Skocz do zawartości

[ROM] Xiaomi.eu MIUI7-7.1.6.0 Stable Multi Rom Root


miczkins

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dalej mam problemy ze streamowaniem muzyki po bluetooth do radia samochodowego Pioneer DEH-X5800BT. Cały czas przerywa i wariuje tempo. Jest nawet gorzej niż na 6.1.21 :/

Mam to samo mam wrażenie że po minucie system albo zamyka program albo usypia bluetooth :/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Chyba rozwiązałem problem ze strumieniowaniem po BT. Będąc w pracy w opcjach programistycznych wyłączyłem "używaj nuPlayera" i zrestartowałem telefon. Po pracy wsiadam do samochodu, włączam Spotify i przerywania brak, problemy z tempem również nie występują. Podczas 40 km jazdy przerwało tylko kilka razy :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak przeskoczyć z 6.1.21 bez utraty plików, ustawień i w ogóle wszystkiego?

Na 6.1.21 jest masakryczna praca baterii... Na Syfromie MIUI 77 była lepsza..

jedyna opcja to backup danych na chmure xiaomi i po wgraniu nowego romu przywrócenie ustawien

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak przeskoczyć z 6.1.21 bez utraty plików, ustawień i w ogóle wszystkiego?

Na 6.1.21 jest masakryczna praca baterii... Na Syfromie MIUI 77 była lepsza..

Jak już przeskoczysz na wersję stable, to daj znać jak z baterią - bo jej długi czas działania to jedyne co mnie jeszcze trzyma na romie 77.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak przeskoczyć z 6.1.21 bez utraty plików, ustawień i w ogóle wszystkiego? Na 6.1.21 jest masakryczna praca baterii... Na Syfromie MIUI 77 była lepsza..

Jak już przeskoczysz na wersję stable, to daj znać jak z baterią - bo jej długi czas działania to jedyne co mnie jeszcze trzyma na romie 77.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Jutro wieczorem dam znać.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, robrexx napisał:

chłopaki piszcie jak jest z tą baterią... znacząca poprawa? , bo nie wiem czy flashować swojego xioami ;p

Z baterią jest dużo lepiej niż romów dev.

Niestety koniecznie trzeba wgrać całość (bez preloadera). Wgranie samego system spowodowało u mnie wyłączenie kart sim. Pomogło dopiero wgranie całego Romu i zresetowanie.

Edytowane przez Jacekkonto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jacekkonto napisał:

Niestety koniecznie trzeba wgrać całość (bez preloadera). Wgranie samego system spowodowało u mnie wyłączenie kart sim. Pomogło dopiero wgranie całego Romu i zresetowanie.

na czerwono bardzo ważne

Edytowane przez Jacobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Wszystkim.

Pomimo zaznajomienia się z tematami na forum uznałem, że jestem w dość nietypowej sytuacji, dlatego proszę o mądre rady :)

Posiadam RN3 2GB/16GB. Android 5.0.2 LRX22G MIUI 7.0 (stabilna) 7.0.919.0(LHNCNCJ).

Jako, że kupiłem go na dniach, w razie czego zawsze mogę odesłać, jeśli nie spełni oczekiwań - dlatego np. jeszcze nie rejestrowałem na xiaomi.


Co mi nie pasi w obecnym sofcie?
- chińskie syfilisy (cleanery, opera, appstore, security, dcshare, browser itd..) bo po pierwsze akywizują się same a po drugie zajmują miejsce i są śmieciowe
- pewne miesca w systemie na języku Polskim są angielskie (pół biedy) ale gdzieś tam głębiej np. sprawy sklepu to już zahacza o krzaczki..
- 3G/H+/4G telefon zmienia pasma jak oszalały, mam wrażenie że to przeszkadza w płynności obsługi internetu
- zasięg 4G dziadowski (w porównaniu do samsunga), ale jakość rozmów zawsze kapitalna.
- słabe transfery na H+/LTE (download przy max zasięgu 4G <8MBit/s)
- brak opcji wyłączanie polskich ogonków w SMSach (np. jakiś tryb prostego języka itp.)
- kiepski zasób słów T9, zwykłem pisać osobowo a tu brakuje często rodzajów męskich/żeńskich i muszę pisać samemu
- w trybie hot-spotu net działa średnio, ogólnie mam wrażenie że to obniża znacznie prędkość (na samsungu nie było takiego zjawiska)
- w trybie hot-spotu niestety jeśli się użyje jako telefonu do rozmów.. odcina internet całkiem dla urządzeń na hot-spocie (samsung sobie radził dobrze)
- krój / wielkość czcionki - zmienia tylko w polach tekstowych, niestety ikony mają zawsze za duże litery przez co czasem nie mieszczą się nazwy aplikacji pod ikonami
- kiepskie zdjęcia a filmy to tragedia (mam nadzieję, że to wina softu który kiedyś poprawią, wiem z doświadczenia że to może mieć ogromny wpływ)
- mam zablokowany bootloader (sprawdziłem)


