Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem jakiś czas temu telefon z tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9-6-64gb-dual-sim-niebieski-8039402797?snapshot=MjAxOS0wNy0zMFQxMzo0Mjo0NC4zMzNaO2J1eWVyOzFlMjVhZDgyODgzNTMyZWEzNzQxODg4ZmQ1NWJkNmYwZmQyOTYwOTI2OTdiMjIxZDI2NTBlMDUzMWI1NjE2ZTA%3D

Wg opisu to ponoć wersja Global (choć jak mogę to sprawdzić samemu?)

Ostatnio zaktualizowałem MIUI z wersji 10 na wersję 11 (z miuipolska), dlatego też musiałem go odblokować.

Czy mogę go bezpiecznie z powrotem zablokować wg tego poradnika?:

https://c.mi.com/thread-1785641-1-1.html

Czy moje czynności wiążą się z utratą gwarancji? Ostatnio mam problemy z dotykiem i muszę wysłać w tygodniu do serwisu, więc proszę o porady. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartus2003 napisał:

Wg opisu to ponoć wersja Global (choć jak mogę to sprawdzić samemu?)

Podeślij zrzut ekranu o ile to możliwe z menu Informacje o telefonie. Konkretnie interesuje mnie Wersja modelu.

Jeśli chcesz zablokować bootloader, to wgraj Globala przez MiFlash z opcją clean all and lock (link do Globala: http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFAMIXM/cepheus_global_images_V11.0.2.0.QFAMIXM_20191102.0000.00_10.0_global_906dd532e6.tgz). Nie rób tego na miuipolska, bo będzie brick.

Będziesz miał oficjalny ROM, więc na pewno będzie gwarancja.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Od razu powiem ze starałem sie znaleść to na tym poście ale jakoś nie udało mi się

Próbuje wykonać krok Wejdź na angielskie forum MIUI: en.miui.com/forum.php i zaloguj się tam na swoje konto Xiaomi.  ale ta strona nie istnieje

Na jakim adresie powinna byc możliwość dodania urządzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wejdź na angielskie forum MIUI: en.miui.com/forum.php i zaloguj się tam na swoje konto Xiaomi.  ale ta strona nie istnieje
Na jakim adresie powinna byc możliwość dodania urządzania ?



https://c.mi.com tamto zostało wyłączone że 3 tygodnie temu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nigdzie wnosić o odblokowanie, bo zgoda jest przyznawana już automatycznie. Po prostu próbuj odblokować (oczywiście jeszcze przed odblokowaniem dodaj konto w opcjach programisty, tak jak w pierwszym poście).

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mamy redmi 4x z ostatnim globalem 10.3.0.1. Chciałbym tylko zrobić roota, ze zmianą recovery oczywiście. I tu mam pytanie: czy już samo odblokowanie bootloadera kończy się utratą wszystkich danych?

Robiłem to już 5x na różnych telefonach ale zawsze z chęcią zmiany na xiaomi.eu lub inny custom ROM a tam zawsze trzeba przejść przez format partycji data i ta kwestia nigdy mnie nie obchodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon

Nie wiem czy takie pytanie było czy nie, bo ciężko czytać wszystkie komentarze. 

To tak:

- dodałam konto w opcjach programistycznych choć był na początku problem i musiałam się przelogować, to teraz nie będzie kolidowało z tym, że konto musi być podpięte do urządzenia przez minimum 72h? Tak gdzieś znalazłam w paru poradnikach

- muszę czy mogę się wylogować z wszystkiego czy trzeba robić wszystko na urządzeniu tak jak było używane dotychczas? tzn zalogowane konto xiaomi (ale tu widzę musi być) a inne konta i rzeczy?, kopie porobiłam jak coś i czy mogę wyjąć karte sim? bo coś tam było o tym, że telefon musi być w sieci

- kolejne pytanie, jak potem z płaceniem telefonem? Będzie to bezpieczne czy nie bardzo?

