Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Haitoke napisał:

Nazwa pobranego pliku : libra_images_7.3.23_20170323.0000.00_7.0_cn_2ded872f70.tgz

To rom masz najnowszy i na nim odblokujesz, tylko sterowniki do fastboot musisz zainstalować, może slimdick ci pomoże bo ma ten sam tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka licytacja?

Telefon w EDL > Wpisanie komendy na odblokowanie bootloader > Koniec pracy, ja tak robiłem, choć teraz widzę że trzeba mieć oficjalne odblokowany bootloader dla Android 7.

Nie miałem jeszcze okazji robić Mi 4c na Android 7 :-D

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalował przede wszystkim MI PC Suite, zaczął instalować inne sterowniki z MiFlash, dużo tego było, nie jestem w stanie teraz powiedzieć co dokładnie zrobił bo był w tym dosyć szybki :/ I dla mnie to było zbyt skomplikowane, ale myślę, że jeśli ktoś miałby jakieś problemy może śmiało do niego pisać na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majdan12 napisał:

To nasze kochane MI PC Suite, jak ono potrafi pomagać...

Ja ani razu nie miałem tej aplikacji na PC i nie miałem problemów, przypadek?

A ja mam chińską wersję MiPcSuite i z niczym nie koliduje, a czasami potrafi zdziałać cuda. Ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, iunctim napisał:

Niestety nie mogę uruchomić Mi Flash Unlock

A propos powyższego to taki log się tworzy:

 

2017-3-31 Version:1,1,0317,1 Process<00000A2C> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Begin List Enviroment Variables.
ALLUSERSPROFILE=C:\ProgramData
APPDATA=C:\Users\MDB\AppData\Roaming
CommonProgramFiles=C:\Program Files (x86)\Common Files
CommonProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)\Common Files
CommonProgramW6432=C:\Program Files\Common Files
COMPUTERNAME=KOMPUTRONIK
ComSpec=C:\WINDOWS\system32\cmd.exe
FP_NO_HOST_CHECK=NO
HOMEDRIVE=C:
HOMEPATH=\Users\MDB
LOCALAPPDATA=C:\Users\MDB\AppData\Local
LOGONSERVER=\\KOMPUTRONIK
NUMBER_OF_PROCESSORS=4
OneDrive=C:\Users\MDB\OneDrive
OS=Windows_NT
Path=C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Program Files (x86)\Intel\iCLS Client\;C:\Program Files\Intel\iCLS Client\;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files (x86)\Intel\OpenCL SDK\2.0\bin\x86;C:\Program Files (x86)\Intel\OpenCL SDK\2.0\bin\x64;C:\Program Files (x86)\Windows Live\Shared;C:\Users\MDB\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps
PATHEXT=.COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC
PROCESSOR_ARCHITECTURE=x86
PROCESSOR_ARCHITEW6432=AMD64
PROCESSOR_IDENTIFIER=Intel64 Family 6 Model 58 Stepping 9, GenuineIntel
PROCESSOR_LEVEL=6
PROCESSOR_REVISION=3a09
ProgramData=C:\ProgramData
ProgramFiles=C:\Program Files (x86)
ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)
ProgramW6432=C:\Program Files
PSModulePath=C:\WINDOWS\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\
PUBLIC=C:\Users\Public
SystemDrive=C:
SystemRoot=C:\WINDOWS
TEMP=C:\Users\MDB\AppData\Local\Temp
TMP=C:\Users\MDB\AppData\Local\Temp
USERDOMAIN=KOMPUTRONIK
USERDOMAIN_ROAMINGPROFILE=KOMPUTRONIK
USERNAME=MDB
USERPROFILE=C:\Users\MDB
windir=C:\WINDOWS
windows_tracing_flags=3
windows_tracing_logfile=C:\BVTBin\Tests\installpackage\csilogfile.log
__COMPAT_LAYER=RunAsAdmin Win8RTM Installer
End List Enviroment Variables.
Process list:
ASUSBluetoothRadio.exe ATKOSD2.exe AcroRd32.exe AnyDesk.exe ApplicationFrameHost.exe AsLdrSrv.exe AsusTPCenter.exe AsusTPHelper.exe AsusTPLoader.exe AthBtTray.exe Ath_CoexAgent.exe Ath_WlanAgent.exe BrCcUxSys.exe BrCtrlCntr.exe BrStMonW.exe BrYNSvc.exe Calculator.exe DMedia.exe DbxSvc.exe Dropbox.exe GFNEXSrv.exe GoogleUpdate.exe HControl.exe HControlUser.exe HeciServer.exe ISUSPM.exe IZArc.exe Jhi_service.exe KBFiltr.exe LMS.exe LblServices.exe Memory Compression MiFlashUnlock.exe Microsoft.Photos.exe OUTLOOK.EXE OneDrive.exe PDFProFiltSrvPP.exe PresentationFontCache.exe QtWebEngineProcess.exe RAVCpl64.exe RuntimeBroker.exe SMSvcHost.exe ScanToPCActivationApp.exe SearchFilterHost.exe SearchIndexer.exe SearchProtocolHost.exe SearchUI.exe ShellExperienceHost.exe SkypeHost.exe SpotifyWebHelper.exe System TeamViewer_Service.exe ToolbarUpdater.exe UNS.exe WmiPrvSE.exe WtuSystemSupport.exe [System Process] armsvc.exe avgcsrva.exe avgemca.exe avgidsagenta.exe avgnsa.exe avgrsa.exe avgsvca.exe avgui.exe avguix.exe avgwdsvca.exe chrome.exe csrss.exe ctfmon.exe dasHost.exe dllhost.exe dwm.exe explorer.exe flowsync.exe fontdrvhost.exe igfxCUIService.exe igfxEM.exe igfxHK.exe igfxTray.exe iusb3mon.exe jucheck.exe jusched.exe lsass.exe mDNSResponder.exe mqsvc.exe nlssrv32.exe nvtray.exe nvvsvc.exe nvxdsync.exe pdfPro5Hook.exe pptd40nt.exe services.exe sihost.exe smartscreen.exe smss.exe spoolsv.exe svchost.exe taskhostw.exe vprot.exe wcourier.exe wininit.exe winlogon.exe 
ERROR  <12:05:49.126,T:11160> : app config file not exists C:\Users\MDB\Desktop\MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en\config\app_info
ERROR  <12:05:49.126,T:11160> : exit for cannot read config