I teraz pytania do wtajemniczonych:

1) chińczycy ponoć nie chcą już wysyłać kodów odblokowujących bootloader, czyli telefon będzie miał ten soft dopóki oni nie zrobią aktualizacji OTA ale znowu po co mi ona skoro niesie ze sobą na pewno chiński sklep i resztę śmieci.. a wolałbym mieć "normalną" sytuację, czyli czystszy Andek i tylko potrzebne apki, co więc polecacie?
2) znalazłem ten temat i mnie dość zaciekawił, pytanie brzmi, czy w obecnej sytuacji mając zablokowany bootloader na 100% da się wgrać jeden z poniższych softów:
Dev 6.1.29 -
http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html
Stable 7.1.6.0 - http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html
Jeśli dobrze zrozumiałem, obydwa mają polski język, nie mają śmieci i są lepsze od tego co mam wgrany, tylko nie wiem zbytnio czym się różnią ?
Dev bardziej rozwojowy, testowy a Stable zweryfikowany i stabilny?
3) A może lepiej zainstalować to?

http://xiaomi.com.pl/aktualizacja-xiaomi-redmi-note-3/
4) w kwestii baterii.. jest wg mnie dobrze, tzn. 2 dni trzyma na luzie, 1,5 przy dość intensywnym używaniu, pytanie czy te softy spod linków będą choć tyle dobre co moja obecna wersja?


I zapytam tak ogólnie - warto modzić w mojej sytuacji? A może pogodzić się z niedoskonałościami czy odesłać i kupić coś gorszego ale markowego np. J5 Dual?
Jestem zdecydowany na modzenie softu byle się dało i przyniosło jakieś plusy.


Pozdrawiam Wszystkich!

Edytowane przez marceleqs
dodany link
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marceleqs napisał:

Hejka Wszystkim.

Pomimo zaznajomienia się z tematami na forum uznałem, że jestem w dość nietypowej sytuacji, dlatego proszę o mądre rady :)

 

Kiepsko się zaznajomiłeś z tematami, a jesteś w sytuacji takiej, jak 90% ludzi kupujących ten telefon na Allegro.

Pytania wtórne. 

Wgraj rom 7.1.6.0 od Xiaomi.eu

Da się wgrać na zablokowany bootloader. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam o coś przed wgraniem, czego wcześniej nie znalazłem:
1) Czy przy flashowaniu trzeba wyjąć karty SIM? Nie pokasuje kontaktów etc.?
2) Kiedy zarejestrować się na koncie xiaomi? Teraz na syfiastym sofcie czy po flashowaniu?
Nic się nie stanie z powodu że jeszcze nie zarejestrowałem go?
3) Czy po przejściu na 7.1.6.0 będę mógł wrócić na pierwotny soft w razie potrzeby?

Bóg Zapłać, za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :grin:

Chciałbym jednak dla następnych Userów zwrócić uwagę na pewne kłody które mnie spotkały po drodze, a które napędziły mi spoooooro strachu:

1) Instrukcja mi nie chciała zadziałać bez kart SIM w telefonie (tacka była włożona pusta).
2) Komp miał problemy z ze sterownikami jakie trzeba zainstalować przed Flashowaniem.
Niby się zainstalowały, dla pewności reset kompa, potem odpalam Flash tool a tu kicha... nic nie działa, windows zgłszał że próba instalacji sterowników się nie powiodła (manager urządzeń w tray'u). Przy okazji tej próby, fon nie zaczął się flashować ale wyskoczył na ekranie obrazek ziomka grzebiącego w robociku, zamarłem wtedy, nic na kompie sie nie działo więc porozłaczałem wszystko. Robocik dalej wisiał.. w końcu zrobiłem reset poprzez Power button + Volume minus. Pomogło, fon ucichł.
Następnie reset kompa, odinstalowanie tych sterowników, znów reset, instalacja sterowników i dalej wg. instrukcji. Tylko zanim się udało połączyć, po podpięciu RN3 do usb windows zaczął znów instalować sterowniki, tym razem mu pozwoliłem i.. eureka, w chwili kiedy zakończył je instalować po swojemu i pozwoliłem mu skończyć. Odpaliłem toola od nowa i dalej już poszło wg instrukcji. Strach czy się uda dał mi sporo adrenaliny, odzwio :D

Wgrywanie Flasha trwało ponad 4 minuty natomiast uruchamianie telefonu znacznie dłużej, myślę że ponad 10min.


