Skocz do zawartości

Problem z baterią - Redmi Note 3


nexttime

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przesiadłem się na RN3 z s6 edge właśnie ze względu na baterie, która w szajsungu znika w ciągu 8-10h

Używam telefonu podobnie do kolegi "e-34" i jestem bardzo zadowolony.

Mam MIUIPolska (wersja z 19.02) i wszystko super, nie dysponuje screenami ale jak dotąd to najlepszy akumulator jaki miałem okazję używać.

Może rzeczywiście warto sprawdzić telefon w serwisie skoro kupiłeś w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszej aktualizacji miui polska dla rm3 zauwazylem że szybciej troche znika bateria i na trybie wydajnym w antutu do poprzedniej wersji wypada prawie o 3000 pkt słabiej. Test na zresetowanym tel. Trochę aplikacji poinstalowane

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, kupiłem RN3, głównie ze względu na pojemną baterię a tutaj jest kiepsko. W innych telefonach można było kiedyś wymieniać baterię, co rozwiązało problem, podmieniłem baterię i ok. Teraz bateria niewymienna i trochę się pobawię i bateria znika w oczach. W innym telefonie miałem też 4000mAh z tym, że telefon 4 dni wytrzymał. W dzień ciężko było go rozładować, co prawda podzespoły gorsze, ale na Note3 się trochę zawiodłem. Mogli zrobić wersję 8000mAH i telefon 2x grubszy mógłby być, ale bateria by była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u kolegów ze starszym Notkiem: https://miuipolska.pl/forum/forum/153-modyfikacje-systemowe/ (podziękowania dla Wodzu) znalazłem kolejny sposób na poprawę pracy baterii: w ustawieniach audio trzeba wyłączyć NuPlayer a w ustawieniach WiFi wyłączyć możliwość skanowania. Zamknąłem też (nie mogę znaleźć opcji wyłączenia / odinstalowania) MiFit.

Nie wiem jak Wy, ale ja miałem obie te rzeczy włączone i dzisiaj ze zdziwieniem zauważyłem, w Battery Stats, że miałem wakelock od 6h (czyli od momentu odłączenia od ładowarki) i wszystko to dzięki AudioMix - dokładnie jak pisali inni we wklejonym linku. Już wcześniej go widziałem, ale jakoś nie kojarzę, żeby pokazywał aż tak długie wybudzenie a dzisiaj bateria dziwnie szybko mi spadała.

Działam teraz na MiuiPolska ver 6.2.18 dla zablokowanego bootloadera (od JDStar)

Zobaczymy, czy opisane zmiany coś poprawią...

 

Ovchie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Ja swojego RN3 mam od środy 2 marca. Co to tego, że telefon wysłany z Warszawy - jego dostarczenie i cały proces przebiegł bez problemów. Nie miałbym żadnych zastrzeżeń co to szybkości aplikacji, łapania sieci WI-Fi, LTE itd. gdyby nie bateria. Pierwszy raz naładowałem go w środę, podłączyłem około 21 i odłączyłem rano koło 5:30. Od razu po odłączeniu "wyparowały" 2-3 procenty baterii. Używałem go w czwartek raczej zwyczajnie, parę SMS, rozmów, internet nic nadzwyczajnego, a po powrocie do domu około 16 miałem tylko 27%! Dziś w nocy zupełnie mnie zamurowało. Telefon odłączony wczoraj, przed pójściem spać było 77%, gdy dziś rano wstałem patrzę i co ? 55%? Jak to jest możliwe, że przez noc na jasności ekranu 0, żadnych aplikacjach w tle itd. zeszło 22%? Jak myślicie co jest głównym powodem takiego spadku mocy baterii ? Czekam na możliwość odblokowania bootloadera i wgrywam MIUIPolska, mam nadzieję że to poprawi parametry baterii? Zaznaczam że mam soft w 99% spolszczony, dokładnie wersję 7.0.919.0 (LHNCNCJ).

Macie może jakieś pomysły na rozwiązanie tego, myślę większości drażniącego problemu RN3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Co może być przyczyną dużego zużycia baterii przez system adroid. Wygląda to tak, że Android OS zużywa 35% a System Android 34%. To nie jest normalne :/ Po resecie ustawień bateria ładnie trzyma ale tylko do kolejnego ładowania, później wszystko wraca i dochodzi nawet do 50% zużycia baterii przez Android OS.

100529b467a008fa062a3c2d85c7cd9f.jpg962a05a02c5ae32128c5a4fffb5a57a3.jpg

Edytowane przez GucioO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też miałem problem z ładowaniem na oryginalnej ładowarce (5V 2000mA). Bardzo długo się ładowała. Na szczęście problem się rozwiązał po podłączeniu do ładowarki z LG G4 (5V 1800mA) Przypuszczam że ładowarka którą dostałęm w zestawie jest uszkodzona/nie oryginalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam nowy telefon XRN3P, który doszedł do mnie 7 listopada. Wydaje mi się, że ma problem z ładowaniem. Od godziny ok. 18 do 20:46 zostało naładowane ledwo 35%, choć przed chwilą odrobinę przyspieszyło. Używana oryginalna ładowarka, ktoś wie o co chodzi? Dodam, że telefon w tym czasie nie był używany, Internet wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Należałoby sprawdzić prąd ładowania, ale bez choćby prostego testera (foto) na USB można zrobić orientacyjny pomiar aplikacją Ampere ze sklepu Google Play. 

