Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.08.2016 o 22:30, FromWP napisał:

A dlaczego wow? 70% spadku baterii przy 5 godzinach SOT to raczej normalne w ciągu jednego dnia, a nawet bym powiedział poniżej oczekiwań. W tym modelu to wow nieuzasadnione.

Screenshot_2016-08-14-01-10-24-226_com.miui.securitycenter.png

Tutaj u mnie trochę lepiej to widać. Ten większy spadek to moment w którym instalowałem 6.8.11, potem jest zauważalnie mniejsze zużycie po mojemu.

Także jakiś lekki efekt łał faktycznie jest.

To jest oczywiście wszystko w spoczynku, ustawione wyłączanie wifi, mobilnych i czyszczenie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też przymierzam do tego roota bo coś tam słyszałem, że wakelockiem ludzie sprawdzają, że chmurka xiaomi i pare innych rzeczy drenuje baterię nawet jak się nie używa tego, ale do wakelocka trzeba mieć roota a ja się już naczytałem jak to telefony nie chcą się uruchomić po flashowaniu więc wolałbym nic nie ruszać bo wszystko ładnie chodzi.

ps. @kajfasz

tutaj masz o rootowaniu itp.

na globalu to zdaje się troche trwa bo trzeba czekać na odblokowanie bootloadera przez chińczyka? :D czy coś tam, nie wgłębiałem się dokładnie.

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Redmi3s zastanawia mnie duże użycie baterii przez BT (83 proc.) BT mam cały czas włączony, początkowo myślałem, że to przez ustawioną widoczność dla innych urządzeń, ale po jej wyłączeniu jest to samo. BT używam do podłączenia się do zestawu w samochodzie, gdzieś 2 na h dziennie. Pozostałe opcje z hardware odpowiednio żrą : Screen 4%, Phone Idle i Wlan - 0 %. Obecnie zostało mi 18% , SOT - 3h46m, całkowity czas na baterii - 1d7h36m.

MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.10.0.0 (MALCNDE) - shitrom? Zgodę na odblokowanie BL mam, nie bawić się i od razu Miui Polska najświeższy? (bo globała 8 na redmi3s chyba nie ma, prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 - szukałem o swojej wersji romu - nie ma. Może nie wyraziłem się też do końca jasno, ale moje pytanie brzmiało bardziej - czy takie zużycie baterii przez BT jest normalne, czy może zależeć od romu. Gdzieś mi się też rzuciło w oczy, że po prostu MIUI tak ma.

@bergmen - dzięki za info, będę zatem instalował coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

Nie ma co zaśmiecać wątku, ale po próbie aktualizacji i wybraniu romu ściągnietego z xiaomi pokazywało mi, że chcę wgrać starszy rom niż ten, który jest aktualnie zainstalowany. Doszedłem do wniosku, że jeśli nie wywala żadnego info i umożliwia mi instalację oryginału, to rom jest OK. Poza tym, odwołując się do Twojego cytatu by cukru... nie założyłem nowego tematu, dodałem post w istniejącym, myślę, że właściwym temacie.

EDIT:

y....wait... 7.5.... to chyba wyższy numer niż 7.3..., prawda? To o co tu biega? Co updater weryfikuje w takim układzie? 

Edytowane przez Pokemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

No to faktycznie dałem przysłowiowej d... zakładałem, że przelecenie kompendium wystarczy. Na swoje kiepskie usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że po wpisaniu  7.3.10.0.0  w szukajkę nic nie wyskoczyło... dziwne trochę. 

 

Edytowane przez Pokemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie mogę wyczaić o co tu chodzi... Nie mogę zainstalować apki do sprawdzania co dokładnie jest przyczyną ciągłego wybudzenia mojego telefonu bo mam ROM global czyli nie mam roota. Ale bardzo mnie to nurtuje bo bateria mogłaby mi trzymać sporo dłużej 😥. Widzę że najwięcej zżerają mi baterie usługi Google ale co konkretnie to nie wiem. Najlepsze jest to że w nocy bateria schodzi szybciej jak w dzień kiedy używam telefon. A mam włączone oszczędzanie w godzinach nocnych miedzy 23 a 6 rano i w tym czasie ikona baterii jest pomarańczowa. Swoją drogą nie rozumiem na czym polega to oszczędzanie bo np. wiadomości na messengerze mi w nocy przychodzą. W miui 7 miałem ustawione że w nocnych godzinach wyłączono się WiFi i dane i było ok ale w osemce nie mogę tak ustawić.

Próbowałem wyłączyć synchronizację ale to nic nie daje. Nie gram w gierki, nie oglądam YouTube, nie słucham muzyki... W zasadzie używam telefonu tylko do dzwonienia i smsowania, trochę komunikatorów tj. messenger, viper i whatsapp i czasem coś sprawdzę na necie... Więc bateria powinna mi działać dłużej niż obecne około 2 dni przy sot około 1 godz.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

686a683c7dba5a3a4f69c3b480118e33.jpg

0cbfece39cda968acd0b37168caf276e.jpg

ac671acc217aa1db438fcc3e5a5c0de8.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo ludzi narzeka na tryb oszczędzania baterii w MIUI8. Nie używaj go, bo on niewiele daje..

