Skocz do zawartości

Wybuchająca ładowarka Mi4C


wilczewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Dziś w końcu otrzymałem swój telefon Xiaomi Mi4C od Technos i co, chciałem go podładować... Podłączyłem ładowarkę do listwy zasilającej, a następnie do telefonu.

Zauważyłem że ładowarka łączy i rozłącza łądowania. Zrobiła tak 5 razy i...wybuchła. Bezpiecznik na listwie zadziałał i nie spalił komputerów w biurze, ale też bezpiecznik na głównej tablicy wyrzuciło. Telefon niby sprawny, ale boje się że zaraz i jego szlak trafi. Mieliście może już takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nówka, tyle co z folii wyciągnąłem, a na górze była naklejka zaślepiająca USB. Tak też zrobię, ale sam fakt że to tak wyj****o mnie zastanawia :)

I nie wiem czy reklamować cały telefon, czy tylko ładowarke. Jest szansa ze podsezpoły zostały uszkodzone? Telefon póki co działa.

Edytowane przez wilczewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz telefon do innej ładowarki i sprawdź czy wszystko ok, także do komputera czy transfer danych działa (sprawdź najlepiej na innym kablu) jeśli wszystko działa to reklamuj tylko ładowarkę (i kabel usb)  jeśli jest taka możliwość. Sprzęt jest naprawdę wysokiej jakości i nie widziałem na forum jeszcze takiego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wilczewicz napisał:

Nic nie będę kręcił, niech sklep się już w to bawi. Ale fakt, winowajcą może to być ten lipny adapter, dlatego jak dostanę nową ładowarkę, idę do elektronicznego po coś sensownego. 

Cześć, też kupowałem telefon Mi4c u Technosa. Mam prawie identyczną ładowarkę (oprócz numeru S/N oraz nie sprawdzałem chińskich znaczków) i identyczny adapter do 230V.

Ładowałem Mi4c i nie miałem takiego przypadku aby co chwile ładowało się i przestawało. Jedyny mankament to ładowarka bardzo mocno grzeje się przy ładowaniu Power Banku Xiaomi 20000 mAh.

Ja bym raczej nie podejrzewał, że problem spowodował adapter. On chyba tylko służy jako zamiana bolców do gniazdka (a jeśli w adapterze było by zwarcie to chyba od razu po podłączeniu wywaliło by korki)?

 

4 godziny temu, wilczewicz napisał:

Tak nówka, tyle co z folii wyciągnąłem, a na górze była naklejka zaślepiająca USB. Tak też zrobię, ale sam fakt że to tak wyj****o mnie zastanawia :)

I nie wiem czy reklamować cały telefon, czy tylko ładowarke. Jest szansa ze podsezpoły zostały uszkodzone? Telefon póki co działa.

U mnie folia była tak nałożona, że można by i z nią używać ładowarki. A naklejkę zaślepiającą można także przykleić jeszcze raz :) Więc raczej chyba nie możesz stwierdzić na 100%, że nówka. Chociaż  z wyglądu nie widać było aby była używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...