Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

@cincin27

A mi mówili i to chyba nawet gdzieś tutaj wyczytałem, że nie powinno się ładowarki trzymać podłączonej zbyt długo po pełnym naładowaniu :P

To jak w końcu?

Ponoć jak jest podłączona długo to ładowanie raz się załącza jak już trochę spadnie naładowanie potem rozłączona na 100% i tak w kółko tak jakby podłączać i odłączać ładowarkę co chwila co ponoć ma być szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

858dfad921ac6565d3c3e092ed0f6742.jpg

Chyba faktycznie dłuższe ładowanie pomaga. Co i tak nie jest takim wynikiem jak miał@FromWP. Ładowałem z 10h za dnia i te 6h to noc gdy leżał bezczynnie. Teraz zanim skończyłem to pisać spadło 2% na aktywnym wyświetlaczu.

//Tapnięte z Redmi 3

Ps. To jednak ładować zawsze do 100% a nie trzymać 40-80%?

//Tapnięte z Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie transmisja danych "robi robote" jeśli chodzi o użycie baterii. Teraz przy przeglądaniu neta przez WiFi zamiast przez sieć GSM przy 2.5 godz włączonego ekranu mam jeszcze 80% baterii. Takze myślę że jak ktoś wkleja tu swoje statystyki to warto wspomnieć o fakcie korzystania bądź nie z danych komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to tego niestety nie przeskocze. z aero mam taniej/za darmo net z którego mało korzystam bo i tak wszędzie wifi ale czasem tego wifi nie ma więc się przyda czasem. Ale bulić 30zł miesięcznie jak ja to odpale może na 5min w tygodniu to profanacja, w aero płacę 5zł i nawet 1/10 tego nie zużywam.

A nie da się zrobić tak żeby karta sim do neta (w tym wypadku aero) i jej dane mobilne załączały się dopiero wtedy gdy np. odpalam przeglądarkę itp? A gdy tylko łażę po fonie żeby to było wyłączone, może jakiś program z rootem czy coś w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Foxs napisał:

A nie da się zrobić tak żeby karta sim do neta (w tym wypadku aero) i jej dane mobilne załączały się dopiero wtedy gdy np. odpalam przeglądarkę itp? A gdy tylko łażę po fonie żeby to było wyłączone, może jakiś program z rootem czy coś w ten deseń?

Sa programy typu Tasker, Lama czy Automagic. Przerabiam to parę miesięcy temu ale nie działało to na tyle sprawnie żebym przy tym pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, idiota ze mnie, i tak rzadko tego używam więc jak będę potrzebował to se klikne te dane ;p

Właśnie je wyłączyłem i kreska w historii baterii idzie jakby bardziej poziomo, chyba faktycznie to troche żre baterie.

Wifi zostawiam włączone, wyłączenie wifi chyba aż tyle nie da co przy mobilnych?

Generalnie i tak jestem i chyba jak każdy w okolicy jakiejś ładowarki przynajmniej raz na dzień... ale to pieszczenie z baterią bardziej mi chodzi o utrzymanie jej żywotności jako że nie jest ona tutaj wymienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxs napisał:

W sumie racja, idiota ze mnie, i tak rzadko tego używam więc jak będę potrzebował to se klikne te dane ;p

Właśnie je wyłączyłem i kreska w historii baterii idzie jakby bardziej poziomo, chyba faktycznie to troche żre baterie.

Wifi zostawiam włączone, wyłączenie wifi chyba aż tyle nie da co przy mobilnych?

Generalnie i tak jestem i chyba jak każdy w okolicy jakiejś ładowarki przynajmniej raz na dzień... ale to pieszczenie z baterią bardziej mi chodzi o utrzymanie jej żywotności jako że nie jest ona tutaj wymienna.

Jak chcesz robić dobrze baterii, to nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania bo to najbardziej szkodzi. To że w systemie powiadamia o niskim poziomie przy 20% nie jest przypadkiem. Doładowania w międzyczasie nie powinny zaszkodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przelaczylem na preferowany tryb 3g. Zasięg mam cały czas tutaj. Byle jaki ale jest. A czemu pokazuje inaczej tego nie wiem. Teraz też we wskazaniach zużycia baterii niby nie mam zasięgu. Ale mam bo kilka rozmów dzisiaj już odbyłem. Wczoraj zresztą też. Zresztą widać na screenach że zasięg jest na obu kartach.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie 1,5 dnia na baterii. U ciebie 4 dni. Normalna sprawa. Mniejszy SOT dłuższe czuwanie i vice versa.

4 dni i 6 godzin SOT, według mnie jak najbardziej ok. Zresztą jak dla mnie nie ma co się podniecać. Dla mnie ważne aby komórka wytrzymała bez problemu do końca dnia. Na noc i tak można do ładowania podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3f0b9166f06430595ebf5cede9b0a784.jpg

Tak to wygląda po wyłączeniu danych mobilnych. Wygląda jakby ta pozioma krecha zaraz miała zacząć iść do góry lol.