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odblokowaniem bootloadera zatrzymuje się już na tym momencie tak jakby nie wykrywało mi telefonu i nie wiem co dalej pomóżcie (zgodę od Xiaomi już mam) Tak jak w tym momencie nie wyskakuje mi nic do potwierdzenia jak w poradniku 6min 12sek

 

adb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12
Poradziłem sobie już ^^ W czasie czekania na odpowiedź działałem na własną rękę i zacząłem grzebać w menadżerze urządzeń i po aktualizowałem sterowniki :) I działa :)  Więc jakby trafił się ktoś taki jak ja to zacznijcie od aktualizowania sterowników :) 

adb2.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2017 o 14:55, majdan12 napisał:

@Kuba435

Nie odblokujesz bootloader na podrobionym systemie.

Musisz przez odpowiedni MiFlash (ten z MIUI Polska - dział poradniki) zaznaczony Flash All w MiFlash, zainstalować system np.Global Developer (wersja dla MiFlash) mając podłączony telefon w trybie EDL.

Ten problem był omawiany wiele razy na forum, ja pomagam przy tym, ale obecnie mam mało czasu na kolejną osobę.

Też mam jakiś syfiasty system i zatrzymuje mi się na 50%.

Czy wersja Developer może być China bo Global nie ma dla Mi5s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam w fastboot bootloader. telefon widzi i po komendzie fastboot oem device-info wyskakuje Failed (remote: unknow command). Czemu tak? Wiem, że mam bootloader zablokowany (przytrzymuję VolUp + Power po czym wyświetla mi się grafika telefonu z kabelkiem). Telefon nowiutki i chcę od razu zainstalować MIUIPolska. Wysłałem już prośbę o odblokowanie do chińczyków - czekam. Czyli - co oznacza ta grafika i czemu mi wyskakuje błąd? A i jeszcze do note 4 nie ma china developer są global stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@franek019

Obrazek telefonu z przewodem oznacza że nie masz Recovery.

Jaki masz system obecnie zainstalowany (podaj pełną nazwę)?

