Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jeżeli chodzi o  najlepszy rom dla Redmi 3 Pro pod  względem zużycia baterii, stabilności, bugi które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu, to na dzień dzisiejszy 6.8.11? A jak ta wersja ma się do 7.1.3.0 co do baterii aby mieć porównanie, bo domyślam się, że stabilność i szybkość  działania przynajmniej nie jest gorsza?

Ostatnio pojawiła się też wersja Global i z tego co udało mi się wyczytać to ma całkiem pochlebne opinie. Gdybam że jednak trochę ustępuje 6.8.11?

Chciałbym się jeszcze upewnić. Czy na CM12 działa czytnik linii papilarnych dla wersji Redmi 3 pro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym CM nie działa czytnik dla R3PRO. Kolego@Morfeusz raczej mało kto obiektywnie odpowie jak się ma bateria do 7.1.3.0 bo raczej już każdy jest po kilkudziesięciu zmianach Rom-ów i raczej większość z nas jest na dev i robi update co tydzień, jak coś nie działa w najnowszej aktualizacji to raczej się wraca 1 lub 2 wersje wstecz.

Ja osobiście już nie pamiętam 7.1.3.0 ale moge powiedzieć, że najlepiej pamiętam wersje 6.5.26 (ostatnia na miui7, oczywiście z xiaomi.eu), potem któraś z pierwszych miui8 - 6.6.23. A w tej chwili jestem na global dev 6.8.11 i jestem z niej zadowolony. Potestuj trochę różne wersje zanotuj spostrzeżenia i wybiesz najlepszą dla siebie.

7.1.3.0 dla R3Pro odradzam bo oprócz tego że nie obsługuje czytnika to jeszcze dużo osób zgłaszało że nie czyta im kart sim.

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o dokładne statystyki ale odczucia. Czasami jest wow, zmiany są wyraźnie zauważalne a czasami  przeciętnie i szukamy czegoś innego.

6 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

7.1.3.0 dla R3Pro odradzam bo oprócz tego że nie obsługuje czytnika to jeszcze dużo osób zgłaszało że nie czyta im kart sim.

Z tą karta sim to już wiem i dlatego ta stara wersja odpada, nawet z racji tego że nie działa czytnik.

Z tym CM trochę dziwi mnie fakt, że do tej pory nie ma wersji na Redmi 3 Pro. Więc albo zaprzestano już prac nad polepszeniem romu, albo nie jest to takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego u Was takie drainy występują. Ja na żadnej wersji nie miałem problemów z baterią, a przy takim jej rozmiarze nie robi mi różnicy 2h w jedną czy w drugą stronę. Tym bardziej, że nie używam telefonu codziennie tak samo, więc ciężko taką różnicę zauważyć.

Od kiedy mam Redmi 3 Pro, nie zauważyłem spadku o więcej niż 2% przez noc.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Cukru za info.

Oczywiście zainstaluję 6.8.11. Jeżeli global to z tej stronki można ściągnąć? http://en.miui.com/download-298.html

Są jakieś różnice pomiędzy Miui Polska https://miuipolska.pl/miui-6-8-11/ a tym global? Domyślam się że w obu wersjach jest język polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Foxs napisał:

Porównując z innymi to mnie najbardziej martwi ten początkowy spadek od 100% do nawet 90% potrafi spaść w kilka minut na zgaszonym ekranie, oznaka popsutej baterii?

Jak na popsutą baterię, 5dni nawet przy niewielkim SOT to chyba nieźle. Niejeden z użytkowników innych modeli Xiaomi chciałby mieć taką popsutą baterię. Zamartwiaj się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciacho23 napisał:

Ja nie wiem jak wy to robicie.. U mnie 2 dni przy 5 godz SOT to jest absolutny max.

Tego tak nie porównasz, każdy ma inne aplikacje i inaczej je używa i każda z nich inaczej żre baterie, czy te aktywne czy te w tle.

Trzeba by czysty soft zainstalować i odłożyć telefony na te 5 dni ponad i potem porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elejzo napisał:

Ktoś testował może jak wypada z baterią 6.8.25 Global a xiaomi.eu? Jest duża rożnica, czy praktycznie nie ma jej w ogóle? :)

Wątpię żeby ktoś w ciągu dwóch dni (te romy są dostępne od piątku) testował dwa zupełnie różne romy pod względem zużycia baterii. Żeby to ocenić trzeba by każdy z nich poużywać kilka dni. Różnice mogą być, ale prawdopodobnie minimalne. Na najnowszym global dev po ponad dwóch godzinach od odłączenia ładowarki wygląda to dobrze i prognozuje dobre osiągi:

Screenshot_2016-08-28-09-03-32-685_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-28-09-08-55-796_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-28-09-03-42-161_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-28-09-09-12-532_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie, że na 100% wam trzyma kilka godzin, u mnie 100%-90% robi w kilka minut max godzinę

Aha no i u mnie to spada przy zablokowanym telu, a tutaj widzę FromWP już od początku cos tam grzebał w necie itp.

Chyba bateria walnięta jak nic :/

Mam redmi3 od miesiąca i ten najnowszy rom.

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...