Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, bergmen napisał:

wyłącz te oszczędzania baterii

 

czyszczenie pamiec i mobilne.pngappki w tle.pngwifi.png

Czyli te, czy appki w tle zostawić i tylko te mobilne i pamięć po 5min wyłączyć?

I wifi tak ma być na nigdy?

Poza tym gdzieś chyba nawet w twoim poście przeczytałem, że teraz Li-on ładuje się 40-80%... no litości, jeszcze nie tak dawno trzeba było do 20% i ładować do 100% i tak robiłem. Baterie się zmieniły tylko zapomnieli nazwy zmienić czy co.

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifirifi ja mam zaznaczone ZAWSZE.

po co czyścisz pamięć podręczną po uśpieniu?

w drugim screnie ja mam zaznaczone "nie blokuj". Android sobie sam robi co trzeba. 

Co do ładowania baterii... te nowe trendy to chyba pod naciskiem lobby producentów smartfonów. Teraz tak łatwo sam baterii nie wymienisz. Lepiej żebyś wymienił telefon :)

Ja twierdzę że lepiej drenować baterię jak najniżej i wtedy dopiero ładować. Do pełna.  Im rzadziej podłącza się ładowarkę tym lepiej.

Ktoś kiedyś mówił tutaj (chyba żartem) żeby wyłączyć w opcjach programistycznych optymalizację miui. Ale tak pisał jakiś moderator na miui com. Nie wiem czy to pomoże. Raczej nie pomoże i nie zaszkodzi. Skoro i tak ja mam powyłączane wszystko co miui może modzić przy oszczędzaniu baterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterie litowo-jonowe stosuje się od jakichś 5 lat w smartfonach. rok-dwa temu jeszcze zalecano je ładować tak jak piszę. wszyscy zalecali żeby ładować jak najrzadziej, tj od np 10% do 100%. teraz nagle zmieniono zdanie...Teraz zalecają żeby ładować najlepiej od 40% do 80% a częstotliwość  nie ma wpływu.... Ma - na nasze portfele...

Te odmienne zalecenia zbiegły się w czasie z popularyzacją smartfonów bez wymiennych baterii... psipadek? :D

 

Pamiętajmy że każde ładowanie wykańcza baterie. Nie ma co wierzyć w mity. Które teraz stały się zaleceniami.

 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Foxs napisał:

Czyli te, czy appki w tle zostawić i tylko te mobilne i pamięć po 5min wyłączyć?

I wifi tak ma być na nigdy?

Poza tym gdzieś chyba nawet w twoim poście przeczytałem, że teraz Li-on ładuje się 40-80%... no litości, jeszcze nie tak dawno trzeba było do 20% i ładować do 100% i tak robiłem. Baterie się zmieniły tylko zapomnieli nazwy zmienić czy co.

Daj sobie spokój z używaniem jakichkolwiek funkcji oszczędzania Miui, niczego nie wyłączaj, nie czyść pamięci. Skutek tych działań jest praktycznie żaden, a może powodować problemy, także nieprzewidziany drenaż. Jedyne co mam wyłączone to powiadomienia dźwiękowe między 23 a 7 (ale to z oszczędzaniem nie ma nic wspólnego). Tak postępując na żadnym romie nie miałem jakiegoś wielkiego drenażu baterii. W praktyce 1h włączonego ekranu to około 10% spadku, a przez noc 1-3% max.

A baterie najbardziej nie lubią niskiego poziomu naładowania. Najlepiej nie dopuszczać do pełnego rozładowania, a częste doładowania raczej im nie szkodzą.

To statystyki i na Globalu 6.8.4

Screenshot_2016-08-10-14-41-39-834_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-10-14-41-30-726_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-10-14-41-55-636_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-10-14-41-20-153_com.miui.securitycenter.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bergmen napisał:

baterie litowo-jonowe stosuje się od jakichś 5 lat w smartfonach. rok-dwa temu jeszcze zalecano je ładować tak jak piszę. wszyscy zalecali żeby ładować jak najrzadziej, tj od np 10% do 100%. teraz nagle zmieniono zdanie...Teraz zalecają żeby ładować najlepiej od 40% do 80% a częstotliwość  nie ma wpływu.... Ma - na nasze portfele...

