Skocz do zawartości

Problem z baterią - Redmi Note 3


nexttime

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dosłownie w środę tel w wawie xiaomi-polska czy jakoś tak, używam go na dual-sim T-mobile i Orange 8 godzi w biurze wifi i oczywiście w domu i jakieś 2 godz LTE na czas jazdy samochodem + yanosik, dużo rozmów internet trochę grania i dziś np. Córeczka film oglądała i dziś od jakieś 10 do teraz (oczywiście dziś bez pracy, czyli dom i przede wszystkim wifi) i mam już 37% baterii przy automatycznym ustawieni podświetlenia wyświetlacza!?! tak samo używałem poprzednika "polski cud techniki" myphonr luna też 5,5" też dual-sim tak samo używany i bateria na dłużej starczała po ponad roku użytkowania gdzie jest tylko Li-Ion 2400 mAh a tu niby Li-Po 4000 mAh (po masie tel chyba siedzi taka bateria chyba że zastąpili płytkami ołowiu) Na razie soft wgrany przez miui czekam na odblokowanie, kumpel ma i za jego namową zakupiłem, jemu trzyma prawie dwa dni używa podobnie z wyłączeniem dual-sim, ale żeby aż taka różnica???

Screenshot_2016-01-30-17-12-31_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-01-30-17-13-00_com.gsamlabs.bbm~01.pngScreenshot_2016-01-30-17-13-09_com.gsamlabs.bbm~01.pngScreenshot_2016-01-30-17-13-28_com.gsamlabs.bbm~01.pngScreenshot_2016-01-30-17-25-40_com.android.settings.png

Edytowane przez e-34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z baterią pomaga tak jak @kukid1 wspomniał:

 

Mi trzyma zdecydowanie dłużej na wersji stable niż na wersji dev (wersje od Xiaomi.eu). 

Każdemu przed napisaniem posta w tym temacie dotyczącego problemów polecam wgranie tej wersji i porównanie. 

W końcu jakas konkretna odpowiedz!! w pon spróbuję to wgrać. Mam tego deva 6.1.21. Wgranego po spflashtool. Czy możesz mi podesłać link do paczki z tym romem i sposobem jak to wgrać.?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest poprawa z 20% na 50% po całym dniu. Dodatkowo polecam Titanium Backup i zamrożenie kilku niepotrzebnych aplikacji (ten rom ma roota). 

@ppgblack wgraj wersję stabilną i powinno się poprawić: http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

@Seweryn.f - jakieś źródło?

Edytowane przez miczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, miczkins napisał:

No u mnie jest poprawa z 20% na 50% po całym dniu. Dodatkowo polecam Titanium Backup i zamrożenie kilku niepotrzebnych aplikacji (ten rom ma roota). 

@ppgblack wgraj wersję stabilną i powinno się poprawić: http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

@Seweryn.f - jakieś źródło?

Ok, przysiadłem do kompa pobieram 6 min i powinienem mieć, mam nadzieję że laik taki jak ja poradzi sobie z tym, mówicie że nie muszę mieć odblokowanego Bootloader-a, oki zobaczymy co z tego wyjdzie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Problem z bateria RN3 ex

Wgrałem wczoraj MIUI7-7.1.6.0 Stable Multi Rom Root co by pomogło z szybko padającą baterią, ale niestety lipa, jak o 6:00 zacząłem używać tel tak koło 16:30 było już 8%!!!!

gdzie tylko rano na chwile odpalony boom beach, yanosik w drodze do pracy jakieś 40min, wifi w robocie nawet nie bawiłem się nic tel żadnego netu trochę porozmawiałem i w drodze przez słuchawkę, co ciekawe tej apki do obliczania procentów która jest pierwsza użyłem może ze trzy razy w sumie max 10min, apki do testu GPS raz na max 1 min. (trzeba przyznać że satelity zbiera pięknie nawet złapał jednego chińskiego!) a te aplikacje są w czołówce zużycia energii??? 

