Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak włączyłem wifi i transmisję danych po GSM to przez noc spadło mi 1%baterii. Poszukam jeszcze jak zrobić sobie profile aby wykazało wifi i gsm w danych godzinach i to bedzie moje rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

W moim telefonie mam duży problem z baterią schodzi ona około 1% na godzinę w momencie kiedy mam wyłączone WiFi (skanowanie w tle wyłączone), bluetooth, GPS, sieć na 2G bez transmisji danych. Próbowałem różnych systemów Miui, CM, ResurectionRemix wszędzie to samo. Macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy. W czym ten problem? Telefon jest włączony. Podtrzymuje sieć komórkową (wbrew pozorom 2G takie energooszczędne nie jest, do tego przy słabszym sygnale idzie więcej energii na podtrzymanie). W tle pewnie działają jakieś aplikacje (masz fejsbuka albo mesendżera? Jak tak, to one żrą niesamowitą ilość energii, nawet przy wyłączonym internecie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na noc wyłączyłem tele a i tak spadło z 5%. Miałem mesendzera, ale wyłączam też im usługi, a w statyskach np BetterBatteryStats najwięcej zużywał system i w liczbie wybudzeń prowadzą Usługi Google. Wcześniej też miałem telefon z baterią 4000mAh i trzymał dłużej, tam miałem spadek 1% przez noc (jakieś 8h). Myślałem, że jest coś nie tak z Redmi, tym bardziej jak widzę screeny innych po kilka dni. Teraz wrzuciłem najnowsze miui i nie logowałem się jeszcze na google ani miui nie instalowałem żadnych appek i zobaczę jakie osiągnę wyniki.

Edytowane przez Grollek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Grollek napisał:

Dziś na noc wyłączyłem tele a i tak spadło z 5%.

Najwidoczniej jest coś nie tak z czujnikiem baterii. Ja bym pokusił się o wgranie systemu przez MiFlash z clear all. 

 

48 minut temu, Grollek napisał:

Miałem mesendzera, ale wyłączam też im usługi,

A to nie ma żadnego znaczenia, on i tak się odpali. Przerabiałem to na kilku telefonach.

 

48 minut temu, Grollek napisał:

najwięcej zużywał system i w liczbie wybudzeń prowadzą Usługi Google.

Jaką wersję Usług masz? No i jaki konkretnie system masz wgrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlashem też robiłem, nie widziałem różnicy.

 

A wersję usług nie pamiętam jaką miałem ale pewnie jedna z nowszych lub najnowsza. Systemem był ResurrectionRemix-M-v5.7.4-20161018. miałem go ok 2 tyg.

Teraz MIUI 8.1 xiaomi.eu 6.10.27

W tej chwili nie mam usług i tele właśnie się naładował, zaczynam test.

5 godzin temu, xmacx3 napisał:

1% na godzinę to chyba nie ma na co narzekać. Wychodzi 100h a to jest ponad 4 doby emoji14.png

Jak dla mnie średnio te 100h leżenia telefonu, nawet S3Mini z Andkiem 5.1 i baterią 1500mAh mógł leżeć ponad tydzień.

###

Więc po 5 i pół godzinie leżenia spadło 8%, SOT 8min

Edytowane przez Grollek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z baterią był na Miui, a teraz na CM 13 bateria najlepiej trzyma. Nie liczę ile procent schodzi na godzinę, ale mam ponad dwie godziny włączonego ekranu w statystykach, wszystko prócz Bluetooth włączone i jeszcze 74% baterii. Na forum tutaj ciągle słyszę opinie , że na telefonach Xiaomi nie ma znaczenia jaka jest wersja Androida wgrana. Ja muszę z tym się nie zgidzic7, bo na wersji 6.0.1 bateria dużo lepiej trzyma niż na wersji Miui 5.0.1 i nie zależnie od wersji , Global, Eu. Tobie proponuję przejść na CM 13 tylko dokładnie wszystko do zera wyczyścić , całą wewnętrzną pamięć, prócz karty SD . Potem wgrać gapps w wersji mini i napewno bateria będzie dobrze trzymać.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paveu napisał:

@up,

To ja tak mam na MIUI. Ostatnia wersja Xiaomi.eu, ekran włączony 1h13min, non stop wifi, w tle działa sobie GPS, słucham muzyki ze Spotify. Baterii mam 91%.

Screenshot_2016-11-06-12-42-52-676_com.miui.securitycenter.png

Jesli nie masz odpalonej zadnej aplikacji uzywajacej GPS, to on nie dziala, a z tego co zauwazylem nawet jak dziala w tle z wlaczona apka, to bateria idzie duzo szybciej.

Internet po transmisji danych tez duzo szybciej wciaga baterie niz po WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się podziało z moim redmi i zaczął coś pajacować.

Dotychczas +/- 3 dni wytrzymał, ekran w granicach 9 godzin.

Jak doładowałem na wieczór, przez noc nie schodziło nic baterii. A nie używam godzin ciszy ani samolotowego.

Teraz bateria znika w oczach, odłączę od ładowarki po chwili już 99%

Nocą zejdzie z 12 nawet.

Mam xiaomi.eu na zablokowany.

Czy ściągnięcie bl i zainstalowanie jakiegoś miui polska, ew. global na zablokowany może coś tu poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dotychczas +/- 3 dni wytrzymał, ekran w granicach 9 godzin."

napisz jak uzywasz tego telefonu, bo max co inni wyciagaja to 9-10h ale w dobe, 1,5..

Moj przy non stop TD 3G 2 dni i z 4hSOT. Whats up i messenger odpalone.

Dzisiaj na 14h z 10h to udostepnianie lacza 3G po wifi i 45min SOT - zjazd do 22%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michaelwaut napisał:

Czy ściągnięcie bl i zainstalowanie jakiegoś miui polska, ew. global na zablokowany może coś tu poprawić?

Z baterią to może niewiele, ale z całą resztą bardzo dużo. Teraz nowe romy to zupełnie inna funkcjonalność i nie ma już problemu z nadmiernym drenażem z BT np podłączoną non stop opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wisniapl daj znać jak tam rom jak przetestujesz. Bo siedzę na 7.1.3.0 i jest mi w sumie dobrze ;) ale zaktualizowałbym telefon do MIUI 8, dawniej na poprzednim moim Note instalowałem miui co tydzień. Tu zależy mi na baterii i stabilności.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fake4r siedziałem na nim do wczoraj - wróciłem do 7.1.3eu. Nie wiem,jak inni to robią, ja max zrobiłem na nim 6,5h sotu przy 1dobie, cały czas lte włączone. Myślę, że tydzień wystarczył na uformowanie baterii na tym romie. Tragedii dużej nie ma, ale w porównianiu do 7.1.3 nie ma o czym mówić.. Szkoda, bo v7 i to jedna z pierwszych wersji a już v9 mają w planach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak u was wygląda sprawa z baterią po dłuższym okresie użytkowania? Trzyma równie dobrze jak po zakupie telefonu? Bo u mnie z każdym tygodniem jest coraz gorzej. Siedzę na xiaomi.eu. Robię aktualizacje mniej więcej co 2 tyg bez full wipe. Przykładowo dzisiaj: przez 6 godz 20% poleciało. W tym 30 min ekranu (jakas niewymagająca gierka), reszta czasu telefon nieużywany. Generalnie przy 2-3 godz ekranu 2 dni nie pociągnie.

Może pora jakiś full wie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...