Poprawny prąd ładowania Redmi Note 3 MTK powinien wynosić 1.2-1.6A

Tester ładowania na USB

IMG_20161021_140649.jpg

P. S. Popraw tytuł na zgody z zasadami forum! 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z długim ładowaniem telefonu który trwa około 4 godzin. Mam nie oryginalną ładowarkę niby 2 amperową ale zmiana kabla nic nie daje. Więc chciałem dokupić jakiś bardziej markowy produkt  i patrzę że ładowarek xiaomi na Allegro nie ma, a czekanie na przesyłkę z Chin mi nie pasuje. Po komentarzach w tym temacie widzę że ładowanie dobrze idzie na ładowarkach innych firm więc może ktoś pomoże mi w wyborze czy taka będzie odpowiednia http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6014251553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu zagląda, bo mi zależy... Mam problem z baterią. O 20 odłączyłem od ładowarki. Jest 22 i mam 78%. Używałem tylko Facebooka i kilku aplikacji, a ostatnio widzę, że bateria bardzo mocno spada. Mam więc pytanie. Jak to naprawić? Zmiana systemu pomoże? Mam oryginalny od Goldwaya (śmieciowy) i nawet jeśli bym chciał, to nie wiem, na jaki zmienić. Nie mam nic odblokowanego (bootloadery itp), ani roota. Na jaki zmienić, aby nie trzeba było już z tym nic robić? Jakiś Global Dev? (Nie znam się, więc proszę, doradzcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu zagląda, bo mi zależy... Mam problem z baterią. O 20 odłączyłem od ładowarki. Jest 22 i mam 78%. Używałem tylko Facebooka i kilku aplikacji, a ostatnio widzę, że bateria bardzo mocno spada. Mam więc pytanie. Jak to naprawić? Zmiana systemu pomoże? Mam oryginalny od Goldwaya (śmieciowy) i nawet jeśli bym chciał, to nie wiem, na jaki zmienić. Nie mam nic odblokowanego (bootloadery itp), ani roota. Na jaki zmienić, aby nie trzeba było już z tym nic robić? Jakiś Global Dev? (Nie znam się, więc proszę, doradzcie)


Zawsze można wymienić baterie jak tak nagle z d*py Ci szybko spada ta bateria.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej!

Od prawie roku jestem posiadaczem Redmi Note 3 (przynajmniej z nazwy wg Androida i sprzedawcy).

Od około 2 tygodni bateria zaczęła się strasznie grzać, trzyma nieporównywalnie krócej (zamiast ładowania co półtora dnia, muszę to robić około 3 razy dziennie). Telefon wariuje, czyt. Po odblokowaniu zacina się na jakieś 20 (!) sekund, jest sporo wolniejszy, widać to chociażby po animacjach, odpalaniu apek czy pisaniu (chyba nie radzi sobie z bardzo szybkim pisaniem)...

Ma ktoś jakiś pomysł jak ugryźć temat, żeby wrócić do stanu używalności? Załączam screena z info o telefonie.

Pozdrawiam i czekam na pomoc, z góry dzięki!

Screenshot_2017-07-10-18-50-06-624_com.android.settings.png
 

Edytowane przez zippedin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz.ur napisał:

@zippedin Może zrób aktualizację . Twój telefon to  Redmi note 3 pro, czyli nazwa kodowa Kenzo

Na 100 procent? Po czym to poznajesz? :) Zaktualizowałem wszystko co mogłem (tzn. tylko wchodząc w zakładkę aktualizacje), myślisz że to wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich !

     Ostatnio gdy uszkodziło mi się złącze microUSB w moim RedmiNote 3 postanowiłem je wymienić więc zamówiłem część i ją wymieniłem. Ok wszystko działa ale jest problem taki że na romie MIUI Polska strasznie ładuje wolno baterie. Wykluczam jakiekolwiek uszkodzenia baterii bądz modułu ładowania, ponieważ wgrałem jakiś ROM z XDA i bateria ładuje sie normalnie. Ma ktoś jakiś pomysl? Pozdrawiam

Ładuje ładowarka a raczej ta przejśćiówka od XIAOMI która była dołączona do zestawu.

Podam oznaczenia tej ładowarki jakie są:

MDY-08-EF

100-240V~ 50/50Hz

Max 0,35A

5v=2000mA

A kabel USB jakim ładuje to kabel od Samsunga.

Czyli zmienić ładowarke i wszystko powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...