Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, FromWP napisał:

Podłącz telefon w fastboot i sprawdź czy i jak jest widziany przez system w menedżerze urządzeń. Tam będziesz miał też info o sterowniku. Jak zainstalować prawidłowy, trzeba by poszukać. Np instalacja najnowszego MiFlasha powinna  zainstalować z automatu prawidłowy sterownik.

mam najnowszego mi flasha, dalej nic.. 

 

dobra, poszlo, sam nie wiem, nic nie zrobilem, poprostu wszedlem w menadzer urzadzen, zeby przeszukal nowych sterownikow, pokazalo ze sa najnowsze, i mi flash znalazl urzadzenie :shock:

Edytowane przez kermirz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odblokowany bootloader i wgrana wersję developer. Będę jej używał docelowo - drażni mnie jednak informacja o odblokowanym bootloaderze, gdy włączam telefon. Czy w związku z tym mogę wgrać wersję developer raz jeszcze przez mi flash i zaznaczyć opcję clean and loock? Czy lepiej w wersji developer zostawić odblokowany booloader? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! czy to możliwe,że nowy tel. (rn5) miał oryginalnie odblokowanego bootloadera? (podobno zdarzają się takie przypadki) /foto poniżej ,zapożyczone z innego postu/ Kupiłem go na allegro , raczej pewne źródło, ale gościu sprowadza je zapewne z z anglii, bo dorzuca przejściówkę do wtyczki.Zaczynam mieć wątpliwości, czy nie był używany, choć wszytko wygląda idealnie.Da się sprawdzić "przebieg" telefonu?

Screenshot_2017-09-21-09-19-51-462_com.android.settings.png.6e51ad47478b6746264c3ad8124543c3.png

Screenshot_2017-09-21-09-18-15-616_com.android.settings.png.840d1c8bd19fa9e35a5f5f8dbc17cb0d.png

Edytowane przez piter1114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa modelu - MEE7S - wskazuje na to, że jest to wersja chińska Redmi Note 5. Ta wersja telefonu nie posiada B20, a Global działa na niej wyłącznie po odblokowaniu bootloadera. Nie można na tej wersji zablokować bootloadera na Globalu, bo będziesz miał cegłę - ktoś musiał już zatem telefon odblokować na wersji China i wgrać Ci Globala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Orjon napisał:

. Nie można na tej wersji zablokować bootloadera na Globalu, bo będziesz miał cegłę

dopytam jeszcze, czy ew.wgranie jakiegoś custom romu, albo twrp recovery czy chociażby zrotowanie telefonu może go z tego powodu uceglić? (i tak miałem zamiar dokonać takich modyfikacji)  Wysłałem propozycje rozwiązania problemu do sprzedawcy, więc może jeśli pójdzie na jakąś ugodę warto by to rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam następujący problem pod koniec sierpnia zdejmowałem BL wg poradnika wszystko było ok. Dostałem info, że za 360h będzie odblokowany. 

Dzisiaj się loguje sprawdzić czy już się odblokował ( powinien być odblokowany już 14.09) i moim oczom ukazuje się:

image.thumb.png.56797406c4177abce6dc600137c8bf02.png

 

pierwszy raz próbuje odblokować BL-a i nie wiem czy to normalne, że nagle czas się wydłużył. 

Czy ewentualnie coś źle zrobiłem.

Pls o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywałem sobie bootloadera prawie rok temu. Teraz chciałem odblokować w telefonie żony. Założyłem jej nowe konto Xiaomi i zalogowałem się na to nowe konto we wcześniej już zainstalowanym MiUnlock Tool. Tymczasem pokazuje mi, że mam podłączyć telefon i postępować według instrukcji, żeby odblokować bootloadera. Nigdzie nie napotkałem informacji o tym, że mam zgłosić prośbę o odblokowanie bootloadera (rok temu musiałem tak zrobić).

Czy to możliwe, że mam zgodę na odblokowanie bez wysyłania prośby?

Edytowane przez Aldenham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś odebrałem Mi8. Usiadłem do odblokowywanie bootloadera. Robię wszystko zgodnie z instrukcją. Dochodzę do momentu odblokowywania urządzenia i mam informacje, że urządzenie jest odblokowane. Dodatkowo nie mogę włączyć Odblokowanie OEM - jest wyszarzane. Można to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Zrzut ekranu z wersją MIUI. Przy uruchamianiu masz info Unlocked na dole? Co wskazuje Minimal ADB and Fastboot, jak wpiszesz (w trybie Fastboot) fastboot oem device-info?

Tak jest Unlocked... System nie wykrywa urządzenia w trybie fastboot - być może tutaj jest problem. Sterowniki instalowałem.

Screenshot_2018-09-27-04-34-59-268_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamuje się żeby nie ciskać gromami!!! To co zrobił ze mną XIAOMI to jest to podłe świństwo! 4 lata mam ich telefony, zaczynałem od Redmi 1 mam 100% point i dali mi czas 720godzin! To jest chyba jakiś żart!

Na tym syfiastym globalu, nigdzie się nie zaloguje bo nie wiem co mi za syf tam zainstalowali. Miesiąca nie będę czekał, oddaje fona sprzedawcy, sprzedaje swojego RN4X i żegnam się z tym syfem MIUI. Najpierw wprowadzili bootloader, następnie antirollback, a teraz dają miesiąc oczekiwania na zgodę, chyba poprzewracało im się we łbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Przecież mogłeś kupić na Ali z odblokowanym, w Ibuygou z Global, w Gearbest z China.

Wybrałeś Allegro?

 

 

Zależało mi na czasie, to był błąd. Tak Allegro

Mam takiego wku*wa że się hamuje żeby nim nie cisnąć o ścianę. Jutro założe na tym syfie xiaomi.com nowe konto, może z nowego konta pójdzie szybciej.

Kupiłem RN5 żebym wiedział że tak będzie to wybrałbym jakiegoś huaweia

Edytowane przez gwalberg
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Masz chińską wersję Mi8, w której Global działa wyłącznie na odblokowanym bootloaderze. Ktoś odblokował telefon za Ciebie i wgrał Globala. Masz już zatem odblokowany bootloader.

To by wszystko wyjaśniało :D

Teraz mam problem z wrzuceniem TWRP:
- fastboot devices -> urządzenie widoczne
- fastboot flash recovery TWRP.img -> urządzenie wychodzi z trybu fastboot

Tak samo wygląda sytuacja gdy chcę się połączyć przez PCsuite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...