Szkoda tylko że to zdaje się nie działać, bo bateria przestaje spadać dopiero po ręcznym wyłączeniu danych mobilnych:

a7e87c2e0816aba02a9b1a629ce2b082.jpg

//Tapnięte z Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tommy136136 napisał:

To moje 6 godzin na ekranie wygląda biednie

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

jakbyś użytkował telefon tak jak oni to też byś tyle miał, przecież oni nic innego nie robią tylko gapią się w wyświetlacz. Popatrz na ich paski aktywności ekranu. Kilka godzin ciągłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen jakie osądzanie? A nie gapisz się non stop w wyświetlacz? Nieprawdę napisałem?
Głupio to Ty tu tylko piszesz na tym forum jak i na innych wszędzie spamujesz. Powtarzasz w kółko ploty zasłyszane.
I jeszcze mi tu głupimi nieprzemyślanymi odzywkami zapodajesz typu " Toż to skandal korzystając z telefonu patrzeć się w ekran".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co się gapie i dlaczego to moja sprawa. Podałem tutaj statystyki z tego, a ty zamiast się zająć tematem (czyli statystykami) dochodzisz co jest przyczyną takiego a nie innego korzystania ze smartfona... Sorry... Chłopaku, aż tak Cię cudze sprawy obchodzą? :D jakie ploty i gdzie powtarzam? W jakim ty świecie żyjesz? Konkrety.... Ploty to chyba twoje życie....

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bergmen napisał:

Podałem tutaj statystyki z tego, a ty zamiast się zająć tematem (czyli statystykami) dochodzisz co jest przyczyną takiego a nie innego korzystania ze smartfona...

Ależ Ty jesteś zabawny hysterical.gif Temat jest o statystykach zużycia baterii i o tym co na nią wpływa, a Ty mi wyskakujesz z tekstem, że dochodzę co jest przyczyną takiego korzystania ze smartphona hysterical.gif
No dobrze to Cię oświecę mój drogi użytkowniku forum Miui Polska - otóż ciągłe/nieprzerwane gapienie się w wyświetlacz telefonu powoduje znaczny wzrost wartości włączonego ekranu w jego statystykach. I dla innych użytkowników wynik powyżej 10h SoT może okazywać się jakimś kosmosem co też zasygnalizował kolega @tommy136136 , a ja mu najprostszym sposobem wytłumaczyłem dlaczego tak się dzieje.
Mam nadzieję, że widzisz już związek?

Dalszej części Twojej wypowiedzi nie poruszam bo to nie miejsce na to.

P.S. Pisząc do drugiego człowieka zwroty osobowe piszemy wielką literą.

//cukru: Nie daję ostrzeżenia tylko dlatego, że mogłeś nie widzieć mojego posta. Od tej chwili każdy kolejny post na ten temat będzie nagradzany ostrzeżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Czas na baterii nie oddaje rzeczywistego czasu między ładowaniami gdyż telefon się na noc wyłącza.

Sygnał sieci był cały czas, ale kiepski. 95% 3G, 5%LTE (o dziwo bo jestem na wiosce w rejonie gdzie niby Orange nie ma w ogóle nadajników lte). Zrzut wskazuje trochę inaczej...Ale to nie pierwszy raz w tym modelu. Dane mobilne włączone cały czas ale mało wykorzystywane(jak na zrzutach).

Zaskakuje zużycie energii przez WiFi gdyż większość czasu korzystałem z tego transferu danych. Raczej dość daleko od routera bez "pełnego zasięgu".

Telefon wykorzystywany jako zabawka do internetu. Kilka rozmów głosowych w tym przez zestaw głośnomówiący w samochodzie, bez sms itp.

78dd2f81e0e2ca79b64a485040dc902a.jpg15082f140683b58493b977532364cf70.jpga17e9e2233f03f014fb5105ea423fbfd.jpg840720711cf25ee66d9922f8861b87f5.jpgcbab04f2bdb3a1c77ebd132043e45aa7.jpg310f5651eabb8dbdcda6d61fdcb12d54.jpg

Dla ogólnego poglądu wrzucę jeszcze ile danych przez WiFi zuzywam dziennie przy takim korzystaniu z telefonu:f42d3ed95f2b45d4c0acc8452e9fd74c.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną, że mój telefon (redmi 3s prime MIUI 7 Global 7.5.9.0 Malmide) w gotowości ma aż 10% (telefon naładowany dziś w nocy)? i z tego co wcześniej zauważyłam te procenty są w gotowości wysokie - wczoraj przed ładowaniem było chyba >40%

Ponieważ telefon mam od tygodnia to trochę się bawię, ale staram się wszystko zamykać i czyścić często RAM

Widzę, że Bergmen ma <1% kurcze? :-o

 

Screenshot_2016-08-31-17-54-32_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-08-31-17-54-47_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...