Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie dalej problem, szukam ip chinskiego a dzis juz nawet na Polskim jakies dziwne rzeczy wychodza nie moge sie zalogowac nawet na miui

 

Raz dzis poszlo na uk ip czyli moim domyslnym a teraz dalej takie kwiatki

 

Dobra, udalo sie po kombinacjach ale nie powiem, latwo nie bylo;) Teraz czekac tylko na odblokowanie i telefon az przyjdzie i oby nie bylo to odblokowanie potrzebne

nie.png

Edytowane przez piotrekj66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2017 o 23:41, piotrekj66 napisał:

jak tylko dojdzie mi telefon to wrzuce wszytkie potrzebne dane i ede prosil o pomoc:)

 

Piotrek, ja też zalogowaniem się na konto w celu usunięcia bootloadera ale jeszcze nie mam swojego redmi 4x, tak więc myślę że to normalne, że nie przesyłają potwierdzenia SMS jak nie jest wlozona karta sim do Xiaomi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 08:02, kamillm napisał:

Nie przesylaja, karta SIM nie musi byc w xiaomi przy odblokowywaniu.

Ale mi chodziło w punkcie gdzie trzeba wpisać kod z SMS do wysłania prośby o odblokowanie, czyli potwierdzenia numeru telefonu, a nie o samo potwierdzenie odblokowania w formie SMS od Chińczyków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z odblokowaniem bootloadera w Mi6 (MIUI Global 8.2.2.0 NCAMIEC), który wczoraj mi przyszedł z Chin (HongKong Goldway). Do tej pory miałem Mi5SPlus, na którym wszystko poszło bez problemów (zgodę na odblokowanie dostałem w marcu). Nie wiem, czy nie ma to czasami coś wspólnego z tym, że do mojego konta xiaomi był przypisany poprzedni telefon (Mi5SPlus). Ale usunąłem go i teraz logując się na koncie xiaomi mam tylko jedno urządzenie - Mi6. A przy próbie odblokowania nowego telefonu miflashunlock wyświetla mi komunikat, że konto nie jest połączone z nowym telefonem. Może jestem zbyt głupi na to, ale jeśli ktoś z forumowiczów byłby uprzejmy mi w jakiś sposób pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdrianJarocin napisał:

A przy próbie odblokowania nowego telefonu miflashunlock wyświetla mi komunikat, że konto nie jest połączone z nowym telefonem.

Bo nie jest. Masz tam wszystko napisane: "Dodaj konto i urządzenie w ustawieniach, Opcje developerskie, Mi Unlock status". Dawniej tego nie było a teraz jest i trzeba to zrobić. Niepotrzebnie odpinałeś poprzedni telefon od konta, bo  nie ma z tym związku. Prawdopodobnie i tak każe ci czekać z zalogowanym telefonem do konta 72 godziny. (Opcje dev włączysz klikając 7x w wesję Miui w  ustawieniach, informacje o telefonie). Masz na ten temat multum info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AdrianJarocin napisał:

Oczywiście, że to zrobiłem, ale jak klikam dodaj konto i urządzenie to zamiast przyjąć to wyświetla mi jakieś chińskie krzaczki.

Tego nie napisałeś. Jedyne rozwiązanie to chyba wgrać rom dev z pliku przez updater. Prawdopodobnie błąd w tej wersji romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby nie czekać: wchodzę na en.miui.com, wchodzę w mi6, ściągam ostatni china dev rom (na chwilę obecną Version: 7.7.7 (MIUI8 FullRomPack). Ściągnięty plik (.zip) kopiuję do telefonu, wchodzę w ustawienia/ informację o telefonie/ aktualizacja systemu/ wybierz paczkę aktualizacji/ wskazuję ściągnięty plik .zip i aktualizuję. I na pewno nic mi nie padnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w dwóch sprawach. W swojej. Mianowicie jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Pro i w ustawieniach programistycznych nie wyświetla mi się opcja "Mi Unlock Status". W przypadku próbowania odblokowania telefonu za pomocą MiFlashUnlock, wyświetla mi się komunikat dot. 72 godz. odczekania w celu odblokowania telefonu.

Natomiast moja dziewczyna posiada Mi5 i u niej ta opcja działa poprawnie, telefon został dodany.

Jednakże korzystając z tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=493NflCKaYA, nie bardzo rozumiem po co mamy wgrać najnowszą wersję ROMu China developer? Niemniej jednak, niiestety w zarówno moim, jak i dziewczyny przypadku, po wklepaniu komendy "edb reboot edl", telefon faktycznie się wyłącza, ale po kilkunastu sekundach uruchamia się ponownie i program MiFlash go nie widzi. 

 

Później poszperałem trochę w internecie i próbowałem sposobu z tego tematu: http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/
"Wyłącz telefon i wejdź w tryb fastboot, następnie podłącz telefon do komputera.
Włącz Minimal ADB and Fastboot  jako administrator
   -wpisz fastboot devices - telefon powinien być widoczny 
   -wpisz  fastboot oem edl- Telefon powinien wejść w tryb EDL" 

I o ile komenda fastboot oem edl kończy się błędem, to w programie MiFlash telefon jest jest widoczny, a nazwa device jest identyczna z tą z komendy fastboot devices, jednakże u majstera Pirzu w nazwie występował COM3, który jest zupełnie różny z nazwą, która występuje u niego w konsoli. Dodatkowo nie wspomina on nic o rozpakowywaniu ROMu, a na tamtej stronie widziałem, że jest ona zalecana. Prosiłbym o pomoc, jak dalej ruszyć z zabawą wgrania nowego oprogramowania na nasze telefony.

