Skocz do zawartości

[Mi4C] Team Superluminal's CM13


Gravis

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, markus420 napisał:

Moje szkło ma wycięcie na czujnik. Po za tym sprawdzałem kiedy czujnik sprawdza czy jest zakryty. I zamiast sprawdzać co kilka sekund on sprawdza tylko raz potem już nie. Nie wiem czy dobrze to opisałem ale myślę że zrozumiecie.
Oczywiście jeśli odznaczę opcje przypadkowego wyświetlania wtedy jest ok ale wtedy telefon odblokowuje mi się w kieszeni i robi co chce.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Chyba rzeczywiście tak było w CM13.1. W SLIM ROM natomiast tego problemu nie ma. Za to aplikacja aparatu zalicza crash, gdy chce się filmować w FullHD. Inne rozdzielczości (łącznie z 4K) nie sprawiają żadnych problemów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez zastrzeżeń, za to czasami mam problem z klawiaturą. Jak użyję jej w trybie poziomym, to potem czasami w trybie pionowym widzę tylko pół klawiatury :D. Restart telefonu pomaga. A w Twoim przypadku chyba musisz spróbować ponownego flasha (bądź powrót do ustawień fabrycznych). Chyba, że to coś z żyroskopem? Może przetestuj w jakichś grach z takim sterowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś potrafi wyjaśnić czemu Mi4c na CM 13.1 łapie sygnał GPS dosłownie w kilka sekund - nawet w domu 1-2m od okna, a MIUI 7 i 8(testowałem kilka romów) kompletnie sobie z tym nie radzi? Jedyny sposób na złapanie fixa na MIUI, to odprawić tzw. taniec GPS, czyli wyjść na zewnątrz, odpalić GPS Test, pokręcić się trochę na pięcie w prawo, lewo, później czekać... czekać w napięciu... czeeekaaać.. jest! Wtedy pozostaje już tylko włączyć szybko Endomondo i można cieszyć się połączeniem GPS :D W moim przypadku jest to jedyny sposób na GPS w Endomondo, bez tej "ceremonii" nigdy samo nie łapie.. CM nie ma z tym najmniejszych problemów. O co tu chodzi? Kwestia ustawień? Da się je jakoś skopiować? :> Ogólnie MIUI jest super i chętnie bym do niego wrócił, ale potrzebuje normalnie działający GPS...

Pozdr.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue7 napisał:

Witam.

Czy ktoś potrafi wyjaśnić czemu Mi4c na CM 13.1 łapie sygnał GPS dosłownie w kilka sekund - nawet w domu 1-2m od okna, a MIUI 7 i 8(testowałem kilka romów) kompletnie sobie z tym nie radzi? Jedyny sposób na złapanie fixa na MIUI, to odprawić tzw. taniec GPS, czyli wyjść na zewnątrz, odpalić GPS Test, pokręcić się trochę na pięcie w prawo, lewo, później czekać... czekać w napięciu... czeeekaaać.. jest! Wtedy pozostaje już tylko włączyć szybko Endomondo i można cieszyć się połączeniem GPS :D W moim przypadku jest to jedyny sposób na GPS w Endomondo, bez tej "ceremonii" nigdy samo nie łapie.. CM nie ma z tym najmniejszych problemów. O co tu chodzi? Kwestia ustawień? Da się je jakoś skopiować? :> Ogólnie MIUI jest super i chętnie bym do niego wrócił, ale potrzebuje normalnie działający GPS...

Pozdr.  

Mi w mi4c lapalo spokojnie fixa w ok. 30 sekund na parapecie w domu ;] I ogolnie powiem CI tak CM uzdrawia wiekszosc telefonow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kokokola napisał:

Coraz bardziej skłaniam się ku opcji, że hardware w naszych mi sprzętach jest losowo dobierany i stąd problemy z działaniem przez brak dobrych sterowników. Innej opcji nie widzę czemu się potrafi to zesrać na czystym miui

Może być coś w tym co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

I ogolnie powiem CI tak CM uzdrawia wiekszosc telefonow ;]

Całe szczęście, bo przez ten uwalony GPS na MIUI, zaczynałem zastanawiać się nad zmianą fona.. Teraz niby wszystko działa, tyle, że nie jestem fanem czystego androida.. Po 4 miesiącach z MIUI zmiana na CM, to jak przesiadka z win 7 na 98.. zobaczymy jak to będzie..  

26 minut temu, kokokola napisał:

Coraz bardziej skłaniam się ku opcji, że hardware w naszych mi sprzętach jest losowo dobierany i stąd problemy z działaniem przez brak dobrych sterowników. Innej opcji nie widzę czemu się potrafi to zesrać na czystym miui

Faktycznie to by wyjaśniało wszystkie te mniejsze i większe problemy oraz ich brak, zależnie od konkretnego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2016 o 23:00, decorator12 napisał:


Jest tyle luncherow/motywow że zrobisz co zechcesz z Androidem.

Tu raczej chodziło o porównianie z działaniem systemu posiadającego różne zestawy sterowników, wspieranych komponentów. 
Tak było z każdym systemem Windows swoją drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy CM się skomercjalizowało, grupa developerów wcześniej związanych z CM, a nie mogących pogodzić się z tym, że niektórzy z ich kolegów się "sprzedali", postanowiła zacząć pracę nad nowym, całkowicie wolnym ROMem - OmniROM.

A sam system jest bardzo fajny - szybki, lekki, bez bugów i przyjazny dla baterii. Ja osobiście wolę Omni od CM.

A możliwości konfiguracji też całkiem spore.

Edytowane przez StrangeFruit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat używam omni switch do ostatnich aplikacji. Poza tym istnieje jeszcze Xposed i jego moduły. Ja dodatkowo używam jeszcze nowa launcher gdzie mogę sobie ustawić dowolną akcję dla przycisku home, także ostatnie aplikacje. Tak, że możliwości jest wiele, no ale wiadomo, co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do MIUI bo na CM'ie nie działała mi niestety aplikacja do wymuszania pasm.

Przed instalacją CM'a wg instrukcji na stronie team'u Superluminal trzeba było wykonać wipe system, data, cache, dalvik cache. Przed powrotem na MIUI zrobiłem dokładnie te same wipe'y. Czy instalując znowu MIUI nie potrzebnie ryzykowałem robiąc wipe system? Instalacja przebiegła pomyślnie ale czytałem, że może wystąpić błąd podczas instalacji i wtedy mamy problem. Dowiedziałem się również, że przy instalacji MIUI i tak system czyści się z automatu. Czyli w instrukcji do instalacji CM'a jest wipe system bo w tym przypadku sam się nie zrobi? Po proszę o wypowiedź jakiegoś fachowca, ciekawi mnie to.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zależy jak wygląda updater-script dla MIUI, w skrypcie przy instalacji CM na pewno nie ma automatycznego wipe system/data, bo nie dałoby się zrobić upgrade, a jedynie "fresh install"; przypuszczam zatem, że dla MIUI jest podobnie, inaczej przy każdej przyrostowej zmianie wersji systemu i flashowaniu musiałbyś czyścić wszystko; BTW gdy masz zainstalowane MIUI i próbujesz instalować CM13 bez wipe, to dostajesz error o jakiejś niezgodności; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Na partycji "data" masz dane, na partycji "system" jest system - to raczej oczywiste. Instalując jakikolwiek ROM i z automatu nadpisywana jest partycja systemowa, a ta druga pozostaje nienaruszona - chyba, że sami ją wyczyścimy. Nie wiem o jakich problemach i ryzyku piszecie :P

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...