Skocz do zawartości

Problem z Lite mode


mklelnprof

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem telefon na allegro i był tam zainstalowany od razu MIUI Polska (niby, w tłumaczenie MIUI było MIUI POLSKA na kolorowym tle) choć nie dało się go zaktualizować, ale nie wnikałem bo mi odpowiadała mi jego wersja. No ale moja ciekawość dała się we znaki i włączyłem Lite Mode i jak odpalam telefon jest czarny ekran, są: zegar, jakieś informacje typu Wi-Fi, mogę wejść w ustawienia, ale w te nie od MIUI tylko te od androida i np. w ustawieniach opcja Aplikacje nie dzialaja tak samo jak Dźwięki i powiadomienia, jest kopia i kasowanie danych wybieram ustawienia fabryczne ale telefon się tylko restartuje. Włącza się normalnie animacja bootowania (Alonley), co mi pozostało? Co robić? Fastboot się włącza, normalnie króliczek z robocikiem. Dzięki motywowi a raczej jego ekranie blokady mogę funkcjonować (włączę np aparat, tryb samolotowy, wi-fi, ale nie mogę uruchomić kontaktów ani smsów) bo tam się pojawia tapeta, nie tak jak w ekranie głównym (tym po odblokowaniu). Metody z Flashify nie wykonam z wiadomych powodów. W ustawieniach androidowych nie mogę wejść w np. Lite mode. 

Edytowane przez mklelnprof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wejść w recovery i wyczyścić telefon? Jeśli nie działa, to najlepiej wgrasz jakąś normalną wersję MIUI, zapewne masz tylko spolszczenie z jakimś śmieciowym ROMem. W MIUIPolska nie widziałem takiej funkcji. Zapewne po włączeniu tego trybu pomieszało się coś w systemie, skoro masz mixa różnych nakładek.
Teoretycznie powinieneś móc wejść w opcje (takie jak normalnie lub bardzo podobne) i wyłączyć Lite mode w tym samym miejscu co włączałeś. 

Opcje są dwie:

1. Wgranie czystego ROMu przez MiFlash (więcej znajdziesz w tutorialach na forum lub w wątkach w tym dziale i dyskusji ogólnej gdzie co chwilę pojawiają się pytania jak zainstalować aktualizacje), a potem MIUIPolska.

2. Wgranie TWRP przez adb, wipe wszystkiego i wgranie MIUIPolska. Możesz skorzystać np. z tej instrukcji:

Wybierz co wolisz. :) Ja wolę TWRP i adb, bo jest szybkie i nie trzeba ściągać ROMów dev, wystarczy kilka sterowników i paczka MIUIPolska, za to MiFlashem możesz wyczyścić wszystko i mieć telefon jak z fabryki.

Jakby co to TWRP znajdziesz na stronie z instrukcją instalacji MIUIPolska: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...