Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, doodi napisał:

To by wszystko wyjaśniało :D

Teraz mam problem z wrzuceniem TWRP:
- fastboot devices -> urządzenie widoczne
- fastboot flash recovery TWRP.img -> urządzenie wychodzi z trybu fastboot

Tak samo wygląda sytuacja gdy chcę się połączyć przez PCsuite

device-info wygląda tak:

image.thumb.png.0befdad36616affe6b8acd5a9ccf6c03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dzidexx napisał:

Masz odblokowany, wgraj na poczatek China Dev Mi Flash'em - bez blokowania Bootloader'a.

Odpal raz i ponownie wgrywaj TWRP.

Własne konto Xiaomi dodałeś i powiazałeś z nim fon?

Minimal adb & fastboot zainstalowany/portable? Wersja?

@up

 

Mogę prosić link do China Dev Mi?

Robiłem już tyle opcji, że głowa boli :(

Najpierw zrobię tak jak mówisz z wersją romu przez flash...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dziś nowe konta na syfxiaomi.com i też 720godz. Pokazują tym samym że mają swoich klientów za szmaty. Rozumiem że jakieś 48godz by przetrzymali, ale oni robią miesiąc? Tak dużo zajmuje im czasu przechwycenie wszystkich informacji z telefonu użytkownika?

Teraz mam dylemat, czy zwracać sprzedawcy RN5, czy używać fona przez miesiąc jako przycisk do papieru. Przecież nie będe się logował do żadnych serwisów, a tym bardziej instalował bankowej apki na tym syfmiui, na tym nie można zrobić nawet żadnego roota żeby chociaż usunąc ten syf od googla.

Jeszcze spróbuje powalczyć do niedzieli i może coś się da zrobić. Mianowicie czy można wychlastać tego bootloadera tak jak to robią sprzedawcy? Jakie wady, jakie komplikacje mogą się pojawić?

Poza tym czy można coś innego zainstalować pomimo bootloadera na MIUI Global 9.5.19 (OEIMIFA) Mając na uwadze kolejną pułapkę xiaomi w postaci antirolbacka.

Jeśli można zhackować tego bootloadera to proszę o linki do tematu, tak samo jeśli można zainstalować inny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gwalberg napisał:

Teraz mam dylemat, czy zwracać sprzedawcy RN5, czy używać fona przez miesiąc jako przycisk do papieru.

[...]

Mianowicie czy można wychlastać tego bootloadera tak jak to robią sprzedawcy? Jakie wady, jakie komplikacje mogą się pojawić?

Skoro nie chcesz MIUI to po co kupować telefon od Xiaomi? To tak jak byś szczerze nie cierpiał SE i kupił Samsunga, gdzie tu logika.

Krążą po internecie różne sposoby obchodzenia blokady BL, ale ogólnie nie jest to dobry pomysł. Jakie mogą byś komplikacje? W lżejszych przypadkach poinstaluje Ci jakieś backdoory lub inny syf w BL lub na innych niskich partycjach. W gorszym - faktycznie będziesz miał przycisk do papieru bo uwalisz BL tak, że tylko boxem serwisowym będzie do podniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karls napisał:

Skoro nie chcesz MIUI to po co kupować telefon od Xiaomi? To tak jak byś szczerze nie cierpiał SE i kupił Samsunga, gdzie tu logika.

Krążą po internecie różne sposoby obchodzenia blokady BL, ale ogólnie nie jest to dobry pomysł. Jakie mogą byś komplikacje? W lżejszych przypadkach poinstaluje Ci jakieś backdoory lub inny syf w BL lub na innych niskich partycjach. W gorszym - faktycznie będziesz miał przycisk do papieru bo uwalisz BL tak, że tylko boxem serwisowym będzie do podniesienia.

Gdzie napisałem że nie chcę MIUI? Nie chcę Globala z tym całym syfem. Mam RN4X i mam MIUI Polska z rootem. Siedzę na fonach Xiaomi tylko dla MIUI.