Pozmieniałem w opcjach programistycznych, co by w tle wszystko wyłączać zostawić max dwa procesy, sprawdzę jutro czy będzie coś lepiej.

Dodam że poprzedni tel używałem tak samo, miał półtora roku baterie koło 2600mAh i spokojnie stykało do nocnego ładowania!

Więc proszę nie mówcie mi że to wina śmieciowych aplikacji.

Czy ktoś oddawało coś do xiaomi4you na gwarancji?

[edit]

Dodam że kumpel ma taki sam tel używa bardzo podobnie do mnie i jak z nim gadałem po pierwszej miał coś ponad 80%, a jak mi padała miał 80% gdzie ja 8%., czekam na odblokowanie i wgram tan sam rom, może to coś pomoże.

 

Screenshot_2016-02-01-16-39-26_com.gsamlabs.bbm.pngScreenshot_2016-02-01-16-39-34_com.gsamlabs.bbm.pngScreenshot_2016-02-01-16-39-48_com.gsamlabs.bbm.png

Edytowane przez e-34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rom 7.1.6.0 poprawił sytuację znacząco.

Mam kartę Play gdzie standardowo zawsze zmieniam sieć na wybór ręczny i Plus lub teraz T-mobile (ze względu na ewentualny brak sieci 800MHz), drugą kartę mam w nju ale z jakiegoś powodu nie mogę wybrać Orange.

Bateria działa faktycznie jakoś słabo ale w porównaniu do romu dev jest bardzo duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, e-34 napisał:

Wgrałem wczoraj MIUI7-7.1.6.0 Stable Multi Rom Root co by pomogło z szybko padającą baterią, ale niestety lipa, jak o 6:00 zacząłem używać tel tak koło 16:30 było już 8%!!!!

gdzie tylko rano na chwile odpalony boom beach, yanosik w drodze do pracy jakieś 40min, wifi w robocie nawet nie bawiłem się nic tel żadnego netu trochę porozmawiałem i w drodze przez słuchawkę, co ciekawe tej apki do obliczania procentów która jest pierwsza użyłem może ze trzy razy w sumie max 10min, apki do testu GPS raz na max 1 min. (trzeba przyznać że satelity zbiera pięknie nawet złapał jednego chińskiego!) a te aplikacje są w czołówce zużycia energii??? 

Pozmieniałem w opcjach programistycznych, co by w tle wszystko wyłączać zostawić max dwa procesy, sprawdzę jutro czy będzie coś lepiej.

Dodam że poprzedni tel używałem tak samo, miał półtora roku baterie koło 2600mAh i spokojnie stykało do nocnego ładowania!

Więc proszę nie mówcie mi że to wina śmieciowych aplikacji.

Czy ktoś oddawało coś do xiaomi4you na gwarancji?

[edit]

Dodam że kumpel ma taki sam tel używa bardzo podobnie do mnie i jak z nim gadałem po pierwszej miał coś ponad 80%, a jak mi padała miał 80% gdzie ja 8%., czekam na odblokowanie i wgram tan sam rom, może to coś pomoże.

 

Screenshot_2016-02-01-16-39-26_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-02-01-16-39-34_com.gsamlabs.bbm.png

Screenshot_2016-02-01-16-39-48_com.gsamlabs.bbm.png

Mam podobny problem, wczoraj wgralem oficjalne stable z eu także zobacze. A jaki dokładnie soft ma Twój kolegą? Ja mam odblokowany tel także moge wygrywać.