Co do pozytywnych zmian jakie widzę już w kilka minut po uruchomieniu:
- zdecydowanie szybciej działa internet w trybie zwykłym i co ważne - wreszcie śmiga szybko hotspot, większe transfery wyciąga na speedteście i ogólnie przy pobieraniu, wreszcie jest jak w samsungu s4mini
- kosmetycznie przemodelowane menu widać że jest teraz uporządkowane lepiej i trafniej.
- klawiatura Xperii bardzo wygodna
- menu działa płynnie, nie zauważyłem póki co jakiś wad albo żeby miało chodzić gorzej niż iOS 9.2.1kilak na iPadzie AIR
- zwiększyła się ilość pamięci ROM, z 12GB z hakiem mam dostępne 11 z hakiem, natomiast na syfilisie było tylko ponad 9GB
- Antutu daje wynik  45tyś.pkt. tak jak wczesniej, ale nie jestem poweruserem jesli chodzi o meczenie grami wiec jest dobrze, system chodzi plynnie ;)
- podoba mi się, że nie ma chińskich appek których ani to wywalić ani zamknąć na stałe nie można było na sofcie od kupna.
- zauważyłem, że w niektórych opcjach w ustawieniach poprawiono pewne rzeczy i jest tego całkiem sporo, bardzo fajnie.
- sklep działa polski bez kombinowania

Po sukcesywnych wieściach mam nadzieję, że bateria będzie co najmniej tak samo sprawna jak na stockowym sofcie, a może i lepiej.

Dzięki wszystkim, którzy zechcieli pomóc!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria zdecydowanie na plus.odcisk palca też działa bardzo dobrze na tym dev potrafił przyspac.jedyny problem to współpraca opaski mi band 1s z mi band tools od zdenka.po odpaleniu działa Ale po jakimś czasie przestaje trzeba zresetować i wtedy znowu na jakiś czas jest ok .próbowałem zaklodkowac Ale ta sama sytuacja.mi fit i mi band notify w tandemie działa ok nic nie zrywa tyle że program od zdenka ta nowa wersja ma lepszą obsługę pulsu macie jakiś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ,piszę pierwszy raz.

Wgrałem dwa dni temu na oryginalny soft od Xiaomi wersję eu.7.1.6.0 wszystko jest prawie dobrze,bateria ok, nie mam śmieci itd.

Ale mam ogromny problem z BT oczywiście z MiBandem jak i np ze słuchawką (rozłączanie) jak i np głośnikiem -pogra dwa trzy utwory i się rozłącza.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Scoli napisał:

Witam Wszystkich ,piszę pierwszy raz.

Wgrałem dwa dni temu na oryginalny soft od Xiaomi wersję eu.7.1.6.0 wszystko jest prawie dobrze,bateria ok, nie mam śmieci itd.

Ale mam ogromny problem z BT oczywiście z MiBandem jak i np ze słuchawką (rozłączanie) jak i np głośnikiem -pogra dwa trzy utwory i się rozłącza.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Witaj, 

ustawienia-urządzenie-bateria i wydajność-profile baterii- i w ustawieniach dajesz na "czyszczenie pamięci" - nigdy

 

mi pomogło

PZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ,piszę pierwszy raz.

Wgrałem dwa dni temu na oryginalny soft od Xiaomi wersję eu.7.1.6.0 wszystko jest prawie dobrze,bateria ok, nie mam śmieci itd.

Ale mam ogromny problem z BT oczywiście z MiBandem jak i np ze słuchawką (rozłączanie) jak i np głośnikiem -pogra dwa trzy utwory i się rozłącza.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Witaj, 

ustawienia-urządzenie-bateria i wydajność-profile baterii- i w ustawieniach dajesz na "czyszczenie pamięci" - nigdy

 

mi pomogło

PZDRO

A czy to ze tapatalk nie daje powiadomień jest z tym powiązane?

