Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Doberek :)

Raz miałem bez czasu(nie wiem co na to wpłynęło), i wtedy od razu poszło wszystko. W sytuacji gdy będziesz musiał czekać nie wyczyści telefonu. Dopiero musi być "zgoda" na odblokowanie i wtedy za jednym razem odblokowuje i czyści telefon.  Lepiej zrobić jakieś kopie wcześniej. 

Edytowane przez frrancuz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem :)

(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
OKAY [  0.020s]
finished. total time: 0.025s

 

Wgrałem twrp-3.4.0-14-lmi-mauronofrio.img, po wejsciu do TWRP - montuje MTP - ale z komputera nie mogę skopiowac ROMu - tak jakby nie było uprawnień do pisania...

HELP

Podpiąłem OTG - instaluje ostatni ROM - po instalacji - reboot- nie uruchamia się - wraca do TWRP....

...i co to ku.... jest "E:Unable to decrypt FBE device" ?

Recovery twrp-3.4.0-12-lmi-mauronofrio.img - po urychomieniu prosi o hasło a w wersji 14 juz nie - czy to moze być problem, że przed odblokowaniem BL nie usunąłem blokowania odciskiem palca ?

Proszę o pomoc

 

 

 

JUZ DZIEKI - sam sobie poradzielem :P DZIAŁA :)

Edytowane przez mgreta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zakupiłem mi note 10. Telefonik odlokowałem. wgrałem najnowsze  twrp w wersji twrp-3.4.0-1-tucana.     .jak instaluje paczkie miui polska system startuje i jest ok ale jak chce dodac i  instaluje magisk.zip to telefon w chodzi w tryb fastboot. To samo sie dzieje jak mam orange fox Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z odblokowaniem mojego mi 8. Po mimo zainstalowanych sterowników i przejściu w tryb fastboot, w aplikacji mi unlock nie pokazuje się możliwość kliknięcia "Unlock". Kombinowałem z różnymi sterownikami, ale to nic nie daje... nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Kiedyś odblokowywałem moją redmi note 3 pro i nie było tych problemów. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT.   Zauważyłem że bez debugowania windows wykrywa tel jako mi 8. Po włączeniu debugowania już jest to urządzenie MTP, aktualizuję sterowniki, ale nic to nie zmienia.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.10.2020 o 20:31, [email protected] napisał:

Witam,

mam problem z odblokowaniem mojego mi 8. Po mimo zainstalowanych sterowników i przejściu w tryb fastboot, w aplikacji mi unlock nie pokazuje się możliwość kliknięcia "Unlock". Kombinowałem z różnymi sterownikami, ale to nic nie daje... nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Kiedyś odblokowywałem moją redmi note 3 pro i nie było tych problemów. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT.   Zauważyłem że bez debugowania windows wykrywa tel jako mi 8. Po włączeniu debugowania już jest to urządzenie MTP, aktualizuję sterowniki, ale nic to nie zmienia.

mam to samo i nie wiem co zrobic dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

próbuje odblokować  bootloader wg poradnika z pierwszego postu i niestety stanąłem na etapie "verifying device" w MiFlashUnlock. Po dojściu do 50%, wywala niniejszy komunikat:

Przechwytywanie.thumb.PNG.1a4b589c45a80d82b2b25216b0a22f76.PNG

Telefon Mi Mix 2S, MIUI Global 11.0.4 / Stabilna, Windows 10 x64, konto Xiaomi aktywne od ponad 4 lat. Dzięki za ewentualne podpowiedzi jak to przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2020 o 12:49, Orjon napisał:

Jak masz Ryzena to musisz wgrać chyba fixa bo niektóre procki nie działają poprawnie z Fastbootem.

Zgadza się, Ryzen 5. Spróbowałem na lapku z Intelem i poszło od kopa - swoją drogą bez żadnego czekania (nie wiem, czy to kwestia "starego" konta)

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z reguły po tym czasie możesz odblokować swój telefon. Nie spotkałem się jeszcze abym musiał kiedykolwiek czekać dłużej. Jeżeli dodasz konto i od tego czasu nic nie będziesz mieszał tylko używał telefonu przez te 168h to odblokujesz po tym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie... POCO X3
kupiłem POCO X3 w Mi store chcę od razu wgrać miuipolska przed sprezentowaniem telefonu.

czy procedura odblokowania bootloadera jest taka sama jak w turtorialu?
chcę wgrać :

