Skocz do zawartości

[Mi4C] Team Superluminal's CM13


Gravis

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi jak zrobić czystą instalację z wyczyszczeniem wewnętrznej pamięci USB ? Bo przecież jak zrobię wipe pamięci wewnętrznej to skasuje mi się plik z nowym romem. Czy jest potem jakaś opcja aby po wipe skopiować do telefonu plik z romem i gappsy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do TWRP. Robisz WIPE wszystkiego. Podpinasz telefon do PC i kopiujesz plik z ROM - instalujesz. Proste.


S potem jest milion postów o złapanym bl. Po co utrudniać sobie życie? Jeśli najpierw zainstalujesz system będziesz miał pewność że odpalisz Fona, jeśli zrobisz all wipe i coś pójdzie nie tak, zacznie się lament.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Wchodzisz do TWRP. Robisz WIPE wszystkiego. Podpinasz telefon do PC i kopiujesz plik z ROM - instalujesz. Proste.

A potem jest milion postów o złapanym bl. Po co utrudniać sobie życie? Jeśli najpierw zainstalujesz system będziesz miał pewność że odpalisz Fona, jeśli zrobisz all wipe i coś pójdzie nie tak, zacznie się lament.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gravis napisał:

Wchodzisz do TWRP. Robisz WIPE wszystkiego. Podpinasz telefon do PC i kopiujesz plik z ROM - instalujesz. Proste.

A potem jest milion postów o złapanym bl. Po co utrudniać sobie życie? Jeśli najpierw zainstalujesz system będziesz miał pewność że odpalisz Fona, jeśli zrobisz all wipe i coś pójdzie nie tak, zacznie się lament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli zrobisz full wipe w recovery to pozbywasz się systemu. A jeśli coś się nieprawidłowo zainstaluje to mamy śliczny bl. Oczywiście nie mówię że Twoja metoda jest zła ale są prostsze i bezpieczniejsze co dla niektórych forumowiczów może okazać się zbawienne. 😉

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli postawie system od nowa a potem uruchomię "Ustawienia fabryczne" z zaznaczoną opcją "Kasuj przechowywaną zawartość" to czy to będzie równoznaczne z całkowitym wyczyszczeniem pamięci wewnętrznej tak jak w recovery ? Bo jeśli tak to faktycznie jest to trochę bezpieczniejszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam problem. Instalacja trwa u mnie już od jakichś 20 min a wydaje mi się, że nie powinno to aż tyle trwać. Zrobiłem wipe wszystkiego i wybrałem install zip i cm 13.1, dokładnie ta wersja: cm-13.1-20160423-UNOFFICIAL-libra.zip 

Macie jakieś pomysły co teraz?

EDIT: Udało się zrobić restore i wróciłem do MIUI ale nadal nie wiem dlaczego nie udało się zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. O tym pisałem kilka postów wcześniej. Wyczyściłeś wszystko to skąd miał się zainstalować rom. Wejdź w twrp podłącz kabel pod kompa i skopiuj rom jeszcze raz do pamięci. Jeśli uda Ci się go wrzucić to próbuj jeszcze raz zainstalować.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hejka wszystkim. Dzisiaj własnie przeszedłem z miui na cm13 ;) póki co powiem szczerze że chyba nie wrócę już do miui ;P

Mam do was drodzy koledzy pytanie może to jest nie istotne itd ale muszę wiedzieć. Otóż w menu rozwijanym co mamy kafelki do włączania wifi trybu samolowoego itd znalazłem ikonke KOFEINA i może ktoś z was jest w stanie wyjaśnić co to. Gdy to włącze odlicza się czas od 5 minut w dół gdy włącze 2 raz to od 10 min itd ;P

 

Już to rozpracowałęm :D po włączeniu tego czegoś ekran nie gaśnie przez np 5 min :D

Edytowane przez nosteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nosteres napisał:

znalazłem ikonke KOFEINA i może ktoś z was jest w stanie wyjaśnić co to

Ta funkcja służy do zablokowania wyłączenia ekranu telefonu przez określony czas, bez robienia zmian we właściwościach ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 94smichal napisał:

A ja mam do Was nieco inne pytnie. Jak wrócić z z tego romu do MIUI? Wystarczy zrobić wipe w recovery i zainstalować MIUI, czy trzeba jakieś specjalne zabawy wykonywać?

teoretycznie to co napisałeś powinno wystarczyć ;) tak przynajmniej dawniej miałem na nexusie 4. full wipe i instalacja z paczki miui. 

