Skocz do zawartości

Problem z karta SD


Antarktis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam juz 1S od prawie dwóch lat razem z nim kupiłem kartę microsd Samsunga 64gb karta zawsze w telefonie nigdy nie wyjmowana.

wszystko działało dobrze do niedawna. Karta przestała przyjmować dane tak jak by przeszła w stan "tylko do odczytu" Nic nie mogę na nią nowego nagrać ale żeby tego jeszcze było mało nie mogę też nic usunąć ani przez telefon ani przez a adapter ani przez kabel wszędzie wyskakują błędy. Czy macie pomże jakis pomysł? Temat piszę tutaj bo uważam że telefon zrobił mi tą krzywdę :(

 

P.S a jeśli cos usunę przez adater to niby jest ok. wkładam kartę do telefonu i dane nadal są. MAGIC

Edytowane przez Antarktis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Antarktis napisał:

Kolego ja juz robiłem format karty na pc juz 500razy: przez adapter kingstona, goodrama, sandisca, przez czytnik kart microsd. Format przez cmd. przez jakies dwa programy jeden o nazwie HP... costam costam i jakis SD remover. Przez telefony robiłem 1S i jakaś nokie.

A czyś ty sprawdzął tę kartę w innym fonku? A w tym fonku inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antarktis napisał:

w innym telefonie działa ale co z tego jak inny telefon też nie może nic na nią nagrać i zrobic format.

Jeśli inny telefon nie może na nią nic nagrać i zrobić formatu, to nie - ona nie działa. Karta ci padła.

Jeszcze mógłbyś ewentualnie w ogóle usunąć partycję, wsadzić do swojego telefonu i pozwolić mu ustawić kartę po swojemu, ale szansa, że coś z tego będzie jest nikła. Raczej nową będziesz musiał sobie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Antarktis napisał:

usunąc partycję czy możesz trochę szerzej wytłumaczyć?

A tu kolega miał podobny problem:

 

Generalnie:

  • Odpalasz jakiś program do zabaw z partycjami. Marvinka używa - jak w podanym linku - GPARTEDa, ale możesz skorzystać np z wbudowanego w Windows narzędzia o nazwie DISKPART
  • Usuwasz partycję
  • Taka "niespatrycjonowaną" kartę wpychasz do telefonu i modlisz się, żeby ją rozpoznał, zaproponował jej usrawienie po swojemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Antarktis napisał:

Dziękuję za pomoc idę popłakać się 64GB do kosza.

No, no, bez płakiwania. Teraz sprzęt taki jest. tani i zawodny. Trzeba się z tym liczyć.

Na pocieszenie, Marvinka już chyba osiem kart microSD Adaty 32-64 Gb za nie więcej jak 60 złotych wykupiła na jakichś podejrzanych aukcjach i jak dotychczas bardzo dobrze chodzą, chociaż wszyscy straszyli, że się popsują po dwóch dniach, wybuchną i spowodują, że Platfroma znowu wygra wybory. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...