Skocz do zawartości

[Mi4C] Team Superluminal's CM13


Gravis

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kamillm napisał:

Ja robie to po to, zeby sobie wycziscic pamiec wewnetrzna ze zbednych glupot jak np plik zip z softem xiaomi.eu, wlaczam urzadzenie i mam czyste bez zbednych plikow, w sumie tylko po to to robie, ale tak jak napisales nie wnosi to niczego konretnego do telefonu oprocz wyczyszczenia pamieci wewnetrznej :D

Tak wiem, pamiętam - co nie zmienia faktu, że jest to bez sensu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym dziwnego... Na forum cm13.1 było pełno przypadków że po aktualizacji a to nie działał BT, a to kart SIM nie czytało, a to aparat nie działał.... I cudownym lekiem było zainstalowanie drugi raz tej samej aktualizacji.
Więc skończcie gwiazdorzyc

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawliko napisał:

Nie wiem co w tym dziwnego... Na forum cm13.1 było pełno przypadków że po aktualizacji a to nie działał BT, a to kart SIM nie czytało, a to aparat nie działał.... I cudownym lekiem było zainstalowanie drugi raz tej samej aktualizacji.
Więc skończcie gwiazdorzyc

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Coś Ci się pomyliło. Owszem, ponowne zainstalowanie jest w wielu przypadkach pomocne, jednakże na zasadzie "czystej instalacji" - w przypadku, gdy wcześniej wykonaliśmy "brudną instalację" :P W każdym innym przypadku guzik to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 12:43, data17 napisał:

Ktoś ma opis zarządcy procesora w omni ROM? Jak który działa? Włączyłem powersave ale strasznie wolno działa telefon

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Gdybyś wrzucił sobie słówko "powersave" do tłumacza, to byś wiedział czemu telefon zwolnił... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mintaa napisał:

Używa ktos CM13.1 TS ? Jak odczucia ? Własnie zainstalowałem i bede testował baterie, Sprawdzał ktoś na jakich ustawieniach trzyma najlepiej ?  Ktoś pisał wczesniej o ograniczaniu procesora jednak link do pobrania wygasł ma ktos jakies info jak to zrobić ?

 

System dziala ok. Mniej problemow niz na MIUI. W kwestii wydajnosci jest tak samo. Jezeli chodzi o baterie to wydaje mi sie ze lekka przewaga w dla cm.

Siedze na nim niecale pol roku i sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

System dziala ok. Mniej problemow niz na MIUI. W kwestii wydajnosci jest tak samo. Jezeli chodzi o baterie to wydaje mi sie ze lekka przewaga w dla cm.

Siedze na nim niecale pol roku i sobie chwale.

Tzn na miui 3,5h sot to byl max , cokolwiek bym nie robił za dobrych czasów na CM13 wyciągałem 5h a czytalem rekordy po 8h nawet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zblizylem sie nawet do 5 godzin ale to pewnie dlatego ze uzywam telefon inaczej niz ty. 

Telefon w zasadzie laduje codziennie a to dlatego ze np po dniu na uczelni przyjde do domu i mam w okolicach 40-60%. Troche ryzyko isc na nastepny dzien z takim naladowaniem.

No chyba ze odpale jakas gre, wtedy baterie wciaga ładnie. Ale to wszsytkie telefony tak maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawliko napisał:

Nigdy nie zblizylem sie nawet do 5 godzin ale to pewnie dlatego ze uzywam telefon inaczej niz ty. 

Telefon w zasadzie laduje codziennie a to dlatego ze np po dniu na uczelni przyjde do domu i mam w okolicach 40-60%. Troche ryzyko isc na nastepny dzien z takim naladowaniem.

No chyba ze odpale jakas gre, wtedy baterie wciaga ładnie. Ale to wszsytkie telefony tak maja.

Nie wiem czy inaczej bo tez jestem studentem. Gram ogladam filmy czytam fb internet itd.