- bt odblokowuję jedynie ze względu na gcam (ma ktoś aktualny do xiaomi mi mix 2 oraz poradnik jak dal debila jak to wgrać?) i żeby działały płatności, coś słyszałam, że trzeba coś odhaczyć czy coś żeby było ok

Edytowane przez Mallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mallow napisał:

- dodałam konto w opcjach programistycznych choć był na początku problem i musiałam się przelogować, to teraz nie będzie kolidowało z tym, że konto musi być podpięte do urządzenia przez minimum 72h? Tak gdzieś znalazłam w paru poradnikach

Sprawdź w MiUnlock, nie wiem ile masz godzin tam do odczekania.

19 minut temu, Mallow napisał:

- muszę czy mogę się wylogować z wszystkiego czy trzeba robić wszystko na urządzeniu tak jak było używane dotychczas? tzn zalogowane konto xiaomi (ale tu widzę musi być) a inne konta i rzeczy?, kopie porobiłam jak coś i czy mogę wyjąć karte sim? bo coś tam było o tym, że telefon musi być w sieci

Wyjąć chyba - choć nie mam pewności - możesz. Ale generalnie Xiaomi ostatnio tak robi że bez simki cięzko jest.

20 minut temu, Mallow napisał:

- kolejne pytanie, jak potem z płaceniem telefonem? Będzie to bezpieczne czy nie bardzo?

No odblokowany bootloader to jednak odblokowany bootloader, złodziej ma prostszą drogę do uzyskania danych z telefonu jeśli zna się na rzeczy. Google Pay bez kombinowania nie działa na odblokowanym bootloaderze, działają płatności w apkach bankowych (przynajmniej części).

21 minut temu, Mallow napisał:

- bt odblokowuję jedynie ze względu na gcam (ma ktoś aktualny do xiaomi mi mix 2 oraz poradnik jak dal debila jak to wgrać?) i żeby działały płatności, coś słyszałam, że trzeba coś odhaczyć czy coś żeby było ok

Problem z płatnościami w większości przypadków dotyczy jedynie Google Pay. Na forum jest poradnik jak to ogarnąć. A co do gcama najlepiej się orientować w dziale Mi Mixa 2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Okej, dzięki. Kontakty skopiowałam na konto ale właśnie wolałabym na simce i ją wyjąć ale nigdzie nie widzę czy można czy nie. Z tym gcamem pytałam już nawet na grupkach i też tylko poszukaj itd ale nie rzucam się o to, chodzi mi że jest wiele wersji i jako laik nie chce wybrać źle a jak ktoś się zna to zawsze można podpytać, nie wszystko człowiek od razu wie ;d

Google pay nie używam, apkę bankową i przez nią płacę ale jak nie będzie szło to trudno choć będzie brakowało mi tej możliwości, ale zostaje jeszcze blik w razie wu ;d

Czyli jak wejdę na MiUnlock to po przeklikaniu wyjdzie czas? Tylko najpierw muszę zrobić te wszystkie kroki po kolei nie? Tzn podłączyć tel w trybie fastboot itd?

Okej już odblokowałam, szybko poszło, teraz zobaczymy jak będzie z telefonem, czy wszystko ok i co z płatnościami a jutro będę szperać za gcamem :)

Edytowane przez Mallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z odblokowaniem mojego starego Mi5s. Telefon przywróciłem do ustawień fabrycznych. Uruchomiłem. Zalogowałem się na konto Xiaomi. W opcjach programistycznych zaznaczyłem odblokowanie OEM. Kliknąłem dodaj konto i się udało. Wyłączyłem telefon. Włączyłem w trybie fastboot (co ciekawe nie widać nic na ekranie, po prostu fastboot działa, bo w wierszu poleceń na komendę fastboot devices wyświetla się mój telefon). Użyłem MiUnlocka tak jak należy. Pokazał się komunikat, że urządzenie odblokowane i od tej pory jest problem. Restart telefonu nie działa (nie uruchamia się, żaden system). Działa fastboot, przez który wgrałem TWRP i po komendzie fastboot boot twrp.img odpala mi TWRP. Ale - przy restarcie TWRP do trybu recovery mam czarny ekran (tak jakby wgrane twrp znikało po restarcie i muszę zaczynać od nowa). Po wgraniu najnowszej stabilnej wersji MIUI i restarcie telefonu nadal nic się nie dzieje. Jedyne co mogę zrobić to wejść do fastboota. A jedynym sposobem, żeby telefon funkcjonował jest wgranie MiFlashem oryginalnego oprogramowanie z zablokowaniem bootloadera i wtedy wszystko jest ok (ale, nie o to mi chodzi, żeby być na stockowym systemie).

