Skocz do zawartości

[Mi4C] Team Superluminal's CM13


Gravis

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Piotr.ben napisał:

klikasz backup w recovery

takie podstawy to proszę czytać wiki

restore przywróć 

 

Chodzi o zwykły backup systemu przez recovery? To od razu zrobiłem, tylko pytanie ta wersja androida (downgrade) nie robi różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

cm-13.0-20160228-UNOFFICIAL-libra.zip

  • Fixed AudioFX, now effects actually does something
  • Fixed camera crash sometimes after using google camera
  • Lot's of other changes, see CM gerrit
  • Sync 20160228 cm13.0 nightly branch

Ktoś już przetestował? Ja dopiero co zainstalowałem jeszcze optymalizuje aplikacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś instalował?

 

Changelog

cm-13.0-20160305-UNOFFICIAL-libra.zip

  • Use qualcomm location provider (for better GPS)
  • SELinux permissive mode
  • Other minor fixes
  • Lot's of other changes, see CM gerrit
  • Sync 20160305 cm13.0 nightly branch

NOTE: Remember install gapps in same time with the rom (if you need/like)

NOTE2: Remember factory reset and format system partition when coming from any other ROM than previous version of TS CM13

 

CLEAN INSTALL RECOMMENDED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszą wersję, niestety zapomniałem zrobić backup Miui i po instalacji straciłem roota i recovery jakieś pomysły?

PS Sposoby z FAQ o dziwo nie działą

Wysłano z Xiaomi Libra

Przecież w tym romie jest wbudowany root, a recovery można przez fastboot tak jak zawsze się robi.

Ktoś instalował?

 

Changelog

cm-13.0-20160305-UNOFFICIAL-libra.zip

  • Use qualcomm location provider (for better GPS)
  • SELinux permissive mode
  • Other minor fixes
  • Lot's of other changes, see CM gerrit
  • Sync 20160305 cm13.0 nightly branch

NOTE: Remember install gapps in same time with the rom (if you need/like)

NOTE2: Remember factory reset and format system partition when coming from any other ROM than previous version of TS CM13

 

CLEAN INSTALL RECOMMENDED

Tak, nie wiedziałem że jest clean instalall recomend i zrobiłem dirty flash. Póki co ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mayex napisał:

Przecież w tym romie jest wbudowany root, a recovery można przez fastboot tak jak zawsze się robi.

W tym problem że serio nie mam w tym romie roota :P Przez fastboot nie działało, telefon był w tym trybie lecz komputer go nie widział :) już sobie poradziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, serfer napisał:

próbowałem to zainstalować

mam miui 6.3.3

i twrp 3.0

uruchamiam twrp robie czyszczenie wszystkiego wgrywam pliczek cm13

uruchamiam cm13

a on wywala błąd że coś nie tak z tym plikiem ale już 2 razy go pobierałem hmm

A TWRP masz od Team Superluminal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj wersje 03.05 Bateria 4,5h SOT przy dwóch kartach sim, internecie przez 3G (aero), trochę grania, i troche youtuba. Ogólnie sam system chyba troszkę bardziej responsywny od MIUI- szybsza reakcja na dotyk. (oczywiście czasy animacji 0,5 tak samo jak MIUI) też jakoś lepiej mi się na klawiaturze pisze, chociaż same problemy z dotykiem nadal istnieją. Podobne zarządzanie RAM, Dużo gorsza kamera- bardzo ciężko o nieporuszone zdjęcie a na MIUI super to działało. Ogólne wrażenia na + mimo dość wczesnej wersji systemu. Po uwolnieniu źródeł kernela powinno być jeszcze ciekawiej.

ps. Asphalt 8: Airborne działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fredek napisał:

Na miui też Asphalt 8 działa ale przy pierwszym uruchomieniu gierki trzeba zmienić język systemu na angielski... taka magia miui ;-)

Aż z ciekawości zainstalowałem i sprawdziłem. Potwierdzam, trzeba zmienić na angielski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2016o08:59, Gravis napisał:

Zauważalne jakieś zmiany?

Ciężko zauważyć poprawę w czymś co po prostu działa :P Ja w poprzednim bulidzie miałem problem z WIFi czasem [nie chciało łączyć jak należy] i to już wszystko działa. Bateria... bez zmian, dual sim nadal musi być aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, decorator12 napisał:

Ciężko zauważyć poprawę w czymś co po prostu działa :P Ja w poprzednim bulidzie miałem problem z WIFi czasem [nie chciało łączyć jak należy] i to już wszystko działa. Bateria... bez zmian, dual sim nadal musi być aktywny.

