzekomo zablokowanym BL - status false. Zgodę na odblokowanie mam od tygodnia, dziś chciałem bo odblokować w wiadomym celu. 

I jestem na skraju załamania nerwowego bo żaden ale to żaden sposób podany przez Was wcześniej nie działa. Odblokowywanie stoi na 50%. Próbowałem VPN'y, miflash mam nawet najnowszy china dev a nawet na i.mi.com lokalizuje mi telefon i nic. Ktoś ma jakąś radę? 

Jeśli wszędzie są statusy false to czy istnieje jednak prawdopodobienstwo że BL jest odblokowany?

Edytowane przez kondyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może wróćmy trochę do tematu.

Mam Mi4c od goldiego z rzekomo zablokowanym BL - status false. Zgodę na odblokowanie mam od tygodnia, dziś chciałem bo odblokować w wiadomym celu. 

I jestem na skraju załamania nerwowego bo żaden ale to żaden sposób podany przez Was wcześniej nie działa. Odblokowywanie stoi na 50%. Próbowałem VPN'y, miflash mam nawet najnowszy china dev a nawet na i.mi.com lokalizuje mi telefon i nic. Ktoś ma jakąś radę? 

Jeśli wszędzie są statusy false to czy istnieje jednak prawdopodobienstwo że BL jest odblokowany?

A próbowałeś inny komputer?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondyc napisał:

Tego jeszcze nie ale na razie nie mam możliwości. Spróbować z jakimś innym softem?

Miałem to samo jak byś przeczytał 37 czy 38 str. wszystkie wymienione metody były jak i 3 rożne kompy. Zainstaluj na zablokowany i po kłopocie 15 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...