Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, k120 napisał:
1 godzinę temu, marcin19883 napisał:
W opcjach programistycznychh trzeba jeszcze debugowanie włączyć a potem fastboot i powinno zadziałać.

A niby w jakim celu?

Jak byś chciał użyć komend adb

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2020 o 14:07, Orjon napisał:

Jak na moje to sterowniki świrują. Spróbowałbym na innym kompie.

Wgrałem na innym komputerze przez deep flash-a jakis soft china stable jednak dalej blad wystepuje.


  Qp6YfzXl.png

 


  pA7oMVbl.png

 

Spróbuje moze jeszcze wgrac china dev ale nie wiem czy to cokolwiek zmieni ??

 
 
Chyba ze mam wgrac jakis inny china dev do tego modelu ??
 
UPDATE
Na china dev tez wyskakuje ten sam błąd
LJQcOdG.png
Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11416]korbielow[/mention] ja bym pobrał jak najstarszy rom china beta jeszcze miui 8/9 aby nie bylo powiazania konta z telefonem wtedy bezbproblemu odblokujesz. Ja chyba tak coś z którymś telefonem tak kombinowałem. Kiedyś był sms ze zgodą a już sam odblok był bez tych ceregieli, potem to wprowadzono, ale nie potrzebna była karta sim, teraz bez karty sim nie da rady. Także ja bym pobrał najstarszy rom china beta jaki Ci sie uda odszukać i jego wrzucić edlem i wtedy odblokować bootloader, najlepiej starym mi unlockiem. Bo Xiaomi zmieniało wiele przy odbloku tak samo jak z edl też zmienili, na nowych nie użyjesz edl bez autoryzowanego konta, ale starsze modele dalej edl działa od strzała nawet na romach Miui 10 i 11

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k120 napisał:

[mention=11416]korbielow[/mention] ja bym pobrał jak najstarszy rom china beta jeszcze miui 8/9 aby nie bylo powiazania konta z telefonem wtedy bezbproblemu odblokujesz. Ja chyba tak coś z którymś telefonem tak kombinowałem. Kiedyś był sms ze zgodą a już sam odblok był bez tych ceregieli, potem to wprowadzono, ale nie potrzebna była karta sim, teraz bez karty sim nie da rady. Także ja bym pobrał najstarszy rom china beta jaki Ci sie uda odszukać i jego wrzucić edlem i wtedy odblokować bootloader, najlepiej starym mi unlockiem. Bo Xiaomi zmieniało wiele przy odbloku tak samo jak z edl też zmienili, na nowych nie użyjesz edl bez autoryzowanego konta, ale starsze modele dalej edl działa od strzała nawet na romach Miui 10 i 11

 

 

 

 

Wgralem najstarsza dostepna wersje MIUI dla redmi 3s china dev. Niestety nie da sie odblokowac w MI unlock mam ciagle błedy

image.thumb.png.c5341f09cd7d3202864962f0eddc947f.png

Próbowalem kazdej wersji MI unlock od 1 do najnowszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z innej beczki. Czy jezeli chce odblokowac bootloader i pisze mi ze mam czekac 168h to czy przez te 168h ta karta musi byc w telefonie ? Czy moge zawnioskowac o odblkowanie podmienic karte i potem przed samym odblkowaniem dac ta prawidlowa?

Chce koledze odblokowac, a nie chce mi sie tworzyc konta nowego etc. Chcialem to odblokowac na moim sim.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reporteer napisał:

Próbuję odblokować bl ale po kliknięciu unlock włącza mi się chińska strona miui, po przetłumaczeniu chińskich znaczków chodzi o pseudonim na forum ale ten mam ustawiony na własny i nadal to samo.

Utwórz konto z poziomu telefonu przez podanie numeru(przyjdzie sms potwierdzający). Ja dziś tak utworzyłem konto i odblokowałem bootloader. Teraz tylko czekać 7dni. Konto utworzone poprzez email nie zadziała. Przynajmniej u mnie tak było. Po 7 dniach i odblokowaniu bootloadera, możesz konto usunąć.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marcin19883 napisał:

Utwórz konto z poziomu telefonu przez podanie numeru(przyjdzie sms potwierdzający). Ja dziś tak utworzyłem konto i odblokowałem bootloader. Teraz tylko czekać 7dni. Konto utworzone poprzez email nie zadziała. Przynajmniej u mnie tak było. Po 7 dniach i odblokowaniu bootloadera, możesz konto usunąć.

Zaryzykowałem i wpisałem w to pole co widać na screenie jakiś przykładowy nick i się udało. Straszny bałagan i skomplikowane to jest, żeby do 1 operacji robić pierdyliard kont, raz tu raz tam, tu adres nie działa, nie wiadomo jakie to forum. Miałem na oficjalnym forum ustawiony pseudonim i konto a tu jeszcze na tym chińskim mi kazało (pytanie po co?). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i wpisałem w to pole co widać na screenie jakiś przykładowy nick i się udało. Straszny bałagan i skomplikowane to jest, żeby do 1 operacji robić pierdyliard kont, raz tu raz tam, tu adres nie działa, nie wiadomo jakie to forum. Miałem na oficjalnym forum ustawiony pseudonim i konto a tu jeszcze na tym chińskim mi kazało (pytanie po co?). 