@iunctim

Jeśli prosisz o pomoc, to napisz szczegóły niepowodzenia, bo to że system nie chciał się zainstalować ma wiele powodów, pokaż MiFlash co on ci wyświetla jak chcesz zainstalować system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, franek019 napisał:

sprawdzam w fastboot bootloader. telefon widzi i po komendzie fastboot oem device-info wyskakuje Failed (remote: unknow command). Czemu tak? Wiem, że mam bootloader zablokowany (przytrzymuję VolUp + Power po czym wyświetla mi się grafika telefonu z kabelkiem). Telefon nowiutki i chcę od razu zainstalować MIUIPolska. Wysłałem już prośbę o odblokowanie do chińczyków - czekam. Czyli - co oznacza ta grafika i czemu mi wyskakuje błąd? A i jeszcze do note 4 nie ma china developer są global stable.

spróbuj komendy - fastboot Gevtvar unlocked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiD - komenda - fastboot Gevtvar unlocked nie działa. Wyświetlają się różne opcje komend.

majdan12 - Ok odpaliłem MiFlashUnlock, ale żeby nie za szybko bo może stanąć na 50%? Z Androidem robiłem co chciałem nawet Miui miałem przez jakiś czas, chyba na galaxy s2.

Tutaj czytając te forum już mnie głowa rozbolała od problemów w tym poście. Wiem że jak wgram twrp to będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, franek019 napisał:

MiD - komenda - fastboot Gevtvar unlocked nie działa. Wyświetlają się różne opcje komend.

majdan12 - Ok odpaliłem MiFlashUnlock, ale żeby nie za szybko bo może stanąć na 50%? Z Androidem robiłem co chciałem nawet Miui miałem przez jakiś czas, chyba na galaxy s2.

Tutaj czytając te forum już mnie głowa rozbolała od problemów w tym poście. Wiem że jak wgram twrp to będę w domu.

to wybierz odpowiednią, fastboot oem device-info nie działa u Ciebie ze względu na procesor, jeśli chodzi o 50% to użyj opcji szukaj w tym wątku, a znajdziesz różne sposoby na poradzenie sobie z nim, jeśli wystąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon M5s i na wersji global 8.0.3.0 nie było szans odblokować BL, Weryfikacja konta zatrzymywała się na 50%, ale dzisiaj pojawiła się aktualizacja do wersji 8.2.1.0. Wraz z nią w opcjach programistycznych ukazał się parametr 'Stan odblokowania Mi'. Po włączeniu w nim powiązania w kontem MI odblokowanie bootloadera poszło od jednego strzała :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc bo jestem w nowy w temacie konta Xiaomi i odblokowywaniu bootloadera. Sprawa wygląda tak:

 

Kupiłem Redmi 4 Prime ojcu. Za 2 tygodnie wraca do Polski i chciałbym mu odblokować telefon aby zainstalować MIUI Polska. Czy zakładając ojcu konto Xiaomi, mogę podać swój osobisty numer telefonu i dopiero jak odblokuje telefon zmienić na jego prywatny numer?

 

On swoją kartę Sim ma przy sobie po za granicą, wiec chciałbym to zrobić tymczasowo na swojej. Kolejne pytanie czy karta Sim musi być włożona do telefonu, który ma zostać odblokowany? Czy, tylko numer potrzebny jest do weryfikacji konta i nie potrzeba mieć włożonej karty Sim? Mam tylko kartę w standardowym dużym rozmiarze a nie Nano / Microsim a nie chciałbym rejestrować kolejnego numeru tylko do odblokowania bootloadera.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wasniows napisał:

Mam telefon M5s i na wersji global 8.0.3.0 nie było szans odblokować BL, Weryfikacja konta zatrzymywała się na 50%, ale dzisiaj pojawiła się aktualizacja do wersji 8.2.1.0. Wraz z nią w opcjach programistycznych ukazał się parametr 'Stan odblokowania Mi'. Po włączeniu w nim powiązania w kontem MI odblokowanie bootloadera poszło od jednego strzała :).

Poszło, dzięki za info @wasniows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 21:39, wasniows napisał:

Mam telefon M5s i na wersji global 8.0.3.0 nie było szans odblokować BL, Weryfikacja konta zatrzymywała się na 50%, ale dzisiaj pojawiła się aktualizacja do wersji 8.2.1.0. Wraz z nią w opcjach programistycznych ukazał się parametr 'Stan odblokowania Mi'. Po włączeniu w nim powiązania w kontem MI odblokowanie bootloadera poszło od jednego strzała :).

Jak ta aktualizacje zrobić ? Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...