Bez roota nie wyobrażam sobie fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2018 o 20:00, gwalberg napisał:

Gdzie napisałem że nie chcę MIUI? Nie chcę Globala z tym całym syfem. Mam RN4X i mam MIUI Polska z rootem. Siedzę na fonach Xiaomi tylko dla MIUI.

Bez roota nie wyobrażam sobie fona

Global to syf kiła i mogiła i w ogóle strach używać, ale miui polska - chiński rom jest cacy w ogóle.... logiczne:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Macdg napisał:

jest jakis sposob ze zdjac bootloader szybciej? co trzeba zrobic, przeciez nie bede bez sensu czekal 15 dni...

Cierpliwość i czekać, ile razy można wałkować ten temat.... Poczekaj 15 dni i potem odblokuj, nie kombinuj, bo z tego kombinowania potem jest 15 stron wątku że coś nie działa albo nie można sflashować telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję kupić RN5 z proline lub x-com (ogólnie z oficjalnego polskiego sklepu, żadne allegro). Nie będę wgrywał miui.eu, zostanę na globalu (zaktualizuję do miui10).

Mimo wszystko zastanawiam się nad odblokowaniem BL, bo podobno tylko z SU można używać adaway czy niektórych programów do czyszczenia telefonu z niepotrzebnych plików (jakaś maid czy coś).

Jednak zastanawia mnie komunikat ze strony miui "How to Unlock
After the device is unlocked, it becomes less secure and more vulnerable to malware attacks, which may lead to the disclosure and loss of your private data. 
Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available."

Czy naprawdę Find device nie działa po odblokowaniu BL? Ktoś mógłby mi wypisać korzyści i minusy odblokowania BL?

Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odblokowania.

4. Powinna pojawić się strona z możliwością pobrania MiUnlock, klikamy "Download Mi Unlock"

U mnie tak nie ma, gdy klikam opcję "unlock now", to zaś mam taki komunikat (jak poniżej).

Jak to obejść? Smartfon do odblokowania do Xiaomi Mi8 SE 6/64 GB (MIUI 10, ale nie global). To mój debiut ze smartfonami Xiaomi.

xiaomi.png

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adonim85 napisał:

Jak to obejść? Smartfon do odblokowania do Xiaomi Mi8 SE 6/64 GB (MIUI 10, ale nie global).

Jest napisane po chińsku żebyś kliknął ten link, jeżeli twoja przeglądarka nie reaguje. Klikałeś? Jak nie masz oficjalnego romu to tak czy inaczej nie odblokujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa nadal. Wywala mi komunikat (na nasze):

Niestety, Twoje zapytanie jest nieprawidłowe lub ciąg weryfikacji formularza nie pasuje i nie można go przesłać. [Kliknij tutaj, aby powrócić do poprzedniej strony] (SCREEN NR. 2).

Sprawdzane w Operze i Maxthonie.

Co mam zrobić w tej sytuacji?

x1a.png

x1b.png

Mój soft dokładnie to:

44529166_1784619384998335_3652625915789180928_n.png

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisuje nick ale to nic nie daje. Wywala mi od razu ten drugi screen.

dobra, przeszło :) Co dalej?

x1c.png

Dobra, mogę teraz pobrać 'Mi unlocker' i działać (mam nadzieję, że bez problemów od punktu 5 do następnych). Dziękować!

5b389c38a8d9a_Beztytuu.png.8488b32defb02806a57f4c9f9400643b.png

4 godziny temu, adonim85 napisał:

 

 

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Xiaomi redmi 4x problem w tym że telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych i po konfiguracji wyświetla komunikat gotowy do działania i nic więcej można tylko cofnąć kroki nic więcej nie działa. Podczas próby odblokowania bootloadera wyświetla komunikat " Curent account is not bond to this device, add your accont and device in MIUI's settings/ developer options/mi unlock status. Chodzi zapewne o ustawienia w telefonie i powiązanie z kontem, ale ja nie mogę wejść w ustawienia jedynie w tryb recovery gdzie są chińskie krzaki lub fastboot. Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...