Te chińskie fora to tylko do komunikacji. Jest nawet PL dział.

 

Teraz jest osobno miui forum i miui community

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było podobne pytanie ale nikt nie odpowiedział a moje jest bardziej szczegółowe:

 

Czy można na jednym koncie odblokowywać więcej telefonów ? Nie przekraczając oczywiście jednego miesięcznie.

Czy mogę to zrobić przy użycie jednej i tej samej karty SIM?

Czy po wylogowaniu się z konta Xiaomi na danym telefonie (już po odblokowaniu bootloadera) i wyjęciu tej jednej karty SIM telefon będzie działał normalnie z inną kartą

 I będzie możliwość zalogowania się na inne konto? Lub używania tel bez logowania na żadne konto?

 

Mam prywatnie MI 8 z odblokowanym bootloaderem i MIUI Polska 11. (w każdy poprzednim Xiaomi tak robiłem :) )

Mam służbowy Redmi 8 i chcę mu odbokować bootloader żeby wgrać MIUI Polska. Potem chcę się wylogować ze swojego konta Xiaomi, wyjąć prywatną kartę sim i włożyć służbową.

Korzystać z MIUI Polska bez logowania na konta Xiaomi :) 

Da radę? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, desmolarry napisał:

Czy po wylogowaniu się z konta Xiaomi na danym telefonie (już po odblokowaniu bootloadera) i wyjęciu tej jednej karty SIM telefon będzie działał normalnie z inną kartą

Odblokowanie bl nie wpływa na logowanie na inne konto, czy używanie bez logowania. Nie ma też żadnych ograniczeń co do kart sim jakich potem używasz. Możesz odblokowywać z tą samą kartą różne telefony. Co do ilości odblokowań na jednym koncie, nie wiem, bo to potrafi się zmieniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem na forum że na jednym koncie można odblokować tylko jeden miesięcznie.

Czyli teoretycznie karta SIM jest potrzebna tylko do danych komórkowych?
Mogę np zawnioskować o odblokowanie na jednej a po upłynięciu wyznaczonych godzin odblokować z inną kartą?
Czy musi być ta samą bo jest ona gdzieś zapisywana?
Czemu nie może być przez wifi?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, desmolarry napisał:

Czyli teoretycznie karta SIM jest potrzebna tylko do danych komórkowych? emoji848.png
Mogę np zawnioskować o odblokowanie na jednej a po upłynięciu wyznaczonych godzin odblokować z inną kartą?
Czy musi być ta samą bo jest ona gdzieś zapisywana? emoji848.png
Czemu nie może być przez wifi? emoji848.png

Numer telefonu powiązany jest z kontem przy zakładaniu i odblokowaniu. Jak już wniosek poszedł, to z numerem możesz robić co chcesz, bo cię już zidentyfikowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie wracam z moim nieszczęsnym Redmi 3s. Wgrałem najstarszy mozliwy chinski soft przez kabel deep flash. Włożyłem i aktywowałem karte. zalogowałem się do konta mi. i mam takie teraz błedy :(/

image.thumb.png.9d653b459cbff5e6d1ff56167a41d0c8.png

image.thumb.png.941c6ca8d783fc24dcd9ee0e17c56a4d.png

image.thumb.png.e880e0595779cbdf66ae49cb8b39e046.png 

 

image.thumb.png.922371bebd90add7ca19e73d59097979.png

image.thumb.png.802c70284a1828f73b888862f83f9962.png

 

DEBUG  <15:26:02.130,T:4080> : -s 3743e4a87d02 oem device-info
DEBUG  <15:26:02.178,T:4080> : ...
(bootloader) 	Device tampered: false
(bootloader) 	Device unlocked: false
(bootloader) 	Device critical unlocked: false
(bootloader) 	Charger screen enabled: true
(bootloader) 	Display panel: 
OKAY [  0.008s]
finished. total time: 0.008s
DEBUG  <15:26:07.068,T:4080> : VerifyDeviceInfo
INFO   <15:26:07.069,T:4080> : product:land
DEBUG  <15:26:07.069,T:4080> :  getvar token -s 3743e4a87d02
DEBUG  <15:26:07.792,T:4080> : token: CIr2p7OWurQZDPr1ieLrSQAA
finished. total time: 0.002s
DEBUG  <15:26:07.793,T:4080> : to sign token with key for device:land
DEBUG  <15:26:11.935,T:4080> : sign result:{
   "code" : 20039,
   "descCN" : "设备基础数据异常,无法解锁",
   "descEN" : "Device basic data verification failed. This device couldn't be unlocked.",
   "description" : "设备基础数据异常,无法解锁",
   "uid" : "6288826152"
}

DEBUG  <15:26:11.936,T:4080> : unlock return:11111 msg:Device basic data verification failed. This device couldn't be unlocked.

 

image.png

 

Tego urzadzenia chyba nie da sie odblokowac ???