A i jeszcze jedna ciekawostka, przed chwilą, gdy próbowałem włączyć telefon dziewczyny w trybie fastboot, uruchomił mi się on z wizerunkiem telefonu i kabla usb i podpisem Mi PC Suite. Dopiero później normalnie udało mi się uruchomić go w trybie Fastboot. Dodatkowo, przy komendzie fastboot oem edl, komunikat błędu dotyczył, tego, że Mi 5 jest nieodblokowana "Need to unlock the device to use this command", natomiast w przypadku mojego Redmi Pro, "unknown command", domyślam się, że to wina procesora, ale nie wiem, co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Exathil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w dwóch sprawach. W swojej. Mianowicie jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Pro i w ustawieniach programistycznych nie wyświetla mi się opcja "Mi Unlock Status". W przypadku próbowania odblokowania telefonu za pomocą MiFlashUnlock, wyświetla mi się komunikat dot. 72 godz. odczekania w celu odblokowania telefonu.
Natomiast moja dziewczyna posiada Mi5 i u niej ta opcja działa poprawnie, telefon został dodany.
Jednakże korzystając z tego poradnika:
, nie bardzo rozumiem po co mamy wgrać najnowszą wersję ROMu China developer? Niemniej jednak, niiestety w zarówno moim, jak i dziewczyny przypadku, po wklepaniu komendy "edb reboot edl", telefon faktycznie się wyłącza, ale po kilkunastu sekundach uruchamia się ponownie i program MiFlash go nie widzi. 
 
Później poszperałem trochę w internecie i próbowałem sposobu z tego tematu: http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/
"Wyłącz telefon i wejdź w tryb fastboot, następnie podłącz telefon do komputera.
Włącz Minimal ADB and Fastboot  jako administrator
   -wpisz fastboot devices - telefon powinien być widoczny 
   -wpisz  fastboot oem edl- Telefon powinien wejść w tryb EDL" 
I o ile komenda fastboot oem edl kończy się błędem, to w programie MiFlash telefon jest jest widoczny, a nazwa device jest identyczna z tą z komendy fastboot devices, jednakże u majstera Pirzu w nazwie występował COM3, który jest zupełnie różny z nazwą, która występuje u niego w konsoli. Dodatkowo nie wspomina on nic o rozpakowywaniu ROMu, a na tamtej stronie widziałem, że jest ona zalecana. Prosiłbym o pomoc, jak dalej ruszyć z zabawą wgrania nowego oprogramowania na nasze telefony.
A i jeszcze jedna ciekawostka, przed chwilą, gdy próbowałem włączyć telefon dziewczyny w trybie fastboot, uruchomił mi się on z wizerunkiem telefonu i kabla usb i podpisem Mi PC Suite. Dopiero później normalnie udało mi się uruchomić go w trybie Fastboot. Dodatkowo, przy komendzie fastboot oem edl, komunikat błędu dotyczył, tego, że Mi 5 jest nieodblokowana "Need to unlock the device to use this command", natomiast w przypadku mojego Redmi Pro, "unknown command", domyślam się, że to wina procesora, ale nie wiem, co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam.
 
Zacznij od początku dobra? Prawie wszystko co napisałeś jest błędne. Robisz wszystko źle. Przede wszystkim masz MTK a nie Snapdragona więc wszystkie komendy jakie wydajesz są bez sensu. Zacznij od wgrania softu przez Spflash tool.

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do tego telefonu w ogóle nie ma globala, telefon brałem z OLXa, który był ściągany z Chin. Więc jakiś tam gówniacki ROM jest. MIUI Global 8.0, Stabilna, 8.0.7.0 (LXKCNMA). W takim razie, co powienienem zrobić, po odblokowaniu telefonu? I podbijam pytanie odnośnie Mi5, bo jemu, też chcemy zmienić ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 4x z procesorem Mediatek Helio x20, 4gb ram, 64gb rom. Wersja androida to 6.0 MRA58K, MIUI GLOBAL 8.2 Stabilna 8.2.2.0.0(MBFCNDL). Chciałbym zainstalować MIUI Polska i przeczytałem wszystkie poradniki i wiem co powinienem zrobić, mam tylko jedno pytanie. Doczytałem, że czasami można dostać telefon z odblokowanym bootloaderem i nie trzeba bawić się w pisanie do Xiaomi. Sprawdziłem Fastbootem i wyszłoby na to, że mam odblokowany bootloader ale nie jestem w 100% pewny a nie chcę czegoś zepsuć. Logi niby podobne, ale wyglądają inaczej niż te z poradnika. Powtórzę - nie pisałem do Xiaomi, w takim stanie otrzymałem telefon z polskiego sklepu.

Załączam screen z Fastboot.


Czy bardziej doświadczeni użytkownicy mogliby mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie?
Jeżeli potwierdzi się, że mam odblokowany bootloader, to mogę normalnie wgrywać TWRP i później MIUI? Wersja TWRP i MIUI "NIKEL" tak? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 

xiaomi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...