 

Btw Moje spostrzeżenia

Gdy wybierzemy oszczędzanie bateri tzn tryb oszczędny system automatycznie wyłączy ostatnie 2 rdzenie procesora

Edytowane przez Mintaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na miui nie dobija nawet do 3H SOT jak siędze na H+, na cm potrafię dojść do 4h, a jak korzystam też z WIFI to nawet do 4.5h w takim mieszanym. Też jestem studentem gdyby nie to, że mam powerbanka i podładowuje sobie go podczas zajęć to od rana do wieczora by nie wytrzymał :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to sobie używam tego 13.1 i bateria w zasadzie trzyma dwa dni :)

Minusy są takie:

1. Niektóre aplikacje same się wywalają albo nie chcą chodzić np. vsco - zainstalowałem, chciałem się zalogować i na oknie logowania - bład i wywala

2.Czasem filmy na Fb nie chodzą, podobnie sprawa ma się z Instagramem

Poza tym - raczej miodzio :)

 

A i pytanie - mów że znalazł update 20161231 - i czy chcę go instalować - można tu robić OTA i nie będzie problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 1.03.2017 o 19:19, M1r3k napisał:

Coś wiadomo czy będzie jakiś nowy uptade?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Na to bym nie liczyl. Albo bedzie ichne wydanie lineage os, jako nowy rom, albo nie bedzie nic. Takie mam przeczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
22 minuty temu, M1r3k napisał:

Pojawił sie Lineageos 14.1 Libra od teamsuperluminal. Ktoś już testował i może się podzielić wrażeniami oraz ewentualnymi bug-ami??

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Juz dawno porzucilem ich system bo nie dawali znaku zycia... 
Polece ci rom resurrectionremix. Obadaj temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, M1r3k napisał:

Pojawił sie Lineageos 14.1 Libra od teamsuperluminal. Ktoś już testował i może się podzielić wrażeniami oraz ewentualnymi bug-ami??

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

ja mam od 48h LOS14.1 od nich. 

wrażenia jak najbardziej pozytywne - uzywalem wczesniej przez ok 2 mc AICP z xda i w porównaniu do niego LOS dziala duzo plynniej, bateria tez dobrze-na aicp max 3h30/dzien,tu mialem wczoraj 4h SOT i to wylacznie na LTE/H+ 

gps: dziala, przejechalem w pt 450km

bt: dziala, miband funkcjonuje, rozmowy po BT w aucie rowniez

tel. dziala ok, na razie planuje zostac na tym romie

superusera lepiej sobie zainstalować samodzielnie (supersu), no wbudowany nie chcial dzialac m. in. z greenify

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Potrzebowałbym małej pomocy. Mianowicie wgrałem parę dni temu LOS dla swojego MI4c, dzisiaj chciałem wgrać przez ota nowy bulid LOS-a, po ściągnięciu plik telefon przeszedł w twrp i tak został. Żaden restart nie uruchamia telefonu - cały czas wchodzi w TWRP. Robiłem backup z cm-a, potem zrobiony 1.06. backup LOS-a, i kicha telefon cały czas nie chce się uruchomić i tylko wchodzi w TWRP. Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam akurat problemów z płynnością wersji 0106, natomiast zaraz po dirty flashu na wersji 2505 zaczęła się jazda z nieusypiającymi usługami google play - telefon robił się ciepły w kieszeni, a BBS pokazywało różne szalone rzeczy, np 2 wybudzenia na minutę przez GSF

w każdym razie sytuacja wydawała się nie do opanowania, ale jednak - okazuje się, że Greenify w ogóle nie radzi sobie z Nougatem, nawet w wersji płatnej umieszczona w /system/priv-app (jako apka systemowa z rzekomo wyższym poziomem uprawnień) ; od wczoraj zamiast tego testuje Naptime - i zachowanie tel w spoczynku się uspokoiło; jedynie odradzam użycie opcji "disable motion detection during Doze" - oszczędności względem "Aggressive Doze+Re-apply Doze after wakeups" są nikłe, natomiast telefon wybudza się normalnie i nie ma mignięcia podświetlenia ekranu zaraz po wznowieniu działania - autor wspomina w FAQ, że opcja kompletnego wyłaczenia czujników potrafi generować tego typu zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...