Skocz do zawartości

Problem z baterią - Redmi Note 3


nexttime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam telefon zakupiony z http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-3-32gb-lte-wysylkaz-polski-24h-i5888332537.html

W telefonie posiadam wersję Miui 7 ver, 7.0.16.0 wszystko działa bardzo dobrze oprócz ładowania, telefon ładowany już prawie 4h z poziomu 20% podskoczył do 50%. Ładowany na oryginalnej ładowarce oraz kablu. Co może być przyczyną tak powolnego ładowania?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2016o23:02, marxxx napisał:

Tez mi powoli sie telefon ładował, ale używałem taniego kabla, zmieniłem i poszło trochę szybciej,

N3 nie ma szybkiego ładowanie, duża bateria, to i długo to trwa.

Z tego co wyczytałem naładowanie od zera do 100% trwa 2 godziny i 40 minut. Szybkie ładowanie skróciło by ten czas do 2h. Tylko nie wiadomo czy wytrzymała by bateria :-) Załatwcie jedną a sprawdzę pod zasilaczem laboratoryjnym :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2016o23:02, marxxx napisał:

Tez mi powoli sie telefon ładował, ale używałem taniego kabla, zmieniłem i poszło trochę szybciej,

N3 nie ma szybkiego ładowanie, duża bateria, to i długo to trwa.

Mylicie się ;-)  cytat z danych technicznych 

4000 mAh battery

  • 690 Wh/L high-density battery
  • Supports 5V/2A fast charging, can charge up to 50% in one hour
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi powoli sie telefon ładował, ale używałem taniego kabla, zmieniłem i poszło trochę szybciej,

N3 nie ma szybkiego ładowanie, duża bateria, to i długo to trwa.

Z tego co wyczytałem naładowanie od zera do 100% trwa 2 godziny i 40 minut. Szybkie ładowanie skróciło by ten czas do 2h. Tylko nie wiadomo czy wytrzymała by bateria :-) Załatwcie jedną a sprawdzę pod zasilaczem laboratoryjnym :-P 

Jeżeli tak to ja na pewno mam podróbkę, u mnie ładowanie od 0 do 100% zajęło ok 14h. Poleci ktoś jakąś ładowarkę o dobrych parametrach? Najlepiej 5V/2A?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

@edit chociaż teoretycznie pisze, że mam dobrze b858eb7c68152ab9a121bb13ca356bbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nexttime napisał:

Jeżeli tak to ja na pewno mam podróbkę, u mnie ładowanie od 0 do 100% zajęło ok 14h. Poleci ktoś jakąś ładowarkę o dobrych parametrach? Najlepiej 5V/2A?

To jest oryginalna ładowarka od Xiaomi i powina być ok. Generalnie proces ładowania baterii li-on dzieli się na 2 cykle:

1. Ładowanie baterii do uzyskania napięcia 4,2V (Ale możliwe że w przypadku RN3 jest bateria od podwyższonej pojemności - czyli około 4,35V[np. jak w RN2])

2. Ładowanie aż do zmniejszenia natężenia ładowania (<0,030A) 

Patrząc na naszego RN3 (4000mAh). Jeśli telefon od stanu rozładowania do końca pierwszego cyklu pobiera z ładowarki 2A - czyli w godzinę naładuję baterię do około 50% - czyli szbsze ładowanie jest nie możliwe. Nie da się przyśpieszyć ładowania w 2 cyklu. Owszem, można zwiększyć napięcie - ale skutkowało by to uszkodzeniem baterii. Praw fizyki nie oszukacie.

Póki co jednak nadal nie wiadomo czy RN3 pobiera z ładowarki te 2A. Np. RN2 pobiera tylko 1,43A. Więc nie wiadomo czy RN3 w pełni wykorzystuje możliwość szybkiego ładowania

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dostałem RN3P. Po podłączeniu do oryginalnej ładowarki telefonu 5V/2A (stan baterii 27%) pobiera z ładowarki prąd 1,87A przy napięciu 5,38V. Czyli Można powiedzieć że wspiera szybkie ładowanie, lecz w 85%. Gdyby pobierał pełne 2A - ładowanie do tych 50-60% było by ..10 minut krótsze ? 

Czyli nie ma się nad czym rozczulać, jest dobrze  :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bomirr napisał:

Jak pisał kolega inna przejściówka

 

4 godziny temu, slother napisał:

Spróbuj użyć innej przejściówki, komuś pomogło.

Panowie serwisant GSM z wieloletnim doświadczeniem sprawdza dla was, forumowiczów jak "w praktyce"  sprawuje się szybkie ładowanie. A dostaje dziwne porady :-D  Przejściówka to nie problem. Przecież mogę pozyskać zasilanie z zasilacza laboratoryjnego :-) 

Zacznijmy od początku. Producent deklaruje, że Redmi Note 3 posiada baterię która:

- ma pojemność wynoszącą 4000mAh - telefon ładuję pierwszy raz, dopiero po kilku cyklach uformuje się. Ale patrząc na pomiary - na 95% ma te 4000 mAh albo i więcej :-) 

-obsługuje szybkie ładowanie 5V/2A (w praktyce max ~1,85A)  - czyli ciut niższe niż deklaruje producent,

- naładuje telefon do 50% w ciągu godziny  - tego jeszcze nie sprawdziłem.

 

W RN2 producent również deklaruje szybkie ładowanie (5V,2A) z czego telefon pobiera ~1,45A, baterię o pojemności 3000mAh (w praktyce jakieś ~2900mAh) czyli mniej niż podają "na papierku".

Pod względem ładowania RN3 wypada lepiej niż np. RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jak w temacie mam problem z bateria. Na początku miałem wgrany sof z china(nie był syfiasty ale miał parę aplikacji które myślałem że drenuja mi baterie) Zważywszy na problem z odblokowanie zainstalowalem Global UE 6.1.21 polecany na forum... I jest to samo albo i gorzej... Bateria ucieka w oczach... Jasność 20%, włączone dane komi synch, bez wifi i bl. Nie mam dziwnych aplikacji. Ogólnie trochę internetu, forum. Rano 6:20 odlaczylem tel i teraz 9:30 mam 84% i nie wiele robilem. Wczoraj trochę w ciągu dnia pogralem i stand. forum i sot 4h. Słyszałem że dev 5.12.31 był spoko jeśli chodzi o baterie.

Ma ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonov a co tam jest??? Czytałem to już dawno... Nic oprócz chwalenia się osób że maja sot 8h... Tyle że ja wiem że mam problem i pytam się czy ma ktoś jakiś pomysł??

Ps. Tam też już pisalem i problem został pominięty.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...