Gmail daje od razu...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marceleqs napisał:

Udało się :grin:

Chciałbym jednak dla następnych Userów zwrócić uwagę na pewne kłody które mnie spotkały po drodze, a które napędziły mi spoooooro strachu:

1) Instrukcja mi nie chciała zadziałać bez kart SIM w telefonie (tacka była włożona pusta).
2) Komp miał problemy z ze sterownikami jakie trzeba zainstalować przed Flashowaniem.
Niby się zainstalowały, dla pewności reset kompa, potem odpalam Flash tool a tu kicha... nic nie działa, windows zgłszał że próba instalacji sterowników się nie powiodła (manager urządzeń w tray'u). Przy okazji tej próby, fon nie zaczął się flashować ale wyskoczył na ekranie obrazek ziomka grzebiącego w robociku, zamarłem wtedy, nic na kompie sie nie działo więc porozłaczałem wszystko. Robocik dalej wisiał.. w końcu zrobiłem reset poprzez Power button + Volume minus. Pomogło, fon ucichł.
Następnie reset kompa, odinstalowanie tych sterowników, znów reset, instalacja sterowników i dalej wg. instrukcji. Tylko zanim się udało połączyć, po podpięciu RN3 do usb windows zaczął znów instalować sterowniki, tym razem mu pozwoliłem i.. eureka, w chwili kiedy zakończył je instalować po swojemu i pozwoliłem mu skończyć. Odpaliłem toola od nowa i dalej już poszło wg instrukcji. Strach czy się uda dał mi sporo adrenaliny, odzwio :D

Wgrywanie Flasha trwało ponad 4 minuty natomiast uruchamianie telefonu znacznie dłużej, myślę że ponad 10min.


 

JA oczywiście miałem podobne przygody, tylko za drugim razem znowu puściły mi nerwy i nie wiedziałem czy się to zainstalowało czy nie, na  SP Flash cisza, na tel robocik, wkurzyłem się puściłem vol down i zacząłem wyłączać tel (nie odłączając USB) kombinacją klawiszy vol down + power, tel zgasł na  SP Flash o dziwo pojawiło się czerwony pasek download, po czym żółty zaczął iść, powiem że byłem w szoku, bo myślałem że tel jest wyłączony, poczekałem do 100% powyłączałem wszystko, kabel odłączyłem uruchomiłem tel, myślał trochę i BINGO wszystko się wgrało i działa, mam nadzieję że też wszystko :D 

Dzięki miczkins za to info i wpis w temacie o baterii który mnie tu skierował :D

I wszystkim innym za pomocne posty i print screen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ze tapatalk nie daje powiadomień jest z tym powiązane?

Gmail daje od razu...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Byc może "oszczędzanie baterii w tle" masz aplikace ktore maja dzialac, dodaj tam tapatalka

A dzięki, spróbuję.

"Zawsze dostępna" nie obali mi baterii?

5e18a63e1090635e90e8aadea3fa8b44.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem ślepy czy nie ma opcji programistycznych, najbardziej chodzi mi o USB, bo ciężko jest pod cokolwiek podłączyć tel żeby był widoczny, wcześniejszy tel łączył się bezproblemowo z PS3 i można było dowali kopiować pliki w RN3 nie jest tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ze tapatalk nie daje powiadomień jest z tym powiązane? Gmail daje od razu...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Byc może "oszczędzanie baterii w tle" masz aplikace ktore maja dzialac, dodaj tam tapatalka

A dzięki, spróbuję.

"Zawsze dostępna" nie obali mi baterii?

5e18a63e1090635e90e8aadea3fa8b44.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

To niestety nie pomogło... HELP

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, e-34 napisał:

Czy jestem ślepy czy nie ma opcji programistycznych, najbardziej chodzi mi o USB, bo ciężko jest pod cokolwiek podłączyć tel żeby był widoczny, wcześniejszy tel łączył się bezproblemowo z PS3 i można było dowali kopiować pliki w RN3 nie jest tak kolorowo.

Nie ma, musisz włączyć. Wejdź  w Ustawienia->Informacja o telefonie->Tapnij bodajże 10 razy na Wersja MIUI 
Opcje programistyczne pojawią ci się w Ustawienia->Urządzenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę przejść z xiaomi eu 6.1.11 (chyba dev) na ten rom wygrywając tylko plik system w spflashtool? Jeżeli pytanie padało już wiele razy to wybaczcie ale czytam każdy temat o tym telefonie i każdym romie do niego i się już zaczynam gubić :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smigoll napisał:

Czy mogę przejść z xiaomi eu 6.1.11 (chyba dev) na ten rom wygrywając tylko plik system w spflashtool? Jeżeli pytanie padało już wiele razy to wybaczcie ale czytam każdy temat o tym telefonie i każdym romie do niego i się już zaczynam gubić :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu. Tam masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...