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie fora to tylko do komunikacji. Jest nawet PL dział. 
Teraz jest osobno miui forum i miui community
Jest już tylko Mi Community China i Mi Community Global. Forum miui.com, jest nie żywe, tematy znikają już dawno i zniknie jak forun globalne en.miui.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze teraz z innym telefonem. Mam redmi 3 ido. Dodalem konto Xiaomi aktywowalem i przy probie dodanie konta i urzadzenia otrzymuje komunikat

polacz z siecia sprobuj ponownie. 


  luRDtVNl.png

Internet działa na danych mobilnych.o co chodzi ?

czy mam wgrac jakis najstarszy china dev i odblokowac ? czy jakas inna metoda ?

edit

wgralem najstarszy china dev (MIUI 7 6.2.18 beta) przez kabel deep flash i mam teraz takie komunikaty

 

redmi3_2.png

redmi3_1.png

redmi3.png

edit

Dochodze do wniosku, że Xiaomi chyba celowo zablokowalo mozliwosc odblokowywania bootloader-a na starszych modelach....

Próbowałem już chyba wszystkiego. Zarówno na redmi 3s/land/ jak i na redmi 3/ido/ nie da sie odblkowac bootlader.

W sumie słuszna polityka Xiaomi. Zablokwac bootloader na wieki i kupic nowe urzadzenie. 

Stara wersja Androida zmusi urzytkowników do zakupu nowego telefonu. Aplikacje przestają byc wspierane.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.f6b84afdb5b7fd4d530e87da406316ab.png

w koncu sie udalo mi odblkowac tego Redmi 3 ido. 

Długo to trwało.

Co zrobiłem?

Pomogło wgranie tego softu MIUI 9.7.10.19 | Beta

Jakims cudem powiazalem konto bez błędów Mi Unlock status na tym sofcie(j.n.). Udalo mi sie to zrobic na Wifi.

image.png

Chyba trzeba probowac na roznych wersja tego china dev bo co wgralem inna wersje to inne bledy sie pojawialy w MI status unlock. To troche jak gra chybił trafił..  

Nie ma rzetelnych instrukcji co trzeba zrobic zeby w 100% zadziałało przy danym błędzie. Naprawde odblkowanie bootloadera w moim przypadku to byla droga przez męki... Jest to najtrudniejszy etap wgrywania custom rom...

Rózne dziwne błedy podczas dodawania w Mi Unlock nie ułatwiaja sprawy, oprocz tego trzeba bylo zrobic specjalny kabel deep flash do EDL/w przypadku redmi 3 ido i redmi 3s land/...

Tutaj fajna strona ze zbiorem softów chyba dla każego telefonu xiaomi. A tutaj chyba wszystkie wersje Mi unlock status.

Odblkowalem na versji Mi Unlock 3.5.1108.44

Wersje Mi unlock  2.* i 1.* nie działaja. Nie ma już sensu ich wogole instalowac.

Teraz moge sie cieszyc  Androidem 8 i dzialaniem aplikacji /np. Revolut juz nie wspiera Android 5/. Telefon dalej posluzy mi jako zapasowy. Osobiscie uwazam ze Redmi 3 to swietny telefon do podstawowych rzeczy. Genialna bateria, procek malo pradu bierze.

Pozostaje się tylko zastanowic dlaczego Xiaomi tak bardzo chce utrudnic odblokowanie bootloader-a. ..Czyżby chodziło o pieniadze?

image.thumb.png.ab4eef87106c240e87392d77703e2cdb.png

Po zrootowaniu polecam wszystkim podkrecic procesor z 800 Mhz na 1400 Mhz w Redmi 3 w Magisk tutaj. Telefon duzo szybciej dziala. Czuć różnica. 

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przymierzam się do odblokowania bootloadera i instalacji xiaomi.eu. Mam pytanie czy przez to nie będę miał płatności zbliżeniowych tylko przez Google Pay, a przez aplikację bankowe będą działały? Czy ogólnie płatności zbliżeniowe przestają działać i trzeba korzystać z poradników?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mądry i znający się lepiej odpowie mi. Dlaczego nie mogę się dostać do formularza na odblokowanie. Mimo że konto założone itd... uporczywie cofa mnie między http://www.miui.com/unlock a Xiaomi.cn 

Mam redmi6 i redmi8 i w obu przypadkach jest tak samo.

Edytowane przez Poszukiwany1983
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:

Bo od dawna nie ma tego formularza bo nie trzeba. Teraz każde konto może odblokować bootloader bez łaski Xiaomi w 7 dni.

Ja przed chwilą wystąpiłem o odblokowanie 8T przez MiUnlock i muszę czekać 168h. To i tak do przyjęcia bo na starym RN5A Prime musiałem czekać 360h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

Próbuję odblokować bootloader ale niestety nie jest w stanie przejść dalej ze strony http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Po naciśnięciu unlock wyskakuje coś takiego

image.thumb.png.88bbfb928abcc44cd207b92b3ee62f08.png

 

a potem automatycznie przekierowuje na następną stronę :

image.thumb.png.c690b50b2865bc7bb16ae66fbb5c0aca.png

 

Założyłem konto przez numer telefonu ale niestety nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...