 

A powie mi ktoś jak zmienić tapetę blokady ekranu ?? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bezproblemowo wykonać downgrade wersji CM przez recovery ? Obecna wersja 20160508 powoduje u mnie dziwne zachowania: ekran potrafi gasnąć na kilka sekund, niektóre apki się wysypują i czasami chowa się ekran trwającego połączenia mimo tego, że rozmowa trwa. Dlatego chciałbym wrócić do wersji 20160427, która była całkowicie bezproblemowa. Dodam, że aktualizacje dotąd robiłem przez OTA (strasznie wygodne :-)

Czy teraz wystarczy sflashować poprzedni rom w recovery bez wipe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2016 o 17:41, baxy napisał:

Z tym nie ma problemu.

Tylko nie wiem jak wylaczy jedna karte sim

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

CyanogenMod wyłączył tą funkcjonalność jakiś czas temu, więc nie jest to możliwe.

A czy ktoś próbował na tym CM używać SnapdragonCamery (np. tak jak można wgrać w Mi4i)? Jeżeli tak to jak z jakością zdjęć w porównaniu do Miui lub tej domyślnej z CM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jelennn napisał:

A czy ktoś próbował na tym CM używać SnapdragonCamery (np. tak jak można wgrać w Mi4i)? Jeżeli tak to jak z jakością zdjęć w porównaniu do Miui lub tej domyślnej z CM? 

Powiem szczerze że za krótko byłem na miui żeby teraz mieć porównanie co do zdjęć. Jakoś robienia zdjęć jest zadowalająca :) najlepiej by  było samemu sprawdzić wymagania są różne :P ale jeśli chodzi o działanie u mnie żadne problemu typu FC nie występują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na żadnym forum nie mogę znaleźć bezpośredniego porównania cm13 od ts i tego z wątku kumajaya. Czy ktoś z was korzystał z obu ima jakieś spostrzeżenia dot. czasu działania na jednym ładowaniu, działania aparatu (jakości zdjęć), czy jakichś większych błędów. Sam korzystam z tego drugiego i w sumie nie ma się do czego przyczepić z wyjątkiem tego, że podczas nocy (8h telefon niewybudzany przeze mnie) zużycie baterii jest na poziomie 8-10%. Jak to wygląda w cm13 TS?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz opcje "włącz Wi Fi w trybie uśpienia" czy jakoś tak i przez noc spadnie może 2%.

Jakoś zdjęć... moim zdaniem spoko, tylko stabilizacja słaba. Problmatyczny jest edytor zdjęć - chcąc wyciąć fragment zdjęcia przez wbudowany edytor strasznie traci ono na jakosci. Znacznie lepiej jest powiększyć fragment w galerii i zrobic screena. Nie wiem jak zmusić fon do nagrywania w 120fps na CM TS. Bateria - SoT to jakieś 5h na YouTube przy WiFi.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, decorator12 napisał:

 

Wyłącz opcje "włącz Wi Fi w trybie uśpienia" czy jakoś tak i przez noc spadnie może 2%.

 

Jakoś zdjęć... moim zdaniem spoko, tylko stabilizacja słaba. Problmatyczny jest edytor zdjęć - chcąc wyciąć fragment zdjęcia przez wbudowany edytor strasznie traci ono na jakosci. Znacznie lepiej jest powiększyć fragment w galerii i zrobic screena. Nie wiem jak zmusić fon do nagrywania w 120fps na CM TS. Bateria - SoT to jakieś 5h na YouTube przy WiFi.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odp.. Z wifi nie korzystam i mam wyłączone cały czas, więc u mnie nie zmieni to raczej nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...