  • MIUI 12: V12.0.4.0.QJGMIXM
  • ANDROID: 10
  • ROM: POCOX3NFC
  • KOD: surya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz MiUnlock, w opcjach programistycznych dodajesz fon do konta Xiaomi, odpalasz fona w trybie fastboot odpalasz miunlock, i jedziesz według komunikatów, które wskazują że trza czekać 168 godzin. No i po tym czasie znowu odpalasz miunlock i odblokowujesz bootloadera.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to wszystko już zrobiłem i czekam tydzień...  w obu mi 8 poszło ładnie nawet bez oczekiwania 168h

gdzieś tam czytałem że root jeszcze musze zrobić po wgraniu twrp? chyba root nie jest potrzebny żeby wgrać miuipolska. ja pitole wypadłem z obiegu chyba :D

Edytowane przez PiotrX
edit 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a powiedzcie mi jedna rzecz :) bo tak teraz czytam jeszcze raz posty wyżej...
mam czekac 168h, nie wylogowałem się z konta Xiaomi na tel. ale tel jest wyłączony i nie ma w nim karty... czy tak te 168h zleci?


czy tel musi byc włączony przynajmniej na wifi przez ten cały czas oczekiwania?? żeby sie nie okazało ze minęła 1h bo wyłączyłem tel i schowałem do pudełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2020 o 20:31, [email protected] napisał:

Witam,

mam problem z odblokowaniem mojego mi 8. Po mimo zainstalowanych sterowników i przejściu w tryb fastboot, w aplikacji mi unlock nie pokazuje się możliwość kliknięcia "Unlock". Kombinowałem z różnymi sterownikami, ale to nic nie daje... nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Kiedyś odblokowywałem moją redmi note 3 pro i nie było tych problemów. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT.   Zauważyłem że bez debugowania windows wykrywa tel jako mi 8. Po włączeniu debugowania już jest to urządzenie MTP, aktualizuję sterowniki, ale nic to nie zmienia.

Mam dokładnie to samo w Mi 10 :( błagam pomóżcie to rozwiązać bo juz mnie szlag trafia... próbowałem na wszystkich możliwych ustawieniach i zawsze to samo - nie znajduje telefonu w trybie fastboot - nie mogę kliknąć "unlock" (mimo, że komputer daje sygnał iż urządzenie zostało podłączone)

 

EDIT:
!! Udało się - źle zainstalowałem ręcznie sterowniki, po ppnownej instalacji (MANUALNEJ) wszystko poszło :) teraz zostało tylko 168 godzin czekania

Edytowane przez Dondzio18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam dziwny problem. Chciałem odblokować pocox3 i miunlock nie widzi telefonu. Najdziwniejsze że kilkanaście dni temu odblokowałem mi 10t. Wymieniałem kabel i próbowałem na innym komputerze. Zainstalowałem nowe stery qualcoma, adb , USB. W menadżerze mam wykrzyknik. Podejrzewam że ostatnie aktualizacje win10 coś namieszały.

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2021 o 07:21, pobudi napisał:

 

Witam

Mam dziwny problem. Chciałem odblokować pocox3 i miunlock nie widzi telefonu. Najdziwniejsze że kilkanaście dni temu odblokowałem mi 10t. Wymieniałem kabel i próbowałem na innym komputerze. Zainstalowałem nowe stery qualcoma, adb , USB. W menadżerze mam wykrzyknik. Podejrzewam że ostatnie aktualizacje win10 coś namieszały.

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Miałem ten sam problem, po prostu ręcznie zainstaluj sterownik przez menadżer urządzeń.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 8T i Windows 10 64 (7 letni laptop z i3). Mam problem bo komputer nie widzi telefonu w trybie fastboot i nie mogę kliknąć na unlock. Sterowniki w poprzednich krokach (z 1 strony poradnika) zainstalowane bez problemu i w normalnym trybie widzi telefon. Gdy wchodzę w menadżer urządzeń to widzę nierozpoznane urządzenie, dodaje aktualizuj sterowniki wybieram ściągnięte sterowniki z pierwszej strony (Gogle USB driver  w .zip), ale system twierdzi, że tam nie ma właściwych sterowników. Proszę o pomoc, co robię źle?

PS: Zgodnie z tym co pisane było w poprzednich stronach, telefon podłączony przez usb 2.0 a w ustawieniach programistycznych dodatkowo ustawiony tryb usb na midi.

Edytowane przez dragonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...