Edytowane przez krzysiu85005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie dotyczy samej baterii, ale funkcji z nią związanej. W opcjach battery/performance mam włączone animacje systemowe i zawsze podobało mi się to delikatne "wyskakiwanie" ikon po wybudzeniu, ale tej animacji nie widać, a szczególnie w innych motywach niż domyślny. Wie ktoś o co kaman? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żadnej różnicy nie widzę po tym romie 7.1.6 ledwo co używałem tel i mam 47 % aktualnie.. A jak teraz cis robię to procenty lecą w oczach... Mogę teraz otwarcie powiedzieć że odradzam ten tel!! Może i cena fajna ale kupiłem ta cegłę tylko ze względu na baterie...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2016o18:44, e-34 napisał:

Mam podobny problem, wczoraj wgralem oficjalne stable z eu także zobacze. A jaki dokładnie soft ma Twój kolegą? Ja mam odblokowany tel także moge wygrywać.

2016-02-01.thumb.png.14770665f3ecf3f06dcNapisał że nie ładował od wczoraj rana.

A ja wczoraj trochę ograniczyłem tel i powiem szczerze jest różnica na lepsze, z LTE ustawiłem na max H+ do nawigacji i internetu styka wystarczająco, wyłączyłem auto synchronizacje i żeby nie zachowywał żadnych działań w tle. I powiem że od 7:00 do teraz mam 41% tyle wczoraj miałem chyba o 13:30.A dziś nawet po powrocie do domu trochę pograłem. Niestety nie mogę dać aktualnych screenów bo podłączyłem tel do kompa i statystyki wzięły w łeb.

Co prawda nie po to kupiłem smartphone żeby go ograniczać w kierunku telefonu, ale zawsze coś.

Rozmawiałem z Xiaomi4you gdzie zakupiłem tel i jak powiedziałem co i jak to stwierdzili że nie powinno tak być i żebym przyniósł tel do sprawdzenia, jest to zawsze jakaś opcja.

Mam tylko z przed godziny. 

Screenshot_2016-02-02-20-32-56_com.gsaml

 A tak było wczoraj

Screenshot_2016-02-01-16-39-26_com.gsaml

Edytowane przez e-34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle walczę, ze zmianą ROM, więc ta opcja rozwiązaniu problemu jeszcze nie jest dla mnie dostępna.

 

Już pierwszego dnia używania telefonu zakoczyło mnie, że w nocy, przy wyłączonym ekranie i włączonym wifi, bateria spadła o 30%.

W sobotę, odpiałem telefon od ładowarki koło godziny 11 a gdy wracałem do domu o 17 to miałem 27% - telefon użyty do napisania jednego posta w Tapatak, ze 3 krótkich rozmów i chwili w necie...

Co ciekawe, jak wyłączyłem przesył danych to z 30% do 27% schodził mi prawie 3 godziny - ale to dopiero można nazwać pozbawianiem telefonu funkcji smart :-(

Efekt jest taki, że chwilowo wróciłem do mojego SGS3, z którym mam podobne problemy z baterią...

 

To jeszcze dwa pytania:

- jakie macie modele? Mój jest 3/32 - może problem dotyczy jednej wersji?

- ile macie kart sim, i w który slot włożone? Ja ma mtylko jedną kartę i odruchowo włożyłem ją w 2 (ten głębiej wchodzący) - może to ma jakieś znaczenie?

Edytowane przez Ovchie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee, chyba nie jest tak źle z ta baterią w RN3 na MediaTeku? Test z dzisiaj poniżej, na MIUI PL opartym o MIUI DEV 6.1.29, włączone cały czas WiFi, GPS, dane komórkowe. Chyba nie jest tak źle, nie? Ciekawe jakby szło na wersji stable EU, która podobno lepiej zarządza baterią?

 

Screenshot_2016-02-19-20-53-57_com.futuremark.pcmark.android.benchmark.png

Screenshot_2016-02-19-20-54-05_com.futuremark.pcmark.android.benchmark.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując ten tel kierowalem się dużą bateria, z nadzieją że będzie trzymała 2dni.. przy normalnym użytkowaniu. A prawda jest taka że trzyma dwa dni jak dzwonie, SMS i troszkę internetu.. Dla mnie to słabo jak na takiego olbrzyma...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...