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem co się dzieje. Ktoś z Was ma jakiś pomysł o co tu chodzi? Mam Pocophona i na nim już nie raz instalowałem twrp i modyfikacje systemów i wszystko śmigało, a w Mi5s taki klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co zrobić jeśli redmi note 5 pro pokazuje się jako Kedacom USB Device ale rozwiązałem ten problem solucją a gdy włączam program Miui unblock telefon się automatycznie odłącza? Bo w przypadku Kedacom USB Device nie może rozpoznać urządzenia 

 

Edytowane przez Naznaczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie swój problem rozwiązałem zmieniając system z windowsa 10 na widnows 7.  Zainstalowałem twrp zgodnie z poradnikiem-przekopiowałem obraz systemu na kartę SD dałem install i coś się tam świeciło twrp na czerwono ale poszło i niby system jest zainstalowany. System chodzi czy mogło pójść coś nie tak ?

I czy aplikacje od google muszę ręcznie zainstalować?

Edytowane przez Naznaczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orjon napisał:

Jak wszystko działa to raczej nic się nie stało.

Nie, nie musisz doinstalowywać apek od Google.

Miałem na myśli raczej czy one są z automatu zainstalowane. Wynika że nie.

Da się jakoś wyciągnąć bądź gdzieś pobrać domyślny motyw miui 11? Bo tu są niektóre ikonki przerobione i osobiście mi się to nie podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odblokowaniem.Wszedłem do trybu fastboot odblokowałem telefon (nie wyrzucił komunikatu żeby czekać 168 godzin tylko dwa ostrzeżenia że wszystko się wyczyści). Następnie komunikat że telefon jest odblokowany.Telefon uruchomił się ponownie,poprosił o wpisanie hasła,następnie wyskoczyło okno z wyborem języka,gzie domyślnie zaznaczony jest polski.Pod spodem jest jedynie opcja "zwiększ rozmiar tekstu i na tym oknie poprzestał,nic więcej się nie uruchamia.Telefon kupiony w Polsce w sklepie xiaomi. Nie wiem w czym problem,proszę o jakieś sugestie.

edit: Nie wiem czy dobrze rozumiem,ale zakładałem ze po odinstalowaniu bootloadra  będę miał czysty system,ale chyba muszę go wgrać od nowa, po wgraniu twrp. Twrp już wgrałem ale tu tez jest pewien problem.Po pierwsze tradycyjne uruchamianie czyli głośność do góry i przycisk zasilania nie działa.Po drugie uruchamiając to twrp za pomocą wiersza poleceń "fastbot reboot" i następnie szybko głośność do góry i zasilanie mam takie menu:

recovery.thumb.jpg.8ee2543af07cd14fa1adf1389c530406.jpg

Nie wiem czy to jest właściwe recovery czy też to które już było,wydaje mi się że to powinno wyglądać inaczej. A jesli to to które wgrałem to jak za jego pomocą wgrać własciwy obraz ?

Problem rozwiązany,dziękuje .

Nie piszemy posta pod postem. Korzystaj z opcji Edytuj /Orjon

Edytowane przez szybki10
uzupełnienie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Szukamy "Stan odblokowania Mi" (Mi Unlock Status) i klikamy "Dodaj konto" (Add account and device). Powinien pojawić się monit o sukcesywnym dodaniu konta. Jeśli dodatkowo pojawi się komunikat z prośbą o włożenie karty SIM i włączeniu przesyłu danych (z wyłączonym Wi-Fi) to tak robimy.

Podobnie jak kolega wyżej brak sukcesu i kod błędu -1.

Mi 9 lite MIUI Global 11.3.3

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...