Te odmienne zalecenia zbiegły się w czasie z popularyzacją smartfonów bez wymiennych baterii... psipadek? :D

 

Pamiętajmy że każde ładowanie wykańcza baterie. Nie ma co wierzyć w mity. Które teraz stały się zaleceniami.

Oj dłużej, duużo dłużej. W smartfonach od zawsze (ostatnio czasem zamiast jonowych są polimerowe). A w telefonach też już długi czas (te starsze nikolowe były jeszcze za czasów czarno-białych wyświetlaczy). Co do tego jak się zaleca to nie wiem bo nie czytam tych instrukcji, wiem że źle znoszą rozładowanie do 0, ale przed tym zabezpiecza elektronika w baterii. Jak dla mnie przeciętny użytkownik zmienia smartfona max co 2 lata i w tym czasie spadek pojemności baterii jest mało odczuwalny.

Każde ładowanie obniża pojemność baterii, ale jak bateria leży nieużywana to też traci pojemność, tylko trochę wolniej.

 

A co do tego co wg moich obserwacji najbardziej zżera baterię w naszym modelu to:

-dualsim (ponad 2h mniej włączonego ekranu)

-bluetooth (tu drenaż w moim przypadku jest bardzo duży, szacowałbym ponad 4h)

 

Jeśli ktoś chciałby przeprowadzić test z cały czas włączonym bluetooth, chętnie bym mu się przyjrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz na myśli cały czas włączone i połączone z czymś BT. W tym co pokazałem było cały czas włączone i co najmniej 5h połączone z zestawem głośnomówiącym i Roidmi. Wiem że Miband potrafi sporo drenować. Sieć komórkowa przy słabym zasięgu również, a jak dwie karty to to się kumuluje.

2 minuty temu, bergmen napisał:

nieprawda. jeszcze 5-6 lat temu standardem były w smartfonach baterie niklowo-kadmowe

Raczej nie i chyba Ni-Mh bo Ni-Cd to tak z 15 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Sieć komórkowa przy słabym zasięgu również, a jak dwie karty to to się kumuluje.

 

Aero2 też to się tyczy? Jak stamtąd tylko internet się ciągnie? Może właśnie wtedy warto mieć wyłączanie danych mobilnych i wtedy już przynajmniej ta karta aero nie powinna drenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja baterie we wszystkich smartfonach jakie ostatnio miałem, prawie codziennie podładowuje wieczorem. Nigdy na noc nie zostawiam na noc podlaczonej ładowarki. Wyjątkiem jest mój ostatni telefon, Redmi 3pro, którego co dwa, trzy dni ładuje. Nigdy nie miałem przez to problemów z bateriami, nawet po blisko dwóch latach nie zauważyłem jakichś drastycznych spadków w trzymaniu napięcia w bateriach .

Wysłane z Redmi 3 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP no to możesz mieć rację z tym mibandem, bo z niego korzystam.@bergmen nie wiem gdzie ty miałeś ten standard, najstarszy tel w mojej rodzinie to był siemens a51, później nokia 1100 i nokia 6020. Wszędzie baterie litowe, a telefony mają już grubo ponad 5 lat. A te nicd to z tego co wiem są w ogóle zakazane przez unię od ładnych kilku lat. Wakże jak już to nimh tak jak FromWP pisze.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bergmen napisał:

Ni-Mh? chyba w samochodach hybrydowych raczej nie w urządzeniach przenośnych

Używam Ni-Mh od wielu lat w urządzeniach przenośnych (polecam Eneloop-y ewentualnie Recyko), a jedyny i chyba jeden z ostatnich telefon jaki pamiętam z Ni-Cd to motorola Flare z 1995r. Aku Ni-Cd jako jedyne uwielbiały być rozładowywane do końca, a w zasadzie nie dawało się ich inaczej używać (z powodu efektu pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie ze ta global tak trzyma ?