U mnie były rebooty więc wróciłem na 03.05 tu wszystko ok, z reszta jest dość duży wątek o rebootach na 03.19 więc nie polecam. Ponoć ma to związek z adaptowaniem kernela miui do cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować postu - mam wersję 2GB i po aktualizacji telefon nie wstawal. Teraz się okazało że osoby mające wersję 2gb muszą ściągnąć patch do najnowszego buildu. Sprawdzę wieczorem czy to ma sens.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Bulid wszedł i z patchem działa. Teraz co zauważyłem że Kernel Adiutor nie czyta mi szczegółowych informacji o kernelu

df3aa75643f08dd9bf85d7337e3ed527.jpg

W kernelu są chyba tylko nowi zarządcy GPU. Innych zmian nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś potwierdzić jak wygląda w tym romie sprawa zdjęć HDR? Chodzi mi o to czy są na tym samym poziomie co na Miui? Jest to dla mnie bardzo ważna rzecz ponieważ robić zdjęcia aparatem używam jedynie HDR bo podoba mi się jakość tych zdjęć. Będę wdzięczny za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Suprboar napisał:

Czy może mi ktoś potwierdzić jak wygląda w tym romie sprawa zdjęć HDR? Chodzi mi o to czy są na tym samym poziomie co na Miui? Jest to dla mnie bardzo ważna rzecz ponieważ robić zdjęcia aparatem używam jedynie HDR bo podoba mi się jakość tych zdjęć. Będę wdzięczny za info 

HDR działa, jednak jak na moje oko CM jest daleko za MIUI jeśli chodzi o aparat. Jeśli bardzo ci zależy na jakości zdjęć to poczekaj jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bulidzie ze wczoraj pojawiło się kilku zarządców CPU oraz wsparcie dla układu plików F2FS - idę testować zwłaszcza te druga opcję :D Sceeny pokaze tutaj oczywiście

Mam wersję z 2GB pamięci RAM.
W obydwu przypadkach ustawienia kernela: CPU: smartmax, GPU: simple_ondemand, I/O: cfq, Read-ahead 512 kb.
Wyniki w trzech programach - Androbench, Geekbench, AnTuTu, po dwie serie, aby uniknąć jakiś ekstremów.
Testy robione "na użytkowanym telefonie" [aplikacji trochę, pamięć wewnętrzna też zapchana muzyką w miarę].
Użyte skróty:
SQ: Sequential Read, SW: Sequential Write, RR: random read, RW: Randow Write

Dla EXT:

Geekbench [pamięć]:
[1 bieg: single: 1241, Multi: 1417]
[2 bieg: single: 1290, Multi: 1484]

Androbench:
[1 bieg: SQ: 216,1 MB/s, SW: 51,3 MB/s, RR: 18,8 MB/s, RW: 13,4 MB/s, Browser: 72,2 msec]
[2 bieg: SQ: 215,6 MB/s, SW: 57,5 MB/s, RR: 19,3 MB/s, RW: 13,4 MB/s, Browser: 94,5 msec]

Antutu:
[1 bieg: score 52647 -> 17 tys 3D, 21 tys UX, 11tys CPU, 3tys RAM]
[2 bieg: score 54896 -> 19 tys 3D, 16 tys UX, 15tys CPU, 3tys RAM]

Dla F2FS:

Geekbench [pamięć]:
[1 bieg: single: 1242, Multi: 1406]
[2 bieg: single: 1202, Multi: 1445]

Androbench:
[1 bieg: SQ: 214,5 MB/s, SW: 58,7 MB/s, RR: 19,1 MB/s, RW: 29,7 MB/s, Browser: 72,7 msec]
[2 bieg: SQ: 214,9 MB/s, SW: 27,7 MB/s, RR: 21,4 MB/s, RW: 28,1 MB/s, Browser: 82,7 msec]

Antutu:
[1 bieg: score 42097 -> 12 tys 3D, 18 tys UX, 8 tys CPU, 3 tys RAM] ---> :E
[2 bieg: score 39003 -> 16 tys ED, 10 tys UX, 9 tys CPS, 3 tys RAM] --- :E

Edytowane przez decorator12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...