Skocz do zawartości

Zegar się późni


LukaB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna mam Mi4C i pierwszy raz spotyka mnie sytuacja, gdzie przy ustawionym Automatyczna data i czas (Użyj czasu podanego przez sieć) zegar późni się o około 2 minuty. Sieć Play, wersja Miui 6.1.21. Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W moim Redmi Note 2 jest jeszcze gorzej - zegar się zatrzymuje i trzeba mu pomóc czyli otworzyć ustawienia zegara (tam jest OK) i zamknąć. Wtedy na ekranie głównym powraca aktualny czas - niestety na jakiś okres..... Temat przerabiałem na trzech aplikacjach różnych zegarów - ostatnio mam  Sony Xperia. Na belce czas jest prawidłowy, na ekranie blokady (motywie) również. Zmieniłem ustawianie (podawanie) czasu przez sieć na ustawienia ręczne lecz niestety nic to nie zmieniło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do programisty (chyba) za pomocą linka w ustawieniach zegara. Odpisał w tym samym dniu a odpowiedź poniżej:

Sunspot Studio <[email protected]>

Załączniki16:42 (16 godzin temu)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
do mnie
cleardot.gif
Cześć,
W niektórych urządzeniach aplikacja zabójca zadanie lub system operacyjny sam zabija widget aplikację zegara z jakiegoś powodu (zwykle z powodu urządzeń jest mało pozostałego wolnego RAM). Jednak w większości chińskich telefonów i niektórych modeli Samsunga system operacyjny zabija widżet, a także inne aplikacje działające w tle, nawet jeśli nie jest to naprawdę konieczne.
Gdy aplikacja widget zostanie zabity, nie może już nadal aktualizuje czas i jako efekt widget wyświetla czas, kiedy został zabity.
Wdrożyliśmy funkcję, która naszym zdaniem pomogą przed niepotrzebnymi zabitych przez system operacyjny. Korzysta z usługi dostępności, a system nie powinien normalnie zabić aplikacje, które wdrażają usługi dostępności.
Czy możesz przetestować wersję beta aplikacji przy użyciu tej funkcji dodanej i daj nam znać, jeśli włączenie funkcji pomaga widget zawsze pokazuje prawidłową godzinę w urządzeniu?
Można znaleźć w wersji beta załączony poniżej, trzeba go zainstalować ręcznie. Wszystkie inne cechy aplikacji pracują normalnie.
Aby aktywować usługę dostępu, która powinna pomóc w wyświetlaniu zawsze prawidłowy czas, należy otworzyć okno ustawień zegara cyfrowego Xperia przejdź do pierwszej zakładce ( "General") i przejść do ostatniej pozycji ( "właściwy czas"). Dotknij właściwy czas iw menu, które się pojawi znajdź usługę dostępu "Zegar cyfrowy Xperia", dotknij go, a następnie włączyć go.
Proszę dać mi znać, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, aby zainstalować wersję beta lub aktywując usługę dostępności.
Należy pamiętać, że po zakończeniu testów i zwolnić kolejną oficjalną wersję aplikacji w Google Play, zostanie ona automatycznie instaluje się na tej wersji beta, więc nie musisz się o to martwić.
 
Dziękuję za wsparcie - z Waszą pomocą Zegar cyfrowy Widget Xperia staną się lepiej.
Z poważaniem,
Lazar Dimitrov,
 
 
PS. Ponieważ załączenie pliku exe nie powiodło się, chętnemu mogę przesłać go na priva. U mnie to na razie podziałało, choć jedno "zacięcie' było na pewno. Teraz wyłączyłem pobieranie czasu z sieci i zobaczę czy kuż dobrze - napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja - niestety ta wersja również nie dała rady Redmi Note 2. Wypróbowałem jeszcze jeden zegar i też kicha. Czyli łącznie było ich cztery. Żaden ani na czasie pobieranym z sieci ani po ustawieniu ręcznym nie chodzi dłużej niż godzinę i staje. Prtzeważnie udaje sie go "naprawić" lecz wtedy  to już na chwilę. Mam takie skojarzenie (niejasne), że takie kłopoty zaczęły sie po zmianie ROMu - najpierw na 6.4.7 (chyba), potem był 6.5.5,  6.5.12 i teraz 6.5.19. Zden nie daje rady. A może ktoś ma zegar, któremu Xiaomi nie straszny i działa? Poproszę - jeśli mozna - o link ewentualnie nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wuka napisał:

To znowu ja - niestety ta wersja również nie dała rady Redmi Note 2. Wypróbowałem jeszcze jeden zegar i też kicha. Czyli łącznie było ich cztery. Żaden ani na czasie pobieranym z sieci ani po ustawieniu ręcznym nie chodzi dłużej niż godzinę i staje. Prtzeważnie udaje sie go "naprawić" lecz wtedy  to już na chwilę. Mam takie skojarzenie (niejasne), że takie kłopoty zaczęły sie po zmianie ROMu - najpierw na 6.4.7 (chyba), potem był 6.5.5,  6.5.12 i teraz 6.5.19. Zden nie daje rady. A może ktoś ma zegar, któremu Xiaomi nie straszny i działa? Poproszę - jeśli mozna - o link ewentualnie nazwę.

Rozumiem że te zegary które Ci nie działają ,kłódkujesz, dodajesz do autostartu i nadajesz uprawnienia jakie tam chcą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "kłódkujesz.." a upramnienia nadaję (choć nie wiem po co zegar ma mieć uprawnienia do samodzielnego wysyłania MMSów) a co do autostartu to na pewno dodawałem tylko nie wiem czy wszystkie. Xperię wywaliłem bo po okresie jakichś 5 godzin rozpoczęła swój "taniec" z zatrzymywaniem się  a teraz mam taki widget powiązany z aplikacją pogody (Poghoda XL)i za kilkanaście godzin chyba raz się zatrzymał. Do autostartu dodane to nie było - dodaję teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem mądrzejszy. Zakłódkowałem zegar Xperia i zegar Sense Flip&Weather rano i wynik jest taki:

- Xperia zatrzymała się pewnie ze 2-3 razy więc ją wywaliłem

- Sense.... się na razie trzyma i nie wariuje, zostawiłem na ekranie głównym

Dzięki za podpowiedźScreenshot_2016-05-22-17-32-26_com.teslacoilsw.launcher (Kopiowanie).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...