Skocz do zawartości

[ROM] Xiaomi.eu MIUI7-7.1.6.0 Stable Multi Rom Root


miczkins

Rekomendowane odpowiedzi

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

W dniu wczorajszym ukazała się wersja stabilna romu od Xiaomi.eu, sposób wgrania analogiczny do wersji deweloperskiej:

Use SP Flash tool from the ZIP.
Go to Download tab.
Choose Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash folder.
Choose Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder
And finally and very important - UNCHECK preloader  (if don't - you are going to brick RMN3)
Then flash as usual with SP Flash:
Select Download Only option.
Press Download button.
Turn off RMN3.
Press only vol down button on RMN3 and plug USB cable immediately. Keep button pressed.
See the red bar in SP Flash. Now you can leave the button.
See the yellow bar in SP Flash - that means flashing is started, wait until progress is 100% and window with green check mark appear. Flashing is done.
Now disconnect USB cable, close the SP Flash and turn on RMN3. First start may take up to 10 minutes.

Ze swojej strony polecam, na tym romie poprawiła się praca baterii jak również modułu bluetooth.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam soft 6.1.21 eu , wie kto może jak się miewa bateria na tym sofciku stable co jest w temacie ?

obecnie na 6.1.21 nie jestem za bardzo zadowolony z poziomu baterii a pamiętam że na stable z tego co mi się wydaje wytrzymała dłużej... z góry dzięki za feedback :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

jest jakas możliwość przejścia z 6.1.21 do tej 7.1.6.0 bez utraty danych ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, miczkins said:

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

W dniu wczorajszym ukazała się wersja stabilna romu od Xiaomi.eu, sposób wgrania analogiczny do wersji deweloperskiej:

Use SP Flash tool from the ZIP.
Go to Download tab.
Choose Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash folder.
Choose Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder
And finally and very important - UNCHECK preloader  (if don't - you are going to brick RMN3)
Then flash as usual with SP Flash:
Select Download Only option.
Press Download button.
Turn off RMN3.
Press only vol down button on RMN3 and plug USB cable immediately. Keep button pressed.
See the red bar in SP Flash. Now you can leave the button.
See the yellow bar in SP Flash - that means flashing is started, wait until progress is 100% and window with green check mark appear. Flashing is done.
Now disconnect USB cable, close the SP Flash and turn on RMN3. First start may take up to 10 minutes.

Ze swojej strony polecam, na tym romie poprawiła się praca baterii jak również modułu bluetooth.

Jako, że jestem nowym użytkownkiem Androida (poprzednio WP), mam kilka pytań co do instalacji.

1. Use SP Flash tool from the ZIP. - z którego dokładnie ZIP mam użyć ?
2. Choose Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash folder. - to samo co wyżej
3. Choose Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder  - to samo co wyżej
4. And finally and very important - UNCHECK preloader  (if don't - you are going to brick RMN3) - jak wykonać ten krok ?

 

Póki co tyle pytań. Dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przenoszenie danych i ustawień itp. z chmury nie sprawia problemu po przesiadce z 6.1.21 z eu ? (bo jak wiadomo utrace pewnie wszystko z tel)
2. Czy jest on stabilniejszy i mniej błędny niż 6.1.21 ?
3. Czy są jakieś nowe wady których niema w 6.1.21 czy ogólnie warto się przesiąść ?

Edytowane przez wojtekvtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekvtec napisał:

1. Czy przenoszenie danych i ustawień itp. z chmury nie sprawia problemu po przesiadce z 6.1.21 z eu ? (bo jak wiadomo utrace pewnie wszystko z tel)
2. Czy jest on stabilniejszy i mniej błędny niż 6.1.21 ?
3. Czy są jakieś nowe wady których niema w 6.1.21 czy ogólnie warto się przesiąść ?

Ad. 1 - nie miałem problemów z przeniesieniem ustawień z chmury, instalowałem telefon z totalnym wyczyszczeniem pamięci i importowało historię sms czy telefonów.

Ad. 2 - nie zrywa połączeń bluetooth, nie drenuje baterii, poza tym zmian czy różnic nie zauważyłem

Ad. 3 - nowych wad brak, działa bez zarzutu na tą chwilę, uważam że warto się przesiąść i mieć święty spokój z tą baterią, bo to jest chyba największy problem z wersją 6.1.21 xiaomi.eu - telefon odłączałem rano, a późnym wieczorem już miałem poniżej 20%, teraz około 35-40%.

Edytowane przez miczkins
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystkie wnioski miczkinsa. Na 6.1.21 miałem nieustanny problem z BT, na tym ROMie problem zniknął. Bateria trzyma wyraźnie dłużej, szczególnie to widać podczas intensywnego użytkowania.

Chciałem flashować samą partycję systemową, ale LoXaR odradził tą opcję i zalecił czystą instalację. Wszystkie dane przywracałem z chmury Xiaomi. Trwało to dość długo - pewnie serwery obciążone (?), ale wszystko zostało przywrócone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przenoszenie danych i ustawień itp. z chmury nie sprawia problemu po przesiadce z 6.1.21 z eu ? (bo jak wiadomo utrace pewnie wszystko z tel)

2. Czy jest on stabilniejszy i mniej błędny niż 6.1.21 ?

3. Czy są jakieś nowe wady których niema w 6.1.21 czy ogólnie warto się przesiąść ?

Ad. 1 - nie miałem problemów z przeniesieniem ustawień z chmury, instalowałem telefon z totalnym wyczyszczeniem pamięci i importowało historię sms czy telefonów.

Ad. 2 - nie zrywa połączeń bluetooth, nie drenuje baterii, poza tym zmian czy różnic nie zauważyłem

Ad. 3 - nowych wad brak, działa bez zarzutu na tą chwilę, uważam że warto się przesiąść i mieć święty spokój z tą baterią, bo to jest chyba największy problem z wersją 6.1.21 xiaomi.eu - telefon odłączałem rano, a późnym wieczorem już miałem poniżej 20%, teraz około 35-40%.

60% od rana do wieczora?!? Na moim smieciowym sofcie mam 50% przez 24h. To ja chyba podziękuję i obecnym stable i dev :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przechodziłem z tego: 6.1.21 Global EU ROM z ROOT'em na te stable i nie było żadnego problemu z flash'em.

Korzystałem z flashtoola zawartego w romie, czyli v5.1532.00 ;)

Zobaczymy czy będzie lepiej z baterią tak jak poprzednicy piszą ;)

Jedyną wadą jest to, aby aktywować kartę sim do synchronizacji chmury trzeba zmienić język na angielski... Na polskim nie ma możliwości by aktywował konto MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej mam problemy ze streamowaniem muzyki po bluetooth do radia samochodowego Pioneer DEH-X5800BT. Cały czas przerywa i wariuje tempo. Jest nawet gorzej niż na 6.1.21 :/

Mam to samo mam wrażenie że po minucie system albo zamyka program albo usypia bluetooth :/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...