a jest różnica w z xiaomi eu / odblokowany ? vs org dev na zablokowany przez miflash ?

miałem ten z xiaomi.eu i w sumie szału na baterii nie było - jak zwykle raczej

teraz mam cm13 i rozwarzam czy warto wgrywac deva miflashem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, d00lar napisał:

mówicie ze ta global tak trzyma ?

a jest różnica w z xiaomi eu / odblokowany ? vs org dev na zablokowany przez miflash ?

miałem ten z xiaomi.eu i w sumie szału na baterii nie było - jak zwykle raczej

teraz mam cm13 i rozwarzam czy warto wgrywac deva miflashem ?

Nie ma większej różnicy w baterii, pomiędzy xiaomi.eu a globalem. Jest podobnie. Są inne różnice i trochę inne bugi. Jak używasz namiętnie usług i programów googla to na globalu w moim odczuciu działają lepiej. Chodzi chyba o to że Miui inaczej traktuje aplikacje systemowe, a inaczej doinstalowane. W globalu googlowe są systemowymi i ich nie wywalisz bez roota. A roota ot tak w globalu nie ma, trzeba samemu porzeźbić. A bl odblokowany, czy zablokowany wpływu na baterię nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Używam Ni-Mh od wielu lat w urządzeniach przenośnych (polecam Eneloop-y ewentualnie Recyko), a jedyny i chyba jeden z ostatnich telefon jaki pamiętam z Ni-Cd to motorola Flare z 1995r. Aku Ni-Cd jako jedyne uwielbiały być rozładowywane do końca, a w zasadzie nie dawało się ich inaczej używać (z powodu efektu pamięci).

macie racje... ja to ku... stary jednak jestem....Ni-Mh gdzieś przespałem w telefonach. akumulatorki tak, stare hybrydy... gdzie ja byłem wtedy? na 3310? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.8.4 global

Screenshot_2016-08-12-11-41-26-570_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-12-11-41-43-542_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-12-11-41-58-265_com.miui.securitycenter.png

Trochę dziwnie to wygląda, ale chyba trzyma dość długo. Te 3 spadki to momenty w których odpalałem tą gierkę Walking Dead, strasznie drenuje baterie, nie włączałem jej na dłużej niż 5min...

Chociaż tutaj podane jest, że łącznie 1h żarła cpu ale to chyba nie o to chodzi bo ja na pewno przez 1h jej nie używałem.

Screenshot_2016-08-12-11-42-21-390_com.miui.securitycenter.png

Prędzej te 7min... więc co znaczą te dwa określenia łącznie i pierwszy plan, bo mi to w ogóle nie pasuje do czasu używania tej aplikacji?

 

Screenshot_2016-08-12-11-42-30-629_com.miui.securitycenter.png

A tutaj mam pytanie o te dołączone pakiety, tam jest cała lista ich, jest np. Radio FM, czy to wszystko co tam jest po trochu żre baterie nawet jak z tych rzeczy nie korzystam? Bo jeśli tak to mógłbym tam sporo powywalać np. to radio fm.

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje statystyki z 6.8.04, powoli przymierzam się do 6.8.11 acz z lekką nieśmiałością co by nie popsuć ;)

W statystykach dużo internetu ( chrome) , trochę jazdy z nawigacją google i yanosik, trochę muzyki (tidal) i rozmów. Nie używam aplikacji społecznościowych.

Telefon w ciągu ostatniego tygodnia ładowałem 2 razy, do działania wifi, danych komorkówych, rozmów, gps itp. nie mam uwag.

Screenshot_2016-08-12-07-39-30-675.png

Screenshot_2016-08-12-07-38-57-439.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, tylko ja juz przywykłem i pozbyłem się stresu bateryjnego., przestałem się nią przejmować. Po prostu ten telefon jest naprawdę niezły, a samo Miui też działa coraz lepiej. To że pojawił się global to też duży plus bo działa naprawdę dobrze. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...