To nie jest do końca tak bo samo oszczędzanie baterii mam wyłączone tylko mam ustawione przełączanie między trybami w godzinach nocnych. Co prawda w miui 7 mogłem sobie ustawić jak wygląda tryb oszczędny ręcznie i wyłączyć WiFi i dane a tu nie ale to generalnie chyba nie jest największy problem. Przypuszczam że największym problemem jest ciągłe wybudzenie telefonu a nie wiem co go wzbudza 😬

a03800bd32822b019d4391c53e013f3e.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cincin27 napisał:

Przecież możesz wyłączyć następnym razem tę funkcję oszczędzania czy tam automatycznego przełączania i zobaczyć, czy będzie poprawa w spadku baterii nocą.

No mogę i chyba nawet kiedyś to już robiłem bez efektu. Ale co prawda w nocy schodzi mi bateria równie szybko a nawet szybciej troszkę jak w dzień kiedy go używam ale używam go też bardzo niewiele i w dzień kiedy oszczędzanie nie działa też schodzi za szybko i PRZEDE WSZYSTKIM to ciągłe wybudzenie!

To w ogóle jest dziwne bo zdarza się, że po wieczornym naładowaniu telefonu potrafi zejść przez noc 1-2% baterii czyli spoko ale czasem np. wczoraj zeszło 30% przez noc bez żadnych zmian i kombinacji...

 

I widzę na zrzutach ekranów innych użytkowników, że wybudzenie telefonu często pokrywa się z uruchomieniem ekranu a u mnie ekran uruchamiany jest sporadycznie a wybudzenie to 100%!

Edytowane przez kajfasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kajfasz napisał:

...

I widzę na zrzutach ekranów innych użytkowników, że wybudzenie telefonu często pokrywa się z uruchomieniem ekranu a u mnie ekran uruchamiany jest sporadycznie a wybudzenie to 100%!

U mnie na  6.8.11 jest to samo, wybudzenie to jedna ciągła niebieska krecha ;), wróciłem po 2 dniach na 6.8.04 z backupu i tam przy tych samych zainstalowanych aplikacjach i identycznej konfiguracji działa OK, statystyki z 6.8.04 podałem na poprzedniej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rychu napisał:

U mnie na  6.8.11 jest to samo, wybudzenie to jedna ciągła niebieska krecha ;), wróciłem po 2 dniach na 6.8.04 z backupu i tam przy tych samych zainstalowanych aplikacjach i identycznej konfiguracji działa OK, statystyki z 6.8.04 podałem na poprzedniej stronie. 

OOOO - to już jest jakaś cenna informacja. Co prawda nie rozkminiałem tego tak na 6.8.04 ale może to jest to.... A Ty masz globala ?

Ale jeżeli jutro wychodzi nowy rom to może poczekam bo do 6.8.04 teraz nie mam jak wrócić :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ładowanie w niedzielę. Mniej dni pokazuje albo dlatego, że później chwilę był podłączony do komputera w celu wrzucenia czcionek, albo dlatego że w jedną albo dwie noce był wyłączony. W poniedziałek robił kopię zapasową Google i Miui razem ze zdjęciami. Optymalizacje, oszczędzania energii itp. wyłączone. Redmi 3S. Czas na ekranie to głównie Facebook, mail, przeglądarka internetowa, tapatalk i trochę modzenia. abf1edcc6d8b6ccf4d355adbe8a49cb6.jpgea92491c375a21cd22faf1cc85977c86.jpgf27486da7dbba31e7dade722c3bebe90.jpga5f11e88d7e01da3c0a3b243f35ebe77.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 6.8.11 bateria trzyma bardzo dobrze. Przy 2 dniach użytkowania od 100% udało mi się wycisnąć z niego 11,5h SoT. Aplikacje jakie były używane to social media typu, facebook,snapchat. Kilka 15minutowych filmików na youtubie, troche twitcha, Wi Fi wyłączane tylko na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj przekonałem, że sporo baterii spada przy świecącej się diodzie powiadomień (czekającym powiadomieniu o SMSie dokładnie). W statystykach telefon jest niby w deepsleep, żadnego wakelocka nie ma, ale w ciągu 2 godzin nieużywania telefonu bateria spadła o około 10% :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2016 o 22:02, tommy136136 napisał:

U mnie 4 dni 18 godz, 5 godz 40 minut na wyświetlaczu. Tylko że na sofcie 7.1.3.0

Patrzac na inne wpisy i swoj fon, odnosze wrazenie, ze na tym sofcie slabo bateria ciagnie.

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wasze statystyki, doświadczenia z romami jaki byście wskazali na najmniej prądożerny w energię na obecny czas? Oczywiście z zachowaniem stabilności i szybkości działania. I jak ten rom od MIUI miałby się pod tym względem do CM12? Chodzi mi o wersję Pro z czytnikiem linii papilarnych.

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...